Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

IVO333 - możesz rozwinąć swoją myśl - dlaczego nie masz zaufania do tego termowzmocnienia?

Ojej, nie chcę żeby moja bardzo subiektywna opinia zaważyła. MS twierdzi że ma ono odpowiednią sztywność, daje swoją gwarancję, mnie to jednak nie przekonuje. Zawsze mogę się mylić i może okazać się to dobrym rozwiązaniem, ale o tym przekonamy się za kilkanaście lat. Analogicznie obserwuję technologię wklejanej szyby przy braku wzmocnienia.

Biorąc pod uwagę to że gwarancja, czyli okres kiedy Ciebie ewentualne błędy producenta nic lub prawie nic nie kosztują to lat kilka a czas "życia" okien to około 25-30 lat .........

Są rozwiązania cieplejsze od Tytanowych i Energeto bazujące na PVC+stal i jakoś wolę się tego trzymać.

Zresztą i tak podejrzewam że nie wszystkie okna które chcesz zamówić będą mogły być na Supertermo, część może się nie zmieścić w dopuszczalnych wymiarach.

A już na pewno nie mieści się w nich wymiar na podstawie którego MS podaje w reklamach U dla Tytanowych, to taki ich mały grzeszek ;-) .

I mimo tego wywodu nadal podtrzymuję to co wcześniej napisałem, jeśli te akurat okna są w zasięgu finansowym to bierz, nie jest to zły wybór.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to że gwarancja, czyli okres kiedy Ciebie ewentualne błędy producenta nic lub prawie nic nie kosztują to lat kilka a czas "życia" okien to około 25-30 lat .........

Pozwolę sobie na polemikę. Wg mojego kilkunastoletniego doświadczenia ze stolarką stawiam tezę, że właśnie kilka pierwszych lat eksploatacji okien to okres, w którym ujawniają się wszelkie wady technologiczne. Kilka sezonów zima/lato i każda niedoróbka zemści się srogo. Interwencje jakie podejmujemy w oknach 10 i więcej letnich to zazwyczaj czysto mechaniczne uszkodzenia - stłuczenie szyby, zniszczenie klamki czy zasuwnicy z uwagi na użycie nadmiernej siły przy niewłaściwie wyregulowanym lub pracującym od lat na sucho okuciu. Ewentualne wypaczenia profili pojawiają się w pierwszym sezonie letnim!

Tak samo jest w każdej branży - chyba, że IVO333 uważa, że jedyny słuszny samochód to np. MB123 - sprawdzony po 30 latach eksploatacji. A każdy nowy to ryzyko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadkę ;)

 

Celuj w dobre okna. Ja jestem świeżo po wymianie PCV na PCV. Ano kupiłem swoje M z nowymi oknami, które przeżyły 6 lat. Beczki, łuki "ciężkie" klamki a podobno okna były prostokątne...

 

Ja wybrałem po wielu negocjacjach - okna od Jezierskiego. Czy warto? Opowiem o tym jak zima dopisze, albo dowiem się po kilku latach użytkowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na polemikę. Wg mojego kilkunastoletniego doświadczenia ze stolarką stawiam tezę, że właśnie kilka pierwszych lat eksploatacji okien to okres, w którym ujawniają się wszelkie wady technologiczne. Kilka sezonów zima/lato i każda niedoróbka zemści się srogo. Interwencje jakie podejmujemy w oknach 10 i więcej letnich to zazwyczaj czysto mechaniczne uszkodzenia - stłuczenie szyby, zniszczenie klamki czy zasuwnicy z uwagi na użycie nadmiernej siły przy niewłaściwie wyregulowanym lub pracującym od lat na sucho okuciu. Ewentualne wypaczenia profili pojawiają się w pierwszym sezonie letnim!

Tak samo jest w każdej branży - chyba, że IVO333 uważa, że jedyny słuszny samochód to np. MB123 - sprawdzony po 30 latach eksploatacji. A każdy nowy to ryzyko ;)

IVO333 ma słabość do równie wiekowego modelu ale z Bawarii, nie obawia się mniej wiekowych dzieł owej firmy, lecz gdyby miał kupić owe dzieło z napędem hybrydowym to by się długo zastanawiał. I o nową technologię a nie nowy model mu chodziło.

Fakt, odkształcenia profili pojawiają się najczęściej w pierwszym okresie ekstremalnych temperatur, tym niemniej mogą się mieścić w normach a z czasem powiększyć i wtedy klops. Kosztowny klops. I bardziej ogólnie, nie zapominajcie Panowie że różne ala pasywne rozwiązania opracowywane są z myślą o białych oknach a potem na naszym rynku w ramach radosnej twórczości okleinuje się to 2-stronnie , przewymiarowuje (bo klient wymaga a architekt projektuje) i sprzedaje.

Zresztą napisałem wyżej że to moje bardzo subiektywne zdanie a polemika między nami jest o tyle korzystna dla pytających o radę że mogą poznać różne opinie a nie jedynie słuszną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ms-okna.pl/okna-pvc

Coś mi się jako link nie chce wkleić? Z moich informacji wynika że ten wymiar nie mieści się w siatce dla wzmocnień termo, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie .

 

Pozdrawiam

 

Hmmm.....i co tu Ci napisać.....Niestety musisz zmienić informatora, bo ten Cię oszukuje....a jeszcze pewnie bierze za to pieniądze.....Ok to mały żart...

Na poważnie, to nie ma problemu ze zrobieniem takiego okna i jest ono objęte gwarancją.....

 

Hej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....i co tu Ci napisać.....Niestety musisz zmienić informatora, bo ten Cię oszukuje....a jeszcze pewnie bierze za to pieniądze.....Ok to mały żart...

Na poważnie, to nie ma problemu ze zrobieniem takiego okna i jest ono objęte gwarancją.....

 

Hej....

 

Nie wnikajac w szczegoly, mi grzecznie odmowili w MS okien jednoskrzydlowych z termoramka o wymiarze 1,5*1,5 m. Powod: za mala sztywnosc konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikajac w szczegoly, mi grzecznie odmowili w MS okien jednoskrzydlowych z termoramka o wymiarze 1,5*1,5 m. Powod: za mala sztywnosc konstrukcji.
i tak powinni postąpić a ja, nawet gdy są takie systemy dla których to pestka, mimo wszystko odradzałbym ci jedno skrzydło w tym wymiarze z pakietem trzyszybowym bądź P ileś tam.

Chyba że okucia mają dodatkową dźwignie podtrzymująca skrzydło w pozycji uchylnej - ale i tak bywa z tym kłopot, zwłaszcza jak kiepsko zostanie zamontowane w otworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...