Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko - ja mam białą obustronnie VEKĘ 3k.

 

Bananuje PVC z powodu różnic temperatur w każdym profilu plastikowym skrzydła. Tak musi być bo to plastik i na to nie ma recepty .

Drewienko grubości 78mm już się produkuje dla mnie i jak je zamontuję OSOBIŚCIE przetnę flexem skrzydełko i ościeżnicę a odpowiednie odcinki ze wzmocnieniem wyślę z pozdrowieniami komu trzeba :)

P.S. Acha - co do twoich obiekcji do drewna to przy okazji jak będziesz w Łodzi zapraszam do siebie na audyt - zamontowane drewienko w 2008 roku i zero problema :)

 

Zresztą sam masz po takich mrozach odpowiednie telefony - pęknięta szyba albo wieje. Jedziesz i podkręcasz okucia czy naciągasz podkładkami przez przeszklenie skrzydła.

 

Dzisiejsze okna PVC to max 10 lat i do wymiany - autopsja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha to jak to możliwe że moje KBE jest już od dawna pełnoletnie i ma już 19 lat?

Charlie nie przesadzaj bo w obu wypadkach można wytknąć wady i znaleźć przykłady na poparcie odpowiedniej tezy - nieprawdaż? Obaj dobrze pamiętamy czasy gdy można było każdą dowolnie zinterpretować i potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już o tym kilka razy - jakoś dziwnie się dzieje że dwukolory barwione w masie od zewnątrz mają większą tendencję do wykrzywiania się od słońca niż profile nie barwione powierzchniowo

...no ale firma VEKA i jej odbiorcy przedstawiają barwienie w masie pod okleiną jako zaletę. Osobiście też uważam, że to wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie

wracam do tematu popękanych zgrzewów ram okiennych strony zewnętrzenej ( opisywałem ponad pół roku temu na stronie 718 i 719) :)

czas chyba zacząć walkę z producentem okien oraz producentem profilu Veka.

Najpierw chcę napisać reklamację ale z dobrą podstawą prawną - w oparciu o ustawę o prawach konsumenta i może o świadectwo techniczne z norm dla okien ...

Dostałem ofertę z ITB na ekspertyzę jednego okna 3 tys netto plus 400 pln za dojazd więc w sumie ponad 4 tys to trochę dużo.

Może ktoś już z Was szanownych Formułowiczów przechodził taką walkę i może się podzielić takim pismem ;), będę wdzięczny za wszelkie rady

 

pozdrawiam

zbynior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie

wracam do tematu popękanych zgrzewów ram okiennych strony zewnętrzenej ( opisywałem ponad pół roku temu na stronie 718 i 719) :)

czas chyba zacząć walkę z producentem okien oraz producentem profilu Veka.

Najpierw chcę napisać reklamację ale z dobrą podstawą prawną - w oparciu o ustawę o prawach konsumenta i może o świadectwo techniczne z norm dla okien ...

Dostałem ofertę z ITB na ekspertyzę jednego okna 3 tys netto plus 400 pln za dojazd więc w sumie ponad 4 tys to trochę dużo.

Może ktoś już z Was szanownych Formułowiczów przechodził taką walkę i może się podzielić takim pismem ;), będę wdzięczny za wszelkie rady

 

pozdrawiam

zbynior

 

Zbynior, Ty lepiej napisz, czy wysłałeś tą pisemną reklamację i jaką dostałeś odpowiedź, to raz. Sprawa jest banalnie prosta do załatwienia. Tu się nie ma o co spierać. Okno z pękniętym zgrzewem nie nadaje się do użytku i tyle. Po co Ci jakieś ekspertyzy ITB? Strasznie długo zwlekasz, a zamiast do ITB, to Ty sobie zadzwoń do dyrektora technicznego VEKA Polska Sp. z o.o. Pana .... wyślij mu zdjęcia i poproś pisemnie o opinię, czy jego zdaniem profile VEKA tak mają, że jak w kolorze to na zgrzewach pękają:-). Myślę, że pęknie. Ze złości:-). Tym o s ł o m co Tobie wpierają, że pęknięcie zgrzewu w oknie to normalne i że to się leczy silikonem, daj 14 dni na załatwienie sprawy, a jak nie to idź w ciemno do sądu. Weź najdroższego mecenasa w mieście. W grę wchodzi pozew o wymianę i ewentualne odszkodowanie.

