Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A moje brzmią: Czy ten co proponował nie wytłumaczył Tobie dlaczego to proponuje? Nie wytłumaczył dlaczego nie proponował tego wcześniej? Nie zrozumiałeś tego co tłumaczył? Myślisz, że chcą na Tobie zarobić extra 100%?

 

Ten co będzie montował okna wytłumaczył, że chodzi o położenie taśmy illbrucka od wewnątrz i zewnątrz , po to aby zabezpieczyć piankę montażową i lepiej zabezpieczyć przestrzeń między oknem a murem. Nie wiem , czy jest to na tyle istotne, żeby płacić drugie tyle za montaż , dlatego liczę ,że ktoś , kto się na tym zna pomoże mi podjąć decyzję.

 

Mam jeszcze jedno pytanie . Będę miała duże drzwi balkonowe 3,0 x2,35 . Montażysta powiedział, żeby otwór był przygotowany taki jak okno + po 2,5 cm z każdej strony luzu.

Murarz z kolei twierdzi , że drzwi balkonowe przy montażu stawia się na cegłach i dopiero później podlewa betonem przy robieniu wylewek.. Biorąc pod uwagę , że drzwi są duże i ciężkie wydaje mi się, że lepiej przygotować stabilne podłoże, ale może poradzicie jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co będzie montował okna wytłumaczył, że chodzi o położenie taśmy illbrucka od wewnątrz i zewnątrz , po to aby zabezpieczyć piankę montażową i lepiej zabezpieczyć przestrzeń między oknem a murem. Nie wiem , czy jest to na tyle istotne, żeby płacić drugie tyle za montaż , dlatego liczę ,że ktoś , kto się na tym zna pomoże mi podjąć decyzję.

.

 

Taśmy systemowe (np. Illbrucka czy Soudala) są najłatwiejsze do zastosowania przez montazystów, bo skracają czas montażu, ale też i są dość drogie. Dla zachowania w montażu idei szczelniej od wewnątrz niz na zewnątrz wcale nie są konieczne "specjalne" taśmy, więc porozmawiaj z nimi - może zaproponuja ci tańsze rozwiązanie - na przykład tasma rozprężna i silikon. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzone od wielu lat profile Veka. A okna niekoniecznie od razu z Oknoplastu. Ciężko z nimi idą negocjacje.

Byle miały mocne okucia. A na marginesie- warto poprosić o kilka dodatkowych tych plastykowych osłonek na zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co będzie montował okna wytłumaczył, że chodzi o położenie taśmy illbrucka od wewnątrz i zewnątrz , po to aby zabezpieczyć piankę montażową i lepiej zabezpieczyć przestrzeń między oknem a murem.

 

No, to dobrze mówi, a powiedział też, że wcześniej trzeba przygotować ściany ościeży (kto to zrobi, kiedy i za ile), czy ma zamiar, tak na żywca pojechać z tymi foliami?

 

Nie wiem , czy jest to na tyle istotne, żeby płacić drugie tyle za montaż , dlatego liczę ,że ktoś , kto się na tym zna pomoże mi podjąć decyzję.

 

To jest zagadnienie z zakresu profilaktyki. Różne zjawiska fizyki będą zachodziły w Twoim domu (to nieuniknione), ale z różnym natężeniem i w różnych warunkach. Pewne negatywne konsekwencje tych zjawisk mogą powstawać, ale nie muszą. Wykonując montaż warstwowy działasz profilaktycznie i zdecydowanie pozytywnie dla warstwy termoizolacji w szczelinie dylatacyjnej pomiędzy oknem, a murem. Nie wykonując tego montażu ryzykujesz, że w pewnych określonych warunkach temperaturowo-wilgotnościowych do warstwy termoizolacji będzie przedostawać się wilgoć powodując jej stopniową, przyspieszoną i nieuniknioną degradację.

Do wyboru masz więc czosnek albo przeziębienia :-). Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru masz więc czosnek albo przeziębienia :-). Wybór należy do Ciebie

Lepszego porownania nie spotkałem :D

Odnośnie tej całej oferty dealera to mam wrażenie, że jest jakaś akcja fabryki, poważne zalecenia itp by stosować jak najwięcej trój-warstwówki, bo to i lepiej a i pieniądze też lepsze...

Stąd ni z gruszki - nie z pieruszki taka propozycja. Nie do końca przemyślana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to dobrze mówi, a powiedział też, że wcześniej trzeba przygotować ściany ościeży (kto to zrobi, kiedy i za ile), czy ma zamiar, tak na żywca pojechać z tymi foliami?

 

Powiedział, że będzie mocował za pomocą siatki . A może można tą folią okleić samemu, po montażu okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja (decyzja prawie...) - jak porównacie: Bertrand Strongline 90 mm z Natura ENERGO? (3 szyby, P4, Wk2, HS - w obu to samo) ?

 

Oswoiłem się z myślą że będzie to BB - ale ostatni konkurent został właśnie Natura - a o nich mało informacji w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może można tą folią okleić samemu, po montażu okien

 

Jeśli wiesz jaki folie wtedy trzeba zastosować, jak ich używać, gdzie mocować i jaki uzyskasz efekt przed obróbką tynkarską, to można. Wtedy warto rozważyć zakup usługi polegającej wyłącznie na mechanicznym połączeniu okna z murem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej samemu zamontować - po co wogóle jakakolwiek usługa?

W końcu Adam Słodowy i "Zrób to sam" to najlepszy sposób na minimalizację kosztów - czyż nie?

A później tylko kłopot bo po niezorientowanych trzeba szukać kogoś, kto taką folię przyklei tak, jak trzeba i gdzie trzeba - ale cóż.... wszystko można zrobić, nawet rakietę na księżyc - byleby tylko nie skończyła tak jak Apollo 13 ;) bo na posty "Huston, mamy problem" wątpię by ktoś już udzielał odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po drugie i po trzecie - próg: (jeżeli będą dołem poszerzenia to dobrze ponieważ dodatkowo usztywniają próg) co nie zmienia faktu że montażyści muszą go odpowiednio ustawić względem poziomu planowanej podłogi, oraz bardzo dokładnie wypoziomować na całej długości używając do tego klinów najlepiej plastikowych, które zostają już na zawsze pod HSem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

Zaleta to docieplenie newralgicznego miejsca wokół okien. Zamiast styropianu powinien być użyty styrodur, nie można zastosować zwykłych kotew montażowych i jest problem z zastosowaniem klinów podporowych po bokach (bo klinowanie do styropianu nie ma sensu). Trzeba użyć odpowiednio dłuższych śrub montażowych lub ewentualnie dybli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

 

A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?

 

Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?

 

No, to budujesz "z betonu w koszulce":-). Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to budujesz "z betonu w koszulce":-). Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.

 

Okna będę montował tradycyjnie czyli na wysokości tej warstwy konstrukcyjnej rdzenia betonowego więc i podparcie też będzie solidne tylko kwestia mostka właśnie na podparciu okien ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru? Niektórzy na nas mówią "Oszołomy Styropianowe"! Ale czy to aż takie dziwactwo?

Edytowane przez amigo1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru?

 

Będzie dobry:-).

 

Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...