Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No to ja nic nie rozumiem. Mówicie że PU jest tańsze od Thermica. No to dlaczego 2 niezależnych dealerów Jezierskiego dało mi takie "kosmiczne" ceny? A może mam po prostu "świetne" ceny od konkurencji?

 

CHCE Premium Ultra za Cene Thermica, ale nikt nie jest w stanie mi dać takiej oferty. Jezierski byłby moim wyborem, bez wzgledu na termin realizacji zamówienia, ale za konkurencyjną cenę. A ona taka nie jest dla mnie :(

 

PS

 

U mnie oferta Thermic jest z szybą 0.6 a nie 0.5 bo w Oknoplaćie jest ździerska dopłata za szybę 0.5 i nie warto.

Edytowane przez ludwickik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szyby to się nie upieram, może faktycznie w Oknoplascie było 0,6

Trudno mi powiedzieć dlaczego Tobie PU wychodzi drozej od Thermica - może masz jakieś extra bajery wymyślone

U mnie nie było żadnych luków, przesuwek itp. - sprawdź może na których oknach masz największe różnice (przecież dają wyceny poszczególnych okien - łatwo wówczas porównać)

Oczywiście porównuj rzeczywiste ceny netto, tj po zastosowaniu rabatów a nie katalogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajery mam ale dotyczą każdej oferty którą dostałem od firm -porównujemy dokładnie takie same oferty z tymi samymi elementami (z łukami, przesówkami czy HSami) Ceny które podałem to są ceny do zapłacenia - brutto. Okna PU kosztują minimum 90000 brutto i sa droższe o 23000zł. od ceny brutto Thermica. Uprzedzam z e VAT w każdej ofercie jest 7%. Edytowane przez ludwickik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o opinie nt.okien

wyceny są dość podobne,mam takie opisy:

....

nie wiem czy to wszystkie dane,ale mimo czytania forum nie znam się na tym kompletnie

Za chwilę przeczytamy, że ktoś olał pytanie...

Abigaill -

podałeś niewiele mówiące dane. Ja oczytałem tylko, że chcesz porównać okna drewniane z krytymi zawiasami (notabene - jest w tym opisie błąd sprzedawcy) z różnymi systemami PCW.

Określ, czego oczekujesz: okucia WK2? - są za nie dopłaty po 100-400 zł za skrzydło - nie widać, by były wliczone we wszystkich ofertach.

szyby P4 - także nie widzę jej w p. 4 i 5.

okna drewniane czy PCW?Białe czy w kolorze?

I lepiej jak podasz producenta niż samą nazwę profili, bo to że pączek jest z mąki szymanowskiej niewiele mówi o jego smaku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :)

Robie z mężem projekt indywidualny i mam problem z oknami.

Na początku przyszlego tygodnia mam kolejne spotkanie z architektem.

Czytam watek , stanełam 329 stronie i zaczymam mieć mętlik - wiem że nic nie wiem :(

 

Wiem tylko, że będą to na pewno okna PCV w obustonnej okleinie (znając mojego męża raczej ciemna kolorystyka drewna - ponoć ważna zmienna).

 

Wymażyłam sobie by okna miały jak najmniej podziałów i były jak największe.

 

W salonie mam następujace otwory okienne:

1. Wyjście tarasowe co najmniej 230 cm wyskości na 3m szerokości (przesuwne - tak by był jak najszerszy otwór na ogród - może howane w ściane?)

2. Duże przy jadalni 230 wysokości na 3m szerokości ( jedna część by był 1m przesuwnego reszta okna to fix)

3. Kuchenne do ogródka warzywneg 230 wysokosci na 90 cm szerokości (rozwieralne) + identyczy w wymiarach fix na tej samej ścianie

 

W przedpokoju jest wizja by był fix 150 cm szeroki i wysoki na 270 cm (do sufitu)

 

W sypialni nietypowy fix z poziomie 100 cm wysoki na 245 cm długi.

