Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no nie Charlie - o tym trąbimy tu od samego początku jak tu się pojawiliśmy. Dlatego tak tępimy "szefów produkcji" takich jak grzechsto co głupoty chrzanią iz wzmocnienie nie jest wogole potrzebne, dlatego wspominamy cały czas o jednym - szukasz ceny to miej świadomość ze na takich jak ty żeruje z 80% producentów w PVC

Dobre MUSI kosztować i nie jest to żarłoczny pęd właściciela by jak najszybciej kupić sobie odrzutowiec

Promowane tu firmy produkują okna ze wzmocnieniem, zgodnie ze sztuką a klient.... zanim kupi ma świadomość i tylko on decyduje co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnięcie okna do środka muru to nie takie proste

rozwiązałeś problem nadproża - teraz myśl jak rozwiązać problem nieocieplonych w żaden sposób ścian

 

Jarku, o takich detalach nie ma co pisać. To są szczegóły o które dba się podczas montażu i później robienia elewacji. W którym miejscu widzisz nieocieplone ściany?

Jeżeli na narożu okna (gdzie styka się z murem) oczywiście że tam będzie około 4cm styropianu, i jak na warunki kantu to jest baaardzo dużo. Myślisz, że twoje poszerzenie daje więcej jak beton i choćby 2cm styropianu? Mylisz się! Liczyłem to!

Nie przesadzajmy. Ja nie widzę problemu. I tego problemu tam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jest problem i policz go sobie dokładnie

cofasz okno w mur, ścianę masz dwuwarstwowa, styropianem możesz najechać na glif raptem 4 cm, więcej nie możesz bo zakryjesz rewizję od Integry, później masz 25 mm prowadnicy,gdzie masz raptem 15 mm pianki, później od razu tynk wewnętrzny - rozrysuj sobie to miejsce, przemyśl, policz - zobaczysz

Te detale to minimum 50% obwodu twych okien - skupiłeś się tylko na 1/4 obwodu okna zapominając o 2/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) styropianem możesz najechać na glif raptem 4 cm (...)

 

Jeżeli zmieszczę tam 4cm to już będę zadowolony. A tyle raczej zmieszczę. Zakładając, że będzie tam 4cm styropianu i powiedzmy 12cm siporka - wychodzi U=0,6. A okna będą mieć około 0,85 (a rama nawet 1.0). Więc w czym ten problem? Oczywiście nie zmieszczę tam 16cm. Nie porównuję tego montażu do montażu w warstwie ocieplenia...

Ale przyznam ci rację - że jak patrzyłem na górę i na dół okna - tak zapomniałem o jego bokach. Za to dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakiś racjonalny powód by tam się udać?

Specjalnych nowości to raczej nie oczekuję, może zwiększone ilości chińczyka czy jemu podobnych do oglądania.

Bardziej chodzi o różnego rodzaju spotkania w gronie branżowców, odświeżenie znajomości, wymianę informacji.

Mimo wszystko chyba jest to najlepsze miejsce i okazja, aby ogłosić mobilizację towarzystwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z doradców wybiera sie na tegoroczną Budmę do Poznania?

 

Jeśli zasłużyłem już na ten zaszczytny tytuł, to się wybieram jako doradca, jeśli jeszcze nie zasłużyłem, to i tak się wybieram jako ja:-).

 

A znasz jakiś racjonalny powód by tam się udać?

 

1. Mam blisko.

2, Mam akredytację, więc wchodzę za free (bardzo racjonalny powód dla każdego Pyrlandczyka:-) )

3. Z mniej racjonalnych, ale sympatycznych i ważnych powodów, chętnie wysuszyłbym z kolegami po... kawusi.

4. Jeśli wybiera się ktoś z forumowiczów, a chciałby przy okazji porozmawiać o swoich oknach(PVC). Chętnie służę pomocą. KONTAKT

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje, jakie rozwiązania ma Oknoplus, których nie mają inni producenci.

 

Z tego co widzę masz już okna Avante to po co chcesz wiedzieć?

 

Proponuję pojeździć, poczytać,porozmawiać z ekipami monterów i będziesz wiedział. Chyba nie uważasz ,że zdobywając w ten sposób informację napiszę w 5pkt. ,a ktoś pójdzie to sprawdzać. Trzeba trochę wysiłku, a nie wszystko podane na tacy.

 

Dałem tylko sygnał do zainteresowania, resztę proszę się dowiadywać we własnym zakresie.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieszczę tam 4cm to już będę zadowolony. A tyle raczej zmieszczę. Zakładając, że będzie tam 4cm styropianu i powiedzmy 12cm siporka - wychodzi U=0,6. A okna będą mieć około 0,85 (a rama nawet 1.0). Więc w czym ten problem?.

