Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

o zdrowym rozsądku już nie wspomnę :)

Zaprojektować można wszystko :)

 

 

Powiedziałbym nawet że narysować można wszystko.

Rzetelny projekt, tak mi się przynajmniej wydaje :), powinien się opierać na możliwościach wykonawczych, lub, i zawierać opis w jakiej technologii da się to wykonać.

No chyba że część projektów to tylko radosna twórczość na zasadzie

- kup pan projekt i bęęędzie pan zadoowoolonyy, jak mawiał majster Paszczywół :);)

 

Witam nie chce bronic architekta ale jezeli np. takie informacje pojawiają się w internecie:

http://www.reynaers.com/pl/pol/producenci/aktualno%C5%9Bci/kompleksowy_system_drzwi_przesuwnych_cp_130._nowo%C5%9B%C4%87_w_ofercie_reynaers.aspx

 

Niestety nie każdy architekt czyta ten watek gdzie wypowiadają się specjaliści.

 

Czyli reasumując wszystko proszę mnie upewnić. Nie da się zrobić (w naszym klimacie) okien wysokich na 265 w aluminium aby miały gwarancje a z drugiej strony byłyby energooszczędne?

W przypadku mojego okna (zalacznik) rozsądnym i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie fixa plus okien PCV max 235. Nalezy zrezygnować z aluminium?

 

Dziekuje za odpowiedź

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Ponieważ człowiek na wszystkim znać się nie może, nie musi czy nawet nie powinien ;) dlatego zwracam się z pytaniem do ekspertów w dziedzinie okien.

W planach wymiana okien i drzwi balkonowych. Z wycieczki po okolicznych firmach mam poniższe informacje.

Orientacyjne wymiary to: 4 szt. Okno 160 x 140, 1 szt. Drzwi balkonowe 860 x 220

Proszę o opinie czy coś z poniższej oferty jest godne uwagi, jeśli szukać dalej to co proponujecie...

Informacje podstawowe z wycen:

 

I. OKNA KBE MODERN S, okucia RU NT 1 – 3 200 zł –> BUDVAR Centrum S.A.

 

II. OKNA ALUPLAST Ideal 4000EKO, okucie R1 std – 2 900 zł –> ALUPLAST

 

III. OKNA Id 4000 Coex, okucia R3, UR2 – 2 950 zł –> OKMAR plastik

 

IV. OKNA AVANTGARDE 7000, okucia Siegenia – 2 455 zł DOBROPLAST (LIDER okna)

 

Montaż w zależności od firmy w granicach 850-1350 zł :| duża różnica wg mnie...

I bądź tu mądry, laiku... Pisząc wprost: ratunku!

 

(PS. finlandia - dziękuję za odpowiedź i wskazówki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie łatwiej, bo coś już widać, ale ciągle mało by wybrać..

Ja przeszedł bym się jeszcze do jakiegoś dobrego salonu Oknoplastu. Mają wyszkolonych handlowców, dobre ekspozycje, prezentują dokładnie okno. Nie bez przesady mówi ich hasło "zobaczysz różnicę". Z tym że radziłbym założyć dobre okulary, które oddzielą gadżety i nie nie znaczące dla okna szczegóły od rzeczy faktycznie istotnych. Ale na pewno warto przejść się do takiej firmy i zobaczyć, ile kosztuje produkt uznanej firmy.

Ten montaż też jakiś rózny - jedni policzyli najtańsze opcje, drudzy tak jakby doliczyli za obróbki, ew. okna skrzynkowe. Najlepiej nie bać się pytać w punktach co wchodzi w zakres montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Ja nie znam p.Janusza ani p.Kluski i nie uwazam aby była to jakas nobilitacja , nie analizowałam przyczyn i róznic miedzy nimi ,tylko odniosłam sie do spektaklu medialnego tak bardzo uparwianego przez naszą elite dziennikarską. Chciałam zwórcic uwagę na to że naszą społecznosc dziennikarską cechuje nierzetelnośc ,puszczanie kaczek i szukanie sensacji a takie działania sa szkodliwe i nieetyczne . Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku bedziemy/bylismy swiadkami medialnej nagonki , i na to chciałam zwrócic uwage.Kompletnie nie zrozumiałes mojej wypowiedzi.

Kolezanko,

takie sprawy, gdzie sie w pewnym momencie wspólnicy oszukuja wystepują w 3 firmie prywatnej.

Historii P.Urzedowskiego w telewizji nikt nie rozgłasniał, nie przeszukiwano domu P.Urzedowskiego w świetle kamer, nie ma blokady na rachunku bankowym i nie ma żadnej nagonki medialnej. Kamery wszyskich stacji tv nie stoją pod bramami firmy. Ukazał się 1 artykuł w polityce i koniec. Czy rzetelny czy nie to inna kwestia, ale z pewnością negatywny dla wizerunku firmy.