 

Będą z tym problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjście tarasowe co najmniej 230 cm wyskości na 3m szerokości (przesuwne - tak by był jak najszerszy otwór na ogród - może howane w ściane?)?
chowane w ścianie? No problem poza generacją kosztów i komplikacją konstrukcji i siedliskiem kurzu którego później nie sposób usunąć

2. Duże przy jadalni 230 wysokości na 3m szerokości ( jedna część by był 1m przesuwnego reszta okna to fix)
nie ma kłopotu poza jednym - koszty koszty i jeszcze raz ksozty - zacznij od ich poznania i dopiero później pomyśl co chcesz. Wielu klinetów decyduje się na etapie projektu na gadźety które później zaskakują i nagle słyszy się tesksty - ja 40 tys na okna nie wydam

3. Kuchenne do ogródka warzywneg 230 wysokosci na 90 cm szerokości (rozwieralne) + identyczy w wymiarach fix na tej samej ścianie
no problem

W przedpokoju jest wizja by był fix 150 cm szeroki i wysoki na 270 cm (do sufitu)
klopot, szyba i jeszcze raz szyba,

W sypialni nietypowy fix z poziomie 100 cm wysoki na 245 cm długi.
też problemu nie widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chowane w ścianie? No problem poza generacją kosztów i komplikacją konstrukcji i siedliskiem kurzu którego później nie sposób usunąć

nie ma kłopotu poza jednym - koszty koszty i jeszcze raz ksozty - zacznij od ich poznania i dopiero później pomyśl co chcesz. Wielu klinetów decyduje się na etapie projektu na gadźety które później zaskakują i nagle słyszy się tesksty - ja 40 tys na okna nie wydam

no problem

klopot, szyba i jeszcze raz szyba,

też problemu nie widzę

 

"Jareko" Dziękuje za odpowiedź :)

Masz racje co do myśli o chowaniu w ścianę :) - nie potrzebny kłopot z tym kurzem.

 

Co do salonowych licze się z dużym wydatkiem - mają być jedną z głównych ozdób domu (oszczędzę na kaflach, podłodze - mam psy i nie ma co w te sprawy za dużo inwestować)....i licze się z ponad 40 tysiącami na okna (bedę się poprostu cieszyć z każdej oszczędności w dół oraz mogę dłużej pojeżdzić gorszym autem).

 

Co do okna w przedpokoju - podział pionowy jest jedynie możliwy? Czy można też poziomo? A może w tym jednym miejscu lepiej zainwestować w aluminium? U mnie w pracy są gigant okna w podobnej wielkości z aluminowym profilem (świetnie się spisują już od 6 lat).

Edytowane przez akswał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tylko w szybie i niczym wiecej

metr szescienny szkla to 2700 kilo - unika sie konstrukcji przekraczajacych 250 kilo, Poza tym pamietaj o jednym - pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji

reszta to pikuś

Mam klienta ktorego szyba kosztowala 7.500,- PLN i po trzech latach ot tak sobie pękła - jesteś przygotwoany na takie nieprzewidziane wydatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tylko w szybie i niczym wiecej

metr szescienny szkla to 2700 kilo - unika sie konstrukcji przekraczajacych 250 kilo, Poza tym pamietaj o jednym - pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji

reszta to pikuś

Mam klienta ktorego szyba kosztowala 7.500,- PLN i po trzech latach ot tak sobie pękła - jesteś przygotwoany na takie nieprzewidziane wydatki?

 

Kto nie ryzykuje ten nie ma :)

 

Zastanawiam się jak czesto pękają takie szyby? U mnie w biurze jest ich okolo 8 okien takiej wielkości i jak narazie jest ok (6 lat - pomimo non stop walących latem nurkowym w nie gołębi).

 

Jareko jestem dopiero na wyborze technologi i formatów - pragnę mieć coś pięknego ale także praktycznego - dlatego wszelkie porady są bardzo mile widzianę (im wiecej adwokatów diabła tym lepiej dla mnie, bo niestety jest nadmierną optymistką :) )

Edytowane przez akswał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domach gdzie Ty placisz za ogrzwanie a nie wrzucasz sobie w koszty dzialalnosci kazda oszczednosc sie liczy

Piekne przeszklenia masz w Warszawie w Babka Tower - piekne ale jakze neipraktyczne w domu

Pakiet dwuszybowy

2 szyby niewielkiej w sumie grubosci - tylko 2 x po 10 mm

Mozna

wszystko mozna

Tylko czy to ma sens?

