Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W poprzednim domu mieliśmy drewniane okna Stolbud-Grybów i spisywały się całkiem dobrze (zważywszy na niską cenę). Do nowego domu zamówiliśmy jednak Urzędowskiego Softline, mahoń-meranti, gdyż wyglądają cudnie i jakość podobno jest dobra. Cena też nie przeraża :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po koleii:

Henzo - widzisz listwa ta systemowo nie jest konieczna - ale ulatwia sam montaz jak i pozniejsze wstawienie zarowno parapetow wewnetzrnych jak i wewnetrznych a z uwagi na to ze jest to dodatkowy koszt - czesto jej firmy nie daja - wiesz 2 -3 zlote w kieszeni zostaja :(

QURA - po koleii - dwa fixy o tych wymiarach - spoko - nie ma klopotu zas jeden duzy fix - takze nie ma sprawy - kwetsia tylko szyby - musi byc jedna szyba albo 6mm albo bezpieczna - powierzchnia powyzej 3 mkw - zwykly pakiet moze sam peknac - idealem 2 razy 6mm lub obustronna bezpieczna - ale musisz liczyc sie z tym ze stracisz odrobine na wspolczynniku k - zamiast 1,1 bedziesz mial 1,3 chyba ze na szerszej ramce ale wtedy listwy przyszybowe beda w tym oknie inne co bedzie widoczne i zbiegiem czasu moze wkurzac

o rany!!! na co zwrocic uwage podczas montazu? poczytaj wszystko co wczesniej na ten temat napisane

jesli chodzi o poprzeczke w balkonie - tu spieraja sie rozne spojrzenia na te kwastie - nawet jesli dany system dopuszcza przy tej wysokosci balkonu brak poprzeczki proponowalbym jednak by byla - dlaczego? po pierwsze dodatkowo stabilizuje skrzydlo ktore bedac waskim i wysokim podatne jest na wykrzywienia w trakcie otwierania/zamykania - a po drugie - jak ktos oprze sie o balkon pod wplywm np. C2H5(OH) (chyba ogolnie znany wzor chemiczny ;)) nie wybije ci szyby - biodrem uderzy w poprzeczke ;)

ECHO - od dawna chwale tu Urzedowskiego - mimo ze jedo dealerem nie jestem ale okna wciaz robi sliczne i dobre - jesli ich cena nie zwalila cie z nog- znaczy sie opamietal sie w jej windowaniu.

Choc uwazam ze w mahoniu dla mnie wiciaz najlepszym producentem jest WELET a Urzedowski nie do pobicia w sosnie.

JACEKS - hmmm..... nie wiem ale wiekszosc znanych mi profili nie odroznia w statyce czy mamy doczynienia z 3 czy 4 czy 5 komorowka poza tym wszystko zalezy od systemu - np. w Panoramie nigdy bym sie nawet 1200 nie odwazyl ;)a co dopiero na 1400. Ale 1500 w Schuco, Salamandrze, Thysen, Rehau czy w innych - spoko ale np. system KBE na 1500 zezwala w jednym skrzydle i po dzis dzien przekllinam ze z braku kasy w 1991 mam dwa okna zamiast dwu - jednoskrzydlowe - ciagle mam z nimi klopoty choc wad produkcyjnych nie ma - po prostu zgrzewy sie jednak odksztalcaja - juz raz musialem wyprzec je ponownie na szybie (fakt - dopiero po 10 latach) gdyz zbraklo juz regulacji na okuciach. Wiec sadze ze jakies 10% marginesu rozsadku i bezpieczenstwa warto zachowac przy bialych oczywiscie - przy kolorowych nawet wiecej

 

Jak znam zycie Pchelek jutro cos nie cos jeszcze od siebie dorzuci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareko za odpowiedź. :D

 

