Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:

1. 60x60 RU - 4 szt;

2. 90x60 RU - 4 szt;

3. 120x150 RU - 6 szt;

4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;

5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

 

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

 

cześć Madziu,

 

Myślę, że ciut za drogo jeszcze.

 

Dlaczego ? Łącznie Twoja inwestycja okienna ma 24,55 m2 co daje przy 7100 cenę 289,21 pln/m2.

Uważam, że te 240 - 250 pln/m2 łokna jesteś w stanie wycisnąć.

 

Walcz i nie słuchaj nikogo. To są Twoje, ciężko zarobione pinindze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, żenujące...

 

Anyska, stara szkoła mówi że odrzuca się ofertę najtańszą i najdroższą. Nie wiesz jak wielu kupujących odrzuca owszem tylko tą drugą, potem zaś szuka wszędzie jakiegokolwiek potwierdzenia dla swoich podświadomych (i nieracjonalnych) ciągot wybrania tej pierwszej.

Kilka dni temu klientce która miała kilka tańszych ofert tłumaczyłem skąd bierze wyższa cena, co ma na nią wpływ. I wiesz jak zareagowała.....? Rozejrzała się i stwierdziła "taki ładny salon to musi kosztować".

Nie dziw się sarkazmowi w niektórych naszych wypowiedziach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyska, stara szkoła mówi że odrzuca się ofertę najtańszą i najdroższą. Nie wiesz jak wielu kupujących odrzuca owszem tylko tą drugą, potem zaś szuka wszędzie jakiegokolwiek potwierdzenia dla swoich podświadomych (i nieracjonalnych) ciągot wybrania tej pierwszej.

Kilka dni temu klientce która miała kilka tańszych ofert tłumaczyłem skąd bierze wyższa cena, co ma na nią wpływ. I wiesz jak zareagowała.....? Rozejrzała się i stwierdziła "taki ładny salon to musi kosztować".

Nie dziw się sarkazmowi w niektórych naszych wypowiedziach.

 

Pozdrawiam

 

Rozumiem, że się denerwujecie, ale wszystko ma swoje granice.. Nie można dziewczynie NORMALNIE odpowiedzieć? To, co piszecie naprawdę nie jest przyjemne. Ok, ale w sumie to nie moja sprawa.

 

Również pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyska - ile można tłumaczyć ludziom ? Jak ktoś niby interesuje się tematem a choćby 5 stron tego wątku nie przeczyta i wali później taki post to czego się spodziewasz?

Slawas chyba najlepiej to ujął - w większości za biedni jesteśmy by byle g... kupować.

CO nam pozostaje?

Tylko jaja sobie już robić z takich postów no bo jak odpowiedzieć? Kalkulację kosztów przekazać a i tak za dzień.. dwa... czy trzy znów ktoś podobny tekst walnie

Już nudnym staje się uświadamiania co strona rzeczy podstawowych

A że teraz znów walczy się o klienta tylko cena - podobnych pytań będzie tu na pęczki

Ja szczerze mówiąc mam dość odpowiedzi na takie pytania jak i na maile z zapytaniem - co wybrać ? i podaje się producentów z marsa a ceny z Jowisza.

 

IVO - nie przejmuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.

 

Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.

 

Jak ktoś dalej nie czai to jest frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyska - ile można tłumaczyć ludziom ?

Do skutku :p Myślałam, że Wy - eksperci jesteście tu, by pomóc..

 

Jak ktoś niby interesuje się tematem a choćby 5 stron tego wątku nie przeczyta i wali później taki post to czego się spodziewasz?

Hmm.. czasami ciężko jest przebrnąć przez 254 strony wątku.. Tak, jest wyszukiwarka, ale co ona miała tam wpisać? Okna za 7500? Czy dobre? :p

 

CO nam pozostaje?

Milczenie?

 

Naprawdę staram się Was zrozumieć, ale czy czasami przez Waszą "eksperskość" trochę sie nie wywyższacie? Przyszło takie dziewczę "niemądre" (myślę też o potraktowaniu mojej osoby :)) , to pokażemy gdzie jej miejsce. A zamiast okien, to niech sobie najlepiej dechy wbije - będzie najtaniej - taka Wasza rada..

