Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No właśnie. Okno ma zamontowane w pełnym wymiarze otworu okiennego. Jeśli ma je zlicowane ze ścianą to nie musi ingerować w konstrukcję nadproża.

Inną sprawą jest co napisałem, choć może niedokładnie :), grubość ocieplenie jaką zdoła upnąć między skrzynkę rolety a nadproże.

W przypadku montowania Beclevera musiałby wcześniej to uwzględnić w konstrukcji nadproża jeśli chciał zachować wymiar okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale z tego co kojarzę na integro musisz mieć miejsce nad oknem, które powinno być przygotowane przy układaniu nadproży. U mnie tego nie zrobili, okna mam na taki wymiar jaki był w projekcie i tu mam zgrzyt

albert,

jesli Ci wymurowali otwory okienne to ile czasu mineło - dzień-dwa.

Kaz im poprawic tak jak chcesz i już. Płacisz i masz oczekiwania. Zarówno wykonawca jak i Twój kier-bud powinni czasem korzystajac z własnego doświadczenia zadac Ci nawet banalne pytania jak np. czy bedziesz chcial załozyc rolety.

poza tym zdecydowanie zza szybko stawiasz ten dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc rozbawiłeś mnie. Płacę wymagam, super stwierdzenie. Tzn że wykonawca ma przewidzieć wszystkie możliwe rozwiązania techniczne które mogą być zamontowane w domu, bo jak nie to po łapach. Przecież płacę to wymagam. Normalnie załamka, mam nadzieję że żartowałeś.

dobra ekipa to taka, która nie tylko buduje zgodnie z projektem, ale tez potrafi cos "dodac od siebie" bazując na swoim doswiadczeniu, np. wysokośc otworów drzwiowych - jedni zrobią na 2,07 a drudzy zapytają sie jakiej firmy przewidujesz drzwi i zrobia na 2,15. Od murarza nie oczekuję pytań w zakresie elektryki.

Albet nie ma mozliwosci codziennego dogladania budowy, więc takie doradztwo napewno by mu nie zaszkodziło. Budowa ruszyla z końcem października a za chwile bedzie lany strop.

I nie chodzi o to, aby wykonawca przewidywal wszystkie mozliwe rozwiazania techniczne bo to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc, powiem tak

mój budowlaniec i tak sporo myśli za mnie, bardzo dużo za mnie załatwia i poprawia konsultując to ze mną jednocześnie. Myślę że można na palcach u obu rąk policzyć takich kolesi jak on gdzie przy kontakcie z inwestorem na odległość, codziennie informują mnie co i jak zostało zrobione, co zaraz będzie zrobione i czy coś chcę zmienić lub czy coś powinienem zmienić.

Zdaję sobie sprawę że skrewił nie mówiąc mi o tych oknach, bo zapewne miał wiele innych spraw wtedy na głowie (poza tym nie będę go tłumaczył) ale też z drugiej strony nie winię go za to, bo sam mogłem wcześniej to przemyśleć. Z drugiej strony nie leży też w jego broszce myśleć o wszystkich szczegółach projektu, on jest od jego realizacji.

A poza tym to tematu z oknami już nie ma, sprawa została wyjaśniona. Zdaję sobie również sprawę że to będzie nie pierwszy taki zgrzyt, dlatego też staram się już myśleć z wyprzedzeniem a uwierzcie mi nie jest to łatwe widząc własną budowę tylko na odległość. :cool:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2po7? Rozumiem, że jesteś maszyną od konkurencji, bo bardziej ludzkiego nicka nie dałeś rady wymyślić. Wczoraj napisałeś humorystyczny tekst w innym temacie, dziś udajesz głupiego w główym wątku. Nie zależy Ci na wyjaśnieniach, a jedynie rozdmuchaniu sprawy.

"po" w nicku to Poznań? Jak wam tak nie leży Urzędowski, to czemu zgadzacie się na wykorzystywanie zdjęć jego okien na stronach internetowych reklamujących Waszą firmę? Mam taki przykład, gdzie jest zdjęcie okien Urzędowskiego i byle jak wstawione na nim logo konkurencji. Wysłałem Wam link tej strony, wysłałem maila do właścicieli strony i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dokończenia tego wątku: razi mnie taka kradzież zdjęć. Znam z sieci wiele przypadków, gdzie zdjęcia ilustrujące stronę pochodzą z innej, konkurencyjnej witryny - i nie ma żadnego wskazania źródła ( o pytaniu o zgodę nie wspomnę). Jak rozpoznaję zdjęcia - wysyłam maila - nidy nie dostalem odpowiedzi.

