Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

czym tu sie podniecac

Profile bez usztywnien.

Odkrywane jest to i uznawane jako rewelacja co juz kiedys bylo.

Profile TROCAL a u nas POLTROCAL - 30-ci lat temu - nie bylo wzmocnien.

Natomiast dyskusyjne jest czy ramy musza miec wzmocnienia - montaz sie klania - czestokroc tragiczny.

No i te okna kolorowe - na sloneczku potrafia sie powyginac ze hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrisowaty u mnie wyświetla się strona główna Aluplasta i dziwiłbym się gdyby miało być inaczej:-) Myślę, że po wpisaniu nazwy dowolnej firmy nr 1 na liście wyszukiwania to strona domowa tej firmy.

 

bwojtku jeśli mowa wyłącznie o ramie ościeżnicy to przyznaję o sunline zapomniałem:-( mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest duzo podobnych tematów w innych wątkach i wystarczyło by je przeczytac ale po co jak mozna robic nowee skoro FM to forum społeczne

tak jak poprzednik powiedział lepiej kupic dobre i sprzedac lepszy dom niz klient ma wejsc zobaczyc sztuke i kupic tymbradziej ze pewnie ktos bedzie myslał długo nad kupnem domu i zwracał uwagi na szczegóły wiec lepiej kup dobre powiesz jakie sa on wejdzie na forum przeczyta ze rzeczywiscie mówiłes prawde o tym ze okna sa energooszczedne itd itp i bedzie to plus dla ciebie

najczesciej wymieniana czołowka

jezierski

oknoplast

i chyba MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jesteście niesamowici, Wasza wiedza na temat okien i nie tylko jest dla mnie nieziemska. Potrzebuje waszej pomocy w wyborze okien.

Mam dylemat ponieważ juz zdecydowany byłem na Oknoplast , ale przejeżdżając kolo jednego domku bardzo spodobały mi sie okna i okazało sie że są innej mniej znanej firmy Pagen.

Mam 12 Okien ( w tym 3 balkonowe) Założenie : Kolor obustronny złoty dąb, szprosy złote 8mm, Pięciokomorowe( dwie szyby) , ciepła ramka .

Oto wyceny;

1. Fima Oknoplast profil veka ( orion plus lub rubin plus) ,okucia Maco. --Cena 13,500 PLN

2. Firma Pagen , Lokalny producent , Profil Brugmann AD Arte, okucia -Winkhous--Cena 10,300 PLN

Rożnica w cenie to 3,200 PLN-dosyć sporo.

Nadmienię że te z Pagena na tak zwane "oko" równie bardzo podobają mi się co z Oknoplastu a nawet ciutke bardziej. Z drugiej strony Oknoplast sprawdzona jakość , ale ta różnica w cenie .Nie wiem co mam zrobić. Liczę na wasza pomoc i cenne porady.

Z góry dziękuję

Xena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest duzo podobnych tematów w innych wątkach i wystarczyło by je przeczytac ale po co jak mozna robic nowee skoro FM to forum społeczne

tak jak poprzednik powiedział lepiej kupic dobre i sprzedac lepszy dom niz klient ma wejsc zobaczyc sztuke i kupic tymbradziej ze pewnie ktos bedzie myslał długo nad kupnem domu i zwracał uwagi na szczegóły wiec lepiej kup dobre powiesz jakie sa on wejdzie na forum przeczyta ze rzeczywiscie mówiłes prawde o tym ze okna sa energooszczedne itd itp i bedzie to plus dla ciebie

najczesciej wymieniana czołowka

jezierski

oknoplast

i chyba MS

 

Dzieki za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie moich osobistych doświadczeń odradzam Jezierskiego.

 

Tu nawet nie chodzi o samą jakość okien a obsługę reklamacyjną.

 

Zbili w fabryce jedną szybę, więc na "dzień dobry" była wada. Wymiana miała mieć miejsce pod koniec sierpnia (miesiąc po montażu!). Po dziś dzień mam tekturę zamiast szyby.

 

Zwodzenie, obietnice, podawanie kolejnych niedotrzymywanych terminów.

