Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W HEKA jest możliwość zamówienia okien o zmienionej kolejności działania klamki - czyli zamknięte - uchylone - otwarte. By otworzyć należy przekręcić kluczyk - niestety, dostępny kolor klamki - srebrny. Standardowo położenia są następujące: zamknięte - otwarte - uchylone. I by zabezpieczyć dzieci na piętrze należy zastosować zamek blokujący funkcję otwarcia

To Jezierski nie ma owego rozwiązania w ofercie? Super patent, Roto nazywa to Tilt-First (a kolorów klamek jest do tego ustrojstwa wiele), jest jeszcze pod nazwą Tilt Before Turn (TBT) w innych systemach okuć. Szkoda że rzadko promowany w czasach gdy najważniejsza jest cena i mało klientów ma świadomość że może to kupić.

Jakiś czas temu robiłem dom w którym na całym piętrze wszystkie skrzydła były w TF wyposażone. Kiedyś mówiono chyba "jakie żywe dziecko" , teraz tak bardziej naukowo ADHD ;-) ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, jakie to skomplikowane. Dzięki za sprostowanie w sprawie profili. Generalnie ja wcale nie chcę okien pasywnych. Ja chcę okna dobre. W miarę izolujące od hałasu, przyzwoicie od temperatur (nie planuję rolet zewnętrznych). Ale klamkę z koronką też chcę zobaczyć :D Naprawdę to jest fajny bajer ze zmienioną kolejnością położenia klamki? I co to daje? że jak się częściej uchyla niż otwiera okno, jest szybciej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to jest fajny bajer ze zmienioną kolejnością położenia klamki? I co to daje? że jak się częściej uchyla niż otwiera okno, jest szybciej?

 

To też prawda:-). Szybciej się uchyli niż otworzy. Ci z ADHD muszą o 1 sek dłużej czekać zanim rzucą się z okna w dół:-). Chyba, że trafi na jakiego anorektyka, wtedy i klamka z Tilt nie pomoże. Prześlizgnie się taki przez uchył jak ten wielbłąd przez ucho igielne, albo jakoś tak:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to jest fajny bajer ze zmienioną kolejnością położenia klamki? I co to daje? że jak się częściej uchyla niż otwiera okno, jest szybciej?

To takie zabezpieczenie przed deptaniem przez ciekawe świata dzieciaki parapetów zewnętrznych ;-) Klamka + okucie TBT pozwala dziecku uchylać okno i zamykać a żeby otworzyć (ruch klamki w górę) trzeba odblokować klamkę kluczem. Niektórym rodzicom nieraz się śni dziecko siedzące na parapecie i wychylające się, pomaga przepędzić takie sny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dealerzy firmy Urzędowski starają się zupełnie prymitywnymi metodami zwrócić na tego producenta uwagę.

Skoro sami się proszą to proszę bardzo:

Każdy kto ma zamiar zamówić okna tej firmy powinien się 3x zastanowić. Firma ma bardzo poważne kłopoty co było opisywane w wielu miejscach.

Przegląd tematu jest tutaj: http://www.oknonet.pl/blogi/blog,29,rid,86.html

Jeżeli chodzi o okna PVC to firma Urzędowski takowych nie produkuje i nie produkowała. Firma sprzedaje te okna wyłącznie jako pośrednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie zabezpieczenie przed deptaniem przez ciekawe świata dzieciaki parapetów zewnętrznych ;-) Klamka + okucie TBT pozwala dziecku uchylać okno i zamykać a żeby otworzyć (ruch klamki w górę) trzeba odblokować klamkę kluczem. Niektórym rodzicom nieraz się śni dziecko siedzące na parapecie i wychylające się, pomaga przepędzić takie sny.
Mnie się nie śniło, syn mając trzy lata siedział sobie na parapecie zewnętrznym na pierwszym piętrze i podziwiał świat - a my o mało nie zeszliśmy z tego świata jak to zauważyliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie zabezpieczenie przed deptaniem przez ciekawe świata dzieciaki parapetów zewnętrznych ;-) Klamka + okucie TBT pozwala dziecku uchylać okno i zamykać a żeby otworzyć (ruch klamki w górę) trzeba odblokować klamkę kluczem. Niektórym rodzicom nieraz się śni dziecko siedzące na parapecie i wychylające się, pomaga przepędzić takie sny.

A Ci rodzice nie mogą po prostu zamówić klamki z kluczykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salik - mogą, ale żeby uchylić okno to za każdym razem z kluczyka trzeba otwierać.

" Bezpieczne okna to takie, które są bezpieczne również dla rodzin z dziećmi. Dzięki unikalnej na rynku klamce z funkcją Tilt-First, ......... najmłodsi mają możliwość uchylenia okna bez możliwości jego otwarcia, a wszystko to dzięki specjalnej wkładce cylindrycznej. Blokada zwalniana jest dopiero po przekręceniu klucza. Ponowne przejście klamki do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę.".

 

Ogólnie fajna sprawa z rozwiązaniami tego typu, jednak najczęściej klient wybiera standard, oby taniej.

Edytowane przez _FIX_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najogólniej, co poprawia izolacyjność akustyczną okien? Przy danym profilu, zakładamy, że on jest stały.

