Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ponieważ dotykam tematu okien na serio (planuje montaz na wiosne) a najlepszych doradców na tym forum namnozyło sie ostatnio mnóstwo mam pytanie: co sadzicie o profilu VEKA Ergono (3-szybowe, 6 komór,90mm).Tylko potraktujcie temat powaznie i konkretnie,bo juz mam serdecznie dość słuchania bajek o kunkurencji,co firma to ta sama śpiewka że inni to mają gów....ne okna a my jestesmy najlepsi.Chce obiektywnej i szczerej opini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż okna na Energooszczędnych podkładach podparapetowych!!

Czy spotkaliście się kiedyś z podobnym systemem montażu okna cyt: "Cechują się one niezwykłą wytrzymałością i prostym montażem. Podkłady podparapetowe zapewnią Państwu dodatkowe uszczelnienie pod oknem oraz najwyższą izolację termiczną parapetów wewnętrznych. "

 

A tu link:

http://www.vetrex.com.pl/pl/aktualnosci/energooszcz%C4%99dne-podk%C5%82ady-podparapetowe.html

 

Co o tym sądzicie?

Johnadias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=jareko

 

Cytat Napisał Johnadias Zobacz post

http://www.vetrex.com.pl/pl/aktualno...arapetowe.html

patent nie jest głupi tylko póki co cena odstrasza a prawidłowo montując parapety wewnętrzne i zewnętrzne otrzymuje się taki sam efekt

ciągle wątpliwości budzi dolne mocowanie ościeżnicy

 

 

 

Koszty są dla mnie jeszcze do przełknięcie, na 6 oknach wynoszą 610 zł z montażem. Pytanie ile faktycznie dają oszczędności, podobno 10% w porównaniu z montażem tradycyjnym.

Faktycznie nie do końca jeszcze zrozumiałem sposób montażu dolnej ościeżnicy. Wiem tylko, że otwór okienny musi być specjalnie dołem powiększony o ok 8- 10 cm. Następnie na parapecie wylewany jest podkład betonowy idealnie wypoziomowany a dopiero na to idzie ten ciepły parapet... Nie do końca jeszcze wiem jak jest do tego mocowana dolna ościeżnica... no i faktycznie na ile to jest stabilne...i trwałe.

 

Dzięki Jareko za odpowiedź!!

Byłem też w Salonie Jezierskiego... Faktycznie okna wykonane ładnie no i okucia ActivPilot są super... ale... nie przekonuje mnie, a szczególnie żonkę, ta uszczelka środkowa w formie wolnego listka... szczególnie w profilu do drzwi tarasowych boję się, że nie wytrzyma próby czasu...buty, ciekawy szczeniak... pewnie po jakimś czasie odkształci się.. niby można wymieniać...ale bardziej solidnie wygląda uszczelka zamontowana w skrzydle okna.

Pozdrawiam serdecznie.

Johnadias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnadias - na oknotest.pl możesz poczytać o "ciepłym parapecie", są także zdjęcia z montaży

 

EDIT:

http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/illbruck_cieply_parapet.php

http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/cieply-parapet-illbrucka-na-budowie.php

http://www.tremco-illbruck.pl/aktualnosci/nowosci/01953/index.html

Edytowane przez _FIX_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o firmie PHU Zieliński z Łodzi, bo dostałem od nich ofertę na profil Schuco CT70 z szybą 0.5 [W/m2K] co dla całego okna np. 1165x1135 mm daj Uw=0.89 [W/m2K]. Jest to najlepsza oferta jaką dostałem. Tylko nie mam nikogo ze znajomych, którzy posiadają te okna.

 

Druga firma to Oknoplast Platinum, podobna cena za całość, ale Uw=1.29 [W/m2K].

 

Mam dylemat, bo platinum ma Ciocia i się sprwdzają.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się czy ta firma nie bierze okien czasami od Jezierskiego. Ja zamówiłem takie same okna u Jezierskiego (Elita thermo) i czekam już 103 dni na wyprodukowanie.

Wydaje mi się że Uw tego okna będzie jednak gorsze, ale nie pamiętam dokładnie gdzie mam zapisane. Jareko jak go poprosisz to ci dokładnie powie.

Platinum ładnie wygląda i tyle. Musisz wybrać okna ładne czy ciepłe.

Ja osobiście nie kupiłbym okien z firmy która sama je produkuje w jakiejś hali na podwórku. Cena na pewno zawsze jest atrakcyjna ale porównaj sobie najlepiej zgrzewy profili na narożach w oknach wyprodukowanych przez dużą fabrykę, a małą lokalną firmę. W bloku miałem okna Oknoplastu i poza 1 regulacją jakiś tydzień po montażu nic się nie działo 3 lata. Znajomi już mają wprawę i sami okna regulują ( no ale oni kupili tanio) :)

Osobiście ze względu na jakość poleciłbym ci Jezierskiego, ale to tylko jak masz stalowe nerwy i możesz czekać 4 miesiące na montaż okien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okien TytanoweTermo od M&S - wie ktoś z was może, jaka w przypadku tych okien jest odległość między szybami skrzydeł (np. w przypadku okien dwuskrzydłowych ze stałym słupkiem), patrząc na przekrój przez słupek stały i ramy skrzydeł ?

 

 

@Buff79PL- dzięki za odpowiedź :) Dokładnie o to mi chodziło.

Edytowane przez Kosiarz-pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okien TytanoweTermo od M&S - wie ktoś z was może, jaka w przypadku tych okien jest odległość między szybami skrzydeł (np. w przypadku okien dwuskrzydłowych ze stałym słupkiem), patrząc na przekrój przez słupek stały i ramy skrzydeł ?

 

Od światła szyby w lewym skrzydle do światła szyby w prawym skrzydle jest 190 mm. Same szyby są osadzone bliżej bo chowają się na kilka milimetrów w profil skrzydła. Sam słupek ma standardowo 90 mm, niezależnie od tego czy jest to słupek stały, czy też ruchomy.

 

Pozdrawiam :)

 

A co do okien Jezierskiego to z czego one są produkowane, że czeka się na nie 103 dni ? (ironia mode on) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okno o wymiarach 1165x1135 z MS na profilu TYANOWYMtermo z szybą 0,5 będzie miało U dla całego okna 0,88 (szybki przelicznik U dla okna znajdziesz na stronie http://www.uvalue.ms.pl )

Jednym zdaniem:wizualnie masz estetyczne okno, którego skrzydło od wewnątrz jest zaokrąglone na całej powierzchni podobnie jak Platinium, i oczywiście z bardzo dobrym U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...