Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek

Stolar z Żurawina [jest kilka Stolarów] to też firma z tradycjami - to wiem od kolegi co pracował w innej pokrewnej do mojej firmie.

 

Nawiewniki AERECO nie mają dopuszczenia do stosowania w kuchniach - działają automatycznie - jak jest wilgotno to się uchylają a jak sucho to przymykają. Jak wiadomo w kuchni potrzebny jest tlen do spalania gazu w kuchence - jak go zabraknie [a w szczelnych oknach to normalne] to się gaz nie będzie spalał do końca i wiadomo co to jest. AERECO o tym przemilcza.

 

pchełku wiesz coś wiecej o tym Stolarze? jakieś aprobaty itp. ??

 

jak to jest z tymi nawiewnikami ? jak jest wilgotno to się otwiera i tlen jest w kuchni (tak mi się przynajmniej wydaje.... ) a może źle myślę, otwiera się i tlen wywiewa ??????????? nic nie rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też ....

hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....

Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).

widzisz .... to nie jest do konca tak. Kotwy maja za zadanie tak naprawde trzymac okno w pozycji pionowej (a to gwarantuja kotwy i tylko wtedy gdy sa odpowiednio usytuowane)Stabilizuje okno parapet lub przy jego braku dokladne i stabilne podparcie okna np na klinach z tworzywa. To mocowanie jakie opisujesz kojarzy mi sie raczej z dawna technika mocowania okien drewnianych - gwozdz do klocka lub deski drewnianej - teraz lekko zmodyfikowano zasady montazu by zagwarantowac swobodna prace okna - zarowno PVC jak i drewnianego (tez pracuje choc nie az tak jak PVC) Chyba ze chcesz mocowac okno tak jak na dyble wkretami do drewna wtedy faktycznie konieczna jest deska w warstwie ocieplenia

Sadze ze jutro Pchelek potwierdzi me slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach deszczu występuje woda pomiędzy ramą skrzydła a ościeżnicą, Okna tydzień temu montowane.

rozumiem ze chodzi ci o zbieranie sie wody w "rynience" na dolnej czesci profilu. Przyczyn moze byc kilka:

- okno bylo rozszczelnione lub uchylone

- zle zamontowana uszczelka w oscieznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też ....

hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....

Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek murowany a kantówka w obrębie ocieplenia służy do mocowania okna zamiast kotew (takie długie nie zapewnią odpowiedniej stabilności).

widzisz .... to nie jest do konca tak. Kotwy maja za zadanie tak naprawde trzymac okno w pozycji pionowej (a to gwarantuja kotwy i tylko wtedy gdy sa odpowiednio usytuowane)Stabilizuje okno parapet lub przy jego braku dokladne i stabilne podparcie okna np na klinach z tworzywa. To mocowanie jakie opisujesz kojarzy mi sie raczej z dawna technika mocowania okien drewnianych - gwozdz do klocka lub deski drewnianej - teraz lekko zmodyfikowano zasady montazu by zagwarantowac swobodna prace okna - zarowno PVC jak i drewnianego (tez pracuje choc nie az tak jak PVC) Chyba ze chcesz mocowac okno tak jak na dyble wkretami do drewna wtedy faktycznie konieczna jest deska w warstwie ocieplenia

Sadze ze jutro Pchelek potwierdzi me slowa

OK, masz rację, tylko na czym postawisz to okno jeśli warstwa ocieplenia ma 17 cm, okno 7, a ma być ono dociśnięte do ściany elewacyjnej? Na czym mają być te kliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od końca

mariof - nawiewnik wprowadza powietrze z zewnątrz. A czujnik wilgotności jest wewnątrz. Jak powietrze wewnętrzne jest wilgotne to nawiewnik jest otwarty i wpuszcza powietrze, a wilgotne uchodzi wentylacją grawitacyjną. Jest wymiana. Ale jak powietrze w kuchni jest suche to nawiewnik jest zamknięty. Brak jest wymiany - tym razem suchego powietrza - ale i brak jest tlenu do spalania gazu. Stolar to porządna firma .Aprobaty swojej nie mają - ale to nie dowód, że ich okna są do d..y. Wprost przeciwnie.

OKNO MUSI stać na klockach, listwach progowych - nie może wisieć ani na dyblach ani na kotwach. Dyble, kotwy trzymają okno w pozycji pionowej. Jak jest ściana szczelinowa to okno powinno być podparte na "mostkach" z klocków.

henzo :roll: WODA się może zbierać w progu ale powinna od razu odpływać - sprawdź może otwory odwadniające są zatkane lub jest brak spływu do otworów. PVC jest "tłuste" i woda gromadzi się w posktaci kropel i łatwo spływa.

RB :roll: FORIS nie ma aprobaty na kolor [tak na marginesie]. Systemy są porównywalne ze wskazaniem na SCHUCO 8) i GEALAN 8) 8) 8)

RyMario :D - producentem jest CDM Majewski [EKO to diler]

Qura :p - musisz mieć zgodę [chyba tak] Ale po prostu zadzwoń do Spółdzielni

ozzie Taki ogr

d to standardowe rozwiązanie - szyby jak szyby - jedne z lepszych. Ja bym ich uwzględniał. Ogrody zimowe robi niewiele firm.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku (inni fachowcy też ....

hmmm.... proponowalbym nastepujace rozwiazanie -.....

