Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

szybą Ug 0,7. Dlaczego, tak? Bo po pierwsze, to najtańsza z dwukomorowych szyb

A tu się ciężko zgodzić. Czyżby szerokość ramki dystansowej rzutowała na cenę wkładów w zauważalny sposób? Wątpię. Problem jest gdzie indziej. Wkład U=0,5 ma 44mm w tanim wykonaniu! A większość tanich okien nie pozwala zapiąć takiego ustrojstwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho ho , się zaczyna :D

 

czy to było do mojego pytania?

Jeżeli tak to się wytłumaczę. Moje pytanie dotyczy konkretnie tematu "szukam dobrych okien" bo dobry profil jest jednym ze składników dobrego okna, zgadza się?

Wcześniej koledzy pisali o montażu rolet, czy coś takiego, a to moim zdaniem jest OT dla tego tematu i jakoś nikt nie robił z tego problemu. No ale cóż zobaczyli ludzie, że ktoś nowy z kilkoma postami zadał pytanie i od razu "zaczyna się". Rozumiem, że takich jak ja jest mnóstwo, takich którzy szukają pomocy i szukają jej na forum, ale skoro Ciebie to już nudzi, to oszczędź sobie paluszków i klawiatury. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....3. Z mniej racjonalnych, ale sympatycznych i ważnych powodów, chętnie wysuszyłbym z kolegami po... kawusi.....

Ok! Może być i kawusia, jeżeli sympatycznie po niej suszy..... Będę tam od jutra do prawdopodobnie czwartkowego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasłużyłem już na ten zaszczytny tytuł, to się wybieram jako doradca, jeśli jeszcze nie zasłużyłem, to i tak się wybieram jako ja:-).

 

 

 

1. Mam blisko.

2, Mam akredytację, więc wchodzę za free (bardzo racjonalny powód dla każdego Pyrlandczyka:-) )

3. Z mniej racjonalnych, ale sympatycznych i ważnych powodów, chętnie wysuszyłbym z kolegami po... kawusi.

4. Jeśli wybiera się ktoś z forumowiczów, a chciałby przy okazji porozmawiać o swoich oknach(PVC). Chętnie służę pomocą. KONTAKT

 

Pozdrawiam

 

No chyba będę musiał do Ciebie przyjechać ! Bo piszę do Ciebie a ty się już chyba ze 2 tygodnie nie odzywasz(odpisujesz). Tylko jak się tam znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto za parę lat będzie pakiety szybowe wymieniał zastanów się trochę o czym piszesz, nie znam osoby, która zmieniała szyby w oknach. Juz po pierwszym sezonie zapomni o oknach i będzie myślał jaki samochód kupić.

 

No, to mamy różnych znajomych:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to było do mojego pytania?

Jeżeli tak to się wytłumaczę. Moje pytanie dotyczy konkretnie tematu "szukam dobrych okien" bo dobry profil jest jednym ze składników dobrego okna, zgadza się?...

Widzisz, tu nie chodzi o "zlewanie" kogoś z małą ilością postów kto zadaje pytanie, a o fakt, jeśli to zbieg okoliczności to przepraszam, że w dwa dni po tym jak pojawiła się dyskusja na temat marki o której było do tej pory raczej cicho, dwie osoby nagle są nią wybitnie zainteresowane.

Przy czym Twoje pytanie właściwie nie dopuszcza innych możliwości.

Według Ciebie czym to zalatuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jani_63, fakt nie dałem innej możliwości, ale tylko w tym poście, bo wcześniej pytałem o Eurocolor i Oknoplast Kraków.

Dlaczego teraz zapytałem tylko o tą firmę? Bo wcześniej nie uzyskałem praktycznie żadnej odpowiedzi.

Dziś byłem w eurokolorze, żeby umówić się na pomiar i profil mam do wyboru rehau/schuco (sprzedawca-znajomy kolegi poleca schuco). Jutro jadę do Oknoplastu i też umówię się na pomiar i na podstawie dwóch dokładnych wycen określę się na którąś firmę. Dlaczego chcę dokładne wyceny? Bo zaszły małe zmiany w projekcie, a wstępne wyceny robili mi na podstawie projektu pierwotnego i np. taki element do łączenia fixów - niektórzy polecają łącznik rurowy co będzie mnie kosztował ponad 2 tyś zł. a niektórzy mówią, że wystarczy tzw listwa łącząca (niewidoczna) której koszt to ok 300-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba będę musiał do Ciebie przyjechać ! Bo piszę do Ciebie a ty się już chyba ze 2 tygodnie nie odzywasz(odpisujesz). Tylko jak się tam znaleźć?

