Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jak napisać reklamację bo okazało się że moje okna pojechały do innego klienta:bash: a firma jak zwykle gra na zwłokę i twierdzi że zaślepione otwory gazowe w ramkach dystansowych to najnowsza technologia i nie chce wymienić pakietów szybowych.

Wesprę Jareko, by nie pomyślał, że inni nie chcą się narażać na antypatię forumowiczów.

Korek w szybie może oznacza starą technologię, ale nie ustępuje szybom napełnianym w komorze argonowej (czyli bez korka). Łączenie? Gdzieś musi być, a producent nie wie, czy w Twoim meiszkaniu będzie lepiej widoczna góra, bok czy dół szyby.

Kupując sok w kartoniku oczekujesz że korek i zabezpieczenie szczelności zawsze będą identyczne? Jeśli nie zastrzegłaś w umowie tego to nie widzę podstaw do reklamacji. Sorry, ale na takie "zarzuty" opadją mi ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiono mi wycenę okien w Oknoplaście, przedstawiał mi ją jakiś młody chłopak i mnie osłabił. W projekcie mam okno 50x235, powiedział,że jest za wąskie i musi być co najmniej 60x235. Drugie okno 240x120 chciałem podzielić taflę 240 na 190 i 50 stwierdził,że taki podział jest niemożliwy i musi być np 150 i 90. Czy to możliwe,że Oknolast nie zrobi takich okien?

Piogron,

wybacz - mam dziś w palcach ochotę na krytykę - może to reakcja na stres, może pytania na forum są tego powodem..

Oknoplast i inne nie gorsze w tym kraju firmy okienne nie mają patentów na każde bezmyślne propozycje z projektów. Przepraszam architektów, którzy są "normalni". Czasem propozycje okien w zestawieniach stolarki przekraczają rażąco ogólno przyjęte możliwości produkcyjne. Rozmach projektów nie zawsze usprawiedliwia "gafy".. Nie oczekuję od architektów, że będą mieli w jednym palcu całą wiedzę o oknach. Ale czasem mogli by sami się przejść po firmach okiennych i sprawdzić swoje pomysły zanim je pokażą Inwestorom.

Piogron.

Twoje okno 50x235 - jest pewnie za wąskie do wykonania. Normalnie nie zmieści się w nim okucie. Z drugiej strony takie okno w technologii uchylnej miałoby za słabe ryglowanie. Odpowiedzialny Producent zrobiłby je jako RU, ale Tobie zablokowałby możliwość otwarcia (by spełnić założenia projektu). Tylko ze zapłaciłbyś za RU. Inna sprawa - w takim wąskim oknie może być wymagana grubsza szyba (może być zwyt długa w stosunku do szerokości - przez co bardzo narażona na pęknięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEKLEJAM POST Z GÓRY STRONY, BO NIE MA ODZEWU, A JA JESTEM W KROPCE

Dostałem właśnie wycenę od lokalnego dealera na cały dom ...

I to jest dobry przykład dla sceptyków. Nikt z nas nie rzucił się na tą wycenę i nie "łowił" Klienta. Nie po to tu jesteśmy.

Morhot, jeśli oczekujesz ofert na Twoją inwestycję to wrzuć ten post na forum oknonetu. Zasypią Cię propozycjami "najlepszych" ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Fin za wsparcie :) oj oj oj wkurzony musisz być nieźle - podobnie jak ja :( ale już wspominać o powodach mi się nie chce

Całe szczęście w przyszłym roku - tak kraczą wrony ;) - w firmie z którą współpracuję pojawi się kolejny kombajn do zautomatyzowanej produkcji okien - może będzie lepiej :) o ile profile będą na czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry przykład dla sceptyków. Nikt z nas nie rzucił się na tą wycenę i nie "łowił" Klienta. Nie po to tu jesteśmy.

I chwała Wam za to...

Oczekiwałem raczej tekstu w stylu: "te okna są ok, cena też" albo "w tej cenie masz okna XXXXX o lepszych parametrach"

Ale OK, widzę że tą decyzje muszę podjąć sam (zaznaczam, że przeczytałem duuużo o oknach na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozum nas. tu nie jesteśmy po to by rzucać się na każdego i zjeść go żywcem ;)

Cena ok 600 zeta za mkw okna jest, można powiedzieć dobra

z ciekawości przeliczyłem ile wyniosłyby twe okna w Schuco w jedno bądź obustronny kolorze

CT70 z szyba k=0,5 z montażem => 26.700,-

Si82 z szybą k=0,5 z montażem => 29.900,-

ciepła ramka, blokada błędnego położenia klamki, klamka HOPPE Secuctic, stopniowanie uchyłu, 3-4 punkty antywyważeniowe - to co masz w tej cenie w standardzie dodatkowo u mnie profil bazowy i poszerzenia pod balkonami by osiągnąć docelowy poziom posadzki

Więc teraz sobie przeanalizuj czy Twoje oferta jest droga czy tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wyliczanka Uw dla Twoich okienek

 

poz.1

CT70 => 1,07

Si82 => o,93

u ciebie 1,07

 

poz.2

CT70 => o,96

Si82 => o,85

u ciebie o,99

 

poz.3

CT70 => o,99

Si82 => o,88

u ciebie 1,01

 

poz.4

CT70 => o,94

Si82 => o,84

u ciebie o,97

 

poz.5

CT70 => o,94

Si82 => o,84

u ciebie o,97

 

poz.6

CT70=> o,88

Si82 => o,79

u ciebie o,92

 

poz.7

CT70=> o,88

Si82 => o,79

u ciebie o,92

 

 

i teraz masz już pełny materiał do przemyśleń :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku - okno oczywiście jest wykonalne tylko że przy takiej szerokości, mimo prawidłowego luzu międzywrębowego przy grubym profilu będą kłopoty z otwieraniem w słoneczne dni

Coś dziwnego piszesz. Krótki element się na słońcu wydłuży bardzo nieznacznie. Problem z otwieraniem po nagrzaniu dotyczy długich elementów!

