Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeżeli listwa łącząca spełniłaby taką samą rolę jak łącznik rurowy to po co przepłacać? 1000zł na drodze nie leży, przynajmniej u mnie.

Skoro twierdzisz, że musi być łącznik rurowy, żeby wszystko było ok, to teraz już wiem, że wybiorę właśnie łącznik rurowy, bo skoro zwykła listwa może nie spełnić wymagań, to w ten sposób można więcej stracić niż zyskać.

Spokojniej Panowie. Pomijając rozważania taniej-drożej ta konstrukcja może być tylko na rury łączona ze względu na kąt pomiędzy elementami zestawu. Ktoś kto zaproponował listwy łączące albo nie widział tego rzutu budynku albo nie ma pojęcia o czym mówi, niewielkie ma też pojęcie o statyce takich konstrukcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w Łodzi dom, wybieram okna i potrzebuję porady. Przyznam, że jestem kompletnie zielony w temacie :(

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zapytać ludzi obeznanych w temacie (ale nie sprzedawców z danych firm :p)

Interesują mnie porządne okna o dobrej wartości współczynnika U. 3-szybowe. Z drugiej strony nie chcę brać mega wypasionych i najdroższych bo dom nie jest pasywny i nie mam aż tyle kasy by dopłacić 5-10 tysięcy.

 

Zgłosiłem się z prośbą o wycenę do firm: Budvar, Vetrex, RĄBIEŃ, OKNOPLAST.

Poczytałem trochę różne fora i rankingi. Popytałem i pooglądałem okna u znajomych. Oto moje wnioski (proszę wyprowadźcie mnie z błędu lub poprzyjcie moje przypuszczenia) :

 

Rąbień wydał mi się mało atrakcyjny - takie okna ekonomiczne dla szarej masy. Może to wina mini saloniku w którym byłem i niezbyt zorientowanej w temacie obsługi. A przy tym drogo jak nie wiem.

 

Oknoplast - nie dość że strasznie drogą ofertę mi przedstawili to trochę przereklamowany wydał mi się ten ich produkt (PLATINIUM). Poza tym niby taki super a THERMOLINE U=1,5 (dla okien tarasowych a dla zwykłych U=1,0) - na same szyby. A łączny U to odpowiednio 1,61 dla tarasu i 1,4-1,5 dla reszty.

 

Budvar - Póki co zwycięzca, ale nie wiem czy to nie wina sprzedawcy magika co sprzedał by piasek na pustyni, dobrego salonu i dobrej prezentacji towaru na żywo. Z kolei w necie naczytałem się niezbyt dobrych rzeczy o tej firmie. Szczególnie jeśli chodzi o ewentualne reklamacje. Montaż mają niby przez własną firmę a nie pośredników co chyba ważne bo dobry montaż to z 80% sukcesu. Dodatkowo twierdzą że ich szyby mają U=0,6 a profil U=0,8 - czyli nie dość że dużo taniej niż oknoplast to jeszcze lepszy Współczynnik przenikania ciepła ?/

 

Vetrex - Firmę wybrałem z jakiegoś tam rankingu gdzie była w czołówce. Cena jaką przedstawili nawet znośna na tle innych ale dość skąpa w szczegóły i jeszcze przed sobą mam wizytę w salonie i sprawdzenie jak ich towar wygląda na żywo.

 

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic drewniane okna. Czy można je oprzec na drewnianej podwalinie (tak to nazywa producent)? Nasz kierbud proponuje zamiast tego pustaki cokołowe Isomur, ale po przeczytaniu powyższego mam wątpliwośc, czy to dobre rozwiązanie. A może można dokupić do drewnianego okna profil bazowy z PCV?