W przypadku P.Kluski wszystko odbyło sie przy fleszach kamer ogłaszając porzadnego człowieka złodziejem i oszustem. I to był faktycznie spektakl medialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce bronic architekta ale jezeli np. takie informacje pojawiają się w internecie:

http://www.reynaers.com/pl/pol/producenci/aktualno%C5%9Bci/kompleksowy_system_drzwi_przesuwnych_cp_130._nowo%C5%9B%C4%87_w_ofercie_reynaers.aspx

 

Niestety nie każdy architekt czyta ten watek gdzie wypowiadają się specjaliści.

 

Czyli reasumując wszystko proszę mnie upewnić. Nie da się zrobić (w naszym klimacie) okien wysokich na 265 w aluminium aby miały gwarancje a z drugiej strony byłyby energooszczędne?

W przypadku mojego okna (zalacznik) rozsądnym i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie fixa plus okien PCV max 235. Nalezy zrezygnować z aluminium?

 

Dziekuje za odpowiedź

 

mały wtręt: przy Uf = 2,78 W/m2xK musisz się liczyć ze spadkiem temperatury w okresie zimowym o conajmniej 5 stopni Celsjusza ( z dotychczasowych 22 stopni na 17 stopni) w obiekcie. W takiej temperaturze nie da się pić kawki w szlafroku i czytać gazetki przyniesionej przez wiernego psa w pysku :) zerkając kątem oka z rozkoszą na ośnieżony zagajnik.

Aby nadrobić te 5 stopniu musisz do oporu przekręcić pokrętło w piecu dwufunkcyjnym np. na gaz co spowoduje taką szybkość kręcenia się licznika,że Twoje oko nie nadąży za migającymi cyferkami. Osobiście odnoszę wrażenie, że te cyferki na liczniku gazowym jakkolwiek szybko się nie kręcą to zmieniają się w złotówki wysysane przez PGNiG z mojego portfela.

Ad rem: w naszej strefie klimatycznej ogrody zimowe powinno się budować z drewna ! co daje gwarancję przede wszystkim energooszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamonka - nie pisz proszę, że "montował Ci Oknoplast" ponieważ robił to lokalny dystrybutor-partner handlowy. A dlaczego stukają parapety - montażyści nie uszczelnili pianką pustej przestrzeni pod parapetem.

 

ok, masz rację

miałam oczywiście w zamyśle, że okna są z firmy Oknoplast, a montaż wykonywała firma Omega

 

dziwna sprawa z tymi parapetami, bo nie każda kropla tak hałasuje, wręcz tylko niektóre - deszcz kropił dość gęsto a uderzenia był słychać pojedyncze tyle że bardzo głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamonka może to i nie temat, a może na temat:-) Jakby te szyby, na parapety zamienić... nie ważne. Ogólnie ładne jest i zmontowane w firmie Staff.

 

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny

I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny,

Dżdżu krople padają i tłuką w me okno...

Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną

I światła szarego blask sączy się senny...

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tymi parapetami, bo nie każda kropla tak hałasuje, wręcz tylko niektóre - deszcz kropił dość gęsto a uderzenia był słychać pojedyncze tyle że bardzo głośne

Dzwonią te krople, które spadają z wyższej wysokości, są większe... itp ;)

a poważniej - prawdopodobnie parapet jest zapanionowany pod spodem punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pewność mnie onieśmiela :) ale na szczęście też nie wyklucza naszych teorii - bo odpowiedź Test`a jest zawodowa. Kto by przypuszczał, że człowiek "katujący" nas liczbami i normami ma tak romantyczną duszę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by przypuszczał, że człowiek "katujący" nas liczbami i normami ma tak romantyczną duszę ;)

 

Zaraz tam romantyczną:-). Czytam wszystko gdzie jest coś o oknach:-). A tu i okna i szyby i deszcz i dzwoni. Będzie reklamacja! Mniam coś dla mnie:-). A dalej trawestując nieco i cytując mistrza Staffa rzec można:

 

"Przez ogród mój monter* szedł smutny śmiertelnie

Bo** zmienił go w straszną, okropną pustelnię...

Z ponurym, na piersi zwieszonym szedł czołem

Bo okna*** przepiękne przysypał popiołem,..."

 

*w oryg. "szatan"

** w oryg. "I"

*** w oryg. "I kwiaty kwitnące"

 

Miłego weekendu, pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Chciałbym polecić dobre i solidne okna z firmy WINDOWS 2000. Wraz z żoną odwiedziliśmy ich salon w Gdańsku na ulicy Wyspiańskiego. Uzyskaliśmy tam bardzo dużo potrzebnych informacji po czym odwiedził nas miły przedstawiciel i podpisaliśmy umowę na okna. Miesiąc temu zostały zamontowane, montażyści konkretni, wykonali wszystko bardzo ładnie i nie zostawili prawie żadnego bałaganu po sobie ;).

 

Marek i Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiem tak, zaczęłam czytać temat, było stron ok. 400 , patrze jest 800??

