Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Ja z kolei zaczęłam wycenę okien od lokalnej firmy PETECKI ( Łódź ) . Mam od nich okna od 11 lat w domu w którym mieszkam. Okna kupione były wraz z montażem , więc w razie jakichkolwiek problemów firma nie odbija pałeczki przerzucając winę z producenta na montażystów. Z okien jestem zadowolona i nie musiałam korzystać z serwisu. Teraz budując nowy dom również udałam się do Peteckiego, bo po co eksperymentować z nowym lepiej kupić sprawdzone. Niestety okazało się, że drzwi przesuwne robią maksymalnie 2,5 m szerokości , a ja mam szer. 3m i nie chciałam zmniejszać otworu . Wtedy rozpoczęłam poszukiwania . Ostatecznie zamówiłam okna Thermic 90 z Oknoplastu . Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, chociaż w tym przypadku kupuje się okna z fabryki a montaż jest z salonu . Okna będę miała montowane w marcu i wtedy napiszę na temat okien i montażu.

 

A swoja drogą jeśli ktoś ma okna thermic , to chętnie poznam opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w Łodzi dom, wybieram okna i potrzebuję porady. Przyznam, że jestem kompletnie zielony w temacie :(

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zapytać ludzi obeznanych w temacie (ale nie sprzedawców z danych firm :p)

Interesują mnie porządne okna o dobrej wartości współczynnika U. 3-szybowe. Z drugiej strony nie chcę brać mega wypasionych i najdroższych bo dom nie jest pasywny i nie mam aż tyle kasy by dopłacić 5-10 tysięcy.

 

Zgłosiłem się z prośbą o wycenę do firm: Budvar, Vetrex, RĄBIEŃ, OKNOPLAST.

Poczytałem trochę różne fora i rankingi. Popytałem i pooglądałem okna u znajomych. Oto moje wnioski (proszę wyprowadźcie mnie z błędu lub poprzyjcie moje przypuszczenia) :

 

Rąbień wydał mi się mało atrakcyjny - takie okna ekonomiczne dla szarej masy. Może to wina mini saloniku w którym byłem i niezbyt zorientowanej w temacie obsługi. A przy tym drogo jak nie wiem.

 

Oknoplast - nie dość że strasznie drogą ofertę mi przedstawili to trochę przereklamowany wydał mi się ten ich produkt (PLATINIUM). Poza tym niby taki super a THERMOLINE U=1,5 (dla okien tarasowych a dla zwykłych U=1,0) - na same szyby. A łączny U to odpowiednio 1,61 dla tarasu i 1,4-1,5 dla reszty.

 

Budvar - Póki co zwycięzca, ale nie wiem czy to nie wina sprzedawcy magika co sprzedał by piasek na pustyni, dobrego salonu i dobrej prezentacji towaru na żywo. Z kolei w necie naczytałem się niezbyt dobrych rzeczy o tej firmie. Szczególnie jeśli chodzi o ewentualne reklamacje. Montaż mają niby przez własną firmę a nie pośredników co chyba ważne bo dobry montaż to z 80% sukcesu. Dodatkowo twierdzą że ich szyby mają U=0,6 a profil U=0,8 - czyli nie dość że dużo taniej niż oknoplast to jeszcze lepszy Współczynnik przenikania ciepła ?/

 

Vetrex - Firmę wybrałem z jakiegoś tam rankingu gdzie była w czołówce. Cena jaką przedstawili nawet znośna na tle innych ale dość skąpa w szczegóły i jeszcze przed sobą mam wizytę w salonie i sprawdzenie jak ich towar wygląda na żywo.

 

Jakieś sugestie ?

 

Chyba jednak wybiorę Budvar - ktoś ma jakieś przeciwwskazania ?

 

Byłem w poleconym tu http://www.ulibau.eu/

i czekam na wycenę okien - ale chyba średnio wyjdzie.

 

Jeszcze jutro jadę do

http://www.izoplast.pl/

niestety w tygodniu mają tylko do 16 otwarte (tacy pro-klienccy są) ;)

Edytowane przez Evil Khan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałbym prosić o opinie fachowcow na temat wyceny okien. Ktora oferta Wy byscie wybrali i dlaczego? Za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny.

Oknoplast Kraków Plantinium 5komorowe, 2szyby, obustronny kolor, klamki w kolorze ale bez kluczyka cena z montazem 16,5 tys zł.

Oknoplast Krakow Plantinium Evolution 6komorowe, 3 szyby, reszta jak wyżej cena 18,6 tys. zl

Eurocolor SI 82 clasic kolor, klamki z kluczykiem, cena 14,7 tys zl.

