Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No sorry, nie mam 3 tys na jareko ;)

15+ 3 to 18 tysięcy.Za 18 tutaj kupię wypasa. A 15-3 to 12 tysiecy, troche bidne okna z tego będą...

Poz tym jeśli mi okno wypadnie z ramy wymagając szybkiej interwencji, będzie mi troszkę gwarancja na tę odległość niewygodną.

Załuję, bo Jezierski i jareko jako jego dealer wyglądają b. wiarygodnie.

 

Na coś się zdecydować trzeba. Wiem, że obłe ramy Platinum praktycznie wykluczają roletki - coś za coś. Wiedziałam o tym wcześniej, ponadto sprzedawca mnie o tym uprzedził. Rolet nie lubię, nie planuję i nie planowałam.

O specjalnych klamkach czy raczej adapterach też mnie sprzedawca poinformował, nie musiałabym za nie dopłacać, są w standardzie do tego modelu. Jednak to, że się szybko wyrabiają troszkę mnie zmartwiło :(

Nie wiem, na ile Platinium jest chwytem marketingowym, ale wygląda bardzo ślicznie. Mojemu mężowi, który generalnie okna ma w poważaniu, bardzo się podobało (jedyne).Jedye, na które wogóe zwrócił uwagę i zapamiętał. Sądzę, że zupełnie możliwe, iż ludzie je mocno kupują.

Skrzydło ma 70 mm, tak samo Rubin Plus.

Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.

 

Choroba, w kazdej beczce miodu łyżka dzigeciu się znajdzie... Jak trafić tę najmniejszą? :-o

 

Co do Perfectline - słowo harcerza, liczyłam na żywca, na próbce - i było 5 komór w miodowym kolorze profilu!

Albo zmienione w międzyczasie, albo gdzieś jest ściema...

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.

Jeżeli chcesz oszczędzać pieniądze a nie tylko wydać mniej na budowę to kup okna z pakietem trzyszybowym o jak najniższym U. Zaoszczędzone teraz pieniądze będą się mściły w każdym rachunku za ogrzewanie przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek dobrze prawi. Energia będzie drożała, więc inwestycja w dobre okna pozwoli na oszczędności w przyszłości.

 

Platinum 3 szybowe ma w moim mniemaniu za słabe wzmocnienia.(kształt), nie jestem pewien, ale w "reklamówce" Jezierskiego profil Elita Termo widziałem pełne wzmocnienie (ceownik a nie pół ceownika). Może Jareko się wypowie w tym temacie? W dodatku nie wiem, ile szerokości ma ten profil, ale w przypadku zwykłego Platinum, 70mm to trochę mało, tym bardziej że te 5 komór jest trochę wymiarowo naciągane.

 

Łódzki przedstawiciel Jezierskiego wiem, że montuje na pomorzu, bo sam mnie się tym chwalił. Więc niektórzy klienci zrozumieli, że warto dopłacić, aby cieszyć się dobrym oknem ;)

Edytowane przez chrisowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierać jak wół, ale jakieś realne przełożenie, realne wartości?

W ostatnim numerze "budujemy dom" jest podany wzór na ciepłochronnosć okien, czy jak to zwał

 

72 000 Kh x przenikalność cieplna okna x ilość metrów kwadratowych.

 

Pierwszy wskanik jest podany dla Polski centralnej, ja mieszkam w rejonie o łagodniejszych temperaturach, ale zostawiam, jak jest.

Podłożyłam swoje dane. Przyjmując, że różnica w U okna trójszybowego a dwuszybowego w rozpatrywanych przeze mnie ofertach wynosi ok. 0,2 wstawiłam tę wartość na 2giej pozycji.

72000Kh x 0,2 x 26m2 =374,4kWh

Za średnią wartość uzyskania energii uznaje się 0,2-0,3 PLN/kWh. Będę opalać gazem.

