Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

w sumie sam sobie już odpowiedziałeś - wszak to brama garażowa

Okna to jedno ale cała chałupa, wybrany system wentylacji, grubość ocieplenia to są czynniki które mają także wpływ na wybór

Bilans cieplny domu też jest istotny - dopiero wtedy wyliczysz sobie dokładnie czy te 6500 zwróci ci sie za twojego życia czy nie zwróci się nigdy

Wybacz ale na tak postawione pytanie przez ciebie nei sposob jednoznacznie odpowiedziec - wiec nie dziw się że twój głos pozostał dotychczas bez odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za brak pomocy "fachowcy"- bez odbioru.

 

popiz, Ty się nie denerwuj, ale na niektóre pytania nie sposób odpowiedzieć. Moim zdaniem okna kupuje się dla ich właściwości, a nie dlatego, że mają taką, a nie inną cenę. Ty nie piszesz czego oczekujesz od kupowanych okien, więc co Tobie doradzać? Tańszy profili i 3 szyby, to nic nie znaczy. Zresztą droższy profil i 3 szyby, też:-). Daruj, ale trochę lekcji musisz sam odrobić, chyba, że jesteś jak Pani Lidzia z filmiku:-). Z czym innym przychodzi, co innego dostaje i jest szczęśliwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie weryfikowałem poprawności obliczeń ale zastanawiają mnie bardzo dobre współczynniki U dla okien aluminiowych. Skąd je wziąłeś?

 

Współczynniki dostałem od instalatora. Ma jakiś program, który oblicza U dla konkretnego okna.

Ogólnie okna są duże (wys. 2,51m) więc udział szklenia (2-komorowe) w stosunku do powierzchni całego okna jest duży. Współczynniki są gorsze przy małych oknach (o szer. 0,5m) i przy oknie harmonijkowym.

Profil ma 4 komory więc wygląda całkiem solidnie. Poza tym doszedłem do wniosku, że nawet jeśli czynniki są zaniżone, to podejrzewam, że przy oknie drewnianym producent też trochę podrasował parametry więc różnica może być niewiele większa, tylko zakresy są w rzeczywistości przesunięte.

Czy metodologia obliczeń zawiera jakieś luki?

Bardzo dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Urzędowski nie produkuje oknie PVC. Do swojej sieci sprzedaży próbuje wprowadzać okna na profilu BluEvolution produkowane przez mało znaną firmę Stolplast z miejscowości Szalejów Górny. Można to raczej traktować jako swoisty eksperyment a przy obecnej sytuacji firmy Urzędowski obarczony dodatkowo z punktu widzenia klienta "nutką" ryzykanctwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ,,nutkę'' to coś otym czytałem, ale że nie produkuje PVC to się właśnie dowiedziałem, mi proponował przedstawiciel profil avantgarde co to za profil? chyba zainteresuje się jezierskim, do kiedy są zimowe rabaty w jezierskim?

 

Rabaty dają dealer'zy. A czas oczekiwania na okna jest bezpłatny, aczkolwiek bardzo długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Urzędowski nie produkuje oknie PVC. Do swojej sieci sprzedaży próbuje wprowadzać okna na profilu BluEvolution produkowane przez mało znaną firmę Stolplast z miejscowości Szalejów Górny. Można to raczej traktować jako swoisty eksperyment a przy obecnej sytuacji firmy Urzędowski obarczony dodatkowo z punktu widzenia klienta "nutką" ryzykanctwa.

Przy zakupie okien PCW realnie widzę najmniej ryzyka. Okna produkuje firma zewnętrzna, dystrybuuje je firma Urzedowski Dystrybucja ("czysta" pod względem jakikolwiek zaległości) więc perturbacje nie powinny się tu pojawić.

Są za to inne niedogoności: nie jest to jeszcze system gruntownie przewałkowany (były problemy z uruchomieniem łuków, przesuwek (do szerokiego skrzydło Winkhaus nie miał dostępnych odpowiednich wózków). Realnie nie bałbym się z prostymi oknami do normalnych domów.

A próby.. myślę że udane, bo w grudniu wielu znajomych chwaliło się, że u nich już to "idzie", chociaż ja jeszcze nie zamawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak każdy "budowlaniec" własnego domu zaczynam kolejny etap jakim są okna :) Pomysł mam na drewniane ale oczywiście w dobie okien z PCV będę robiła porównanie cenowe i jakościowe.

Czy wśród tej ilości producentów są tacy na których warto zwrócić uwagę?

Słyszę często uwagi, że jeśli drewniane okna to Sokółka a okna z PCV to Pomorska Fabryka Okien MS.

Za wszelkie uwagi i podpowiedzi będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłam plastikowe z oknoplastu. Cena taka sama jak drewnianych. Profil trzyszybowy, w okleinie. Okienka są ok.

Z MS też są dobre. Szkoda, że babeczka przesyłając nam wycenę okien nie uwzględniła rabatu, miałabym MS w swoim wymarzonym kolorze. Jednak nie żałuję okna robią duże wrażenie.

 

Moja uwaga: koniecznie bierz okna z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też szukałem okien po salonach oknoplastu, jezierskiego i kilku innych dużych firm. Ostatecznie zamówiłem okna w firmie Sapor z Niepruszewa (to raczej informacje dla ludzi z Wielkopolski) i muszę napisać, że jestem naprawdę zadowolony. Tak samo jak w wielkich firmach montuje się odpowiednie wzmocnienia, okucia, uszczelki - generalnie niczym okna nie odbiegają od oknoplastowych (bo to też veka) a myślę, że cena jest ciut atrakcyjniejsza. Poza tym jako jedna z nielicznych firm w standardzie z roletami nadstawnymi ma system kotwienia do nadproża. Do wykonania i montażu nie można się przyczepić. Tak że mogę spokojnie polecić tą firmę dla kogoś, kto chciałby mieć okna na profilu Veka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie- ja mam pytanie,które nie raz tu padło ,ale jeśli ktoś jeszcze ma ochotę poruszyć ten temat to proszę o radę .Jakie wybrać okna.

Mam do wyboru Oknoplast Kraków profil Veca Perfect Line,Petecki profil Rehau, lub mam ofertę TERMOPLAST-profil Royal okna z klasą A+

i daje gwarancje 10 lat na profil.: Cena najwyzsza oknoplast...wg podanej wczesniej kolejnosci

pozdrawiam

Edytowane przez AGAWA1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...