 

Zapomniałem Zbynior. To nie będzie walka. To będzie zwykła masakra. (bez piły):-)

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pierwsza reklamacja byla jedynie telefoniczna, po niej przyjechał serwis od producenta okien i pobawił się kleje i silikonem

wtedy również podczas ich wizyty rozmawiałem z Panem dyrektorem z Veki który można powiedzieć że w kulturalny sposób spuścił mnie na drzewo mówiąc że to normalne i żeby pozwolić serwisantom na prace bo oni tak dopuszczają do takich metod ....

niestety nie było wtedy czasu na pisanie, ale teraz nadeszła zima, więcej się siedzi w domu i nadszedł czas na wysmarowanie pisma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie firma Gebauer robi NAJLEPSZE okna drewniane w Polsce.

Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pierwsza reklamacja byla jedynie telefoniczna, po niej przyjechał serwis od producenta okien i pobawił się kleje i silikonem

wtedy również podczas ich wizyty rozmawiałem z Panem dyrektorem z Veki który można powiedzieć że w kulturalny sposób spuścił mnie na drzewo mówiąc że to normalne i żeby pozwolić serwisantom na prace bo oni tak dopuszczają do takich metod ....

niestety nie było wtedy czasu na pisanie, ale teraz nadeszła zima, więcej się siedzi w domu i nadszedł czas na wysmarowanie pisma ...

 

Zbynior! Twierdzisz, że któryś z dyrektorów firmy VEKA Polska Sp. z o.o. udzielił Tobie informacji, że pękanie zgrzewów w oknach jest "normalne"? To ja chcę imię i nazwisko tego pana dyrektora. Koniecznie!!!

 

A swoją drogą, na stronach 718 i 719 koledzy mówili Tobie napisz reklamację! Odpisałeś, że to zrobisz. Nie zrobiłeś, więc nie jęcz. Widać dobrze Ci z tymi pękniętymi zgrzewami.

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie któryś z dyrektorów tylko sam dyrektor techniczny telefonicznie mi o tym powiedzial, niestety nie pamiętam ani imienia ani nazwiska już dziś

 

nie jęczę tylko proszę o pomoc - w napisaniu reklamacji która od razu będzie miała moc powalającą iż nie mają do czynienia z " blondynką" tylko z kimś kto wie jakie są jego prawa i żeby sie wzieli w kupę i od razu załatwili sprawę bez ciągania po sądach ....

a jesli chodzi o ITB to właśnie na tych stronach zostałem tam skierowany ;)

narazie chcę załatwić reklamację polubownie bez wydawania kasy na ekspertyzy i sądy ....

choć z drugiej strony wydałem tyle kasy na 17 okien i wszystkie są do wymiany to i muszę się chyba liczyć z kosztami dalszymi ...

a dodatkowo wymiana tych wszystkich okien równia się z demolką w całym domu ... i ciekawe kto za to zaplaci, za malowanie i sprzątanie tego syfu ....

za rady do pisma reklamacyjnego będę wszystkim formułowiczom bardzo wdzięczny

 

pozdrawiam

zbynior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?

 

GEBAUER nie produkuje dla mnie okien, drogi Wojtku :) Zresztą nikt nie produkuje dla mnie żadnych okien - nie jestem sprzedawcą, producentem stolarki otworowej.

 

Ktoś się spytał czy ktoś zna/ma opinię na temat dwóch firm - jedną z nich jest GEBAUER w związku z tym odpowiedziałem, że ZNAM i dodatkowo napisałem co o niej sądzę. Mój osąd jest oparty na wielu podstawach/argumentach ale nie będę ich tu opisywał bo i tak to Klientowi czy pozostałym do niczego nie będzie potrzebne a jeśli nawet to i tak zapomną za jakiś czas. Na poparcie moich słów jest ilość stron tego postu, w których powielanie sie tematów/informacji jest normą.

