Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Będzie dobry:-).

 

Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.

 

Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Też jestem teraz przed takim wyborem. Avante czy oknoplast.

Mam chyba 10 różnych wycen obu tych firm. na różne opcje.

-Typu kolor jedno lub dwustronny( orzech).

-szyby jedno lub dwukomorowe

Chcieliśmy do naszej saszy2 dwuspadowej jakiś klasyczny profil. I zastanawiamy się nad concept oknoplastu ale jeśli chcemy w nim zastosować szybę dwukomorową to niestety tylko pięciokomorówka z szerokościa ramy jak w szybie jednokomorowej. zmienia się tu wielkość listwy przyszybowej ( aby zmieścić tą trzecią szybę)

 

następna wizja to avante Forte Inoutic jakaś nowośc)

jeszcze jest idea też avante. no i optimus to juz najtańsza wersja.

 

Ogólnie to do końca nie wiemy czy wybrać z szybą dwu czy jednokomorową

czy pięcio czy szasciokomorówkę

czy zwracać też uwagę na stalowe wzmocnienie czy jest pełne czy tylko U itd

czy liczba uszczelek w profilu zwiększa U.

Jaki dać próg w oknie balkonowym 1800 *2240 wyższy czy niższy- ( bo może podwiewać?)

czy dać jedno czy obustronny kolor.

Pozdrawiam.

Doradźcie coś

Edytowane przez Amorgos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm

 

Tu, czy tam, to tylko kwestia wyliczenia (wyczucia) temperatury punktu rosy, o mostkach raczej nie ma co myśleć. Tak jak napisałem, jakby nieco pokombinować, to można wyjść w warstwę docieplenia z "ciepłym parapetem" i bez JB-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Sylwan koło Widawy powiat Sieradz. Dokładnych danych nie pamiętam. Bardzo dobre okna drewniane. Ich okna są między innymi w budynku Rady Ministrów w W-wie i w Belwederze. Mają zresztą przedstawicielstwo w W-wie.

 

Ja od nich okna kupilem i nie polecil bym ich nawet wrogowi, zla jakosc tragiczne terminy a jak juz sie zaplaci to mozna zapomniec o gwarancji. Klamstwa przez telefon lub niedbieranie go.

 

Slyszalem tez od innych same zle opinie o wlascicielu, a te okna u Ministrów to chwyt reklamowy zeby doladowac cene.

 

Wiec jak po okna drewniane to napewno nie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki ale tematycznie.

 

Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.

 

Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade :)

 

Pozdrawiam, R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)

chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna

plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp

 

czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?

np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.

Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade :)

a choćby tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168557-Op%C3%B3%C5%BAnienia-w-dostawie-okien

czy tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169330-czekam-na-okna-Jezierskiego-98-dni-dopisujcie-si%C4%99-do-mojego-licznika

i znajdziesz nie jedno takie miejsce na FM dotyczące zleceń z 2010 roku w firmie

i twój wykonawca niestety mówi prawdę, nie jego to wina - o ile dopełnił formalności przekazania zlecenia na produkcję a sądzę, że dopełnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)

chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp

czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?

np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM

 

bombelo płytkarze silikonują, bo to im się wydaje łatwiejsze:-). Wyciśnięcie silikonu z tuby przy użyciu pistoletu, trudno jednak nazwać prawidłową aplikacją, dlatego "silikonowanie" co jakiś czas trzeba powtarzać, bo w polskich warunkach silikony stają się mniej elastyczne:-). Taśma Eco, to niezły pomysł:-). Zero problemu z elastycznością tylko ten kolor taśmy, ale... jak wszystko będzie prościutkie, to taśma ma swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem montaż okien na taśmach ILLBRUCK.

Dopiero po wstawieniu okien dowiedziałem się od montażysty, a potem od dealera u którego kupiłem okna, że taśmę illbruck do muru od zewnątrz mają przykleić ci co będą robili tynki zewnętrzne, a w środku ci co będą robili tyki wewnętrzne.

Czy to jest normalna kolej montażu, czy mój dealer z montażystą umywają ręce od tego co powinni sami zrobić.

W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie taśmy zaproponowano. Wewnętrzną na pewno można (a nawet trzeba) kleić podczas montażu okien. Jeżeli na zewnątrz ma być rozprężna to faktycznie lepiej zastosować ją podczas robienia ocieplenia.

W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck.
Wg mnie oznacza to wykonanie całości przez firmę sprzedającą okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego taśma na dole okna jest za krótka. Przy niektórych oknach jest na styk (po naciągnięciu jej) a w niektórych brakuje ok. 1 centymetra.

No i wpierają mi, że taśma może być za krótka.....

a co do przyklejenia taśmy do muru to twierdzą, że robią tak od zawsze i to ja pierwszy się o to czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie taśma, a folia. Jak byk stoi napisane!!! Po drugie DUO ma swoją odmianę elastyczną:-) (1 cm dała by radę:-)), czego fachowcy kupujący w sklepach internetowych wiedzieć nie muszą:-). Karta techniczna folii DUO jest do pobrania na stronie producenta, a tam wyjaśnione powinno być dlaczego w zależności od położenia (zew/wew) zmieniają się pewne parametry izolacyjności tego produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poprawiam się, jest to folia okienna iLLbruck DUO EW 60mm z siatką podtynkową

 

Dzięki:-). DUO 60mm z siatką?! Dołem też? Musisz mieć bardzo niewielkie szczeliny dylatacyjne wokół całego okna, albo wyjątkowo kompetentną ekipę! Przyznaję, że przy tej szerokości folii nie bardzo widzę sposób poprawnego wykonania montażu warstwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...