 

amigo, nie strasz mnie! Bardzo dbam o skrzynkę mailową! Jeszcze nikt nie pozostał bez odpowiedzi, choć to czasem bardzo pracochłonne:-). Numer tel i kontakt do mnie już masz. Dzwonisz, a ja na naszej ziemi :-) już znajdę takie miejsce gdzie można się spotkać z przyjacielem, amigo:-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... i np. taki element do łączenia fixów - niektórzy polecają łącznik rurowy co będzie mnie kosztował ponad 2 tyś zł. a niektórzy mówią, że wystarczy tzw listwa łącząca (niewidoczna) której koszt to ok 300-400zł.

A to wykusz jest ? łączenia kątowe czy proste ? Jeśli możesz to wrzuć foto.

Edytowane przez _FIX_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mamy różnych znajomych:-).

 

Prośba o powrót do meritum tego postu ;)

Zwiekszyła się ilość kombinacji.

----------

MS - TYTANOWEtermo PVC 3 szyby, 2 uszczelki (70mm)

Loklany prod oparty o VEKA 5- KOMOROWA PERFECTLINE 3 szyby, 2 uszczelki. (70mm)

Vetrex - oparty o VEKA 5- KOMOROWA PERFECTLINE 3 szyby, 2 uszczelki. (70mm)

Budvar - KBE 88 - 3 szyby, 2 uszczelki.

Sonaral "na 6 plus" - 6 komorowe, 3 szyby, 2 uszczelki. (70mm)

---------

 

Jeszcze raz prośba o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam

homer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik rurowy w tym wypadku jest jedynym rozwiązaniem

Lepsza statyka, rury zakotwione za pomocą specjalnym mocowań (http://www.jareko.pl - tam są zdjęcia)

Umożliwia to dokładne i równe zamocowanie całości (pod warunkiem dobrego zwymiarowania) i gwarantuje sztywność gdyż łącznik rurowy pełni także funkcje słupa statycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańsze, tańsze ciągle to słyszę

Jak chcesz dobrze zrób jak podpowiadam

jak chciałeś tanio trzeba było już nad tym myśleć przy wyborze projektu a nie teraz tam gdzie nie trzeba szukać złudnych oszczędności

Łącznik kątowy 30stopni to coś koło 50PLN/1mb, łącznik rurowy to ok. 120PLN/1mb

Ile ty na tym zaoszczędzisz? 500? 1000 zeta? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańsze, tańsze ciągle to słyszę

Jak chcesz dobrze zrób jak podpowiadam

jak chciałeś tanio trzeba było już nad tym myśleć przy wyborze projektu a nie teraz tam gdzie nie trzeba szukać złudnych oszczędności

Łącznik kątowy 30stopni to coś koło 50PLN/1mb, łącznik rurowy to ok. 120PLN/1mb

Ile ty na tym zaoszczędzisz? 500? 1000 zeta? Warto?

 

Jareko ! Jest już póżno i jesteś na pewno zmęczony ale nie denerwuj się tak bardzo! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest prawdą, że nie można zamontować drzwi balkonowych bezpośrednio na styropianie. Jest nawet patent na takie rozwiązanie.

 

Nieprawda.

 

Okno czy drzwi MUSI miec trwale podparcie klockiem z drewna czy z tworzyw.

Okno czy drzwi nie moze stac na styropianie - nawet najtwardszym.

Patenty Illbruck moze sa i sluszne - ale nie wszystkie.

Podparcia okien czy drzwi zada kazdy systemodawca.I jeszcze musi byc to okno przymocowane MECHANICZNIE do podloza - a ja tam nic nie widze.

 

Chce kupic drewniane okna. Czy można je oprzec na drewnianej podwalinie (tak to nazywa producent)? Nasz kierbud proponuje zamiast tego pustaki cokołowe Isomur, ale po przeczytaniu powyższego mam wątpliwośc, czy to dobre rozwiązanie. A może można dokupić do drewnianego okna profil bazowy z PCV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańsze, tańsze ciągle to słyszę

Jak chcesz dobrze zrób jak podpowiadam

jak chciałeś tanio trzeba było już nad tym myśleć przy wyborze projektu a nie teraz tam gdzie nie trzeba szukać złudnych oszczędności

Łącznik kątowy 30stopni to coś koło 50PLN/1mb, łącznik rurowy to ok. 120PLN/1mb

Ile ty na tym zaoszczędzisz? 500? 1000 zeta? Warto?

 

Jeżeli listwa łącząca spełniłaby taką samą rolę jak łącznik rurowy to po co przepłacać? 1000zł na drodze nie leży, przynajmniej u mnie.

Skoro twierdzisz, że musi być łącznik rurowy, żeby wszystko było ok, to teraz już wiem, że wybiorę właśnie łącznik rurowy, bo skoro zwykła listwa może nie spełnić wymagań, to w ten sposób można więcej stracić niż zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...