Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No fakt trochę zły chodzę. Dzięki Jareko, no to już coś wiem. Post spuchł do rozmiarów nie nadających się do przeczytania, a brak jakiejś generalnej konkluzji. Dla laików takich jak ja i tysiące innych nie mających na co dzień z oknami nic wspólnego, za wiele z tego wątku nie wynika.

Może moderator zrobiłby „przyklejony” wątek, może w formie ankiety np. Jakie okna macie i czy jesteście z nich zadowoleni?”

Jarek, albo po prostu wymień z Imienia i Nazwiska – Tego bym kupił i założył w swoim domu, a tego nie polecam, nie kupujcie. Dla konsumenta taka informacja byłaby bardziej istotna niż 250 stronicowa lektura na co zwracać uwagę.

Np. profil Veka – jest ostatnio bardzo „trendy”, że niby taki super-hiper i w samej tylko mojej miejscowości (a nie jest to metropolia) jest kilka firm które sprzedają okna z tym właśnie profilem ale czy wszystkie są takie dobre? O to właśnie chodzi. Sprzedawca w salonie zawsze sprzeda ci kit, że nasze okna są lepsze od tych naprzeciwko bo ..... I wielu da się przekonać.

Zainteresowałem się tym KBE bo po prostu podoba mi się to okna i tyle, byłem u dystrybutora, pomacałem, pooglądałem i tyle. Nie chciałbym po 10 latach wymieniać okien za grube tysiące.

P.S

Sorry za ten tekst wyżej, trochę mnie poniosło, ale nie do końca drogi = dobry. Mój znajomy kupił Mercedesa Vito, marzył o nim całe życie, wziął w go w leasing i zapłacił straszną kasę i co? W pierwszym tylko roku 5 wizyt w serwisie (który jest 50 km od miejsca zamieszkania), wymienili mu pół auta, łącznie z kolumną kierowniczą.

Jarek krótko i na temat – pięć najlepszych okien twoim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest bardzo długi bo cały czas "żyje"! Zmienia się technologia i dostępne rozwiązania. Np. kiedyś był w PVC problem z balkonem wysokim na 2300 w kolorze a teraz przy technologii wklejania szyb wykonuje się bez problemu wysokość 2500! Całkiem niedawno nie produkowano HS w PVC - teraz są dostępne dobre rozwiązania. Wkłady 3-szybowe? Owszem - były w drewnie kilkanaście lat temu przed wprowadzenie termofloatów - teraz powróciły i są czymś w co powinno być wyposażone każde okno do nowo wznoszonego domu. Profile miały niedawno współczynniki przenikania Uf na poziomie 1.9W/m2K a za chwilę standardem staną się Uf 0,9-1,0!

I jak tu podać konkretne "dobre okna" od konkretnego producenta?

Rynek podzielił się. Kiedyś najwięksi pod względem obrotów byli też najlepsi technicznie. Teraz kilka firm mających najwyższe przychody produkuje jednocześnie największy i najtańszy chłam. Za to w tym wątku coraz częściej pojawiają się głosy o czołówce w kategorii "jakoś produktu" - Oknoplast, Jezierski, M&S. Do tej listy można by dodać jeszcze kilka firm ale nie są tak znane. Te głosy nie są wyłącznie głosami sprzedawców tych okien ale także zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym jeszcze Adamsa z tych z którymi miałem do czynienia i zapewne jeszcze dosłownie kilku producentów się tu pojawi.

Miedzy nimi różnica cenowa nie jest powalająca

Dlaczego?

Bo na cenę końcowa ma wpływ nie tylko cena wyrobu lecz także tego o czym wielu zapomina - obsługi serwisowej. Jest taka firma z samej czołówki dla której taniej mieć sprawy sadowe klientów niż utrzymywanie serwisu - per saldo utrzymywanie serwisu kosztuje ja więcej niż przegrane sprawy w sadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kim zarabiam to nie jest tajemnicą, coraz częściej własnie wyrywając okna drewniane i PVC maksimum 10 letnie, kupowane w myśl zasady CCC - ale czy tylko taki sens mojej, IVO czy Charliego wypowiedzi, wyłapałaś? Jeśli tak - sorki - ale współczuję

Wyobraź sobie, że potrafię czytać ze zrozumieniem (wbrew temu, co o mnie sądzisz).