 

Jak za taką cenę to po prostu żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin czasem tak bywa jak produkcja napięta i terminy gonią lub jak ostatnimi czasy lekko sie przedłużają z przyczyn od Fabryki niezależnych

Masz wyjście - albo zrobić klientowi dobrze i nie wstrzymywać go z pracami montując okno ze zbita szyba albo... albo czekać aż będzie szyba

Też wydaje mi się że szyba jest u sprzedawcy i on czasu nie ma lub chęci. Rzadko kiedy serwis jest angażowany w takie sprawy.

Natomiast śmieszny jest sam wydźwięk tego postu. Ale cóż... handluję Jezierskim i nie mam prawa go komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Natomiast śmieszny jest sam wydźwięk tego postu. (...)

 

A cóż jest dziwnego w moim poście? Że krytykuję tak wychwalanego przez ciebie jezierskiego? No cóż jeżeli nie dopuszczasz myśli, że Jezierski coś skopał to faktycznie wydźwięk może być dla ciebie dziwny. Niestety takie są fakty, też wolałbym mieć wszystko poinstalowane i pomontowane i nie wozić się teraz z Panią z działu reklamacji czy jakiejś innej komórki i wysłuchiwać jej zapewnień, że już na pewno jutro czy pojutrze da znać kiedy będzie montaż.

 

Szyby to ja nawet na oczy nie widziałem, od razu okno było zaślepione kartonem. Podobno zbita została w fabryce, dlatego reklamacją nie zajmuje się sprzedawca, bo ma taki układ czy umowę z Jezierskim, że jak coś się stanie przy montażu to on realizuje reklamację, a jak wina jest po stronie fabryki to serwis Jezierskiego.

Patrząć wstecz to wolałbym aby to jego ludzie zbili tą szybę, bo kontakt mam z nim dobry, schody zaczynają się kiedy rozmawiam bezpośrednio z Jezierskim. Na początku wymówką było, że nie przyjedzie do mnie serwis, bo do jednego klienta im się nie opłaca, czekają aż uzbiera się "zamówień" w mojej okolicy, aby opłacało się przyjechać. Potem to już nawet nie chciało im się wymyślać, usłyszałem, że po prostu mojej szyby nie ma. Mogą zainstalować mi inną!!! Jak w wojsku sztuka to sztuka, szkoda, że jeszcze nie ze szprosem, wtedy to dopiero miałbym "trendy" wyjście na taras

 

Jestem z natury wyrozumiały i cierpliwy, ale bez przesady, czekać ponad 2 miesiące na wymianę szyby to po prostu poniżej krytyki.

 

Jestem tym bardziej rozgoryczony bo to m.in. po twoich jareko postach zdecydowałem się na Jezierskiego.

 

Teraz uważam, że bezkrytycznie wybielasz tą firmę. Oczywiście dlatego, że sam handulesz ich oknami. Ludzie zasługują jednak na prawdę i zwrócenie uwagi, że tak różowo to nie jest i tak chwalona na tym forum obsługa serwisowa Jezierskiego pozostawia duuużo do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ci odpowiem skoro jeździsz na mnie jak na łysej kobyle.

Dopiero podniósłbyś larum jakby wstrzymano ci dostawę z racji pękniętej szyby i czekałbyś na okna dwa czy więcej tygodni. To dopiero byłoby wieszanie psów na wszystkich.

Jest tu Forumowicz który był w podobnej sytuacji - napisał cokolwiek? Nie - a wiesz dlaczego? Bo potrafi zrozumieć, gdyż sam nie jest nieomylny i tez wpadki mu się zdarzają jak każdemu człowiekowi. Też czekał na szybę bo akurat Efector miał awarie linii wykonującej szyby o długości ponad 250 cm. Jakoś ten fakt przebolał i zrozumiał sytuację ale przede wszystkim wiedział, że szybę i tak dostanie a dzięki temu tynkarze nie czekali z robotą

Chwalę i dalej będę chwalił zarówno Jezierskiego jak i MS, Oknoplast, Adamsa Jędraszka i jeszcze kilku innych producentów gdyż jest ich naprawdę niewielu, wiedzących co to jest obsługa posprzedażna i serwisowa.

