Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zdaje sobie sprawe po tym co napisales ze kasa odgrywa znaczaca role w wyborze ale czy nie lepiej zastanowic sie i wydac niestety wiecej (np. na Urzedowskiego) i miec spokoj? W koncu portfel oprozniasz na lata a nie na rok czy dwa - oczywiscie to moje zdanie - ale sadze ze wiekszosc sie do niego przychyli

Co do firmy - z Tych nie znam :(

 

Dzięki Jareko. Jakie okna oferuje Urzędowski ? Mam na mysli gatunek drewna. Z tej samej firmy Tras mam rowniez oferte na okna z sosny LAMEL lub mahoniu. Droższe o ok. 15 %. Proponujesz te ? Korzystając dalej z twojej wiedzy powiedz prosze, jaki typ szprosów wybrac. Mowiono mi o wiedenskim (naklejany). Nie mam go gdzie zobaczyc niestety. Masz jakis adres do Urzedowskich (www) ? Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe po tym co napisales ...

 

Dzięki Jareko. Jakie okna oferuje Urzędowski ? Mam na mysli gatunek drewna....... Mowiono mi o wiedenskim (naklejany).....

Po koleii - szprosy naklejane (trudna sprawa wbrew pozorom taki szpros do szyby na trwale przykleic - w wawie i okolicach widac jak trudna) - jesli trafisz na dobrego producenta to moze beda trwale - ale jednak polecalbym wewnatrzszybowe - masz jedna powierzchnie do mycia a nie kwadraciki - chyba ze lubisz myc okna :( - ja nie :)

Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc i to nie jeden :)

Mam bardzo dobre zdanie o jego oknach z sosny - sa idealne i drewno wysokiego sortu - a mahon? hmmmm.... - ale moze ostatnio w mahoniu sie poprawil? wiesz - najlepsze sa obserwacje na biezaco - ja mam wyrobina opinie co do mahoniu sprzed 2-3 lat

A co do firm - nie znam calego rynku w kraju - to pomocny bedzie Pchelek - ale dopiero jak wroci - chyba ze jakas niemka mu sie spodoba i zapomni o nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc i to nie jeden :)

Mam bardzo dobre zdanie o jego oknach z sosny - sa idealne i drewno wyskiego sortu - a mahon? hmmmm.... - ale moze ostatnio w mahoniu sie poprawil? wiesz - najlepsze sa obserwacje na biezaco - ja mam wyrobina opinie co do mahoniu sprzed 2-3 lat

Dzieki, znalazlem wczesniej wpisujac po prostu urzedowski.com.pl. Sciagnalem juz sobie ich cennik. Mieszkam w Pszczynie i widze, ze jest tam dealer. martwia mnie te szprosy. Spodobaly mi sie szprosy u kolegi w oknach Wiktorczyka. W zasadzie to byla drewniana kratownica na zawiasach świetnie spradzajaca sie jako szprosy. Do mycia wystarczy sciagnac z zawiasow i gotowe. Zobaczymy dalej ...dzieki jeszcze raz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na google - tam powinien Ci urzedowski wyskoczyc ....

Spodobaly mi sie szprosy .... W zasadzie to byla drewniana kratownica na zawiasach świetnie spradzajaca sie jako szprosy. Do mycia wystarczy sciagnac z zawiasow i gotowe....

Nie wiem czy Urzedowski ma cos takiego ale..........moze?

A ja zawsze do uslug :) na ile wiedza mi pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze do uslug :) na ile wiedza mi pozwoli

Jeszcze cie wiec raz wykorzystam ....

No coz - lubie czasem byc wykorzystywany ;) a teraz do rzeczy - jakosc klejonki Urzedowskiego od dawna jest na bardzo wysokim poziomie i nie pytaj mnie gdyz nie wiem jak on to robi ze nawet jesli mikrowczepy sa to sa niewidoczne a co do okuc - hmmm...... widzisz z okuciami to jest tak ze jesli nie beda konserwowane to nie pomoze zastosowanie nawet najlepszych - ale swoja droga ktore sa najlepsze? moim zdaniem kazde - roznia sie miedzy soba takimi szczegolami ze w praktyce w eksploatacji to nie istotne - sadze ze wiekszosc "bajerow" to chwyty marketingowe by tylko klienta przyciagnac (tak jak okno PLatynowe w KBE czy okna tytanowe)- wazne co z dodatkow mozna w nich zastosowac - nie kazde umozliwiaja np.. zastosowanie stopniowania uchylu, blokade blednego polozenia klamki, hamulec sterowany klamka ... itd. Ale ogolnie - odpowiadajac na pytanie - ROTO, GU sa dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich ktorzy prosili mnie o rade - prosze na priv podac numer faksu - niestety ta droga chyba nie dam rady :(((((

 