 

Kwota jest niemala, wiec chcialbym wybrac najlepiej jak sie da. Oknoplast ma dobra opinie, na forach czytalem rowniez ze Eurocolor nie jest zly. Im wiecej czytam, tym mniej wiem.

Bralem pod uwage rowniez Avante ale cena wyszla ponad 20 tys zl ,wiec odpada.

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałbym prosić o opinie fachowcow na temat wyceny okien. Ktora oferta Wy byscie wybrali i dlaczego? Za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny.

Oknoplast Kraków Plantinium 5komorowe, 2szyby, obustronny kolor, klamki w kolorze ale bez kluczyka cena z montazem 16,5 tys zł.

Oknoplast Krakow Plantinium Evolution 6komorowe, 3 szyby, reszta jak wyżej cena 18,6 tys. zl

Eurocolor SI 82 clasic kolor, klamki z kluczykiem, cena 14,7 tys zl.

 

Pozdrawiam

Czarek

 

Postawiłbym na Platinum Evolution i to głownie ze względu na estetykę, ale to akurat rzecz względna. Ale parametry tych okien też nie są najgorsze - do obejrzenia w porównywarce. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłabym oknoplast evolution. Sama mam oknoplast orion plus, jednak trzyszybowe. Jest ok. W domu cisza, póki co żadnych usterek.

 

Na oknach tak bardzo nie oszczędzaj. Za jakiś czas sam zobaczysz, że ten tysiąc to żadna różnica.

 

Wiem, ze nie warto oszczedzac na oknach. Ale nie zawsze to co jest troche tansze jest gorsze. Zwlaszcza, ze jak porownujemy powinnismy porownywac w miare te same parametry.

Te okna Platinium ( co sa o ponad 1 tys zl drozsze) - maja tylko 2 szyby natomiast te Si82 sa 3szybowe i maja grubszy profil. Do Platinium musialbym doplacic za 3 szyby i klamki z kluczykiem (?).

Wg mnie powinienem porownac Planitnium evolution z Si82 - ale to zdanie laika ,wiec przyjmuje ze moze byc bledne. Roznica wtedy jest ponad 4 tys.Warto doplacac, odczuje ta roznice ?

Sorbus czy Ty wzielas orion plus ze wzgledu na estetyke? A jaka byla roznica cenowa miedzy Twoimi oknami a Evolution?

 

Dziekuje wszystkim za komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałbym prosić o opinie fachowcow na temat wyceny okien. Ktora oferta Wy byscie wybrali i dlaczego? Za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny.

Oknoplast Kraków Plantinium 5komorowe, 2szyby, obustronny kolor, klamki w kolorze ale bez kluczyka cena z montazem 16,5 tys zł.

Oknoplast Krakow Plantinium Evolution 6komorowe, 3 szyby, reszta jak wyżej cena 18,6 tys. zl

Eurocolor SI 82 clasic kolor, klamki z kluczykiem, cena 14,7 tys zl.

 

Kwota jest niemala, wiec chcialbym wybrac najlepiej jak sie da. Oknoplast ma dobra opinie, na forach czytalem rowniez ze Eurocolor nie jest zly. Im wiecej czytam, tym mniej wiem.

Bralem pod uwage rowniez Avante ale cena wyszla ponad 20 tys zl ,wiec odpada.

 

Pozdrawiam

Czarek

 

Si82, Roto, ciepła ramka (nie stalowa ) to przemawia na korzyść Eurocoloru, porównując same komponenty powinny to być okna lepsze od Platinium Evo (estetykę pomijam, rzecz gustu) ale biorąc pod uwagę stosunkowo małą popularność EC obejrzałbym ich realizację, porozmawiał z użytkownikami i wtedy dopiero decydował.

Zresztą lipę montażową mogą odstawić w każdej firmie, najtańszej i najdroższej dlatego zasięgnięcie opinii o danym dealerze i jego montażystach odnosi się do wszystkich.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 18 okien. Wszystkie są w okleinie drewnianej kolor winnchester.

 

Orion plus wzięłam dlatego, ze bardziej pasowały mi do domu i nie chciałam przepłacać za nowy design. Za trzyszybowy orion plus z montażem zapłaciłam 15 tys.

Za dwuszybowe platinum evolution - 17 tys

Za dwuszybowe platinium- 15 tyś

 

Dystrybutorzy okien też mają różnice cenowe ok 1,5 tys.

