Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie szukania/wyboru okien. Ściany są max Kozłowice 29 + 12 cm styropianu. Chcielibyśmy mieć dobre okna i w miarę ciepłe. Dostaliśmy wyceny do Jezierskiego, Peteckiego, Prymatu, Bajcara i Drutexu. Najtaniej wychodzą Bajcar, Drutex i Prymat-mniej więcej na tym samym poziomie cenowym. Czekam jeszcze na Oknoplast, ale coś się nie palą z odpowiedzią na e-maila.

A w ogóle to zastanawiamy się czy jest sens kupować okna 6 komorowe albo 3 szybowe. Czy to ma w ogóle sens jakiś, czy to nie jest pic na wodę te 6 komór- widziałam ostatnio nawet 7 komorowe?? Czy może lepiej 6 komór i pakiet 2 szyb? Czy w ogóle 5 komór i pakiet normalny 2 szyb tez jest dość ciepły? Jaką firmę polecacie?

Pozdrawiam

Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.

 

..ale co mamy pisać jest conajmniej 15000 odpowiedzi w tym temacie i Twoje pytanie jest przewałkowane conajmniej z 10 - 15 razy więc wypada troche poczytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale co mamy pisać jest conajmniej 15000 odpowiedzi w tym temacie i Twoje pytanie jest przewałkowane conajmniej z 10 - 15 razy więc wypada troche poczytać ...

 

Wiem, widze, ale wg mnie nic z tego nie wynika.

A moze zamiast Ciebie ktoś chciałby cos dopisać wiecej...ehh nie wiem po co te fora,chyba dla znerwicowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie piszcie bo od tych okien można zwariować.

Też jak zaglądam na jakieś forum chciałbym od razu dostać odpowiedź na swoje pytane.. spieszę się, więc jestem usprawiedliwiony że pytam o coś, co pewnie było kilka postów wcześniej... ?;)

Cysiek,

Cofnij sie i poczytaj chociaż 2-3 strony. My też już wariujemy od okien - i coraz mniejszy sens widzę w pisaniu kolejnych 400stron, bo tu i tak jednej odpowiedzi nie będzie.

Aha.. napisałeś że się nie spieszą z odpowiedzią? Odpowiem CI jako sprzedawca: może też mają kolejkę jak w zwykłym sklepie? W praktyce niemal zawsze pierwszeństwo z wyceną mają ludzie przychodzący osobiście do salonu - szablonowe maile wysłane do dziesiątek innych punktów robi się zwykle na końcu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widze, ale wg mnie nic z tego nie wynika.

A moze zamiast Ciebie ktoś chciałby cos dopisać wiecej...ehh nie wiem po co te fora,chyba dla znerwicowanych.

 

Kupcie takie na jakie Was stać. Chyba wszystko zostało już napisane więc może tak niestandardowo poradzę; jeśli środki jakie macie spowodują wybór między superciepłymi oknami od marnego producenta a standardową 5komorówką ze szkłem 1.0 od renomowanego (MS, Oknoplast, Avante, Jezierski itp.) to wybierzcie tego drugiego. W przypadku problemów z tanią 6komorówką z szybą 0.5 szlag trafi te teoretyczne zalety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka a ja mam pytanie związane z oknami dachowymi.

 

Otóż tak jak na załączonym poniżej obrazku posiadam kolejno:

4 nad salonem = 2x(78x720) i 2x(78x90)

2 w sypialni po prawej = 2x(78x140)

2 w sypialni głównej = 1x(78x120) i 1x(94x140) - które jest w garderobie i na bank nie będzie instalowane

1 w łazience = 1x(94x140)

 

I teraz:

1. czy nad salonem nie lepiej będzie zamontować dwa ale nieco większe okna?

2. czy te okna nad salonem zrobić na stałe czy obrotowe, bo ciągle nie wiem jak tam dotrę z ich myciem?

3. czy są jakieś specjalne rolety termiczne, które np mógłbym opuszczać w zimne wieczory co by nie tracić ciepła w salonie

3. w sypialni po prawej jedno większe zamiast dwóch lub całkowicie się ich pozbyć?

 

Pragnę nadmienić że okna połaciowe salonu wychodzą na stronę wschodnią, więc słońca raczej nie będą miały, jedynie co to fajny gadżet na dachu oraz nieco bardziej naświetlony salon.

 

Oprócz tego jakbyście mi mogli szanowni forumowicze powiedzieć czy jak instaluję okna w domu to rozumiem, że zbędne jest wybieranie okien z szybą antywłamaniową kiedy będę miał zewnętrzne rolety na parterze, ale i tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy skoro na piętrze nie planuję rolet to czy tam lepiej wrzucić wersję antywłamaniową, czy nie ma sensu bawić się w te bajery?

 

 

dla rozeznania sytuacji pierwszy rzut to rzut piętra a drugi to dachu pokazujący te okna

 

balbinaII-rzut po&#.jpgbalbinaII-widok d&#.jpg

 

 

Z góry dziękować bardzo za wasze opinie

Edytowane przez albert07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiele w tym temacie pisało się o dużych przeszkleniach, szczególnie chodzi o maksymalna wysokość.

Ponieważ mam w swoim projekcie okna o wysokości 2650 stad moje pytanie. Czy poniższe cytaty odnoszą się tylko do profili pcv?

 

 

Lekkość ram nie ma tu nic do rzeczy. Wysokości 2650 w kolorze (bez podziału) nie zrobi nikt kto nie jest samobójcą.

 

Albo obniżysz nadproże albo pozostaje tobie fix na górze. Podejrzewam, że nie obędzie się także bez wzmocnienia statycznego na poziomym podziale.

