Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

stawiam na ADAMSA z Mrągowa bodajże. Firma przyzwoita a ceny fair.

Wyjątkowo się zgadzam z Charlim. Mając oprzeć wybór wyłącznie na tych, przytoczonych danych wybrałbym Adams`a.

Ale też ciśnie mi się porównanie z naszego ulubionego rynku samochodowego: chcesz kupić auto, a wybierasz ostatecznie między produktami z bardzo różnych segmentów:

- Mercedes klasy A (małe auto) (Koncept)

- limuzyna np. amerykańska bliżej niewiadomej marki (Alphaline)

- limuzyna niemiecka nieokreślonej marki (ALuplast 7000)

- KIA - dwa modele różnej wielkości do wyboru (Bajcar)

- Toyoyta Avensis (Adams)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) o`k - w mojej opinii nie warto walczyć o niższy współczynnik niż 0,7 szyby w oknach z profili PLASTIKOWYCH - nie ma przełożenia na U okna w stopniu uzasadniającym ekonomikę inwestycji nawet w skali 25 lat. Polskie okno plastikowe nie przeżyje takiego okresu czasu w kondycji pozwalającej na jego funkcjonalność.

10-12 lat to czas "życia" okna w Polsce bez jego generalnego remontu :)

Jest to poniekąd spowodowane technologią (mocno skróconą w polskich warunkach produkcyjnych ) ale przede wszystkim "złym" traktowaniem" przez uzytkownika. Wbrew pozorom to mocno skomplikowany mechanizm, który powinien być co jakiś czas konserwowany, przegladany itd.. Oczywiście nie jest to robione przez przysłowiowego Kowalskiego czy Nowaka.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! śledząc ostatnie wypowiedzi na forum również wyciągam takie właśnie wnioski. ALe tyle kasy za dobre okna i tylko na 10-12 lat? a potem to już prawie jak te z lat 90-tych właśnie bez gazu U=1,6! Jestem w rozterce! Moje serce krwawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak skomentujesz wykres z artykułu w "Świecie Szkła":

http://img651.imageshack.us/img651/7145/optymalna.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wychodzi, że zespolenie z argonem na ramce 14 ma lepszy współczynnik Ug niż na ramce 16 :)

Wytyczne + Atesty ISiC Kraków mówią odwrotnie.

 

Swego czasu miałem doczynienia z atestem na ramkę 12 (pod Urzędowskiego był robiony) i wyraźnie było napisany wynik Ug=1,3 W/m2xK .

Tabelka w Świecie Szkła kłóci się z wynikami Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie.

Polecam Ci info u źródła dla Twoich wątpliwości:

ISiC oddział Kraków, ul. Lipowa 3

Telefon Laboratorium: 012 257 12 00

Centrala: 012 423 67 77

Sekretariat: 012 423 55 04

e-mail: [email protected]

http://isic.krakow.pl

 

Nota bene to właśnie w tej firmie każdy może sobie przebadać szybę pod prawie każdą funkcją lub określiś zasadność reklamacji.

Najprostszym badaniem stwierdzającym wsp. Ug jest badanie zawartości ARGONU czy KRYPTONU w komorze szyby zespolonej. Robi się to metodą iniekcyjną - szczegóły można uzyskać pod powyższymi kontaktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam jeszcze pytanie odnośnie szklenia...czy poniższe pakiety (oprócz widocznych szerokości/grubości) się czymś różnią? Któryś lepszy, któryś gorszy?

 

1/ CLIMATOP ONE: 4 x 16CBJ x 4 x 16CBJ x 4 - Ug=0.5

 

2/ CLIMATOPQ: 4 x 18CBJ x 3 x 15BJ x 4 - Ug=0.5

 

Czy faktycznie szklenie będize miało taki współczynnik U oraz co ozn. skróty CBJ i BJ?

 

W związku z Waszą intensywną dyskusją o szybach, pozwalam sobie ponowić powyższą kwestię:-) Jak się mają te dwa pakiety do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że dla przeciętnego człowieka, który nigdy nie kupował okien ten wątek jest zupełnie nie zrozumiały. Co to jest współczynnik U? ile powinien wynosić? co dają te komory?

Nie dziwię się Baumance, że się przeraziła. Ja też czuję się jak zramolały staruszek, choć nigdy się za takiego nie uważałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panstwo,

 

Wlasnie kupilem moj pierwszy dom. Chodzi o to zeby go wyremontowac i sprzedac. Trzeba w nim wymienic okna i drzwi.