Nie wiesz ona wygląda w innych wypadkach i Twój post jak i post kogoś tam w innym wątku wieszającego psy na Oknoplascie bo coś tam serwis nie zrobił, jest niczym - że powiem brutalnie i zgodnie z prawdą. Stanowi wydarzenie jednostkowe co w skali produkcji nie stanowi nawet ułamka procenta i pisanie o jakimkolwiek producencie "Żenada" jest dla mnie przegięciem

Reszta Twojego opisu - nie żebym ją negował - ale zaskakuje mnie gdyż nigdy podobne sytuacje się nie zdarzały by klient usłyszał, że Fabryce się "nie opłaca", wierzę ci na słowo że tak jest choć pojąć tego nie mogę.

Może inaczej byś pisał gdybyś wiedział jak wygląda obsługa "serwisowa" obu firm na "D..."

I jakby na koniec.

Jezierski ani mi brat, ani swat ani nawet Teściowa ;)

Po prostu kolejna w historii mej działalności dobra firma o której jak i o innych z którymi miałem przyjemność się zetknąć będę wyrażał się miło i z szacunkiem. Może... raczej przede wszystkim dlatego, że wiem jak to wygląda u innych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, nie żebym się wcinał ale jest takie francuskie przysłowie "comparaison n'est pas raison" (porównywanie nie jest dowodzeniem).To że wiele firm w Polsce ma słaby serwis, nie oznacza automatycznie że firma która ma "prawie dobry" ma serwis "dobry", bo prawie robi dużą różnicę.

 

Project-M, na co ludzie patrzą to nie skąd okna ale czy drewniane czy plastikowe, i może jeszcze na U dla szyby , więc rozsądniejsze marketingowo by było założenie jakichś budżetówek 3 szybowych. Najlepiej zadzwoń do jakiegoś dewelopera że niby mieszkanie chcesz u nich kupić, i mimochodem popytaj się o okna, bedziesz wiedział co w danej okolicy jest najtańsze a jeszcze nie wypada z ram przy wietrze powyżej 8B. A w ogóle nie wiem czy drewniane nie byłyby bardziej korzystne z punktu widzenia PR, teraz całkiem niezłe drewniane kupisz w cenie średnio- wyższych plastików. Mnie za 45m2 drewnianych okien (13 szt) wycenili na 26,5 brutto z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!! Jesli okna to napewno nie z firmy marlux jarzycki -miszewo, banino, sopot i inne rejony polski. Najbardziej nierzetelna firma z jaka mialam i mam do czynienia! Na rozpatrzenie reklamacji czekam rok! Z ich strony totalna olewka! Sprawa oparla sie o rzecznika i pewnie skonczy sie w sadzie.. W pierwsze mrozy w srodku mieszkania na oknach byly sople lodu, kto nie wierzy moge przeslac zdjecia. Szok totalny.a kolejna zima tuz tuz.. A wiec ostrzegajacie kogo mozecie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moi rodzice postanowili wymienić okna w swoim mieszkaniu. Znajduje się ono w bloku na parterze. Chciałem podzwonić po firmach, popytać się ludzi o opinie, poczytać w internecie, ale rodzice poszli do sąsiadki i zdecydowali w godzinę O_o Sytuacja wygląda tak: rodzice dostali ofertę okien firmy VEKA - okucia typu MD (więcej szczegółów nie znam). Koszt tego to ok. 3400 zł. Ja zaś dostałem ofertę z oknami Aluplast Ideal 4000. Koszt tego to tylko 2600 zł.

 

Pytanie brzmi - czy okna VEKA są tak dobre, że warto dopłacać prawie 1000 zł? Którą ofertę z w/w wybrać? Muszę zdecydować dzisiaj, bo o 19 przychodzi Pan z oferty rodziców i już chce podpisywać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odnieść co do paru twoich wypowiedzi

więc ci odpowiem skoro jeździsz na mnie jak na łysej kobyle.

Dopiero podniósłbyś larum jakby wstrzymano ci dostawę z racji pękniętej szyby i czekałbyś na okna dwa czy więcej tygodni. To dopiero byłoby wieszanie psów na wszystkich.

Ja jeżdżę? A skąd to wrażenie? Odpowiedziałeś na mój post ja na twój. Równie dobrze mogę tak samo napisać o tobie. Zwrot "śmieszny jest sam wydźwięk tego postu" jest negatywny, osobisty i deprecjonujący. Biorąc pod uwagę, że nie znasz sprawy i nawet nie zadałeś sobie trudu aby ją poznać przed wydaniem takiego "werdyktu" nie najlepiej to o tobie świadczy.