 

Mimo wszystko - pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:

1. 60x60 RU - 4 szt;

2. 90x60 RU - 4 szt;

3. 120x150 RU - 6 szt;

4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;

5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

 

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

 

Żeby nie było że tutaj tylko jaja sobie robimy, przeliczyłem ten zestaw i w najtańszej linii produktowej naszego dostawcy (co nie znaczy kiepskiej, on takich nie robi ;-) ) kosztowałby ok 9500 brutto z montażem. Dołóż te dwa tysie i weź coś prostego w wykonaniu któregoś z markowych producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę staram się Was zrozumieć, ale czy czasami przez Waszą "eksperskość" trochę sie nie wywyższacie? Przyszło takie dziewczę "niemądre" (myślę też o potraktowaniu mojej osoby :)) , to pokażemy gdzie jej miejsce. A zamiast okien, to niech sobie najlepiej dechy wbije - będzie najtaniej - taka Wasza rada..

 

Mimo wszystko - pozdrawiam :p

 

Anyska....przywołuję Cię do porządku.... Czy ktoś tu potraktował Cię nieelegancko?

 

Pozdrawiam (i nie mimo wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.

 

Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.

Myślę, że większość zdaje sobie z tego sprawę..

Mi chodzi o coś zupełnie innego - podejście do człowieka, a...

..."jak ktoś dalej nie czai to jest frajer."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość zdaje sobie z tego sprawę..

....."

 

Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty mówią, że się mylisz. W mojej opinii to około 75% Klientów kupuje taniochę. Efektem tego jest kwitnący obszar producentów badziewia i jego importerów z Chin. Wybacz ale takie są realia. Gdyby tak nie było to ten post nie miał takiego wzięcia :)

 

Można zdawać sobie sprawę, a mimo to kupować - jak to napisałeś "taniochę". Brzmi paradoksalnie? No niestety - tak bywa. Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...

 

Ps. Skąd te 75%? Prowadzisz jakieś statystyki? :p

Edytowane przez anyska
pytanie o statystykę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu :) wymagająca niestety wysiłku ;)

Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...

I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.

W zestawieniu z dalszymi wydatkami na budowie te droższe okna wcale droższe nie są - ale tak prostych spraw już nie chce mi się tłumaczyć.

 

Charlie bez ogródek i wprost napisał cała prawdę o oknach dostępnych w naszym kraju - przypomnę jego słowa i zastanów się nad nimi:

dla wszystkich co nie czają tłumaczę - w budowlance jest jak w samochodówce. Róznica w cenie między jednym a drugim oknem czy samochodem wynika przede wszystkim z jakości, sprawności technicznej/osiągów tych produktów.

Przykład: kupując tanie samochody np. indyjskie Tata czy francuską Dacie Logan musimy sie liczyć, że będą się psuć a więc w okresie ich użytkowania będziemy ponosić koszta dodatkowe. TO SAMO DOTYCZY OKIEN czy DRZWI.

 

Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.

Wśród ponad 5.000 istniejących zakładów produkcyjnych co najmniej połowa już dawno powinna być zamknięta - z różnych powodów - to nie to miejsce by na ten temat dyskutować. A głównym powodem dalszego ich istnienia na rynku są klienci co "Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert " a jakże często już na etapie projektu generują ogromne koszta stolarki okiennej

Oj temat rzeka.

Powiem Ci jak było ze mną w 1990 roku. Rok chodziłem za oknami, rynek był bardziej uczciwy niż teraz, przekrój producentów mniejszy, rozrzut cen mimo wszystko ogromny, wybrałem okna z wyższej półki cenowej - KBE produkowane przez TRAS, służą mi już 20 lat. Tylko smarowane okucia i by oszczędzić na ogrzewaniu wymienione szyb z tych co miały k=2,9 na takie co maja k=1,0.

Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.

Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyska, w pełni się z tobą zgadzam. Chyba nie ma sensu zabierać cennego czasu i miejsca na forum Superekspertom. Jak śmiałaś w ogóle zadać takie pytanie! Ja przeczytałem tak ze 120 stron tego wątku (więcej oczy nie wytrzymały) i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie zadane w temacie wątku. A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich. No bo jak są takie drogie no to chyba muszą być dobre, no nie? Pozdrawiam.

A cha i jeszcze jedno, IMHO zwykłego laika, czasami wystarczy bardzo dobry marketing i wielka reklama (której koszty utopione są oczywiście w cenie produktu) aby przekonać klienta że Nasze okna są najlepsze. Zobacz np. taki Oknoplast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyska - nie wywyższamy się, jak widzę, że nie zrozumiałaś naszych sarkastycznych wypowiedzi a jest to jedna z form przekazu :) wymagająca niestety wysiłku ;)

Napisałaś - Niektórzy nie bardzo mając wyjście (pieniądze) korzystają z tańszych ofert mając nadzieję, że okna okażą się jednak nie tak złe...

I dzięki takiemu sposobowi rozumowania inni (czytaj - my) będziemy i mamy od groma klientów którym te tanie okna teraz wywalamy na śmietnik.

To chyba powinieneś się cieszyć, w końcu na nich zarabiasz.

 

Sądzę że i tak Charlie zaniżył statystykę. Uważam że ponad 50% sztuk okien w ciągu maksimum 5 lat zostanie wyrzuconych na śmietnik, kolejne 20-40% pójdzie na śmietnik do 10 roku życia.

Prowadzisz statystyki? Wiesz kto, ile, co sprzedaje?

 

Kumpel, mimo moich przestróg, cztery lata temu kupił okna z hmmm.... jeden dwu największych producentów okien PVC w kraju, Reklamacja zgłoszona w tydzień po montażu...po dziś dzień brak reakcji, okucia "oszczędne" - za mało co najmniej dwu zaczepów na skrzydło, uszczelki w prawie każdej ościeżnicy do wymiany itd itd.

Anyska - jak sądzisz? Zaoszczędził?

O jakiej firmie piszesz? I skoro to był jeden z dwóch największych producentów w kraju, to w takim razie komu zaufać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha jak widzę w dalszym ciągu coś na opak rozumiesz wypowiedzi.

Jaki jest cel Forum?

Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?

W kraju jest tylko dwu wiodących pod względem ilośc wyprodukowanych okien, producentów - zacytuje ci post tomasza (na który nie dostał odpowiedzi i taki zły chodzi ;) )

.. Drutexu nie zaryzykuję, co ewentualnie jeszcze wchodzi w rachubę?

Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję

Jest wiele tematów jakie ludzie z branży poruszają w rozmowach między sobą, jest wiele danych których sie nie publikuje na FM, Jest wiele obserwacji poczynionych przez nas a dotyczących towaru jaki opuszcza linie produkcyjne. Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością

 

Tomasz - jako że nie w tym wątku zadałęś pytanie to nie dziw się że mogłeś nie dostać odpowiedzi.

Po ostatniej przemianie Forum tylko tu zaglądam, nie mam czasu na śledzenie wszystkich postów.

KBE jest nie jest złym profilem jeśli sztywno trzyma się ograniczeń gabarytów narzuconych przez system - czyli realnie wysokości balkonów do 230.

Producenta nie znam - więc się nie wypowiem.

A twój tekst "A konkluzja wynikająca z fachowych porad ekspertów jest jednoznaczna – Kupuj najdroższe jakie znajdziesz, a najlepiej jeszcze kupuj właśnie u nich." jest beznadziejny i obrażający wszystkich którzy swój czas Wam poświęcają.

W sumie mam w d... za ile i o kogo kupisz okna. To Twoja kasa a nie moja.

Jeśli tylko takie wnioski wyciągasz z wielu wypowiedzi jakie tu się pojawiły.. cóż... pominę milczeniem co o tym sądzę

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...