10 ci tak latwo nie peknie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pekniecie szyby realnie wylaczone jest z gwarancji

reszta to pikuś

 

no to mnie "lekko" zaskoczyles:( U znajomych popekaly szyby w oknach jakies 6m-cy po zamieszkaniu - ja to widzialem i wygladalo to na "oko" laika ze jakby za duze okno wcisneli w za maly otwor, tak ze az sie wybrzuszyly (az popekaly w lecie). No i mu wymienili na nowe. Teraz nie wiem czy ten co zakladal i spier... sprawe czy poprostu z gwarancji to poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrnęliśmy. Dom pokryty dachem. Teraz zamykanie. Do wiosny chcemy zdążyć. Marzą nam się okna drewniane. Jednak z ofert jakie dostaliśmy to stać nas na okna sosnowe. Czytam jednak opinie, ze sosnowe będą słabsze, i nie na dziesiatki lat. Zaczynamy myśleć o oknach z plastiku. Cena rozsądniejsza i piszą, że trwalsze. Racja to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie montażu okien z Oknoplstu

czy u nich to standard, że w jednym dniu robią demontaż, wprawiają nowe okna i opiankowują, a następnego dnia (lub innego umówionego) robią obróbkę tynkarską?

czy tak to u nich zawsze wygląda?

ja mam do wstawienia tylko 2 okna 1500x1500 szt, więc wydaje mi się że mało roboty będą mieli, tym bardziej że ja już mam plastiki (ale sprzed 10lat)

bo podejrzewam że wcisnęli nas z montażem między jakieś inne i nie wyrobią się z obróbką więc dlatego będą to robić na raty

czy możecie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Czas mnie goni, chce jeszcze w tym roku zamontować okna. Zbierałem oferty prawie ze wszystkich znanych mi producentów. Najkrótszy termin dostałem od firmy abakus. Jak macie zdanie na temat tej firmy i jej okien. Zrobiona oferta dla mnie to okna 3szybowe, okucie ROTO WK2, profil Brugman? proszę WAS bardzo o pomoc w wyborze.

pozdrawiam

Karim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie montażu okien z Oknoplstu

czy u nich to standard, że w jednym dniu robią demontaż, wprawiają nowe okna i opiankowują, a następnego dnia (lub innego umówionego) robią obróbkę tynkarską?

czy tak to u nich zawsze wygląda?

ja mam do wstawienia tylko 2 okna 1500x1500 szt, więc wydaje mi się że mało roboty będą mieli, tym bardziej że ja już mam plastiki (ale sprzed 10lat)

bo podejrzewam że wcisnęli nas z montażem między jakieś inne i nie wyrobią się z obróbką więc dlatego będą to robić na raty

czy możecie coś podpowiedzieć?

 

Czy to u nich standard, nie wiem, oby tak.

Jeśli obróbka ma nastąpić dzień po "opiankowaniu", to jest to bardzo poprawne i technologicznie uzasadnione. Jeśli "w inny umówiony dzień", to może być "wciskanie":-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie szukania/wyboru okien. Ściany są max Kozłowice 29 + 12 cm styropianu. Chcielibyśmy mieć dobre okna i w miarę ciepłe. Dostaliśmy wyceny do Jezierskiego, Peteckiego, Prymatu, Bajcara i Drutexu. Najtaniej wychodzą Bajcar, Drutex i Prymat-mniej więcej na tym samym poziomie cenowym. Czekam jeszcze na Oknoplast, ale coś się nie palą z odpowiedzią na e-maila.

A w ogóle to zastanawiamy się czy jest sens kupować okna 6 komorowe albo 3 szybowe. Czy to ma w ogóle sens jakiś, czy to nie jest pic na wodę te 6 komór- widziałam ostatnio nawet 7 komorowe?? Czy może lepiej 6 komór i pakiet 2 szyb? Czy w ogóle 5 komór i pakiet normalny 2 szyb tez jest dość ciepły? Jaką firmę polecacie?

Pozdrawiam

Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...