Niestety nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem faksu :cry: - prośba do osób które otrzymały faks od Jareko o przetworzenie go na postać elektroniczną i umieszczenie go tu (?) a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym porada montazu w murze 3 warstwowym - mam zlosliwego wirusa ktory Corela mi zainfekowal jak i iklka innych programow (cale szczescie nie net) i do momentu gdy nie znajde wolnej chwili by sformatowac dysk i system na nowo postawic nie bede mogl nic "wizualnego" tutaj zamiescic - sadze ze po niedzieli znajde chwlke by klopotow sie pozbawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metalowe usztywnienie znajdujące się wewnątrz profilu jest dostarczane w zestawie razem z profilem przez jego producenta, czy może martwi się o nie producent okna?

ano z tym jest roznie jedni producencj zamawiaja u producenta profili inni szukajac oszczednosci zamawiaja wzmocnienia o mniejszym przekroju. wiadomo mniej stali cena idzie w dol. i pozniej jest takze takie same okno w tym samym profilu jest tansze o ok. 50 zl np. patrz okno 034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o firmie Rolltech z Wrocławia handlującej z PCV? Czy jesteście zadowoleni z ich okien a może macie jakieś zastrzeżenia? Planuję dokonać u nich zakupu 15 okien a nie stać mnie na drugie! A może Pan Pchełek coś o nich słyszał?

Bardzo proszę o pomoć. Zakupy już tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metalowe usztywnienie znajdujące się wewnątrz profilu jest dostarczane w zestawie razem z profilem przez jego producenta.....

widzisz - to odroznia przede wszystkim uczciwych od nieuczciwych producentow. Wzmocnienie w koszcie okna stanowi ok 25-35% - stad domyslni juz wiedza dlaczego w jednym systemie profili zdarzaja sie takie rozbieznosci cenowe i jakies wyjatkowe oferty - material do zastanowienia dla tych co mysla tylko przez pryzmat kasy bez sprawdzania chocby tu wiarygodnosci wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym nastepna oszczednosc przy profilach to hmmm.....montowanie tylko ich fragmentow. sztanga ma 6mb i chocby nie wiem jak "cyrklowac" zastaja kawalki z ktorymi nie wiadomo do konca co zrobic - w wiekszosci wypadkow laduja w nowych oknach.

Znam firme ktora utracila plynnosc finansowa gdyz inwestor po rozcieciu jednego z dostarczonych okien (podejrzanie wiotkie mu sie zdalo) wzmocnienie bylo z kawalkow 20cm - kontrakt byl niewielki - raptem 300tys.

Ostatnio coraz czescie stosuje sie "wzmocnienia" - zwykly katownik - nie spelniajacy rzadnych wymagan - by tylko byl i zostal czujnikiem do metalu wykryty

A skad to wszystko?

by walczyc o klienta - wiedzac ze kasa odgrywa zasadnicza role - obniza sie ceny w sposob co najmniej dajacy do myslenia

nikt nie pracuje za "friko"!!!

Czy mozna spodziewac sie dobrego okna O-34 (1465/1435) w cenie zakupu przez klienta 380 brutto? a takie juz sa na rynku warszawskim i ludzie nieswiadomi je kupuja - wiadomo okazja

sadze ze kiedys zbiore sie na odwage i napisze na swojej stronie jak nabijani sa w butelke klienci.

Nawet czytajac tu niektore posty dochodze do wniosku, ze teksty tu zamieszczane, przestrogi, uwagi, zamieszczane w wiekszosci przez osoby z "branzy"o firmach o ktorych maja niepochlebne zadanie maja sie nijak do podejmowanej decyzji - w koncu jak mozna zaoszczedzic 100? 200? 1000? zl to po co sluchac? Moze to producent tak konkurencje zniszczyc? Ciagle w naszej swiadomosci jak widze jest teoria spiskowa ;)

az chcialoby sie krzyknac - ludzie - opamietajcie sie!!!

ale w koncu to nie moj klopot - moje okna z PVC maja ponad 13 lat i sa super - wlasnie dlatego ze przez rok sadowalem rynek i sluchalem, drazylem temat, a producenta wybralem nie najtanszego to fakt ale i nie najtanszego, To temat na inne opowidania. Ale tez okien szukalem w innych czasach. Wtedy slowo rzemieslnik brzmialo dumnie a teraz ................. bez komentaza - w sumie smutna to obserwacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej na stronie Pchełka http://pchelek_dox.tripod.com/ dla wszystkich zainteresowanych...

 

czy to aby prawidłowy adres?

 

Kliknij i sprawdź. Dokumenty Pchełka o oknach.

SOA 1: U mnie działa :D . Hint - strona ma pewne ograniczenia.

 

Pozdrawiam,

Maciek

STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA

STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA STRONA PCHEŁKA

Łubudubu -

To ja, Jarząbek Jan

 

To ja założyłem tą stronę pchełkowi, jakby ktoś chciał, to tutaj jest jeszcze jedna jej kopia, ale bez ograniczeń:

http://www.penet.pl/~mieczu/pchelka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...