Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

 

Rozmawiając ze sprzedawcami przewinął się jeszcze jeden temat montażu okien z roletami.

Wiadomo jaka jest cena poszerzeń (mnie wyniosłyby jakieś 2500zl włącznie z dolnymi pod drzwi tarasowe).

Co powiecie na zastąpienie ich zaimpregnowanym drewnem, porządnie przydyblowanym (dolne w strop, górne w nadproże/wieniec).

W tak powstały otwór już normalnie montować okno, a do drewnianej belki od czoła - roletę. Rozwiązanie też jest ciepłe. Klocek mógłby być w razie potrzeby szerszy od ramy w celu zwiększenia sztywności, ale w zasadzie belka 80x200mm długości 1500-1800 to kawał solidnej belki...

Mając szwagra w tartaku wyniosłoby mnie to jakieś 300-400zł (0,3 kubika). Więc ponad 2tyś w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Aluplast i Igloo, do tego pewnie okute Roto "wzbogaconym" elementami GU czy Aubi, "poskładane" w garażu, na pewno gwarantują wysoką jakość :D

 

pewnie znasz te wszystkie firmy i potrafisz doradzic

szczegolnie iglo drutex robi w garazu

tylko podziekowac za takie rady

 

od siebie dodam ze jesli juz z tych firm wybierac to drutex ze wzgledu na doswiadczenie i serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Materiał z tartaku to nie najlepsze wyjście(....)

 

Czy możesz uzasadnić dlaczego? Jodła czy sosna w dachu leży "dzieści" lat w nienajlepszych warunkach atmosferycznych, a co mogłoby się dziać z tym, jakby nie było całkowicie fizycznie osłoniętym, non stop w dodatniej temperaturze? Czy mogłoby jakoś niedobrze wpłynąć na samo okno?

Drewno to przecież dobry budulec, a nie wspominam już o oknach które są z drewna (wtedy "poszerzenia z drewna" to już nie brzmi bardzo abstrakcyjnie)...

Przecież te poszerzenia (ostatecznie niewidoczne) mają na celu:

1. Dolne - wzmocnić ramę i zniwelować mostki cieplne.

2. Górne - ewentualnie wzmocnić ramę i zapewnić poprawne mocowanie skrzynek z roletami, + oczywiście też zmniejszenie mostków.

Powyższe punkciki drewno spełnia bardzo dobrze w dobrej cenie, aczkolwiek różnica będzie w usztywnieniu ramy (poszerzenie mocowane do okna, kantówka do otworu okiennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wszystkimi wpisami podajecie nazwy firm ile kosztują itp

trzeba się najpierw zastanowić do czego służa okna (sarkazm) ano po to czy:

okna mają spełniać funkcje tylko otwierania

czy mają być antywyważeniowe

czy maja mieć ładny wygląd

czy mają kosztować najtaniej

czy jeszcse mają służyć do czegoś innego

odpowiedź jest bardzo prosta jako że w fabryce okien pracuję już 11 wiosen mogę z pełną odpowiedzialnością nazwać sie specjalistą i powiem Wam wszystkim że najpierw trzeba usiąść i zastanowić się do czego mają służyc

podawanie cen owszem jest jakimś plusem ale czy tylko np

pozwolę posłużyć się oknami firmy VEKA przykładowo cena okien w różnych regionach może się różnic kolosalnie pytanie czy będąc na śląsku powiedzmy okno kosztuje 500zł a w pomorskim 300 to czy opłaca nam się to kupić jeśli patrzymy na cenę tak ale jeśli chodzi o serwis to oczywiście nie

poza tym lepiej chyba widzieć okno które się kupuje a nie brać kotka w worku

nie będę oczywiście polecał firmy okiennej ponieważ 80 % ludzi patrzy na cenę , jeśli chodzi o to proszę zrozumieć że same okna to jest 10% sukcesu 90% jest montaż