QURA - jeden duzy fix - takze nie ma sprawy - kwetsia tylko szyby - musi byc jedna szyba albo 6mm albo bezpieczna - powierzchnia powyzej 3 mkw - zwykly pakiet moze sam peknac - idealem 2 razy 6mm lub obustronna bezpieczna - ale musisz liczyc sie z tym ze stracisz odrobine na wspolczynniku k - zamiast 1,1 bedziesz mial 1,3 chyba ze na szerszej ramce ale wtedy listwy przyszybowe beda w tym oknie inne co bedzie widoczne i zbiegiem czasu moze wkurzac

 

Czy nie ma problemu z zamówieniem takich szyb (6mm); czy szyba bezpieczna to P2, rozumiem że jest to szyba 2x4mm x 2 szyby czyli zespół szyb szerszy o 8 mm (przy zachowanym rozstawie 16mm)? Myślę, że w profilu 5 komorowym da się to zmieścić. Ewentualnie te 2x6mm; czy jest to jedna szyba czy jakaś klejona?.

 

Może ktoś napisze jakąś rekomendacje firmie Vidok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Ale się narobiło - i to z takiego durnego tematu

Otworzyłem kompijuter a tu się wysypało - worek listów.

A ja jadę na urlop - do Norymbergii na wystawę okienną. Może coś ciekawego zobaczę - opiszę Wam.

Teraz krótko

Jareko - bez poradnika to marnie będzie - żona cię opuści, w pracy się zanidbasz - tylko odpowiedzi i odpowiedzi. Dobrze że ja nie mam internetu w domu.

Odpowiedzi

RB - każda buźka to potwierdzenie dobrej roboty i dobrego wyrobu.

Do kuchni stosuje się nawiewniki z otwieraniem ręcznym - na sznurek.

Do Qura - jest to jedna szyba klejona lub jedna szyba grubości 6 mm - chodzi o to, że przy dużych przeszkleniach z uwagi na obecność argonu szyby potrafią się schodzić [argon ma dużą prężność i jak jest zimno to się mocno kurczy - zachodzi tu zasada fizyki [PxV dzielone przez T = constans].

Na koniec - Takie nawiewniki do kuchni ma VENTAIR.

SCHUCO jest 8-komorowy i dwie ścianki ma z aluminiowych blach - jako usztywnienie1111111111

JAREKO - zabierasz mi robotę [ i dobrze].

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ooooooooooooostatniej chwili.

Na poczcie znalazłem wypowiedź jednego z Forumowiczów dlaczego mówię beeeee o oknach OKNOPLAST Kraków.

A więc takiej mojej wypowiedzi nie było. jest gdzieś na Forum moja krytyczna uwaga o tej firmie. Po prostu w jednej z ekspertyz okna tej firmy były tak koncertowo sp.....ne w montażu, że aż strach. Po zamontowaniu nowych okien z szybami 1,1 zrobiło się w mieszkaniu o trzy stopnie zimniej. Okazało się że AUTORYZOWANA ekipa producenta zapomniała o piance. Wstyku dmuchał wiatr jak tajfun. Do uszczelnienia dali silikon na styku od wewnątrz i gips od zewnątrz. W środku nic. Przez takie spartaczone zamontowanie okna się pokrzywiły. Firma - producent - umyła ręce. Wobec partackiej roboty swojej AUTORYZOWANEJ ekipy.

Stąd negatywna wypowiedź. Ale tak poza tym jest to dobra firma - jedna z lepszych.

Tak więc drogi forumowiczu - montażysto i dystrybutorze - to nie wina firmy że pieprzy okna. To montażyści.