Postanowilem ze wybiore PCV. Jaka firma da mi dobra jakosc za odpowiednia cene?Jakie panstwo macie w tym doswiadczenia?

 

Czesto na internecie widzialem: Veka, Schüco,Aluplast, Brügmann, Gealan,Spectus...(moze jakies inne?)

 

Z powazaniem

 

Project-M

Edytowane przez Project-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem moj pierwszy dom. Chodzi o to zeby go wyremontowac i sprzedac.

Tu mnie zainteresowałeś! Myślałem, że dom kupuje się po to by w nim zamieszkać. Szczególnie pierwszy dom.

Postanowilem ze wybiore profile PCV. Jaka firma da mi dobra jakosc za odpowiednia cene?Jakie panstwo macie w tym doswiadczenia?

 

Czesto na internecie widzialem: Veka, Schüco,Aluplast, Brügmann, Gealan,Spectus...(moze jakies inne?)

Przestań wybierać profile a zacznij rozglądać się za oknami. Zakładam, że kupując samochód nie zaczynasz od określenia z jakiej huty ma być blacha na jego karoserię?

Przeczytaj napis pod swoim nickiem a następnie chociaż kilka stron tego wątku. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im Uw niższy tym mniej cie trzepie po kieszeni za ogrzewanie

Im profil grubszy (i nie o ściankach mówię tylko o głębokości zabudowy) tym jego izolacyjność termiczna powinna być większa

komory liczy się w linii od zewnątrz do wewnątrz (lub abarot) a nie całkowita ich ilość

Średnio kumaty Inwestor, by nie być zrobionym w balona, zrozumie 90% z tego co tu napisane a jak nie kuma - niech pyta. Nie masz wiedzy? Wcisną ci szajs za kupę kasy, bądź będą ci udowadniać że trzy komory i szyba o k=2,9 to optymalne dla Ciebie rozwiązanie

Inwestor nie kumaty da się przerobić na szaro w całym procesie budowania swego domku i później będzie nas zasypywał postami - POMOCY !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sadzicie o fix'e w profilu aluplast Ideal 4000

Sądzę, że ten fix to bohater pozytywny. Całkiem przystojny, dobrze wychowany. Ma przyjazne nastawienie do ludzi i otaczającego świata.

Jednym słowem: o co chciałeś spytać bo zadane pytanie jest bez większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ................

 

Bohater pozytywny ;)), hmm

 

dokladniej to czy miesci sie w ryzach wymiarowych, chodzi o sztywnosc, czy szklo nie za cienkie, na taka powierzchnie????

no i sam profil, od lat na rynku, czy solidny, czy lepiej moze cos nowszego.

czy zmiana przestrzeni 12Ar na 14Ar znacznie zmienia cene zestawu, czy sa to minimalne roznice??

obawa dotyczy glownie szkla 4mm na tak duzej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może wyjaśnić jaka jest różnica między szarą a czarną uszczelką? (oczywiście nie chodzi o kolor)

jakie właściwości ma ta szara, że jest droższa?

 

co to jest ramka historyczna? (dziś znalazłam coś takiego w cenniku Vetrexu)

 

Myślę że Jareko spłycił odpowiedź ;) A ja ją jeszcze bardzej uproszczę:

Uszczelka naturalnei jest czarna, bo jej głównym elementem jest mieszanka gumy. Szara uszczelkma mzwyle więcej domieszek tworzywa, przez co w zimie są bardziej twarde - sztywne. Ale oczywiście technologia nie śpi i pewnie te niedogodności już wyeliminowano.

A czemu dopłata? Bo standard jest inny i każda zmiana powoduje konieczność "mieszania" w papierach na produkcji - czytaj: pracownicy muszą się bardziej pilnować by nie zrobić pomyłki.

A listwa historyczna? To zwykle listwka przyszybowa o specjalnie zdobionym profilu - jakiś gzymsik, zaokrąglenie. Jednym zdobi okno, innym jest zbyt odpustowo.

W przypadku tej firmy uważaj, bo takie dodatki spowodują znaczne wydłużenie terminu realizacji (tak do 6 tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt - chcesz sprzedać dom, to kup okna jakiejś dobrej, znanej firmy. Po pierwsze będziesz wiedział, że kupiłeś niezłe okna, po drugie masz atut przy sprzedaży. Znana marka będzie wartością dodaną. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...