 

 

kolejny przykład - z dnia wczorajszego - architekt wymyślił sobie okna wysokości 2650. Ona zaakceptowała. chałupa wymurowana. A ona chce - ba !!! żąda okien o takiej wysokości i to bez poprzeczki w obustronny kolorze. I nie może pojąc ze tego sie zrobić nie da

Niestety pewnych rzeczy nie da sie niczym zastąpić :(

 

 

Czy chodzi tak jak wyjaśniał jareko o ciężar szyby i gwarancje?

Czy może w przypadku aluminium można stosować taka wysokość? np. Reynaers profil cp130 czy tez Schueco ASS.

pozdrawiam

12682206..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPragnę nadmienić że okna połaciowe salonu wychodzą na stronę wschodnią, więc słońca raczej nie będą miały, jedynie co to fajny gadżet na dachu oraz nieco bardziej naświetlony salon.

 

Oprócz tego jakbyście mi mogli szanowni forumowicze powiedzieć czy jak instaluję okna w domu to rozumiem, że zbędne jest wybieranie okien z szybą antywłamaniową kiedy będę miał zewnętrzne rolety na parterze, ale i tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy skoro na piętrze nie planuję rolet to czy tam lepiej wrzucić wersję antywłamaniową, czy nie ma sensu bawić się w te bajery?

 

 

 

Z góry dziękować bardzo za wasze opinie

okna połaciowe wbrew pozorom nawet ustuowane od strony wschodniej bedą dawały Ci sporo swiatła - ja u siebie bede dorzucał polaciówke do pokoju od strony zachodniej bo jest ciemniej niż w pokoju od wschodu z oknem połaciowym.

nie wiem czemu nie chcesz na poddaszu zrobic rolet, skoro masz dwa otwory balkonowe? w tych małych oknach można polemizować, ale w duzych zalozyłbym rolety.

jesli nie chcesz rolet na poddaszu to antywłamaniowa powinna być, plus okucia WK2 oraz kontraktony w ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu nie chcesz na poddaszu zrobic rolet, skoro masz dwa otwory balkonowe? w tych małych oknach można polemizować, ale w duzych zalozyłbym rolety.

jesli nie chcesz rolet na poddaszu to antywłamaniowa powinna być, plus okucia WK2 oraz kontraktony w ramach.

 

 

czy wstawić rolety czy też tylko antywłamaniowe z lepszymi okuciami to jeszcze się zastanawiam, na razie to bardziej myślę o tych oknach połaciowych. Co i jak z nimi zrobić. Mam nadzieję że mi pomożecie plse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

1. zamieniłbym na wieksze , pojedyncze okna

2. ile masz tam wysokości? drabina 2x w roku i okna umyte.

3. mozesz zamontowac rolety i szybe o najnizszym dostepnym wsp. k

4. wstawienie 1 większego może zaburzyc estetykę dachu, gdzie masz wszystkie okna tej samej wielkości, ale z pewnościa nie likwidowałbym polaciówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

1. zamieniłbym na wieksze , pojedyncze okna

2. ile masz tam wysokości? drabina 2x w roku i okna umyte.

3. mozesz zamontowac rolety i szybe o najnizszym dostepnym wsp. k

4. wstawienie 1 większego może zaburzyc estetykę dachu, gdzie masz wszystkie okna tej samej wielkości, ale z pewnościa nie likwidowałbym polaciówek.

 

likwidować to nie chcę (no poza tym w garderobie), ale tak sobie myślę że chyba jednak nie ma sensu kombinować, bo przekombinuję i już :cool:

 

Po prostu te nad salonem zrobię jak są - 4 ale chyba na stałe z tak jak mówiłeś jak najniższym wsp k i z zasuwanymi roletami.

Rolety na nich nie muszą być antywłamaniowe, ważne żeby jako tako ciepła nie puszczały.

Mam jeszcze czas więc mogę spokojnie rozejrzeć się co się dzieje na rynku i rozważyć różne opcje.

 

Liczę również na porady od strony fachowców forumowiczów :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

a czasem róznie bywa - niby duzo a szybko zleci.

tak jak z ze zmiana wneki okiennych na parterze - a jaki system rolet przewidujesz u siebie?

 

co do rolet to niestety tych wewnątrztynkowych czy jak one tam się zwą już nie dam rady zainstalować bo spóźniłem się z informacją o mojej decyzji i panowie od ścian wystrzelili ponad okna z prędkością światła. Więc pozostają mi chyba tylko te natynkowe (czy jakoś tak) :) lub zmniejszyć okna przy czym ta opcja raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rolet to niestety tych wewnątrztynkowych czy jak one tam się zwą już nie dam rady zainstalować bo spóźniłem się z informacją o mojej decyzji i panowie od ścian wystrzelili ponad okna z prędkością światła. Więc pozostają mi chyba tylko te natynkowe (czy jakoś tak) :) lub zmniejszyć okna przy czym ta opcja raczej nie wchodzi w grę.

a Ty już chudziak na "0" masz wylany? wieniec tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pomyśleć o roletach Integro (skrzynka schowana pod elewacją).

 

tak, ale z tego co kojarzę na integro musisz mieć miejsce nad oknem, które powinno być przygotowane przy układaniu nadproży. U mnie tego nie zrobili, okna mam na taki wymiar jaki był w projekcie i tu mam zgrzyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś Integro z Becleverem.......

Dlaczego pomylił? Nie zauważyłem... Integro ma skrzynkę aluminiową zamontowaną na murze , nad oknem , całkowicie na zewnątrz, z rewizją od dołu. Skrzynka przykrywana ociepleniem - w ścianie 2 W.

Be Clever ma skrzynkę i prowadnice plastikowe, zamontowany we wnęce okiennej, na oknie, rewizja od wewnątrz- od dołu lub od czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...