Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Obserwując ostatni wysyp jedno (kilku) -postowców zaczynam się obawiać, że komercyjny "marketing szeptany" zaczyna fałszować sens tego forum. Zaglądając w profil takiej osoby można nawet od razu zauważyć, że bierze kasę od kilku zleceniodawców. Na ich miejscu za tak prymitywne działania nie dał bym złamanego grosza :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)

-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)

-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)

-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)

- Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )

 

Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?

Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

 

Z góry THX :)

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI, myślę żeby do mojego oststniego postu dodać że chodzi mi o Wasze doświadczenia i rady. Wiem że co niektórzy napiszą mi że skoroo ceny są podobne to mam sprawdzić serwis. Otóż sprawdziłem i wygląda podobnie. Nadmienie że oprócz Schuco reszta okien za podane ceny ma takie sao wyposażenie.

Z góry dziękuje za porady. Początkujący formumowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.

Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona. Pozdrawiam Początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)

-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)

-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)

-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)

-MS - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )

 

Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?

Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

Dziwne to zestawienie... Tylko w jednym przypadku podałaś producenta (akurat znanego). A kto miałby wykonać 3 pozostałe wersje?

Co to jest "ogólnie U okna"? Czy to wyliczona średnia dla wszystkich twoich okien czy jakaś liczba z kosmosu podana przez sprzedawcę?

Dlaczego w poz. 2 i 3 przy tych samych komponentach jest inna cena i inne "ogólne U"? Co dziwne - tańsze okna mają lepsze U?

Nie patrz na ilość komór ale pytaj o U okna - twojego konkretnego! Veka w kolorze też ma 4 komory tylko sprzedawca "zapomniał" powiedzieć.

Budżet rozpatruj w perspektywie lat - cieplejsze okna zwrócą się szybko.

I najważniejsze - wybierz dostawcę o sprawdzonej jakości i dobrej opinii! I to nie tylko chodzi o producenta ale przede wszystkim sprzedawcę czyli wykonawcę montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azalka nawiązując do Twojego postu to mam podobny problem. Ograniczyłem sie jednak do założeń - kolor i 5 komorowy profil szyba 4-16-4. Chciałem żeby okucia były dobre z stopniowym uchyłem, podnośnikiem skrzydła, ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki. Znalazłem to wszystko w oknach Vartex profil Veka RoundLine.

Czekam jednak na opinie tutejszych formumowiczów. Co do szklenia 3 szybowego i zastanawiania sie na U to powiem tak- i tu z własnego doświadczenia. U moich rodziców zamontowałem kilka ładnych lat tamu okno na kbe 3 komorowym szyba 1,1. Stare budownictwo domu. Pokoje jednak musiały być narawde częst wietrzone a i tak zdarzało sie skraplanie wody na szybie. Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona.

Ciekawie piszesz... Najważniejsze założenie - 5 komór... A na stronie Vetrexu przekrój Roundline i skrzydło (białe) ma 4... Podpis mówi o 5-ciu. Ot taka ciekawostka.

Uważasz, że nie warto mieć 3 szyb bo nawet na 1,1 skraplała się woda. Najwyraźniej nie wiesz co daje obniżenie Ug ale przy tym koniecznie chcesz "ciepłą ramkę".

Wg. U-1,37 to naprawdę wystarczające. Dla porówniania sprawdz U ściany przy posaidanej przez Ciebie konstrukcji a będziesz zdziwiona.
Kim jesteś by twierdzić, że 1,37 to wartość wystarczająca? I jak myślisz - jakie jest U wznoszonych obecnie ścian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie montażu - kończę zbierać oferty i jedna z firm proponuje montaż okien pcv nie za pomocą kotw, ale specjalnych śrub - czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Powiedzieli, że jeżeli się uprę zastosują kotwy, jednak oni standardowo mocują na śruby i przekonują, że to jest optymalna opcja.

Jest to wykonanie prawidłowe i przeważnie najlepsze pod względem wytrzymałości jeżeli okno mocowane jest w ścianie (a nie w warstwie ocieplenia). Ważna jest tylko estetyka wykonania - śruby powinny być symetrycznie rozmieszczone i posiadać kapturki maskujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek.

odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.

Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek.

odnośnie Twojej wypowiedzi. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i poględ na temat zmniejszania U. Dla Twojej wiadomości to Przenikalność cieplna ścian postawionego przeze mnie domu to około 0.28 W/m2. Nie stwierdziłem oststecznie że nie trzeba mieć 3 szyb tylko że ja dla swoich okien wykluczyłem tę opocje.