proszę to rozważyć

jeśli są jakieś pytania proszę pisać pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wszystkimi wpisami podajecie nazwy firm ile kosztują itp

trzeba się najpierw zastanowić do czego służa okna (sarkazm) ano po to czy:

okna mają spełniać funkcje tylko otwierania

czy mają być antywyważeniowe

czy maja mieć ładny wygląd

czy mają kosztować najtaniej

czy jeszcse mają służyć do czegoś innego

odpowiedź jest bardzo prosta jako że w fabryce okien pracuję już 11 wiosen mogę z pełną odpowiedzialnością nazwać sie specjalistą i powiem Wam wszystkim że najpierw trzeba usiąść i zastanowić się do czego mają służyc

podawanie cen owszem jest jakimś plusem ale czy tylko np

pozwolę posłużyć się oknami firmy VEKA przykładowo cena okien w różnych regionach może się różnic kolosalnie pytanie czy będąc na śląsku powiedzmy okno kosztuje 500zł a w pomorskim 300 to czy opłaca nam się to kupić jeśli patrzymy na cenę tak ale jeśli chodzi o serwis to oczywiście nie

poza tym lepiej chyba widzieć okno które się kupuje a nie brać kotka w worku

nie będę oczywiście polecał firmy okiennej ponieważ 80 % ludzi patrzy na cenę , jeśli chodzi o to proszę zrozumieć że same okna to jest 10% sukcesu 90% jest montaż

proszę to rozważyć

jeśli są jakieś pytania proszę pisać pomogę

Mówi tobie coś określenie "znaki przestankowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sorki nie wiedziałem że jestem na egzaminie ortografii poprawię się

Dla mnie pisanie bez zachowania podstawowych zasad świadczy o braku poszanowania dla czytających (gdy jest celowe) lub brakach w wykształceniu gdy jest "naturalne". Tak czy inaczej nie świadczy dobrze o piszącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bawią mnie te rzeczy które piszesz nikt nikogo nie chcę obrażać przynajmniej ja i mam szacunek do ludzi którzy czytają forum, ale czepianie się pisowni to też nie jest na miejscu i nie ma tu mowy nic o wykształceniu, bo absolwenci nie wszyscy mają opanowaną ortografię i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bawią mnie te rzeczy które piszesz nikt nikogo nie chcę obrażać przynajmniej ja i mam szacunek do ludzi którzy czytają forum, ale czepianie się pisowni to też nie jest na miejscu i nie ma tu mowy nic o wykształceniu, bo absolwenci nie wszyscy mają opanowaną ortografię i tyle.

Tylko, że czytając wypowiedzi jak ta powyżej trzeba zastanawiać się "co autor miał na myśli". Nie wiadomo gdzie myśl się zaczyna a gdzie kończy.

Poz tym kto ma szanować i pielęgnować nasz ojczysty język jak nie my? Miodkiem to ja nie jestem ale faceta szanuję i doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę posłużyć się oknami firmy VEKA przykładowo cena okien w różnych regionach może się różnic kolosalnie pytanie czy będąc na śląsku powiedzmy okno kosztuje 500zł a w pomorskim 300 to czy opłaca nam się to kupić jeśli patrzymy na cenę tak ale jeśli chodzi o serwis to oczywiście nie

Jako osobnik z 11-letnim stażem powinieneś chyba swoje wpisy wcześniej przemyśleć lepiej.

Nie ma okien firmy Veka. Są na profilach firmy Veka.

Na przykładzie mojej wioski; kupisz tu dobrą Vekę Oknoplastu i Vetrexu, taką sobie Witraża i badziewie pewnego najbliższego nam geograficznie podwarszawskiego producenta. Serwis tego ostatniego ponoć istnieje i niektórzy widzieli, podobnie jak jednorożca.