Przyjmuję większą wartość

374,4 x 0,3 = 112 PLN

 

Wynika z tego, ze na dzień dzisiejszy za ogrzanie domku w oknach dwuszybowych zapłacę W CIĄGU ROKU 112 złotych więcej niż w trzyszybówce.(122PLN dzielone na 8 miesięcy grzewczych daje średnio 15,25 PLN więcej miesięcznie)

Wszystkie okna trzyszybowe jakie brałam pod uwagę są od dwuszybowych odpowiedników ok 1800-2200 droższe.

Moja inwestycja zwróci się tym samym po 16-19 latach. (na dziś)

Muszę uwzględnić jeszcze, że te okna są nieco droższe, bo biorę je w kredycie,alec przyjmuje, że się odsetki/wzrost kosztów ogrzewania mniej więcej zniosą.

 

To jedyny wzór, jaki znalazłąm. Może coś podstawiam źle może wzór jest nie taki.

Wiadomo, że życie dokłądnie wzorem nie jest, ale dało mi to jakikolwiek pogląd na rząd wielkości.

Jeśli błędny, zweryfikujcie, proszę.

Podpowiedzcie, jakie mogą być realne zyski z zakupu cieplejszych okien.

Najwyżej kupię białe, a cieplejsze okna - ale w świetle powyższych wyliczeń mi się to na razie nie opłaca...

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rabatach za szybę k=0,5, w profilu elita (skrzydło ma 82 mm grubości) dopłacisz 519 PLN - zgodnie z Twoja kalkulacją zwróci ci się po niecałych 4 latach.

W Platinium w dzisiejszej wersji nie ma sensu wstawianie 3 szyby, tak jak nie miało sensu wstawianie 3 szyby w profile 5 komorowe z głębokością zabudowy 60 mm - a było tak, było.

Azalka - licz i zastanawiaj się dalej

Miałem ostatnio klienta, narzucił sobie wydatek na okna nie przekraczający 25 tys, dodał do nich rolety, inne bajery i przez pół roku naciska na mnie bym z 32 tys zszedł do założonych przez niego 25. Już napisałem i zostło to potwierdzone przez kilku Forumowiczów - jeśli cokolwiek zakładasz zakładaj po wstępnym rozeznaniu rynku i cen a nie z sufitu :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić okna kolorowe dwuszybowe na grubym profilu, na którym już dzisiaj montuje się pakiety trójszybowe. Zawsze za kilka lat będziesz mogła wymienić pakiety szybowe na cieplejsze. Jedynym problemem może być, gdzie np. za 10lat kupić pasującą listwę przyszybową. Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas ;)

Co pewnie będzie kosztowało tyle co dopłata do pakietów 3-szybowych.

azalka

Jeżeli szukasz okien zaokrąglonych od wewnątrz to niestety twój wybór zostaje ograniczony do Oknoplastu i MS bo tylko oni takie okna mają w ofercie. Jak widzę bierzesz jednak pod uwagę inne opcje więc nie jest to chyba najważniejsze kryterium.

Ceny energii rosną z raku na rok i to w zauważalny sposób. Dlatego nie sposób dokładnie wyliczyć oszczędności w perspektywie lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.

Można bezpiecznie stosować szklenie 3mm ale w ograniczonym zakresie rozmiarów (bodajże do 1,5m2). Temat już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.

 

Szanujące się firmy podają dokładne informacje o pakiecie szybowym. Może być to zamieszczone na naklejce na szybie (tak jest u Jezierskiego), lub w postaci nadruku na ramce międzyszybowej. Najważniejsze, aby w pakiecie szybowym odległość między szybami była jak największa. U mnie tańsze oferty na tym samym profilu miały szyby 4x12x4x12x4 (K=0,6-0,7 w zależności od producenta), gdzie mnie interesował pakiet 4x16x4x16x4.(K=0,5). Ale w interesującej mnie grubości pakietu były też szyby k=0,7. Wchodząc bardziej w szczegóły, ciepła ramka była jakąś ciepłą ramką, profil był Schuco ale CT70 Euro, gdzie ja szukałem CT70, wzmocnienie do1,5mm zamiast od 1,5mm itd. W wielu firmach były to informacje wyrywane i nie umieszczane na ofertach. Klient chce taniej OK, ale niech będzie rzetelnie informowany dlaczego jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, przychodzą do mnie potencjalni klienci, rozmawiamy, duża część z nich szuka nie ciepłych okien tylko tanich okien. Profil o głębokości zabudowy 80 i więcej jest dla nich za drogi. Nikt, prawie nikt nie myśli o tym ile będzie płacił za ogrzewanie za rok, za dziesięć i więcej lat. Liczy się tylko kasa wydana na dziś. Tak naprawdę rzadko można spotkać świadomego później ponoszonych kosztów na ogrzewanie klienta. Więc nie dziw się.