 

Są statystyki dotyczące wielkości produkcji ogólnie dostępne. Wiele wniosków można na ich podstawie wyciągnąć i prognozować z 90% wiarygodnością

A konkrety?

 

 

Hmm.. chyba za daleko to zabrnęło. Nie mam zamiaru prowadzić tutaj sporu. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że traktowanie "z góry" niektórych użytkowników forum nie jest fair, bo jak napisałeś:

Jaki jest cel Forum?

Pomagać, przestrzegać, uczyć - czyż nie?

Ale widać, że ta teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce. Czasami też można sobie "poużywać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens tego forum, postu polega na tym, że Klient przed zakupem czyli pozbawieniem sie sporej ilości forsy POWINIEN uświadomić się w temacie np. okien żeby:

1/ dokształcić się przed zakupem w temacie techniki ( na dzień dzisiejszy jest masę rozwiązań pozwalających zwiększyć komfort użytkowania i jego funkcjonalność) bo trafić dobrego sprzedawcę jest naprawde trudno

2/ po zakupie w przypadku USTERKI dochodzić prawdy przed jej naprawą :)

 

Klient uzbrojony w te 2 punkty może spokojnie przystąpić do realizacji swoich wymarzonych , DOBRYCH okien, drzwi, rolet, markiz.

 

Natomiast podpowiadanie kto jest najlepszym producentem okien mija sie z celem bo mozna się bardzo łatwo pomylić - dzisiaj firma X jest the best ale jutro juz nie. Wystarczy, że wymieni ludzi na produkcji i finisz marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zenujace to jest to ze ktos robi sobie trudnosc wpisac nick albo login haslo adres email itd a później chyba juz tak podniecony tym ze ma mozliwosc napisac cos na forum muratora i ludzie to zobacza ze pisze cos takiego aby naprawde nikt nie przeszedł obok obojetnie. to tak jak z jola rutowicz kazdy uwaza ze jest tempa itd itp ale włacza telewizor by ogladnac choc krytykuje i oczernia:)

a naprawde troszczke sie zastanawiajac to chyba podana cena jest nierealna chyba ze te okna to bez szyb ,skrzydeł okuc i czegos tam jeszcze .

moze warto zagladnac w umowe i poszukac małego druczku gwiazdek albo innych dziwnie podejzanie wygladajacych kruczków bo to cos takiego jak telewizyjne gry typu wyslij pusty sms pod darmowy nr 8888cos tam i wygraj milion

wiec nie mozna sie dziwic ze uzytkownicy poprostu pojechali po tym poscie bo był zenujaca słaby

a wystarczy tylko przeczytac bez zadawania pytania i juz mamy odpowiedz ale cóz to nie jest zabronione

wiec nie wazne co o nas pisza wazne ze pisza

pozdrawiam

p.s. dla mnie tez wez komplet takich okien bo budowa jednak nie jest taka droga jak mówia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .

ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic

byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage

spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje

wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony

a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski

a technologiczniee lata swietlne za nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej miejscowosci jest firma która przebija wszystkie inne pod wzgledem obrotów i sprzedazy a maja taka sztuke ze bajka tylko ludzie własnie ida za cena ci co poszukaja troszeczke ida własnie do tych 3 wyzej wymienionych .

ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

ale i tak gro ludzi i tak kupi produkt firmy w/w a zima beda nazekac na rzad ze podnosza ceny ogrzewania itp i musza tyle płacic

byłem w oknoplascie i u jezierskiego bo tylko te dwie firmy brałem pod uwage

spytałem jednego i drugiego dilera w czym jest lepszy i podjełem decyzje

wachalem sie tylko bo diler jezierskiego w zg dobiero sie otworzył ale zaryzykowałem i jestem zadowolony

a z wrodzonej ciekawosci udałem sie po wycene w/w firmy i byłem w szoku bo cena o 10% wyzsza niz oknoplast i jezierski

a technologiczniee lata swietlne za nimi

 

Jakoś nie ogarniam myśli, ta w/w firma to jakaś taniocha-tandeta z mnóstwem klientów czy taka droga i dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna białe - szyba 1,0 - 7,540 zł

 

okna białe - szyba 0,7 - 9,500 zł

a teraz git:)

okna kolor x 2 - szyba 0,7 - 12,000 zł

profil 6 komorowy

okucia winkahusa... jakiś tam pilot...aktywny, czy jakiś tam...

kolor orzech...x2.. profil barwiony w masie...

wszystkie ceny z mont.

