Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ciągnąc ten wątek,to ile takie poszerzenie musiałoby wynieść (okno 225 cm /dzielone w połowie/ na 85 cm, wysokość 150 cm). Może więc lepiej zamontować murowany słupek w narożniku skoro z poszerzeniem wizualnie wyjdzie to samo, a wykonawstwo dużo bardziej skomplikowane, może dysponujesz jakimiś fotkami, z dzięki z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc....widzę że chcesz mieć dużo postów.......miałem na myśli konkretny przypadek

jakbym chciał miec duzo postów to sa zdecydowanie szybsze sposoby.

mam u siebie taki wykusz, gdzie okna sa do siebie pod katem 60st, mam rolety integra, z czego srodkowa jest normalnie a zewnetrzne odwrócone. Ty napisałeś o rolecie jednoczęsciowej i kącie 90st i stąd moje pytanie o inne kąty, które być moze są mozliwe do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc lepiej zamontować murowany słupek w narożniku skoro z poszerzeniem wizualnie wyjdzie to samo, a wykonawstwo dużo bardziej skomplikowane,

 

Poszerzenia musiały by mieć po około 16 cm w każdą stronę i rzeczywiście jeśli wizualnie wyjdzie podobnie to czy warto inwestowac w poszerzenia oraz znacznie droższy koszt zbrojenia ? Pogrzebię w fotkach....jeśli coś znajdę? wyślę na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując wywołany przeze mnie temat: niezależnie, na jaki system rolet zew. zdecyduję się, to przy oknie narożnym konieczne byłoby zastosowanie tych nieszczęsnych poszerzeń? Widziałam coś takiego u jednego z przedstawicieli i w tej sytuacji na łączeniu powstaje taka brzydka luka, którą on wypełniał kawałkiem wyginanej pod kątem blachy w kolorze zbliżonym do ram i jak sądzę decydując się na to rozwiązanie nie uniknie się i tego problemu. Mam jescze pytanie, jak sprawa wyglądałaby w sytuacji rolet "odwróconych" o czym wcześniej pisaliście, na czym konkretnie taki bajer polega, czy poszerzenia byłyby konieczne i jak to w ogóle wygląda i funkcjonuje - chdzi o okna pod kątem prostym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rolet Integro poszerzenie nie jest konieczne.

Stosuje się je przede wszystkim w momencie montażu Integro w otworze przygotowanym do rolety Beclever.

Można ewentualnie cofnąć delikatnie nadproże żeby żeby zwiększyć grubość ocieplenia pomiędzy skrzynką rolety a nadprożem.

Naszkicowałem jak to będzie mniej więcej wyglądać

 

Roleta Integro_08&.jpg

Może ktoś inny załączy zdjęcia z realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to 'typowe wymiary'?

Kiedyś to mogło coś takiego być, teraz przecież i tak okna się robi na wymiar (zakładając że nie kupuje się ich w supermarkecie).

Bardzo wielu producentów stosuje jeszcze cennik okien typowych (co nie oznacza, że robią tylko w tym wymiarze). Przeważnie jest tolerancja np. +/- 30 mm. Okna typowe są kilka procent tańsze od nietypowych - chodzi tu głównie o porównywanie oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu producentów stosuje jeszcze cennik okien typowych (co nie oznacza, że robią tylko w tym wymiarze). Przeważnie jest tolerancja np. +/- 30 mm. Okna typowe są kilka procent tańsze od nietypowych - chodzi tu głównie o porównywanie oferty.

 

FIX

czy "typowe "obrocz wymiarow musza byc biale?czy moga byc np. RAL 7016 ?

Jeszcze mam pytanie odnosnie rolet zewnetrznych, a mianowicie jaka maksymalna szerokosc moze miec roleta? mnie interesuje szerokosc 3m . czy jest cos takiego mozliwe do zrobienia?

Edytowane przez Kirra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnosnie rolet zewnetrznych, a mianowicie jaka maksymalna szerokosc moze miec roleta? mnie interesuje szerokosc 3m . czy jest cos takiego mozliwe do zrobienia?

 

Roleta jednoczęściowa dla szerokości 3 m nie stanowi problemu pod warunkiem że wysokość okienka nie przekroczy 2,3 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu jesli wolna przestrzeń w skrzynce roletowej będzie wynosila 21 cm. ( to tylko 7,7 m2 ) ....ważny jest jeszcze odpowiedni dobór prowadnic rolety....

 

Witaj!Przy tej szerokości okna i jego podziale na 4 części gdzie środkowe 2 części będą to drzwi z ruchomym słupkiem jakbyś proponował rozwiązać tą rolete będzie to raczej integro z napędem. Czy dałbyś ją w całości tak jak pytałem czy dzielić na mniejsze.Czy jest jakiś system rolet zewnętrznych z cieplejszą wersją mostka termicznego na styku skrzynka roletowa ściana i nadprorze?Pomijam skrzynki zewnętrzne które wymagałyby obniżenia okna i dania w to miejsce pełnego panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...