 

Chciałabym dodać, że przeczytałam kilkadziesiąt stron różnych wątków forum, mówiących o montażu okien, ale wciąż "nie mam jasności w temacie montażu" okien drewnianych. Większość postów dotyczyła okien PCV. Te które dotyczyły drewnianych okien, proponują:

- klocek drewniany zaimpregnowany, ale jest to post Jareko z 2004 roku i chciałabym wiedzieć, czy przez tyle lat nie zmienił swojego zdania na ten temat

- ktoś pisał, że zastosował pustak Isomur, ale zastanawiam, czy to dobre rozwiązanie, gdy okno ma 88 mm a pustak 115 mm szer. Niestety zeby przekonać Męża , za to złe rozwiązanie muszę mieć opinie fachowców z forum

- Sruby rzymskie robione u slusarza - mój mąż nie lubi takich roziwązan - woli systemowe lub dedykowane do tego celu

- podpory montażowe Heicko - czy to nie najlepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojniej Panowie. Pomijając rozważania taniej-drożej ta konstrukcja może być tylko na rury łączona ze względu na kąt pomiędzy elementami zestawu. Ktoś kto zaproponował listwy łączące albo nie widział tego rzutu budynku albo nie ma pojęcia o czym mówi, niewielkie ma też pojęcie o statyce takich konstrukcji.

 

Pozdrawiam

 

o to właśnie mi chodziło, wielkie dzięki IVO333

Jestem właśnie po pomiarach z Oknoplastu, jutro będę miał konkretną wycenę. Sprzedawca mówił mi, żebym się pośpieszył, bo do piątku mają jakaś tam promocję -6%, a od poniedziałku trudno powiedzieć co będzie. Czy doradca chciał mnie tym zmobilizować, czy na prawdę tak jest, ktoś coś słyszał?

Ja wolałbym wstrzymać się z ostateczną decyzją do przyszłego tygodnia, bo w sobotę mam mieć pomiar z Eurocoloru. W Eurocolorze mają "inne" klamki niż wszędzie, już tłumaczę: podczas zamykania/otwierania coś w nich leciutko przeskakuję, jakby zamek od sejfu. Sprzedawca twierdzi, że jest to tzw zabezpieczenie rozwierceniowe, warte jest to zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał pchelek

Nie do końca jest prawdą, że nie można zamontować drzwi balkonowych bezpośrednio na styropianie. Jest nawet patent na takie rozwiązanie.

 

Uparcie powtarzam ze jest takie rozwiazanie.

Jareko zna je od podszewki

Napisal pchelek.

Role klocka spelnia specjalna kotwa.

 

"podczas zamykania/otwierania coś w nich leciutko przeskakuję, jakby zamek od sejfu.

Pewno to jest klamka "grzechotka".

I nie znam przypadku by zlodziej rozwiercal klamki. To zbyt subtelne.

Po prostu "na chama" cegłą w szybę lub lom pod rame skrzydla.

 

"Oknoplast - nie dość że strasznie drogą ofertę mi przedstawili to trochę przereklamowany wydał mi się ten ich produkt (PLATINIUM). Poza tym niby taki super a THERMOLINE U=1,5 (dla okien tarasowych a dla zwykłych U=1,0) - na same szyby. A łączny U to odpowiednio 1,61 dla tarasu i 1,4-1,5 dla reszty."

Przynajmniej nie ściemniają z tym U.

 

Rama 0,8 - chyba ze styropianu????

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w Łodzi dom, wybieram okna i potrzebuję porady. Przyznam, że jestem kompletnie zielony w temacie :(

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zapytać ludzi obeznanych w temacie (ale nie sprzedawców z danych firm :p)

Interesują mnie porządne okna o dobrej wartości współczynnika U. 3-szybowe. Z drugiej strony nie chcę brać mega wypasionych i najdroższych bo dom nie jest pasywny i nie mam aż tyle kasy by dopłacić 5-10 tysięcy.

 

Zgłosiłem się z prośbą o wycenę do firm: Budvar, Vetrex, RĄBIEŃ, OKNOPLAST.