Mój wcześniejszy post miał tylko charakter informacyjny i napisałem w nim jak ja uważam. Post podpisany był jako -początkujący-. Uważam że zamiast tracić czas żeby nas Nowych karcić, doświadczone osoby mogłyby przeznaczyć na np. odpowiedź na mój post. Nadmienie że "ciepła ramka nie wchodziła w skład obowiązkowego wyposażniea okna, obowiązkowe było np. zatrzask drzwi balkonowych,. Pozdrawiam Serdecznie i nadal proszę o jakąś radę

Czyli jak widzisz pomiędzy 0,28 a 1,37 jest po prostu przepaść! A jeżeli o tym nie wiesz to podpowiem, że zastosowanie 3 szyb (a także ciepłej ramki) poza polepszeniem izolacyjności praktycznie eliminuje efekt skraplania się pary wodnej na szybach. Mając wcześniejsze doświadczenie z tym problemem tym bardziej powinieneś traktować 3 szyby jako element niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i tu po pierwsze zaskoczyłeś mni szybkościa odp. i w końcu uzyskałem jakas konkretna informacje (o której nie miałem pojecia).

a gdybys ógł sie jeszcze wypowiedziec odnosnie mojego pierwszego postu byłbym bardzo wdzieczny, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wszystkich producentów rozpatrywanych okien (czyje to Schuco?). Bajcara odradzam (mam negatywne doświadczenia). Vertex produkuje elementy osłonowe a nie okna ale pewnie chodziło o Vetrex - to niezły producent. Pozostałych 2 nie znam.

No a poza tym zrobił bym jednak rozeznanie za oknami 3 szybowymi o jak najlepszych parametrach termicznych. To się po prostu opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdejrzewałem że o pozostałych dwóch producentach trudno sie będzie wypowiedzieć. Są to firmy istniejące na rnku wlkp. od około 10lat. Oczywiście chodziło mi o Vetrex. Moja pomyłka. A czy samo zastosowanie ciepłej ramki przy pakiecie dwuszybowym jest sensowne? Jaka jest Twoja rada odnośnie montażu. Wiem że są firmy stosujące taśmy tzw. ciepły montaż oraz takie które montują na samą pianę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeśli mogę to czy mógłbyś wypowiedzieć sie na temat samych profili: Veka, Thyssen, Torcal (dużo już wiem o samym profilu schoco- (nie znam tylko producenta) wiem że mają 88mm szer. ) Pozdrawiam DJS

A po co tobie taka wiedza? Kupując nowy samochód sprawdzasz od jakiego dostawcy są opony? A może jakiej marki włożono akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to zestawienie... Tylko w jednym przypadku podałaś producenta (akurat znanego). A kto miałby wykonać 3 pozostałe wersje?

Co to jest "ogólnie U okna"? Czy to wyliczona średnia dla wszystkich twoich okien czy jakaś liczba z kosmosu podana przez sprzedawcę?

Dlaczego w poz. 2 i 3 przy tych samych komponentach jest inna cena i inne "ogólne U"? Co dziwne - tańsze okna mają lepsze U?

Nie patrz na ilość komór ale pytaj o U okna - twojego konkretnego! Veka w kolorze też ma 4 komory tylko sprzedawca "zapomniał" powiedzieć.

Budżet rozpatruj w perspektywie lat - cieplejsze okna zwrócą się szybko.

I najważniejsze - wybierz dostawcę o sprawdzonej jakości i dobrej opinii! I to nie tylko chodzi o producenta ale przede wszystkim sprzedawcę czyli wykonawcę montażu.

Jeden producent jest znany "ogólnopolsko", pozostali raczej lokalni.

 

To "U" okna to jest wybrana przeze mnie z oferty U dla jednego z okien (tego samego). Mam podane przy ofertach U dla wszystkich okien i różnią się troszeczkę dla każdego okna, więc wybrałam balkonowe, aby mieć jakiś punkt odniesienia.

Pozycja 2 i 3 to okna

2 - trzyszybowe- U=1,1,

3- dwuszybowe- U=1,31 (zaznaczyłam ;) )

Nie mnie pytaj, czemu tańsze okna mają lepsze U :D

Może dlatego, że Agat + to fabryka w moim mieście? A może tajemnica tkwi w profilu?