Jeszcze co do serwisu, fabryczny niekoniecznie znaczy dobry (niekoniecznie też zły) a dobry dealer poradzi sobie z prawie każdą reklamacją. Okucie przyjedzie na drugi dzień od zamówienia, szyby też można mieć bardzo szybko. Problem jest tylko w przypadku uszkodzeń lub wygięć profili.

Jedyna realna wyższość lokalnego producenta występuje przy błędzie pomiaru i zdemontowaniu starego okna bez sprawdzenia wymiarów (doświadczone na własnej skórze :-) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pisanie bez zachowania podstawowych zasad świadczy o braku poszanowania dla czytających (gdy jest celowe) lub brakach w wykształceniu gdy jest "naturalne". Tak czy inaczej nie świadczy dobrze o piszącym.

 

Polska ortografia i interpunkcja do prostych nie należy, ale starać się trzeba. No chyba, że wśród okiennych twórców Panien z Avignonu ktoś chce wznowić nuż w bżuhu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych okien.

Czy ktos z forum moglby mi polecic jakiegos produceta plastikowych lub drewniano aluminiowych okien. Zalezy mi na niskim wspolczynniku przenikania ciepla ponizej 0,8. Okna mam duze,wysokosc okien jest minimum 180 cm .

Co myslicie o firmie DAKO z Nowego Sacza ?

 

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was bardzo o pomoc w wyborze okien, bo jestem laikiem w tej dziedzinie i nie wiem które wybrać:

1. Oknoplast Kraków: Rubin Plus (profil Veka Perfect line, okucia Maco Multi-Matic)

2. EUROCOLOR: Brillant (profil Rehau, okucia Roto).

3 oferta jest kusząca cenowo, bo wychodzi 60% taniej od eurocoloru i oknaplastu, ale nie pamiętam jaki to producent, tylko wiem, że profil Vital, a okucia GU - warto sobie tym głowę zaprzątać?? pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno w tartaku to niesuszony materiał podatny na odkształcenia. A że w Polsce z takiego materiału robi się przeważnie więźbę dachową...

 

Moja więźba zamówiona była celowo ponad pół roku wcześniej i "leżakowana" pod przykryciem. Niektóre belki przy rozładunku mnie łamały :/.

A podczas montażu więźby chłopaczki tymi elementami prawie że rzucali... Więc było dość suche ;).

 

Mogę zamówić wstępnie suche (robią z tego altanki) w nieco wyższej cenie, ale 500zł nie przekroczę już wraz z przymocowaniem do nadproży.

A nawet biorąc świeże drewno, myślałem o złożeniu go na strychu - przez 2 miesiące w tamtych warunkach już dość podeschnie.

A tam pod dachem zawsze cieplej i sucho non stop.

Ponadto - jak przydybluję taką kantówkę 90x100x1500 4 dyblami do nadproża (które jest płaściutkie od deski szalunkowej) - no nie widzę możliwości aby to się skręciło.

No aż takiej siły to to nie ma.

I jeszcze jedno - potem będzie pianka pomiędzy drewnem a ramą. Ona te ewentualne minimalne odkształcenia zniweluje.

 

Ja raczej "zaryzykuję" i wykonam w ten właśnie sposób - choć uważam, że moje ryzyko jest baardzo znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest środa,na dworze -7 a w piątek mają mi wstawiać okna,fakt faktem od jutra ocieplenie i w ten cudowny piątek ma być +4 więc umówiłem się na montaż,

teraz siedzę i myślę czy ja dobrze zrobiłem,nie chcę mieć okien zamontowanych na tak zwane "może być" przecież te zimno z tych murów nie wyjdzie w 5min.

,a może ja jestem przewrażliwiony bo przecież pianki są do -10.

Jutro jest święto więc nie będę szalał z telefonem a w piątek rano jeszcze bym mógł odwołać ekipę,pewnie by sie wkurzyli ale nie chciałbym żeby tak ważny element w domu był spaprany,

szczęśliwsi są ci co się tak nie przejmują ale ja niestety do nich nie należe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...