A okucia np. Siegeni są dostępne od wymiaru FFB 290mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o praktyce a nie teorii bwojtku

Wybacz kolego ale ja oknach już część zębów zjadłem więc nie traktuj mnie jak teoretyka. Piszę jeszcze raz: okucie nie jest tutaj problemem jak to napisał finlandia. Nie jest też prawdą, że z uwagi na nagrzewanie będzie problem.

Problem z wykonaniem może leżeć w zastosowanym profilu kiedy jego budowa powoduje klinowanie się skrzydła w ramie już przy takiej długości ramienia.

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny powód niemożności wykonania takiego okna: typ używanej zgrzewarki!

Edytowane przez bwojtek
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko że przy otwieraniu profila, grubego profila np. Si82 ma 82 mm grubości czy też głębokości zabudowy, przy otwieraniu profil może i na 99% będzie zawadzał o zaczepy.

Czyli już nie okucia i nie nagrzewanie jest problemem? Nie chce mi się szukać jakie są najmniejsze rozmiary dla SI82 ale nie są one na pewno takie same dla profili używanych przez Oknoplast a pytanie było właśnie o okna tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba generalizujesz. Prawdopodobnie nie zmieści się okucie używane przez twojego dostawcę. Wg mnie okno jest wykonalne.

Tak Wojtku. Generalizuję. Nie tylko mój wykonawca nie chce tego robić jak widzisz. Nie dociekam powodów - nie ma w cenniku, więc coś z tym jest nie tak. Ale też nie piszę, że nikt tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wyliczanka Uw dla Twoich okienek

 

poz.1

CT70 => 1,07

Si82 => o,93

u ciebie 1,07

 

poz.2

CT70 => o,96

Si82 => o,85

u ciebie o,99

 

poz.3

CT70 => o,99

Si82 => o,88

u ciebie 1,01

 

poz.4

CT70 => o,94

Si82 => o,84

u ciebie o,97

 

poz.5

CT70 => o,94

Si82 => o,84

u ciebie o,97

 

poz.6

CT70=> o,88

Si82 => o,79

u ciebie o,92

 

poz.7

CT70=> o,88

Si82 => o,79

u ciebie o,92

 

 

i teraz masz już pełny materiał do przemyśleń :)

 

Coś mi nie gra w porównaniu, Elita szkło 0,5, Platinium Evo ma pakiet 36mm o U podawanym przez Oknoplast 0,7 a nie 0,6. Musiałoby być 40 mm. Dodając różnicę Psi na ramkach (u Jezierskiego Swisspacer ) różnica między Elitą a Platinium mała jakaś nawet biorąc pod uwagę lepsze (??? nie znam) Uf dla Platinium.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wiosnę zamierzam kontynuować budowę domu (w tym roku stan surowy otwarty z dachem) - czyli będę wstawiał okna razem z roletami podtynkowymi integro. Z jakimi pracami najlepiej to połączyć by uniknąć kradzieży okien zaraz po wstawieniu :) ? Z tynkami zewnętrznymi i ociepleniem czy lepiej z pracami wewnątrz domu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....różnica między Elitą a Platinium mała jakaś nawet biorąc pod uwagę lepsze (??? nie znam) Uf dla Platinium....
hmmm....masz rację tylko porównuj Si do Platinium Evo a nie Elite która jest 5 komorowa o zabudowie 70 mm, na dodatek Si ma tylko 82 mm a Platinium Evo 93 więc realnie nie porównujesz takich samych profili pod względem wymiarów. Przynajmniej teoretycznie Platinium Evo powinno bić na głowę każdy profil i też jestem tymi danymi z lekka zaskoczony.

O pewnego rodzaju przekłamaniu K dla szyby - wolałem by ktoś nie związany z produktem Schuco zwrócił na to uwagę

Si82 realnie bije na głowę prawie wszystkie dostępne profile (porównywałem już z MS Thermo, Platinium, Brungmanem, Ideal 6000) nic więc dziwnego że fabryka przeliczyła się z zapotrzebowaniem na profile i zatkała się i odetkać się jeszcze nie może :( a my na tym cierpimy :(

Od początku roku u mnie 80% zamówień to Si82 Premium Ultra - Elita zaczyna powoli odchodzić w zapomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już nie okucia i nie nagrzewanie jest problemem? ....
Nie mówiłem że okucia są problemem, okucia same w sobie.Problem podstawowy to otwieranie okna gdy skrzydło zawadza o zaczepy. Przy tak wąskim oknie prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska jest większe i tyle. To co przejdzie w profilu 3 komorowym o zabudowie 60 mm nie chce jakoś przejść w profilu o 82 mm szerokości. Niewiele a jednak.

Teoria mówi że spokojnie można 50 cm wykonać, mimo wszystko jako praktyk - odradzam. I tyle mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...