 

W mojej opinii rzetelnie odpowiedziałem forumowiczowi na jego pytanie dodając swoje 3 grosze. ale czytając swój post to rzeczywiście popełniłem pewien LAPSUS a za jego wskazanie dziękuję Kolego :)

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbynior! Twierdzisz, że któryś z dyrektorów firmy VEKA Polska Sp. z o.o. udzielił Tobie informacji, że pękanie zgrzewów w oknach jest "normalne"? To ja chcę imię i nazwisko tego pana dyrektora. Koniecznie!!!

 

A swoją drogą, na stronach 718 i 719 koledzy mówili Tobie napisz reklamację! Odpisałeś, że to zrobisz. Nie zrobiłeś, więc nie jęcz. Widać dobrze Ci z tymi pękniętymi zgrzewami.

 

też mi się nie chce wierzyć, ze VEKA zajęła takie a nie inne stanowisko w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEBAUER nie produkuje dla mnie okien, drogi Wojtku :) Zresztą nikt nie produkuje dla mnie żadnych okien

Napisałeś, że wymieniasz w swoim apartamencie okna PVC na profilu VEKA na drewniane i jak zrozumiałem zamówiłeś je w firmie, którą wychwalasz. Coś źle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację. Jak można wyczytać w twoich postach Gebauer robi (produkuje) okna dla ciebie (realizuje twoje zamówienie). Ale czy to wystarczający powód by reklamować tą firmę na każdym kroku?

Wojtku,wyraźnie nie przykładasz aż tak wielkiej uwagi do wątkó o oknach drewnianych, bo Charlie zwykle wymienia nazwę innej firmy niż Gebauer. ;)

Ja nie wiem czy ich okna są najlepsze(nie jadłem, tzn. nie miałem z nimi bliżej doczynienia). Na pewno odnoszę się z podziwem dla ich dorobku i dobrej renomy jaką mają. Dobry PR jest sztuką, ale jego podstawą musi być dobra firma z odpowiednim produktem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okna montowane w izolacji. Zastosowane od wewnątrz taśmy paroszczelne Soudal Inside.

Coś w ten deseń:

 

http://www.oknonet.pl/img/newsy/soudal/_big/161008_02.jpg

 

Szykuję się do tynków wewnętrznych cem.-wapiennych i chcę wykończyć ościeże też tym tynkiem.

 

Problem taki: gośc od tynków krzywo patrzy na folię - przecież między oscieznicą a murem jest luz montażowy i folia przyklejona do ościeża pod sobą ma pustkę powietrzną. Spec twierdzi, że tynk będzie luźny w tym miejscu.

 

Jak sobie radzicie z tym faktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam nadzieję, że folia jest szczelnie przyklejona do ściany bo inaczej nie ma ona żadnego sensu.

A obróbkę bezpieczniej wykonać płytą K-G.

Staram się by była jak najszczelniejsza - kotwy dodatkowo uszczelniamy innymi taśmami (np. jednostronną butylową). Żałuję jednak, że nie zaopatrzylem się w jakiś srodek Illbruck'a poprawiajacy przyczepność (wiem, że jest ich spory wybór), bo miejscowo (na małych odcinkach) tasma ma tendencje do odklejania sie.

 

Dzieki za radę - ościeże wstępnie zrobię w K-G, później na to tynk CW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję jednak, że nie zaopatrzylem się w jakiś srodek Illbruck'a poprawiajacy przyczepność (wiem, że jest ich spory wybór), bo miejscowo (na małych odcinkach) tasma ma tendencje do odklejania sie.

To jest wg mnie duży błąd. Taśma przyklejona niedokładnie nie spełnia swojej funkcji. Kup szybko PRIMER w sprayu i popraw klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...