Taki jest właśnie poziom moralny polskiego biznesu (nie tylko okiennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o Urzedowskim to od razu przypomina mi sie sprawa p.Kluski z N.Sącza, też był medialny cyrk. Nie powinno sie z takich sparw robic spektaklu,a juz tym bardziej fetowac wyrokami.Odnosze wrażenie że zyje w kraju ,w którym z ofiary robi sie kata, a przestepcy i oszuści maja sie wybitnie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam P. Janusza i nie jest to osoba łatwa w kontaktach biznesowych, ale tak jest z ludźmi majacymi wizje i umiejącą spojrzec 2 kroki w przód niz inni z tej branży.

Sprawa P.Kluski nijak sie ma do problemów p.Urzedowskiego - tam to instytucja państwa jaki jest Urzad Skarbowy próbowała zniszczyc człowieka, tu mamy do czynienia z nieporozumieniami miedzy wspólnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu Oknoplast zamontował mi 2 okna (mieszkanie w bloku)

okna są ok, ale dziś rano pojawił się irytujący problem z parapetami zewnętrznymi

parapety zamówiliśmy standardowe stalowe, bo za jakiś czas będą ocieplać blok więc i tak je wyrzucą

otóż rano obudził nas odgłos walących w parapet kropli deszczu, hałas jest to donośny że słychać go w łazience w drugim końcu mieszkania

na dworzu jeszcze za następną klatką słychać tłuczenie w ten parapet

dodam że w innych dwóch oknach mam okna PCV z parapetami stalowymi ale wymienione 10 lat temu - i takich odgłosów nie ma

nawet jak się postuka pięścią w te parapety to te nowe bębnią jakby łychą blaszaną walił

czy wszystko jest w porządku z tymi parapetami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam P. Janusza i nie jest to osoba łatwa w kontaktach biznesowych, ale tak jest z ludźmi majacymi wizje i umiejącą spojrzec 2 kroki w przód niz inni z tej branży.

Sprawa P.Kluski nijak sie ma do problemów p.Urzedowskiego - tam to instytucja państwa jaki jest Urzad Skarbowy próbowała zniszczyc człowieka, tu mamy do czynienia z nieporozumieniami miedzy wspólnikami.

 

Kolego

Ja nie znam p.Janusza ani p.Kluski i nie uwazam aby była to jakas nobilitacja , nie analizowałam przyczyn i róznic miedzy nimi ,tylko odniosłam sie do spektaklu medialnego tak bardzo uparwianego przez naszą elite dziennikarską. Chciałam zwórcic uwagę na to że naszą społecznosc dziennikarską cechuje nierzetelnośc ,puszczanie kaczek i szukanie sensacji a takie działania sa szkodliwe i nieetyczne . Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku bedziemy/bylismy swiadkami medialnej nagonki , i na to chciałam zwrócic uwage.Kompletnie nie zrozumiałes mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż rano obudził nas odgłos walących w parapet kropli deszczu, hałas jest to donośny że słychać go w łazience w drugim końcu mieszkania

na dworzu jeszcze za następną klatką słychać tłuczenie w ten parapet

dodam że w innych dwóch oknach mam okna PCV z parapetami stalowymi ale wymienione 10 lat temu - i takich odgłosów nie ma

nawet jak się postuka pięścią w te parapety to te nowe bębnią jakby łychą blaszaną walił

czy wszystko jest w porządku z tymi parapetami?

 

Popieram FIX`a - okna montowała Ci lokalna firma (czasem nawet nie związana wcale formalnie z Oknoplastem czy też jego przedstawicielem). Parapety też były zapewne od regionalnego dystrybutora.

Jest kilka możliwości:

- parapet jest z bardzo cienkiej blachy i tak stuka (kiedyś były tylko dobre parapety - teraz także można kupić także te wersje super tanie)

- parapet nie jest dobrze uszczelniony pod spodem (oszczędność piany ale też obawa, że jej za duża ilość wypchnie parapet.

- są do kupienia podkładki pod parapet - specjalną taśmę wygłuszającą ma np .illbruck.

Ale faktem jest, że chyba bez demontazu parapetu wiele się zrobić nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet że narysować można wszystko.

Rzetelny projekt, tak mi się przynajmniej wydaje :), powinien się opierać na możliwościach wykonawczych, lub, i zawierać opis w jakiej technologii da się to wykonać.

No chyba że część projektów to tylko radosna twórczość na zasadzie

- kup pan projekt i bęęędzie pan zadoowoolonyy, jak mawiał majster Paszczywół :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...