Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A czy moze poza Jareko tez ktos cos slyszal o firmie ORTIS, czy tez maja serwis w Warszawie, czy moze ktos kupowal u nich okna z PCV, bo jak widze to na razie nikt sie poza Jareko nie odezwal.

 

Jezeli chodzi o Budvar tez mam dwie rozne opinie, jedna pozytywna a druga negatywna, a moze ktos jeszcze mial kontakt z ta firma,

 

pozdrowienia

 

bynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- [...] os okna musi byc w osi ocieplenia

- mocujesz kotwy i pianujesz

Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...

Nie mam węgarka. Jeśli umieszczę oś okna w osi ocieplenia to cale okno o szerokosci profilu 70 mm będzie się opierać na warstwie ocieplenia 80 mm - z każdej strony do ściany będzie brakować 5 mm :( . Wychodzi wtedy, że kotwy mocujemy w styropian :o ??? A chyba to nie jest poprawny sposób montażu okna - szczególnie z okuciami antywlamaniowymi i szybą P4?

Jak i gdzie w takim przypadku mocować kotwy?

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze poza Jareko ,,,,

Widzisz - mimalem kontakt z ich wyrobami i nie mam do nich zastrzezen zas jesli chodzi o ekipy montazowe...... w sumie montaz zgodnie z zasadami lecz brak ostatecznego szllifu - wykanczaja tynki dosc niechlujnie

posilkuja sie podwykonawcami i wiesz jak to jest...... ale jesli przedstawisz im swoje wymagania - po prostu zanim nie spelnia Twych oczekiwan to nie plac za usluge. W koncu to TY masz kase i stawiasz warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też mile widziani)

Mam ścianę trójwarstwową z 17 cm ocieplenia.

Jakie rozwiązanie jest najlepsze:

- kantówka dookoła otworu przytwierdzona do ściany elewacyjnej i okno przyciśnięte do węgarka (z uszczelką oczywiście),

- kantówka do ściany konstrukcyjnej i okno do tej kantówki - tu są dwie możliwości - albo węgarek ściany elweacyjnej zawinięty do środka i okno przylega do tego węgarka - albo węgarek normalnie, a przestrzeń pomiędzy ramą a węgarkiem wypełniona ociepleniem.

Prośba o uzasadnienie wyboru.

Czy kantówka musi być specjalnie impregnowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

 

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

 

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

 

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

 

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

 

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

 

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

 

wg,

czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- [...] os okna musi byc w osi ocieplenia

- mocujesz kotwy i pianujesz

Dzieki Jareko za odpowiedz ale poprosze o wersje dla zdolnych inaczej :) ...

dzis jakos nie chce mi sie rysowac - wybacz prosze - jutro moze bede mial w robocie wiecej czasu - stworze rysunek ktory Ci wszystko (wybacz za sformuowanie) dla zdolnych inaczej ;) wyjasni

Chyba ze dzis zasnac nie bede mogl i ......zamiast korzystac z urokow wspolnego loza z Apatka - narysuje

Czesc poki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

 

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

 

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

 

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

 

A ile lat juz masz te okna, napisz cos wiecej, a znajomy ile lat uzytkuje, czy byly jakies problemy z ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też ....

hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie - okno zpozycjonowac albo w osi ocieplenia albo w jego licu od zewnatrz - zamontowac na kotwy (sa dwa rodzaje kotew w wiekszosci systemow: normalne mocowanie okolo 10 cm od powierzchni okna lub przedluzane okolo 15 cm) a po zamontowaniu okna glify okleic styropianem i zaciagnac tynkiem mineralnym, akrylowym czy silikatowym na gladko, drapanym lub barankiem na siatce oczywiscie - takim sposobem nie ma szansy bys mial jakikolwiek mostek termiczny w obrebie okna (styropian w glifach nachodzi oczywiscie iles tam cm na profil a ile - zalezy od Ciebie i Twego poczucia estetyki)

Przemysl takie rozwiazanie - jeli zdecydujesz sie na deski na wykonczeniu glifow musisz bardzo dokladnie zaimpregnowac (najlepiej co najmniej na dobe zanurzyc w odpowiednich preparatach i zostawic do wyschniecia) - musisz miec swiadomosc ze zewnetrzna ich powierzchnie co jakis czas bedziesz musial ponownie pokrywac lakierem czy farba - realnie max co 5 lat o ile nie czesciej -zalezy od jakosci pokrycia jak i dzialanie na nie warunkow atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

 

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

 

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

 

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

 

wg,

czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?