Jareko takich spartaczonych przez montaż okien to widział na kopy - nawet je wymieniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrego pisze się tu o profilach Gealan i firmie Goran nimi handlującej. Byłem u nich i obejrzałem sobie ich okna. Cóż, sam kształt profili to rzecz gustu, jednak okno to już produkt firmy i muszę powiedzeć, że mi się nie podobały. Zgrzewy były postrzępione i ich krawędzie "wystawały" na zewnątrz. Skoro takie okna mają w ekspozycji, to kto mi zagwarantuje, że do domu przyślą lepsze. Dodatkowo ten system wentylacji dorzucają tylko do najdroższych 5k okien, droższych od standardowych (chyba 4k) o jakieś 30%. Oglądałem też inne profile i najbardziej do gustu przypadłą mi 5k Veki z Vidoku (także cenowo). Pchelek co sądzisz o tej firmie?

jareko doceniam twój profesjonalizm i dobre chęci, ale co do twojeho punktu handlowego mam kilka uwag (na priva).

 

Czy firma Vidok jest dobra?

Co sądzicie o oknach firmy Witaż z Białegostoku (handluje nimi Gabra z Wegrowa), są tańsi od Vidoku o ok 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemet kogo wybrać. Aktualne oferty:

OKNOPLAST Kraków - 27 tyś.

AP ŻORY - 20 tyś.

IZOTERM Pszczyna - 23,6 tyś.

Okna w kolorze brązowym, zabezpieczenia antywłamaniowe, szyba P-2, wszystkie okna standard. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

widze ze masz trzy dylematy i nie wiem co o tym sadzic. napisz jeszcze za co oni chca takia kasiore roznica 7 klockow to sporo?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

jareko doceniam twój profesjonalizm i dobre chęci, ale co do twojeho punktu handlowego mam kilka uwag (na priva)....

Dzieki za uwagi - na priv Ci odpisalem - ale hmmm..... no coz - nie jestem zwolennikiem wodotryskow w pawilonie handlowym i kobitki z duuuuzymi oczami - tylko rzetelnej informacji - moze nie przyciagnie to zbyt wielu klientow co w te oczy zapatrzenie beda ;) ale za co innego recze soba :) Wiesz ...facet w takim punkcie nie zawsze ze sciereczka bedzie zbieral kurz - ale opie..... dostal

I jeszcze jedno - mam inwestycje rzut beretem od punktu - stad wystawka rzeczy czasem tam potrzebnych - z racji braku miejsca......

ale jeszcze raz dziekuje za uwagi krytyczne :)

 

Innym - dzis niestety nie mam czasu - zaraz zmykan na pomiary kolejnego osiedla - jutro odpowiadac bede

 

Pchelek - poradniek juz w wiekszosci u mnie gotowy - kwestia teraz naszego wspolnego piwa i ostatecznego szlifu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCHELEK - moze TY cos powiesz na tamat zamawiania okien u producentow daleko od miejsca montazu - ja posadzony o stronniczosc moge byc

ADIEUAND - no coz - moge podobnie powiedziec o swoim sasiedze - moje PVC maja 13 lat - On na czwarty rok po montazu drewnianych - zmienil na PVC

QURA - nie zawsze daje sie dobrze obrobic zgrzewy - zwlaszcza w pelni sezonu gdy czas goni producenta by sie wywiązac z terminow - zas w wiekszosci wypadkow okna wystawowe sa robione po kosztach - wtedy nikt sie nie przyklada.

Inaczej ma sie rzecz z trojkatami wystawowymi - w 90% to co widzisz ma sie nijak do tego co bedzie.

Stad wlasnie wymiana doswiaqdczen tu jest najcenniejsza - ale pood warunkiem ze ocenia sie producenta i ekipe montazowa nie tuz po montazu - nie kazda ekipa montazowa ma firmowe kubraczki i szczotke ze soba i zamiecie po robocie ;) - ale co najmniej po roku uzytkowania - wtedy 99% wad producenta wychodzi

Sadze ze te slowa Pchelek potwierdzi i podpisze sie pod nimi

Podobnie - bez zlosliwosci te slowa pod Twoim adresem (za uwage jestemn naprawde wdzieczny) - spoko - podobnie ma sie rzecz do punktow handlowych - nie zawsze piekne sciany i piekna ekspozycja oznacza ze towar jest idealny