Poczytałem trochę różne fora i rankingi. Popytałem i pooglądałem okna u znajomych. Oto moje wnioski (proszę wyprowadźcie mnie z błędu lub poprzyjcie moje przypuszczenia) :

 

Rąbień wydał mi się mało atrakcyjny - takie okna ekonomiczne dla szarej masy. Może to wina mini saloniku w którym byłem i niezbyt zorientowanej w temacie obsługi. A przy tym drogo jak nie wiem.

 

Oknoplast - nie dość że strasznie drogą ofertę mi przedstawili to trochę przereklamowany wydał mi się ten ich produkt (PLATINIUM). Poza tym niby taki super a THERMOLINE U=1,5 (dla okien tarasowych a dla zwykłych U=1,0) - na same szyby. A łączny U to odpowiednio 1,61 dla tarasu i 1,4-1,5 dla reszty.

 

Budvar - Póki co zwycięzca, ale nie wiem czy to nie wina sprzedawcy magika co sprzedał by piasek na pustyni, dobrego salonu i dobrej prezentacji towaru na żywo. Z kolei w necie naczytałem się niezbyt dobrych rzeczy o tej firmie. Szczególnie jeśli chodzi o ewentualne reklamacje. Montaż mają niby przez własną firmę a nie pośredników co chyba ważne bo dobry montaż to z 80% sukcesu. Dodatkowo twierdzą że ich szyby mają U=0,6 a profil U=0,8 - czyli nie dość że dużo taniej niż oknoplast to jeszcze lepszy Współczynnik przenikania ciepła ?/

 

Vetrex - Firmę wybrałem z jakiegoś tam rankingu gdzie była w czołówce. Cena jaką przedstawili nawet znośna na tle innych ale dość skąpa w szczegóły i jeszcze przed sobą mam wizytę w salonie i sprawdzenie jak ich towar wygląda na żywo.

 

Jakieś sugestie ?

 

Zainteresuj się jeszcze takimi łódzkimi producentami jak:

 

1/ http://www.ulibau.eu

2. http://www.izoplast.pl

 

Ta pierwsza produkuje okna na tym samym co OKNOPLAST Kraków

Ta druga produkuje okna na solidnym profilu KBE.

 

Obie są pod względem technicznym perfekcyjne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwierca sie, ale nie klamkę - tu nie jest miejsce by tworzyc poradnik wlamywacza

klamka secustic - bo o niej mowa - zabepiecza przed innym sposobem wlamania ale na pewno nie przed rozwiercaniem

 

zgadza się, jest to klamka secustic. Czy taka klamka jest dobrym wynalazkiem, jak to sprawuje się w praktyce?

 

http://img834.imageshack.us/img834/4523/oknog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw myślałam o plastikach i to białych (mam w projekcie okno 450x240, HS), ale już zostałam dziś uświadomiona, że wcale nie jest oczywiste, że drewniane wyjdą drożej (albo sporo drożej). Więc w sumie obie opcje rozważam. Chociaż pewnie zamiast HSa będzie coś innego - nie wiem, podział pewnie na 3 części (choć dziś mnie jeden pan przekonywał, że 4 części będą lepsze... nie wiem, w czym, no ale).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniłem

odpowiedniej wielkości klocki dokładnie zaimpregnowane i kliny z tworzywa.

 

Myslisz ze wystarczy taka impregnacja jak więżby lub drewna na ościeżnicę?

 

Jareko -Mam jeszcze pytanie do twojej wypowiedzi "Kolejna sprawa i nagminnie popełniany błąd przez Inwestorow - nie obrzucenie wnęki okiennej przy porotermie - co to za filozofia kilka razy kielnia zaprawę w dziury narzucić i nadmiar zebrać? Kotwa lepiej układa się na ścianie"

Czy to samo dotyczy Silki ? Też jest cegłą na pióro-wpust, tylko że "fale' rzadsze.

 

A propos - Troche jeszcze poczytałam i doczytałam się, że kotwy Heico do balkonowych jednak nie bardzo, bo duza grubośc posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...