A co do sugestii mojej reakcji. Skąd wiesz, że tak bym zareagował? Znasz mnie? Dlaczego zakładasz, że tak a nie inaczej bym się zachował? Może trochę więcej pokory i powściągliwości w pochopnym ocenianiu innych.

Jest tu Forumowicz który był w podobnej sytuacji - napisał cokolwiek? Nie - a wiesz dlaczego? Bo potrafi zrozumieć, gdyż sam nie jest nieomylny i tez wpadki mu się zdarzają jak każdemu człowiekowi. Też czekał na szybę bo akurat Efector miał awarie linii wykonującej szyby o długości ponad 250 cm. Jakoś ten fakt przebolał i zrozumiał sytuację ale przede wszystkim wiedział, że szybę i tak dostanie a dzięki temu tynkarze nie czekali z robotą
Czyli typowy SKLEP (Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś) no cóż czasy kiedy było się zadowolonym, że w ogóle się coś dostało całe szczęście dawno minęły. Zapłaciłem kupę pieniędzy za Jezierskiego i mimo upływu prawie trzech miesięcy od daty montażu wciąż nie mam wszystkich okien. Takie są fakty. Zero kontaktu, informacji, wyjaśnień. Jak sam nie zadzownię to nic bym nie wiedział. Tak działa profesjonalny serwis?

Chwalę i dalej będę chwalił zarówno Jezierskiego jak i MS, Oknoplast, Adamsa Jędraszka i jeszcze kilku innych producentów gdyż jest ich naprawdę niewielu, wiedzących co to jest obsługa posprzedażna i serwisowa.
Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że w przypadku Jezierskiego nie jest to prawda.

 

jareko co by nie przedłużać tej dyskusji bo nie spodziewam się po sprzedawcy krytycyzmu w stosunku do firmy dzieki której ma na przysłowiowy chleb.

 

Podałem konkretny przykład z życia. Poparty twartymi faktami, dysponuję też odpowiednimi dokumentami włącznie ze zobowiązaniem Jezierskiego do wstawienia nowej szyby z datą na końcówkę sierpnia (miesiąc po dacie montażu, ale co tam, było lato, szyba nie była mi do szczęscia potrzebna, nie wstrzymywało mi to też innych prac). Zapraszam na budowę w celu naocznego przekonania sie czy szyba jest wstawiona... (dzisiaj mamy 06.10)

Nie mam żadnego interesu w psuciu opinii Jezierskiemu, bo nie mam żadnych powiązań z branżą okienną. Po to jest forum aby wymieniać się swoimi doświadczeniami i uprzedzać innych zarówno o dobrych jak i złych firmach, producentach, wykonawcach. Nie jest sztuką pozować na solidną firmę kiedy wszystko idzie dobrze, osobiście uważam, że klasę i profesjonalizm można docenić przede wszystkim wtedy kiedy coś idzie nie tak. Moim zdaniem Jezierski na razie oblewa ten test koncertowo.

 

Może i masz rację pisząc o statystyce, podkreślam MOŻE ponieważ ja statystyk z reklamacji Jezierskiego nie widziałem, więc nie wiem jak jest naprawdę. Gdy pisałem ten post miałem zamiar zwrócić uwagę na fakt, że wpadki w tej firmie też się zdarzają i wcale nie są lepiej załatwiane. Może i jest to ułamek procenta, ale bez takich postów jak mój inni forumowicze mogli mieć fałszywe przekonanie, że w ogóle się nic takiego nie zdarza, co nie jest prawdą i warto aby zdawali sobie z tego sprawę.

 

Życzę wszystkim bezproblemowych montaży okien Jezierskiego, oby przebiegły bez komplikacji, ale ostrzegam, że może zdarzyć się taki przypadek jak u mnie i wtedy wbrew obiegowym opiniom jakie pojawiają sie na tym forum może nie być za różowo...

 

Zapewne w końcu tą szybę dostanę, nie wyobrażam sobie sytuacji, że tak nie będzie, ale straconych nerwów mi nikt nie zwróci. A podobno kupując Jezierskiego kupujesz spokój...:-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...