Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Myslisz ze wystarczy taka impregnacja jak więżby lub drewna na ościeżnicę?

 

Jareko -Mam jeszcze pytanie do twojej wypowiedzi "Kolejna sprawa i nagminnie popełniany błąd przez Inwestorow - nie obrzucenie wnęki okiennej przy porotermie - co to za filozofia kilka razy kielnia zaprawę w dziury narzucić i nadmiar zebrać? Kotwa lepiej układa się na ścianie"

Czy to samo dotyczy Silki ? Też jest cegłą na pióro-wpust, tylko że "fale' rzadsze.

 

A propos - Troche jeszcze poczytałam i doczytałam się, że kotwy Heico do balkonowych jednak nie bardzo, bo duza grubośc posadzki

 

No i chyba będzie Isomur, bo nie dostałam żadnych uwag krytycznych na jego temat, a za to mąż stwierdził, że nie włoży drewna w podłogę, bo odradza mu kierbud oraz ponieważ przeczytał, że pod okno nie stosować klinów drewnianych tylko PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojniej Panowie. Pomijając rozważania taniej-drożej ta konstrukcja może być tylko na rury łączona ze względu na kąt pomiędzy elementami zestawu. Ktoś kto zaproponował listwy łączące albo nie widział tego rzutu budynku albo nie ma pojęcia o czym mówi, niewielkie ma też pojęcie o statyce takich konstrukcji.

 

Pozdrawiam

Na szybko staram się nadrobić dwudniowe zaległości i może przez to coś przeoczyłem.

Robiłem ten wykusz w drewnie - łączenia były robione na śruby(bez słupków:( ), listwa w tym przypadku służy wyłącznie do zasłonięcia pianki. W PCW nie zaryzykowałbym, w drewnie też namawiam do zastosowania stosownych łączników - mimo ze ich koszt może przekraczać 1 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko staram się nadrobić dwudniowe zaległości i może przez to coś przeoczyłem.

Robiłem ten wykusz w drewnie - łączenia były robione na śruby(bez słupków:( ), listwa w tym przypadku służy wyłącznie do zasłonięcia pianki. W PCW nie zaryzykowałbym, w drewnie też namawiam do zastosowania stosownych łączników - mimo ze ich koszt może przekraczać 1 tys. zł.

 

Pytający rozważa PCV i stąd rury. W drewnie faktycznie zupełnie inaczej się to łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało - drewno jest sztywniejsze i samo się "jako-tako" trzyma kupy, wiec mozna ryzykowac, ale mam świadomość, że nie jest to poprawne. Z resztą - jak patrzę na mniejszych stolarzy, to część z nich nie zna słowa łącznik kątowy czy tym podobne i każdy łączy to zestawiając ze sobą. Tanio, łatwo, bez konieczności liczenia kąta..

 

W pcw widzę tam tylko łącznik rurowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem wycenę okien na profilu veka, perfectline (sline ta sama cena) w kolorze z jednej strony i wyszło 10500, a alphaline 17000. Chciałem te drugie, ale jak zobaczyłem, że to aż 6500 różnicy, to chyba zdecyduje się na te tańsze choć niby tez dobre bo na vece. Sprzedawca wspominał mi o współczynnikach ciepła, że niby w domu cieplej itd, ale za 6500 to ja sobie bramę garażową kupie :-) Jak sie buduje na kredyt to każdy grosz się liczy. Myślicie, że dobre okna, bo decyzji jeszcze nie podjąłem?Widziałem tez inne okna, ale tam od strony zewnętrznej była okleina, a tu plastik już jest w kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie mi chodziło, wielkie dzięki IVO333

. W Eurocolorze mają "inne" klamki niż wszędzie, już tłumaczę: podczas zamykania/otwierania coś w nich leciutko przeskakuję, jakby zamek od sejfu. Sprzedawca twierdzi, że jest to tzw zabezpieczenie rozwierceniowe, warte jest to zainteresowania?

Sprzedawca to dobry bajerant. Klamka"inna niż wszystkie" na allegro kosztuje góra kilkanaście złotych. W rzeczywistości oferuje je wiele firm, w standardzie, bez akcentowania.. ale fakt jest jeden: to dobra klamka ( i aż dziwne że Oknoplst jej nie daje "oszczędzając" na słabszym modelu 3 zeta..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja własnymi słowami określiłem ją jako "inna" bo nie wiedziałem jak ją nazwać. Trochę podniosłeś mnie na duchu pisząc, że jest to dobra klamka, bo wybierając eurocolor właśnie obawiałem się tej klamki. Mam nadzieję, że wybierając miedzy oknoplast a eurocolor wybrałem właśnie eurocolor i nie będę żałował tej decyzji...

Okna na profilu Schuco a okucia Roto NT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "forumowym" klientem, a EC jest firmą z ambicjami.. dobór komponentów jeden z lepszych. Cóż, jest duża szansa że będziesz miał dobre okna ( u mnie takie określenie oznacza pochwałę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "forumowym" klientem, a EC jest firmą z ambicjami.. dobór komponentów jeden z lepszych. Cóż, jest duża szansa że będziesz miał dobre okna ( u mnie takie określenie oznacza pochwałę;)

 

utwierdzam się w tym, że dokonałem dobrego wyboru :)

Teraz tylko pozostaje dobry montaż i będzie dobrze. Dzięki finlandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazeleyes1982 nad oknami myślisz od listopada?? myślałem że ja długo wybierałem okna - 2 tygodnie

 

Dokładnie:-) Maz juz jest przerazony wizja wyboru plytek:-)a tak powaznie, pisalam juz tu, ze EC traktuje jako zamiennik ....:-(

Tysonq, dziekuje za mozliwosc wymiany informacji o EC. jak tylko zapadnie jakas decyzja, dam znac. Mam nadzieje, ze nastapi to jeszcze w tym stuleciu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...