Znajomy miał możliwość załatwienia w b. dobrej cenie. Uważa, że Veka to najlepszy profil i ma dobre zdanie o Mazowieckiej Fabryce Okien. Sam w domu ma też Vekę ale ze Stolbudu Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj trafilem do Mazowieckiej Fabryki Okien.

 

Czy moze ktos mial kontakt z produktami tej firmy.

 

Oferuja profil firmy VEKA Perfectline oryginalny niemiecki 4 komorowy oraz 5 komorowy polski.

 

Czy ktos moze cos powiedziec na temat zarowno fabryki jak i profili

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem, ale dlatego, że znajomy polecił.

 

wg,

czy ten znajomy użytkuje okna od dłuższego czasu i poleca bo wszystko z nimi ok?

Znajomy miał możliwość załatwienia w b. dobrej cenie. Uważa, że Veka to najlepszy profil i ma dobre zdanie o Mazowieckiej Fabryce Okien. Sam w domu ma też Vekę ale ze Stolbudu Warszawa.

 

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też ....

hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie - okno zpozycjonowac albo w osi ocieplenia albo w jego licu od zewnatrz - zamontowac na kotwy (sa dwa rodzaje kotew w wiekszosci systemow: normalne mocowanie okolo 10 cm od powierzchni okna lub przedluzane okolo 15 cm) a po zamontowaniu okna glify okleic styropianem i zaciagnac tynkiem mineralnym, akrylowym czy silikatowym na gladko, drapanym lub barankiem na siatce oczywiscie - takim sposobem nie ma szansy bys mial jakikolwiek mostek termiczny w obrebie okna (styropian w glifach nachodzi oczywiscie iles tam cm na profil a ile - zalezy od Ciebie i Twego poczucia estetyki)

Przemysl takie rozwiazanie - jeli zdecydujesz sie na deski na wykonczeniu glifow musisz bardzo dokladnie zaimpregnowac (najlepiej co najmniej na dobe zanurzyc w odpowiednich preparatach i zostawic do wyschniecia) - musisz miec swiadomosc ze zewnetrzna ich powierzchnie co jakis czas bedziesz musial ponownie pokrywac lakierem czy farba - realnie max co 5 lat o ile nie czesciej -zalezy od jakosci pokrycia jak i dzialanie na nie warunkow atmosferycznych

Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które okna wybrać:

 

-Oknoplast-Kraków/5kom/Veka/Maco -22,2 tyś.zł (najbliższy przedst.35km)

-Prima-Plast Załęże-k.Rzeszowa/5kom/Schuco/Maco -23.8 tyś.zł(najbliższy przedst. 60km)

-Goran Lublin/5kom/Gealan/Roto -23,4 tyś.zł (przedstawiciel na miejscu)

-ABN Profil Nisko k. St.Woli/5kom/Foris/Maco -26tyś.zł(przedstawiciel na miejscu)

Okna mają być jednostronnie okleinowane -złoty dąb(jak u nich z aprobatami na okleinowanie?). W cenie są szprosy, montaż.

 

Ja ze swojej strony schylam się w kierunku Gorana dlatego że:

-producent i profil chwalony na tym forum

-każde okno 5kom.ma gratis system Gecco

-5kom.system nie ma uszczelki na zewnątrz miedzy ramą a skrzydłem tylko jest ona wewnątrz i nie jest narażona na zamarzanie i promień.

-przedstawiciel jest na miejscu

A może się mylę?

 

Proszę o opinię Pchełka, Jareko i Czmirka z krótkim uzasadnieniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek

Skąd: wrocław

okien stolara nie mam. mysle ze to dobry wybor firma nie taka wielka, ale solidna ( stolar zorawina mam na mysli )

o dzięki miód w moje serce lejesz ... :) zastanawiałem sie gebauer czy stolar cenowo to samo ale stolar miał taki fajny niespotykany kolor w ofercie (szaro - oliwkowy) i wygrał teraz pozostaje czekac........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...