 

13 okien - ok 29m2 ... drogo ? tanio?

 

..kiedyś pytałem o gealan'a... zapomnieliście że istnieje......nikt nic nie wie? kiedyś to było o nim głośno..bo był zły..

dodam iż wycena nie jest na profilach z "re..."

 

ciągle zbiera negatywy?

Edytowane przez netbet
pierdyknąłem sie przy powierzchni okien... sorry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosząc się do paru wypowiedzi powyżej - jakiś miesiąc temu zabrałam się za szukanie okien, żeby wiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać. Naturę mam taką, że jak nie mam o czymś pojęcia, to chciałabym dowiedzieć się w miarę możliwości jak najwięcej, aby nikt nie zrobił mnie w balona i żeby potem nie okazało się, że coś przeoczyłam, zaniedbałam. Poświęciłam więc parę godzin przez parę nocy i przeczytałam prawie cały niniejszy wątek. Tak jak ktoś napisał wyżej zmieniają się oferty, produkty, a z tym czasami także i opinie osób doradzających w tym w wątku. Można więc spokojnie zacząć np. od 2008r. - wtedy zostaje już 100 stron :) Warto poświęcić trochę czasu, aby potem nie wydać bezsensownie pieniędzy. I spokojnie można wyciągnąć z lektury konkretne wnioski, które chociażby ułatwią przeczytanie oferty, którą dostaje się od sprzedawcy i porównać ją z innymi nie tylko po rubryce "cena".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholerka pisanie z komórki ma swoje wady :( cala odpowiedz szlag trafił :(

a wiec

montaż w stanie surowym, bez żadnych udziwnień to koszt nie mniej niż 50 PLN/1mkw

koszt średniej klasy okna dwuskrzydłowego o średnich wymiarach, z oboma skrzydłami otwieranymi to koszt ok 300 PLN/1mkw

policz sobie i będziesz już znał odpowiedz na pytanie jakie to mogą być okna, o ewentualnej obsłudze po sprzedażnej nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek wyciągnięty - szukać okien za kwotę ponad 10k z mont. albo poprosić producenta o podniesienie ceny do w/w dla spokojności sumienia

 

a tak na powaznie...

szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...

okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo...

 

mot 1450 szyby 1450 ... pozostaje na profil 75mb i okucia robociznę.. 4640...

 

powiem wam że do tej ceny nawet firmy o najgorszej sławie nie moga się przymierzyć... znaczy trafiłem chyba na lidera paproków.

zdaje sobie sprawę że nikt nie jest caritas i nie pracuje za bóg zapłać...

 

mniejsza o to...

 

ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tandeta ze az malo.ale firma jest od x czasu gdzie ludzia okna po 3 latach zamieniały sie w pieekna zółć ale mimo to firma dalej szaleje ludzie dalej sie nabieraja na teksty z cyklu "wszystkie okna sa takie same" albo "wszyscy mają ten sam produkt " itd itp

firma robi profile dla innych jeszcze mniejszych smieci a później mam ja i wiekszosc z nas na klatkach schodowych w piewnicach czy innych teg typu budynkach gdzie szefuje spółdzielnia gdzie w przetargu na okna krytrium jest cena która czyni cuda. później wpada dwóch ludzi blachy do montowania okien ciente z metra ale co tam jest jest i jada z koksem. wychodzisz rano na klatke a tam hmm nie wiem jak nazwac pomieszane zapachy tynku i alkoholu:)

ale takich przykładów pewnie by mozna by było wymieniac i wymieniac...

miałem ochote wziasc i porobic fotki i wstawic ale jeszcze by mnie posadzili hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...