No, ale nic, zamierzam przewertowac cały--może jak przyjdzie do wstawiania okien, zdążę??!! ;))

 

I jak tak dalej pójdzie, to zdam jakiś wewnętrzny egzamin przed "Wielkimi" tego wątku i kurde moze mi jareko jaką filię pozwoli otworzyć na Podkarpaciu??!! :)) Się bedę dzieliła 10 % zyskiem, zeby nie było!!;))

 

Do rzeczy:

mam projekt, który sie przerabia, m.in wymiary okien..

 

Wiem, ze balkon , ktorym se umysliła(bez poprzeczek oczywiscie, a jak, przeciez ja baba jestem , poprzeczekom mowię nie!!) 180x230 , że najlepsza bedzie przesuwka, ok.!!, bedzie przesuwka, co prawda wydaje mi sie , ze troch e"chudawa"jak na przesuwkę, ale bedzie!

No chyba, ze sie cos zmieniło i od postów ktore czytam(jestem w roku 2008 bodajze) w 2010 roku juz mi producenci wszystko zrobią??!!;))

 

A!okna niby maja byc plastiki, piekne grafitowe, albo drewniane z nakladkami alum., nad tym na razie mam czas sie zastanowic...

.., a moze aluminiowe??Ale tu by mnie cena pewnie zabiła i nie wiem, czy one sie nadają do zakladanego w miarę ciepłego domu??

 

 

2 fixy 120x230 - i tu problemu nie bedzie.

 

Proszę napiszcie mi jaki rozmiar moze miec max. fix -ma byc to doświetlenie salonu- okno w scianie szczytowej" pod dachem", a la trójkąt??

czy rozmaiar +- 310 szerx200-250 wys. to już przegięcie- bez zadnych poprzeczek, dzieleń??się da??

 

Idę czytać dalej...pozdrawiam i dziękuję za wątek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba 6mkw? w pakiecie trzyszybowym dla mnie nierealna - waga ostro ponad 250 kilo - przynajmniej mój dostawca jej nie wykona

Przesuwka o szerokości 180? kolebać się będzie przy zamykaniu - użytkowo dużo za wąska

Aluminium do domu gdzie ty kasę na ogrzewanie bulisz - dla mnie totalne nieporozumienie, no chyba ze będzie to w całości lokal użytkowy i koszty chcesz sobie nabijać by fiskusowi zbyt wiele nie oddawać - to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwka o szerokości 180? kolebać się będzie przy zamykaniu - użytkowo dużo za wąska

 

uuuu...jareko, nie pogrążaj mnie...pamietam jak pisałes kobiecie, ze w takim przypadku, tylko przesuwka, bo bez poprzeczek i raczej z ruchomym slupkiem czy bez niby wykonalne, ale....nie bedzie sie dobrze sprawowac...

 

I wychodzi,ze jajo chce byc madrzejsze od kury!? ;))

 

To co sugerujesz?

 

Dzięki za wybicie sobie aluminium z głowy! ;) i za 6 m kw szyby!Się podzieli tego fixa w takim razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to sie ma do tego?

czytać niby umiem,..i sie sugerowałam m.in taka wypowiedzią.:

Trapi mnie jeszcze okno balkonowe: 210 szerokości 240 wysokości w kolorze złoty dąb, z ruchomym słupkiem. Podobno taki wymiar i kolor powodują, że rama musi mieć 10,5 cm zamiast 8 cm. Czy jest na to jakaś rada ??

jareko pisze:

nawet jak bedzie na profilu tzw. drzwiowym bedziesz mial klopot

jedyne wyjscie zmniejszyc otwor (z szerokosci) lub zastosowac przesuwke

 

Dzięki za rady.

Schodzę z wymiarami do 180x230

 

pchelek pisze:

w kolorze i ze slupkiem ruchomym to i takie bedzie sie bujac - pomysl o przesuwce - sztywniejsze - zlodziej nie przejdzie i zamykac sie bedzie normalnie - no i szerokosc moze byc znacznie wieksza

 

No sorki, ja chce miec tylko balkon o wymiarach 180x230 bez poprzeczki, nie obchodza mnie słupki, chce jak najwygodniej, najbardziej funkcjonalnie....

a tu mi piszesz, ze przesuwka tez nie....

 

To co?

Wiem, wiem, głupia baba sie uparla i nie przegada jej, ze poprzeczka musi byc! A ja nie chcę!!

 

Help!!

 

Acha i jeszcze jedno: okno 120 szerX150 wys moze byc jako jedno, bez podziału w kol. grafitowym? Zeby sie otwierało obojętnie jak - UR, U...Obojętne..

Edytowane przez Mania18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale jeśli już to należy czytać ze zrozumieniem bądź zadać jeszcze raz pytanie by być pewnym

przypomnę zacytowane przez ciebie moje slowa

 

jareko pisze:

nawet jak bedzie na profilu tzw. drzwiowym bedziesz mial klopot

jedyne wyjscie zmniejszyc otwor (z szerokosci) lub zastosowac przesuwke

 

lub robi różnicę - czyż nie?

poza tym mówimy o wysokości 240 więc porównujemy zupełnie różne konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...