Fakt że w stosunku do "U" okna wychodzi to lepiej, ale w stosunku "U" ściany (szacuję na poziomie około "U" 0,2W/m2K) wygląda to znacznie gorzej.

To potężny mostek cieplny.

Rozważ może w swoim rozwiązaniu zastąpienie tych 4cm styropianu materiałem o lepszej lambdzie, żeby ten mostek jak najbardziej ograniczyć.

 

P.S.

Charlie, wiem że Internorm to nie Polska firma, dlatego zdziwiło mnie że twierdziłeś że każdy "plastik" to badziewka

Z tonem ostatniej wypowiedzi oczywiście zgadzam się w 100% :yes:,

choć w stwierdzeniu

Problemem polskich producentów okien plastikowych są tzw skróty produkcyjne i podejście do wzmocnienia stalowego.

dobrze by wyglądało słowo "niektórych"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homer, przyznam się, że nie wybrałbym żadnej z tych opcji, dlatego powstrzymam się od wskazywania czegokolwiek. Jednak po tym co piszesz, tak sobie myślę, że szukasz okien o relatywnie niskim współczynniku przenikania ciepła. Szukając w tym względzie kompromisu cenowego obstawiłbym najnowocześniejsze z dostępnych dla Twojej kieszeni rozwiązanie profilowe z dobrą dwukomorową szybą Ug 0,7. Dlaczego, tak? Bo po pierwsze, to najtańsza z dwukomorowych szyb, a po drugie już na starcie znaczna rozbieżność przenikalności cieplnej pomiędzy szkłem i profilem i stopniowe pogarszanie właściwości szyby według mnie nie pozwoli Tobie w dłuższym okresie czasu utrzymać pierwotnie zakładanego poziomu współczynnika Uw. Za parę lat, będziesz mógł za w sumie niewielkie pieniądze wymienić szkło na wtedy powszechnie dostępne 0,4-0,5 taniej niż teraz przy okazji przywracając konstrukcji wysoki poziom ochrony cieplnej, bo przenikalność cieplna Uf raczej się w tym czasie nie pogorszy. No, ale co kto lubi:-). Można skrobiąc się w głowę iść w proponowane standardy za proponowane ceny albo tworzyć własne standardy będące consensusem pomiędzy pożądanymi właściwościami okien, a właściwościami portfela.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasłużyłem już na ten zaszczytny tytuł, to się wybieram jako doradca, jeśli jeszcze nie zasłużyłem, to i tak się wybieram jako ja:-).

Jako czytającego ze zrozumieniem, chyba :D, zdziwiło mnie że ten tytuł nie został jeszcze przyznany.

Pozwoliłem sobie wyjść przed szereg i złożyłem taki wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako czytającego ze zrozumieniem, chyba :D, zdziwiło mnie że ten tytuł nie został jeszcze przyznany.

Pozwoliłem sobie wyjść przed szereg i złożyłem taki wniosek

 

Zarumieniłem się:-). Dziękuję. Jani uważaj!!! Za takie bluźnierstwa na tym forum możesz stać J12345J :-):-):-) albo jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o opinie na okna EURo Coloru to kontakt z firma mieszczącą się w Pyskowicach jest doskonały mam z nimi na biężąco wymiane wiadomości co do mojej wymiany okien.

Polecany przez nich profil to Rehau i Schuco jednak cena Schuco jest o 30% wieksza.

Mam dużo wycen z innych firm więc wiem jak można bajerować klienta.

Mam znajomego co ma cały dom z RE HAU BRILLANT 70.

I widać, że to nie najtańszy wyrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o opinie na okna EURo Coloru to kontakt z firma mieszczącą się w Pyskowicach jest doskonały mam z nimi na biężąco wymiane wiadomości co do mojej wymiany okien.

Polecany przez nich profil to Rehau i Schuco jednak cena Schuco jest o 30% wieksza.

Mam dużo wycen z innych firm więc wiem jak można bajerować klienta.

Mam znajomego co ma cały dom z RE HAU BRILLANT 70.

I widać, że to nie najtańszy wyrób.

typowa kryptoreklama. mozna wiedziec, skąd kolega posiada dużo wycen i czego one sie tyczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Za parę lat, będziesz mógł za w sumie niewielkie pieniądze wymienić szkło na wtedy powszechnie dostępne 0,4-0,5 taniej niż teraz przy okazji przywracając konstrukcji wysoki poziom ochrony cieplnej, bo przenikalność cieplna Uf raczej się w tym czasie nie pogorszy.

 

Pozdrawiam

 

A kto za parę lat będzie pakiety szybowe wymieniał zastanów się trochę o czym piszesz, nie znam osoby, która zmieniała szyby w oknach. Juz po pierwszym sezonie zapomni o oknach i będzie myślał jaki samochód kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...