Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Roinim - uwierz bądź nie, ale żaden, dosłownie ŻADEN klient nie podpisał umowy na coroczną konserwację, przegląd i ewentualną regulację okien. ŻADEN !!!

Kupujecie towar jakże często o wartości auta jakim jeździcie a nawet często droższe i na jego ubezpieczenia, wymiany oleju i inne opłaty wydajecie wielokrotnie więcej niż raz do roku byście wydali na okna by służyły wam najdłużej.

Takie jest do nich podejście a później, jak okucia staną dęba od brudu, jak profile są pozadzierane, bo skrzydło się opuściło i niszczy okleinę - tą okleinę, którą przy odbiorze okien po montażu oglądaliście wręcz z lupą w ręku doszukując się czegokolwiek - zaczyna się lament i próba darmowej usługi a wystarczyło raz do roku poświęcić im godzinę - o wiele mniej niż poświęcacie swoim samochodom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne porównanie Jareko. Nie wiedzieć czemu klienci dzwonią po roku od montażu i chcą bezpłatnej regulacji, bo przecież zapłacili tak dużo za okna, to powinna im się należeć. NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!! Serwis (przegląd) w aucie na gwarancji też płatny, a jeśli coś się popsuje w czasie trwania gwarancji to w obu przypadkach jest to naprawiane nieodpłatnie. O ile przyczyna lezy po stronie wyrobu, ale nie będziemy tu się wdawać teraz w szzcegóły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z gwarancji " Kupujący zobowiązany jest do dokonywania na własny koszt okresowych udokumentowanych przeglądów oraz czyszczenia i konserwacji zgodnie z instrukcją obsługi i użytkowania w celu zapewnienia prawidłowego działania produktów".

Zainteresowanych odpłatną konserwacją brak (sami też nie czyszczą), bo niby po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert - od Jezierskiego masz inny wątek więc tam się dowiesz wszystkiego a tego 'śmietnika' Jezierskim nie ma sensu dodatkowo zaśmiecać

 

a co do meritum

U mnie jest taki obyczaj że od zamontowania okien klientowi przysługuje jedna, darmowa regulacja - najczęściej następuje ona tuż przed lub po wprowadzeniu się klienta do wymarzonego domu. I później nastaje wieloletnia cisza, aż czasem coś się staje i wtedy widzę jak na dłoni w jaki sposób traktuje się okna - mimo że w gwarancji jest napisane jak wół - okucia wymagają konserwacji

Przypomniał mi się jeden taki z zeszłego roku. Okna kupione jakieś dwa-trzy lata temu od jakiegoś lokalnego producenta. Telefoniczne uzgodniona cena usługi - brutto 500 zeta. Jadę ok 100 km w jedną stronę, 23 okna, ani razu nie smarowane, okucia z tych 'oszczędnych', ponowne ustawienie narożników bo źle zpozycjonowane już na etapie produkcji i wogóle masakra. Spędziłem u niego prawie trzy godziny. Na koniec awantura że on 500 nie zapłaci bo on sam takiej godzinówki nie ma. Podarłem na jego oczach fakturę, powiedziałem mu co nie co do słuchu życząc wesołych świat i wyszedłem

 

Chyba tyle w temacie - wyżej wyłuszczyłem to chyba najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................Przypomniał mi się jeden taki z zeszłego roku. Okna kupione jakieś dwa-trzy lata temu od jakiegoś lokalnego producenta. Telefoniczne uzgodniona cena usługi - brutto 500 zeta. Jadę ok 100 km w jedną stronę, 23 okna, ani razu nie smarowane, okucia z tych 'oszczędnych', ponowne ustawienie narożników bo źle zpozycjonowane już na etapie produkcji i wogóle masakra. Spędziłem u niego prawie trzy godziny. Na koniec awantura że on 500 nie zapłaci bo on sam takiej godzinówki nie ma. Podarłem na jego oczach fakturę, powiedziałem mu co nie co do słuchu życząc wesołych świat i wyszedłem

 

Chyba tyle w temacie - wyżej wyłuszczyłem to chyba najlepiej

I podarowałeś mu te pięć stówek na święta ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tematu, który już przwijał się na forum, chodzi mi o ona narożne (kąt prosty), a właściwie o rolety zewnętrzne do nich. Czy ktoś zna ma to siebie zamontowane i przez jaką firmę. Miejscowi przedstawiciele, których odwiedziłam nigdy czegoś takiego w praktcye nie robili, mają przeróżne teorie jak ten temat ruszyć, ale niekoniecznie chciałabym, żeby uczyli się na moim domu, może ktoś poleci firmę, która to u niego robiła i z której jest zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tematu, który już przwijał się na forum, chodzi mi o ona narożne (kąt prosty), a właściwie o rolety zewnętrzne do nich. Czy ktoś zna ma to siebie zamontowane i przez jaką firmę.

Jeśli chodzi Ci o rolety podtynkowe to wyjściem z sytuacji jest system Integro.

Miejscowi przedstawiciele, których odwiedziłam nigdy czegoś takiego w praktcye nie robili, mają przeróżne teorie jak ten temat ruszyć, ale niekoniecznie chciałabym, żeby uczyli się na moim domu, może ktoś poleci firmę, która to u niego robiła i z której jest zadowolony

Podaj z jakiego województwa jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nie stoi, jest projekt, na wiosnę ruszam z budową. architekt zostawił

w otworach okiennych 20 cm przerwy właśnie na rolety. Ale jak czytam na ten temat to nadproża do tych rolet musiałyby chyba mieć specjalny kształt L, Z kolei w salonie pokazywali mi to z poszerzeniem ramy, wygląda badziewnie, prawie jak słupek. Mam niezły mętlik w głowie, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - tylko nie odbierz tego jako złośliwość czy wymądrzanie się

Wymyśliłaś sobie coś czego realnie nie da się wykonać tak by było dobrze

NIE MONTUJE się żadnych okien od WEWNĄTRZ muru choćby z powodu przemarzania ścian, kłopotów montażowych i uszczelnienia całości

Już ktoś ci powiedział, że twoje założenia są niewykonalne i tego powinnaś się trzymać

Chcesz mieć dobrze?

W ramach tych 210 wstaw przesuwkę HKS - światło przejścia po przesunięciu szydła będziesz miała ok 90 cm - świat i ludzie. I tak większość balkonów dwuskrzydłowych o szerokości 180 i więcej, ma otwierane tylko jedno skrzydło

Dziekuję, odbierm jakko wytłumaczenie dlaczego nie i to mi wystarczy, wydawało mi się że wszystko można. Teraz rozumiem istotę sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławas7 - specjalizujący się w nadprożach do RKS pokazywał tu kiedyś zdjęcie takiego narożnego - do niego uderz na priv

 

Nawet stosując nadproże roletowe do konstrukcji narożnych nie obejdzie się bez poszerzeń systemowych, poniewaz nikt jeszcze nie wymyślił jednoczesciowej rolety pracującej pod kątem 90 stopni ( może kiedyś będą gumowe ? )......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...