Chyba się nie zrozumieliśmy. To co opisałem to węgarek

widzisz - sposobow jest wiele jak wielu jest montazystow ;)To co napisal Pchelek - okno nie MOŻE !!!! wisiec ani na kotwach ani na dyblach - o czym nie raz tu wspominalem

Chyba po zamontowaniu okna bedziesz mial parapety wewnetrzne - jesli tak to parapet podsuwasz pod okno do listwy podparapetowej i on pelni role podparcia a jak sobie radzic do czasu zamontowania parapetow? wstarczy w poprzek sciany polozyc kawalki desek by pozniej - TUZ PRZED montowaniem parapetu je wyjac by zamontowac parapet - ten krotki czas okno piana utrzyma w pozycji - spoko - nie osunie sie - ale jesli jest bardzo cioezkie - np. duze skrzydlo i szyba P-4 warto na czas montazu parapetow gdy deske wyjmujesz zdjac skrzydlo - niby nic stac sie nie powinno ale.......

a co do wegarka - powinna byc szczel;na dylatacyjna miedzy plaszczyzna okna a wegarkiem - czy wypelniona piana czy tasma rozprezna - to zalezy od ciebie - tasma niby lepsza ale rozwiazanie drogie - taki sam efekt uzyskasz sama piana i taniej a szczelina wystarczy jak bedzie miala cirka 5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - wlasnie - powiedziales cos cudownego - chwala ci za to :)

Zaobserwowalem jedno - do aprobat Waszych okna w wiekszosci wypadkow sa szczegolnie starannie wykonywane - z wszystkimi wymaganymi szykanami ;) zas pozniej to co otrzymuje klient ma sie nijak do okna oddanego ITB. Sa firmy nie majace aprobat a wykonujace okna tak solidnie ze mozna pozazdroscic - wiec uwazam ze skupienie powinno byc raczej na solidnym producencie niz na papierku - i chyba temu sluzy to forum :) wazne by sam profil jako taki mial pozytywna ocene zarowno Wasza jak i sanepidu czy kos tam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że jeśli ktoś nie ma aprobaty na okna np. kolorowe i sprzeda mi takowe to później mogę reklamować jak coś mi się nie spodoba (cokolwiek) i muszą zabrać i zwrócić pieniążki?

Z tego punktu widzenia lepiej kupować bez aprobaty :D

Pytam teoretycznie, bo okna już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawidłowe, że w oknach PCV po dużych opadach .....

Wybacz nie dokonczylem wczoraj gdyz moja kobitka awanture mi zrobila ze zamiast z nia jestem z wami i kompa mi wylaczyla - ale widze ze Pchelek dodal to czego ja nie zdazylem

w kwesti wyjaśnienia to jego "kobitka" nie jest heterą i nie wyłączyła mu kompa!!! :evil: A dlaczego ubarwia tego nie wiem. Pozdrawiam uczestników forum i obiecuję od teraz prywatne sprawy załatwiać w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że jeśli ktoś nie ma aprobaty .....

Cwaniaczek ;) :) widzisz ale jak ma aprobate na profil to nie masz wyjscia - muszi placic :)

ale jedno podpowiem ;) - kazdy system ma ograniczenia gabarytow - i tutaj jest pole do popisu dla "zalatwiania" nieuczciwych producentow lub dealerow - wtedy mozesz nie placic ale czy skorka warta wyprawki?

na swierzo - wlasnie wrocilem od klienta - w Panoramie zrobiony balkon dwusjrzydlowy (R+RU) 1800/2400 po roku prawie rozpadl sie - klient zaplacil choc nie musial bo przekroczone granice zdrowego rozsadku zostaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy....

Nie wiem jak Pchelek ale ja sklanialbym sie raczej w strone Gealana..... mam z nim stycznosc od dluzszego czasu i spodobal mi sie baardziej niz Schuco ktore juz dawnego Schuco nie przypomina - niestety

 

 

Apatkahetero jedna - co ty tu robisz zamiast...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy....

Nie wiem jak Pchelek ale ja sklanialbym sie raczej w strone Gealana..... mam z nim stycznosc od dluzszego czasu i spodobal mi sie baardziej niz Schuco ktore juz dawnego Schuco nie przypomina - niestety

 

 

Apatkahetero jedna - co ty tu robisz zamiast...... ;)

jareko zamiast czego twoim skromnym zdaniem?

A patrze sobie jak sie nudzisz w pracy :lol: ... a podobno jesteś zawalony robotą...

zaraz jade do szkoły wyjedź po mnie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko

Skąd: Warszawa

CZMIREK - nie zawsze to co WIELKIE musi byc DOBRE tez pozytywne opinie slyszalem od zaprzyjaznionych montazystow

można jaśniej czy te pozytywne opinie to na temat STOLARA Ż ????

potwierdzam pisalem o firmie STOLAR z Żórawiny k/ Wrocławia, dostaniesz to co zamawiasz bez zadnych przekretowi obsuwow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pchełku za odpowiedź - czy te buźki przy Schuco jedna i przy Gealanie trzy to jest wskazanie na Gealana?

 

Proszę jeszcze Jareko i Czmirka o wyrażenie swojego poglądu.

 

Pozdrowionka

jako pytany odpowiadam jesli nie wiesz jaki profil, a obstawiasz schuco i gorana wyboru dokonaj rzucajac moneta obydwa sa dobre.

moge polecic dobrego producenta na schuco z mojego regionu.

i nie rozumie co ma oznaczac ze schuco to nie te co dawniej, jareko czy powstala nowa fabryka profli ktore sa gorsze od tych z magdeburga???

jak juz pisalo wielu na forum dobry profil + dobra firma + dobry montaz = zadowolenie klienta i oby to rowniez Ciebie spotkalo.

a tak na marginesie schuco ma juz profil 8-komorowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...