 

Jareko czy sprzedajesz i montujesz okna na profilu Veka Alphaline 90 (trójszybowe) i czy może masz porównanie i jest coś lepszego trójszybowego o szerokim profilu z szybami energo... Pozdr.

Edytowane przez maestrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jest przedstawicielem f-my Jezierski. http://www.jareko.pl/

 

Konkurencyjnym oknem dla Veka Alphaline 90 jest Schuco Si82 u jezierskiego występującego pod nazwą Exclusive. Z tą róznicą iż jest to profil 7-komorowy.

http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=2

z tymi 7 komorami to bym tak się nie afiszował. 6 K wydaje się bardziej adekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad Rubin +, jeśli faktycznie Platinium to bubel - tak jakoś mi wychodzi po całodziennej lekturze różnych forów z opinii okniarzy. No dobrze - coś, co nie wyszło najlepiej. Ale może jeśli to i tak będzie dwuszybówka, to może być? Ja należę do tych, którzy lubią jego okrągłości :)

Czy do tych okien da się normalnie zamontować moskitierę? Gdzie się takową montuje, "od frontu" czy po wewnętrznej stronie profilu?

 

Mam jeszcze ok miesiąca-półtora do zamówienia okien. Czy nie mógłby do tej pory się urodzić jakiś przedstawiciel Jezierskiego w Sz-nie? Bardzo poproszę!

Się zapisze w kolejkę. I jeszcze koleżankę na miesiąc później przyprowadzę... (mniejsze zamówienie, ale zawsze...) A później drugą.... :D

 

Obok Oknoplastu jest jeszcze u nas MS, jednak marketing szeptany niefajnie podsumowuje ich serwis. Osobista pracowa koleżanka m.in. ponad miesiąc czeka na regulacje pomontażową okien. Okna oki, ale ogólnie przestrzegała, żeby nie.

 

Z innej beczki skonstatowałam sobie, że jeden z tutejszych sprzedawców okien posiadający w ofercie okna na profilu Iglo i Schuco, zaoferował mi jedynie Iglo, odmawiając Schuco - bo właściwie wcale się nie różni, taki świetny producent okien jest (chyba o Drutex chodziło). Cena rewelacyjna nie była (porównywalna z MS, okna pkazać nie chciał, na wystawce tylko Schuco było), a kiedy już się trochę w temat powgłębiałam...

Norrrmalnie budowa domu to pole minowe - gra w " jak nie wdepnąć"... Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki skonstatowałam sobie, że jeden z tutejszych sprzedawców okien posiadający w ofercie okna na profilu Iglo i Schuco, zaoferował mi jedynie Iglo, odmawiając Schuco - bo właściwie wcale się nie różni, taki świetny producent okien jest (chyba o Drutex chodziło). Cena rewelacyjna nie była (porównywalna z MS, okna pkazać nie chciał, na wystawce tylko Schuco było), a kiedy już się trochę w temat powgłębiałam...

Skreśl tego sprzedawcę z listy. Próbuje tobie wcisnąć najtańsze w zakupie okna z dużą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojktu - a dlaczego tak jedziesz na cwaniaku a nie sprzedawcy? Wolny rynek no nie ?

Ważne by wytłumaczyć azalce dlaczego nie.

Profil średni, wyrób jeden z najtańszych z dostępnych na rynku, producent hmmm... pominę milczeniem, tak mniej więcej z pięć... dziesięć lat wytrzyma.

Dobrze że azalka zadała pytanie a nie od razu uwierzyła i nie zamówiła okien jeszcze u niego okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...