Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tylko że twoje ad.3 do HS- się w tej konfiguracji nie zmieści, tak samo ad.2

i teraz klient ma dwa wyjścia - albo zrobić dobrze i dla siebie także bezpiecznie w pakiecie dwukomorowym o k=1,0 albo na siłę robić pakiet trzyszybowy o k=0,7

Co ja bym wybrał ? Własne bezpieczeństwo i faktyczne k=1,0 czyli szyby 6mm najtaniej chyba będzie jak obie będą hartowane

 

Czyli co byś wybrał?

 

6/12/6 ?

i co daje wówczas szyba hartowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jak ktoś wpadnie w taka szybę nie pokaleczy się

Szyba dużej powierzchni działa jak gilotyna i potrafi zrobić niezłe kuku

I uwaga natury ogólnej

Patrzycie na ceny zapominając o bezpieczeństwie

Klamki z kluczykiem kosztują ale na pietrze w pokoju dzieci ich nie dać to brak przewidywania

Szyby normalne a nie hartowane czy laminowane przy dużych przeszkleniach to wręcz proszenie się o kuku

Ale może ja jestem przewrażliwiony bo widziałem 3 letniego syna jak sobie usiadł na parapecie zewnętrznym? Lub sam wpadłem w szybę po bark i ślady po niej mam po dziś dzień? Jak robiłem Aptekę w Carrefourze na Wileńskim jeden z budowlańców wszedł w szybę do sąsiedniego lokalu bo ktoś zapomniał krzyż nakleić i pochlastał się zupełnie tego nie pragnąc, a inwestor ciął koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byś wybrał?

 

6/12/6 ?

i co daje wówczas szyba hartowana?

 

Uzupełniając wypowiedź Jareko; hartowaną trudniej zbić przypadkowym uderzeniem czy rzuconym przedmiotem.

 

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=NfyfXIkw-hI

 

Obejrzyj sobie .

Edytowane przez IVO333
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostalam dzis wyceny na okna 3 szybowe i nie wiem co lepsze

 

1. Eurocolor schuco rondo ct70, 5komor

2. Oknoplast platinum evolution, 6 komor , drozsze o 800zl

3. drozsze od pozostalych o 2tys. Eurocolor schuco Si 82

 

pytalam kilka stron wczesniej, ale dalej nie wiem jak to jest z oknami bialo-kolorowymi i okleina. Co lepsze bo Oknoplascie jest naklejona na barwione w masie plastik a w Eurocolorze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - hartuje się szkło 4 mm do powierzchni 1,5 m2. Powyżej bananuje :).

Ad.2 - 6LE/12 Ar / 4mm / 12 Ar / 6 LE - na 12 ramkach będzie U=0,7

Ad.3 - 44.2-LE / 12 Ar / 4 mm / 12 Ar / 6 LE - na 12 ramkach będzi U=0,7

Jak napisał bwojtek do Ad. 2 i 3- pytanie dotyczyło szkła na ramkach 10 mm.

Wówczas obydwa zespolenia będą miały U=0,8 W/m2*K - pod warunkiem, że dwie z trzech szyb będa niskoemisyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byś wybrał?

 

6/12/6 ?

i co daje wówczas szyba hartowana?

Jeżeli mogę coś także dodać do tego HS-a , który sam z siebie kosztuje od ...i ciut ciut: wybrałbym szkło 44,2t/16a/44,2 - U=1,0 - dwustronnie P2.

Powodów jest kilka:

- szyby czwórki (3 x 4 mm, U=0,6 ) są za cienkie do takich gabarytów

- wstawienie szyb 6t/10a/6/10a/6t ma wsp. U=0,8 więc dużej już różnicy nie ma pomiędzy nimi a moim wyborem.

- szkło 4 czy 6 mm pęka i rozsypuje się kalecząc niejednokrotnie , P2 nawet jak pęknie to się nie rozpadnie. Przy oknach tarasowych o wypadek nie trudno - odbywają się tu różnego rodzaju zakrapiane imprezy lub dzieciarnia hasa na rowerch czy hulajnogach

 

Jakoś żaden z kolegów podających max gabaryty dla szyb 4 mm nie wspomniał o czymś takim jak max bok kwadratu w danej szybie :no: W zależności od producenta szyb wynosi on najczęściej 130 -135 cm, więc zastosowanie tych szyb odpada w oknie (czy HS-ie) o tych wymiarach . Szyby będą się zbliżać do siebie i moga wystapić zaroszone kółka na środku pakietu- gdzieś tu kiedyś był taki wątek, i to właśnie w HS-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaku,

Uf to to samo co U. Bo patrze teraz w wycene i przy oknie dwuskrzydlowym 120x150 ma U=1.18 :)

Uf to najprościej mówiąc przenikalność cieplna dla ramy i skrzydła danego systemu, lub dokładniej: wszelkich połączonych kombinacji profilu w danym oknie- połączenie rama/ skrzydło/słupek stały/ruchomy/listwa przyszybowa, itp.

Natomiast U to przenikalność dla całego okna, więc nie może być to "to samo".

Znam jedną firmę, gdzie podawane U dla każdego okna w wycenie wynosiło 0,9 - niezależnie od jego wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...