 

Przy danym złożeniu kształtowników, w zakresie określonych częstotliwości wyłącznie szyba, ale tylko do momentu, w którym nastąpi nazwijmy to punkt równowagi pomiędzy izolacyjnością akustyczną kształtownika i szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem skąd przeświadczenie że wszyscy 3 razy dziennie otwierają, bądź uchylają okna ;-)

 

Tilt First dedykowane jest do pomieszczeń (pokoi) dzieci, aby rodzic miał pewność, że dziecko samo nie otworzy okna (czytaj wyżej sytuacja jareko - dziecko na parapecie zewnętrznym).

 

A jeśli chodzi o wietrzenie - to ja należę do miłośników świeżego powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że trafi na jakiego anorektyka, wtedy i klamka z Tilt nie pomoże. Prześlizgnie się taki przez uchył jak ten wielbłąd przez ucho igielne, albo jakoś tak:-).

Chyba że w wycieńczenia po takim wysiłku wcześniej padnie :D

Mnie się nie śniło, syn mając trzy lata siedział sobie na parapecie zewnętrznym na pierwszym piętrze i podziwiał świat - a my o mało nie zeszliśmy z tego świata jak to zauważyliśmy

Moja córa wykonała ten numer na klęczkach w wieku 4 lat. A mówi się dziewczynki wcześniej dojrzewają.

Jedna tylko mała różnica. To było ósme piętro.

Jak podjechaliśmy pod blok musiałem połowicy zamknąć usta żeby nie krzyknęła, bo jakby się córa wystraszyła ...

Ale ciśnienie miałem chyba ze 3bary w żyłach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie szyby "cieplejszej" teraz jest stosowany niejako z automatu pakiet 44mm o budowie 4t/16a/4/16a/4t w tej samej cenie. Jego U dalej wynosi 0,6 wedle metody obliczeniowej.....

Przy jego określaniu metodą badawczą już można napisać spokojnie, że U=0,5 .:yes:

A to już nie jest takie normalne dla wszystkich Ivo333 :no:

W wolnej chwili (kiedy to będzie???)odniosę się do tych współczynników

Tylko w Polsce jest honorowana metoda badawcza. W pozostałych krajach UE tylko obliczeniowa.

U nas także powinna być honorowana tylko w sporadycznych przypadkach: jeżeli współczynnik przenikania ciepła nie może byc obliczony dopiero wówczas należy go określić poprzez badanie - według PN-EN 674 lub 675.

Problem polega na tym, ze nikt tego nie pilnuje i dzieje się tak jak pisałem kilka tygodni wcześniej na ten temat.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem skąd przeświadczenie że wszyscy 3 razy dziennie otwierają, bądź uchylają okna ;-)

Dlaczego wszycsy? Jest to rozwiązanie opcjonalne i niektórym bardzo odpowiada i ułatwia życie. Zapytam inaczej; jak często otwiera się okna? Bywają takie które kilka razy w roku dla umycia (a uchyla bardzo często), mając TF blokujesz okucie, kilka razy w roku wyciągasz kluczyk z szuflady a mając małe dziecko nie zastanawiasz się czy wypadnie przez okno czy nie bo zapomniałeś wcisnąć przycisk w klamce. Tym niemniej wolnoć Tomku w swoim domku, kto chce ten kupuje a pozostałych nikt nie zmusza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....." Bezpieczne okna to takie, które są bezpieczne również dla rodzin z dziećmi. Dzięki unikalnej na rynku klamce z funkcją Tilt-First, ......... najmłodsi mają możliwość uchylenia okna bez możliwości jego otwarcia, a wszystko to dzięki specjalnej wkładce cylindrycznej. Blokada zwalniana jest dopiero po przekręceniu klucza. Ponowne przejście klamki do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę."......

To nie sama klamka z kluczem i wkładką powoduje, że skrzydło się uchyla przed rozwieraniem. :no:

Przede wszystkim jest inne ramię rozwórki niż w "normalnym" okuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają klamki Tilt-First z opcją kluczyka i koniecznością zamykania okien na kluczyk ze względu na okucia antywłamaniowe?

Zakładam, że mamy sobie okna pozamykane na klucz - domyślnie. Jeśli chcemy otworzyć/ uchylić, musimy przekręcić kluczyk. Żeby mechanizm Tilt-First zadziałał, również musimy przekręcić kluczyk (pewnie raz, a do otwarcia okna drugi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają klamki Tilt-First z opcją kluczyka i koniecznością zamykania okien na kluczyk ze względu na okucia antywłamaniowe?

Zakładam, że mamy sobie okna pozamykane na klucz - domyślnie. Jeśli chcemy otworzyć/ uchylić, musimy przekręcić kluczyk. Żeby mechanizm Tilt-First zadziałał, również musimy przekręcić kluczyk (pewnie raz, a do otwarcia okna drugi)?

Tak działa TF z klamką Hoppe z oznaczeniem TBT4. Z pozycji zamkniętej zwalnia się ją kluczykiem (jak zwykłą klamkę z kluczem) i wtedy działa w zakresie zamknięte-uchył. Żeby otworzyć okno jednocześnie trzeba przekręcać kluczyk i klamkę do góry , w zwykłym Tilt -First (oznaczanym też jako TBT1) mamy tylko zwolnienie kluczem blokady otwarcia. . Wymaga to trochę przyzwyczajenia.

P.S. Najlepsze jest to że można sobie to założyć do zamontowanych już okien ze zwykłym okuciem (nie każdym, np.Roto NT) przez wymianę klamki, ramienia rozwórki i zaczepu RU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...