A tak na marginesie - zgrzewy nigdy pieknie nie wygladaja - zwlaszcza na profilach zaokraglonych - tu na luku robi sie recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko co do zgrzewow i ich oczyszczenia nie moge sie zgodzic, mialem i mam do czynienia z wieloma wykonawcami okien powiem z doswiadczenia ze czasami po zgrzewie (oczyszczarce ) mozna ocenic jaki jest par maszynowy producenta i nie ma znaczenia czy jest to "wystawka"

czy okna dla klienta maszyna nie moze zrobic tego inaczej dla biura inaczej dla klienta. co do serwisu to uwazam ze jesli firma dba o klienta to odleglosc nie ma znaczenia, a wiadomo ze tylko ten nie robi bledow ktory nic nie robi. maja do wyboru dostawcow z okolicy wroclawia a innych dalej polozonych firm lepiej wspolpracuje mi sie z firmami z poza regionu. ci co sa na miejscu uwazaja ze zawsze zdaza i bardzo czesto odwlekaja usuniecie reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO czmirka:

Sam się zastanawiam, cena z OKNOPLASTU to 24 tyś. (nie 27 tyś.)następujące okna są w zamówieniu

1135x535 - 2 szt.

565x1435 - 1 szt.

865x1435 - 4 szt.

1220x1435 - 2 szt.

1465x1435 - 7 szt.

1765x2200 - 1 szt.

Oknoplast kraków - model AVANS, okucia DIN PL (tak opisali), kolor brązowy, szyby 4/16/4 Top Glas U=1,1, klamki z kluczem

AP Żory - model optima 5 komorowy, okucia klasy B, szyba P2

IZOTERM Pszczyna - model BRILLANT DESIGN 5 komorowy (system REHAU), szyby U=1,1 P2, okucia firmy Maco, klamki z kluczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko co do zgrzewow i ich oczyszczenia

Widzisz moje uwagi sa natury ogolnej - wyeliminowalem tych ktorzy nawet o wystawke nie zadbali i wygladala jak psu z gardla wyjeta - a park maszynowy sam ogladam gdyz w przeciwienstwie do klienta mam mozliwosc zaklad sobie dokladnie obejrzec. Byl kiedys u mnie przedstawiciel firmy z okolic Bydgoszczy - chwalil sie ze ho ho ho i co? - pojechalem i co zobaczylem? szklenie okien na podlodze - bez stolu - toz to chore ale wiem ze wiecej takich firm jest . "Zaklad" produkcyjny mozna otworzyc majac juz raptem 100tys w kieszeni.

Co do wspolpracy - ja mam niestety inne doswiadczenia - nie tak pozytywne - widocznie warszawa wciaz postrzegana jest jak worek bez dna i wszystko tu mozna sprzedac. Stad wiele ofert firm z kraju szukajacych dealera tutaj. MOje obserwacje biora sie z obcowania z klientami ktorzy juz czesc okien wymienili a teraz chca kogos tutaj - na miejscu - gdyz obsluga byli zawiedzeni - wybacz - ale takie mam obserwacje jesli chodzi o warszawski rynek - bez obrazy oczywiscie dla kilku firm z calego kraju bardzo pieknie traktujacych tutejszych kientow. Sam nawet kilka tutaj polecilem gdyz naprawde dbaja o swoj wyrob jak i klienta. Nie przeszkadza im ze maja 100-200-czy nawet 400 km gdyz maja tutaj po prostu na stale swych przedstawicieli - przedstawicieli producenta oczywiscie a nie dealera ktoremu na glowe chca wszystko zrzucic. Nie bede nazw takich firm podawal bo to mija sie z celem - u siebie zapewne sa dobrzy (pozytywne czasem opinie o nich tu slysze)

Poza tym wspominalem tu juz o patriotyzmie lokalnym - ale to juz z innej beczki - dbam o swoj region po prostu i tyle - gdyz jak VATem nas dobija - moze sam rzesze bezrobotnych zasile? hehehe to zart (mam nadzieje ;))

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...