Sprzedawcy wyglądają wszyscy w porządku, nie wiem, jak bez opinii innych osób mam ich sprawdzić, a moja grupa widać opinii na temat ww. nie ma, bo żadnych informacji wyciągnąć z nich nie mogę ;)

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co brać (zakłądając że wykonanie, montaż i serwis na podobnym poziomie)

-Veka pakiet dwuszybowy Perfectline 5cio komorowe z okuciami Winkhaus ActivPilot Swisspacer Wk1, niski próg, obustronny złoty dąb - 15.200PLN (ogólnie U okna ~1,37)

-Gealan trzyszybowe S8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe, klamka Hoppe Secustic obustronny złoty dąb - 16.500PLN (ogólnie U okna ~1,1)

-Gealan dwuszybowe S 8000 5cio komorowe, okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe,klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 14.500PLN (ogolnie U okna ~1,31)

-MS - Brugmann profil Tytanowy trzyszybowy 4ro komorowe (białe mają 5 komór), okucia MACO, 3 grzybki antywłamaniowe klamka Hoppe Secustic, obustronny złoty dąb - 16.500 PLN (ogólnie U okna - nie wiem :) )

 

 

Lepiej pójść w białe (brr) o lepszych właściwościach, czy też w granicach podobnych kosztów między bielą a złotym dębem znaczących różnic w oszczędnościach energii cieplnej nie będzie?

Mój budżet to do 15 tys i ew.większe koszty muszę odjąć z innej puli budowlanej.

 

Z góry THX :)

 

azalka,

może pomoże Ci opinia inwestora na podobnym etapie:) ja na Twoim miejscu wolałbym te 15tys przeznaczyć na okna białe w pakiecie trzyszybowym na jednym z "ciepłych profili". Jak napisali koledzy powyżej inwestycja ta zwraca się, a okien nie kupujesz zapewne na 5 lat.

 

A może lepiej dołożyć troche kasy i kupić pakiet trzyszybowy w kolorze, dopłata powinna być rozsądna.

 

Jaką masz powierzchnię okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam totalny mętlik w głowie. Zależy mi na jak najlepszym wyjściu, okna wolałabym zamontować na dłużej, wiadomo, że ew. wymiana czy błąd w wyborze będzie mnie kosztować znacznie więcej niż zły wybór np.rynien.

Mego męża specjalnie to nie interesuje. Nie chcielibyśmy przeznaczać więcej niż 15 tys brutto z montażem - wiecie, jak to jest... "Jeszcze tylko tysiak tu, a dołóż dwie stówy tutaj, a jeszcze półtora tysiąca do czegoś innego" - a później będzie buba, bo mi na końcu zbraknie.

Mam budżetplan, tyle mam, wolałabym wydać mniej, ale z zastrzeżeniem, że na g.. mnie nie stać.

Np. dachówkę będziemy mieć cementową, ale za to dobrej, renomowanej firmy, z najlepszę powłoką, ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami przyzwoitej klasy, ułożoną przez świetnego fachowca. Wychodzi ciągle troszkę taniej niż najtańsza (nienajlepsza) ceramiczna. To najlepiej obrazuje nasze podejście do jakości/kosztów.

Niestety, nie umiem przełożyć tego na okna :((

Chciałabym wszystko jak najlepsze, jednak na wszystko naj mnie nie stać. Jeśli np. zmiana parametrów jest nieduża, a pieniądze, które trzeba wydać na to konkretne, to sobie daruję.

Okleina na oknach zdecydowanie przeważa u mnie nad estetyką białych plastików, tak bym chciała - ale ostatecznie dam się przekonać, jeśli argumenty będą trafione.

 

Nie wiem, jaka jest powierzchnia moich okien, dla ułatwienia załączam zestawienie. Do balkonowych podwójnych bezwzględnie chcę niski próg, bezwzględnie ciepła ramka (najlepiej swisspacer) i okucia zabezpieczające w miarę przyzwoicie przed włamaniem (parterówka).

Ogólnie dobre okucia z uchyłami, mikrorozszczelnieniem i itp "bajerami".

Ładne, przyzwoite klamki (dla złotego dębu stare złoto).

Chetnie zaokrąglone profile (lubię), no ale to juz bajer.

I żeby były na tye ciepłe, na ile sie przy moich funduszach da :D

 

Jeśli ktokolwiek cokolwiek mógłby zasugerować rozsądnego, doradzić mądrze, będę wdzięczna bardzo wielce :)

 

http://cavalierworld.home.pl/wlasne/elewacje/zestawienie_okna.jpg

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz azalko zakładać można wiele.

Ostatnio klient zupełnie w innym temacie zwierzył mi się ze zakładał na podstawie wyceny architekta iz elewacja w ścianie 3D kosztować go będzie X, szukał i nawet paprakow za ta kwotę nie mógł znaleźć. Z tego X zrobiło mu się 2X. I co ma zrobić? Szuka dalej ale już widzi ze nie znajdzie bo architekt miał sieczkę w głowie a nie rozeznanie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...