Edytowane przez Sorbus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si82, Roto, ciepła ramka (nie stalowa ) to przemawia na korzyść Eurocoloru, porównując same komponenty powinny to być okna lepsze od Platinium Evo (estetykę pomijam, rzecz gustu) ale biorąc pod uwagę stosunkowo małą popularność EC obejrzałbym ich realizację, porozmawiał z użytkownikami i wtedy dopiero decydował.

Zresztą lipę montażową mogą odstawić w każdej firmie, najtańszej i najdroższej dlatego zasięgnięcie opinii o danym dealerze i jego montażystach odnosi się do wszystkich.

 

Pozdrawiam

 

Eurocolor mała popularność? To obecnie jeden z największych "graczy" na rynku okiennym.Do Eurocoloru dołączyli najwięksi np. firma Signum z kieleckiego najlepszy diler Jezierskiego nie wspominając mojej skromnej firmy z 10-cio letnim stażem u Jezierskiego .To mało? Będą następni z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia na nowej drodze życia :)

A na serio, są o wiele lepsi gracze na rynku produkujący okna na Schuco ale chyba już Schuco sprzedawać już nie będziesz ? ;)

Nie byłem na Budmie ale byli inni i coś ich zaciekawiło - dlaczego Schuco nie było promowane przez EC ?

Jak podejmę ostateczną decyzje to mam innego faworyta :) na Schuco :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurocolor mała popularność? To obecnie jeden z największych "graczy" na rynku okiennym.Do Eurocoloru dołączyli najwięksi np. firma Signum z kieleckiego najlepszy diler Jezierskiego nie wspominając mojej skromnej firmy z 10-cio letnim stażem u Jezierskiego .To mało? Będą następni z tego co wiem.

 

Raczej najgłośniejszych ;-) trochę na fali wpadek Jezierskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia na nowej drodze życia :)

A na serio, są o wiele lepsi gracze na rynku produkujący okna na Schuco ale chyba już Schuco sprzedawać już nie będziesz ? ;)

Nie byłem na Budmie ale byli inni i coś ich zaciekawiło - dlaczego Schuco nie było promowane przez EC ?

Jak podejmę ostateczną decyzje to mam innego faworyta :) na Schuco :)

 

Jareko co Ty bys polecal? Chodzi mi konkretna marke, troche czytalem ten temat i wiem, ze Ty wiesz o czym mowisz:yes:

Czekam z niecierpliwoscia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale nie mogę tu polecać żadnego innego producenta póki jestem ze swoim związany

 

Rozumiem i troche zaluje ;) Moze chociaz jestes w stanie powiedziec nad jakimi firmami WARTO sie zastanowic? Oczywiscie Jezierski - ale odstraszaja mnie zaslyszane problemy odnosnie terminow. Zalezy mi na czasie,bo musze ruszac z instalacjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytasz jako klient? To zmienia postać rzeczy

promowane są tu naprawdę dobre firmy

Oknoplast, MS, Adams (miałem do czynienia - na forum masz 'stary') , Jędraszek (miałem do czynienia montując ich okna - dobrze wykonane) i zapewne inni podrzucą ci kolejne firmy

Jezierski - robi bardzo dobre okna ale terminy powalają z nóg... zresztą znasz wątek o opóźnieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytasz jako klient? To zmienia postać rzeczy

promowane są tu naprawdę dobre firmy

Oknoplast, MS, Adams (miałem do czynienia - na forum masz 'stary') , Jędraszek (miałem do czynienia montując ich okna - dobrze wykonane) i zapewne inni podrzucą ci kolejne firmy

Jezierski - robi bardzo dobre okna ale terminy powalają z nóg... zresztą znasz wątek o opóźnieniach

 

Niestety firmy Adams nie ma w okolicy mojego domu, wiec chyba odpada ( wykonanie pomiarow, obejrzenie profili, wszelkie formalnosci).

Skontaktuje sie z firma Jedraszek, moze wycenia mi okienka. Niestety MS mnie irytuje, bo ponad tydzien a oni nic nie odpisali, chyba nie bardzo im zalezy :(

 

Dzieki wielkie za informacje.

Ostatnie pytanie ( chyba ;) ) Czy ma to wielkie znaczenie, ze w oknoplascie to metalowe wzmocnienie w ramie jest pelne ( zamkniety kwadrat) a w innych firmach nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i troche zaluje ;) Moze chociaz jestes w stanie powiedziec nad jakimi firmami WARTO sie zastanowic?

Pozdrawiam

 

Zajrzyj do Porównywarki - znajdziesz tam kilkudziesięciu rzetelnych producentów, którzy parametry swoich okien maja potwierdzone stosownymi badaniami. W większości mają swoje przedstawicielstwa handlowe w całej Polsce. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...