Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witajcie

 

Ja aktualnie kończe SSO i zamierzam w przyszłym roku montowac okna.Zastanawiam sie ale wybór okien to nie to samo co płytek czy styropianu.Oboje z mezem zastanawiamy sie nad potrójnymi szybami.Kolezanka wybrała okna Jezierskeigo z potrójnymi szybami ale w kolorze białym.zadecydowała ze kupi lepsze ale kosztem wyglądu czyli tak jak opisałam.Ja osobiście chciałabym Oknoplast,ponieważ u tesciów i u moich rodziców te okna sie sparwdziają juz ładnych parenascie lat. Sama nie wiem co robic,wybór jest prze-ogromny a producentów całą masa, i kazdy mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Forumowiczów

tak sobie siedzę czytam Wasze posty i mam coraz większy mętlik w głowie. zatem zwracam się do Was z prośbą o pomoc - które z niżej wymienionych okien polecilibyście?

możliwości wyboru mam takie:

- REHAU Geneo lub Brilland-Design lub Euro Design 70;

- OKNOPLUS Aktiv Plus lub Art Plus lub Thermo Plus;

- OKNOPLAST PLATINIUM

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez slwek0219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym Szanownych Kolegów i Koleżanki o ocenę.

 

Roleta Krispol tydzień po montażu. Balkon 360cm szeroki, 235cm wysoki, dzielony na 4 części. 2 pancerze rolety dzielone w proporcjach 270cm i 90cm, napędzane jednym silnikiem.

 

Blacha rewizyjna opada na środku, co widać na zdjęciu.

 

Moje pytania:

1. czy to normalne i tak ma być? jeśli tak, to co będzie za miesiąc, za rok?

2. jeśli to nie jest normalne, to kto lub co zawiniło? błąd producenta? naprawi w ramach gwarancji? jak? może zawinił sprzedawca (powinien podzielic roletę na 2 części przy tej szerokości)?

 

Sprzedawca odsyła mnie do Krispola.

 

Wszelka pomoc mile widziana :-)

roleta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli możecie, pomóżcie.

Chcę wymienić stare okna w domu na plastykowe w kolorze. Mam m.in. kilka balkonowych o wys. 245 - 250 cm (szer.90 cm).

Szukam wśród producentów z profila Schuco, jeden mówi - za wysokie, nie damy gwarancji - a trzech innych - OK zrobimy.

W tym PHU Zieliński z Łodzi. Widzę, ze znacie się na oknach i znacie producentów.

Doradźcie, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o opinię.

Myślimy nad oknami z Jezierskiego - dostaliśmy następującą propozycję profilu i pakietu szybowego:

Profil SCHUCO PREMIUM ULTRA- 6 komorowy (szerokość ramy 82mm, szerokość skrzydła 82mm).

Wzmocniony kształtownikami stalowymi ocynkowanymi.. W profilu ramowym przekrój zbrojenia zamknięty

tzw. zbrojenie pełne.

Okucia WINKHAUS activPilot srebrne, które posiadają w standardzie:

- w skrzydle RU (dla WWO>710mm) 4 zaczepy + 4 grzybki antywywaŜeniowe,

- w skrzydle R 3 zaczepy + 3 grzybki antywywaŜeniowe

- wszystkie rolki mimośrodowe zastąpione grzybkami antywłamaniowymi mimośrodowymi

- blokada obrotu klamki w uchyle,

- regulacja docisku skrzydła do ościeŜnicy zima-lato,

- klamka antywłamaniowa HOPPE Secustic

- stopniowany uchył

W standardzie równieŜ: tzw. złota linia (wypełnienie dolnego rowka ramy uszczelką) i ciepła ramka w szybie

SWISSPACER

3 USZCZELKI.

Listwa (przyłącze) parapetowa w standardzie okna.

Między ramą okna a listwą parapetową zamontowana termoizolacyjna taśma.

Szklenie o współczynniku przenikania U=0,5 W/m2*K + ciepła ramka

SWISSPACER - PAKIET TRZYSZYBOWY

 

Co specjaliści z forum myślą o takim zestawieniu, bo musimy jak njszybciej podjąć decyzję.

W konkurencji są jeszcze:

okna z Oknoplastu - profil koncept z pakietem trzyszybowym u = 0,7

ewentualnie z MS Okna - profil Thermo MS z pakietem trzyszybowym u = 0,6

A może ktoś poleci jakieś lepsze... Zależy nam na jak najcieplejszych, ale nie takich, żeby nas cena zabiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...