Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dzięki:-). DUO 60mm z siatką?! Dołem też? Musisz mieć bardzo niewielkie szczeliny dylatacyjne wokół całego okna, albo wyjątkowo kompetentną ekipę! Przyznaję, że przy tej szerokości folii nie bardzo widzę sposób poprawnego wykonania montażu warstwowego.

 

Bokami i górą szczeliny są niewielkie tzn. 15 - 2 cm., ale dołem jest 5-6 cm, a nawet 7 cm i dlatego folia jest za krótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że montażyści powinni wykleić folie jest dla mnie oczywiste, ale mam dodatkowe pytanie dotyczące planów związanych z ociepleniem domu, ponieważ foli zenętrznych nie można wystawiść bezkarnie na działanie warunków atmosferycznych.

 

I to był argument mojej ekipy montażystów, że oni nie będą kleili foli do muru, bo i tak muszę do 2 miesiecy zrobić ocieplenie budynku żeby folia nie starciła swoich właściwości. Tylko szoda że poinformowali mnie o tym dopiero po wstawieniu okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to był argument mojej ekipy montażystów, że oni nie będą kleili foli do muru, bo i tak muszę do 2 miesiecy zrobić ocieplenie budynku żeby folia nie starciła swoich właściwości. Tylko szoda że poinformowali mnie o tym dopiero po wstawieniu okien.

 

Widzisz drogi jareckk61 można sprzedać okna i myśleć już o następnym kliencie, albo postarać się i właściwie doprowadzić sprawę do końca, nawet jeżeli jest to rozciągnięte w czasie. Czasami jest tak że wykonujemy montaż i odrazu wyklejamy wszystkie folie albo na etapie montażu wyklejamy folie tylko wewnętrzne a do zewnętrznych przyjeżdzamy np po 4 miesiącach aby dopiero wtedy zamontować je do okna i muru (folia jest wtedy przyklejana do okna od czoła profilu).

Jak rozumiem u ciebie batalia toczy się o montaż "tylko" do muru, czyli folia jest na zewnątrz, a słonko i tak i tak na nią działa a dodatkowo hula jak żagiel na maszcie jak jej tylko wiatr zawieje.

Edytowane przez Pan Okienko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem u ciebie batalia toczy się o montaż "tylko" do muru, czyli folia jest na zewnątrz, a słonko i tak i tak na nią działa a dodatkowo hula jak żagiel na maszcie jak jej tylko wiatr zawieje.

 

Tak właśnie u mnie jest. Folia jest przyklejona od zwenątrz i wewnątrz okna, ale nie do muru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często widuję tak "wykonany" montaż z taśmami (nawet w tej firmie gdzie pracują sami "eksperci"). Taśmy są, ale nie przyklejone do muru.

 

Było już o tym na forum, ale dla przypomnienia: by przykleić taśmę trzeba poczekać aż piana wyschnie, obciąć ją, posmarować mur specjalnym klejem (primerem) i dokleić. Niby nic skomplikowanego, ale dla niedużego domu wymaga poświęcenia kilku godzin pracy.

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że należy to do części montażu (chyba że strony umówiły się inaczej - w szczególności z powodu ceny;).

Od zewnątrz bywa już różnie i czasem jest uzasadnione, by wykonać tą pracę później. Z tym że.. ideał jest taki: ja przyklejam taśmę, Inwestor za chwilę zaczyna wykańczać elewację i zabezpieczać tą taśmę.

A wracając do przygotowania: mur powinien być wstępnie wyrównany i zagruntowany. Jestem pewien, że w 90% tak nie jest. Kupujemy coś extra, a nie mamy pojęcia jak się z tym obchodzić.

Jak wiadomo - ideałów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do przygotowania: mur powinien być wstępnie wyrównany i zagruntowany. Jestem pewien, że w 90% tak nie jest.

 

ja bym powiedział że 95% nie jest tak przygotowanych.

 

Jestem w stanie uwierzyć w obie prognozy:-). Panowie, teraz pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest? Tylko nie mówcie, że to wina klientów, co niby wyłącznie chcą tanio, czyli byle jak, bo w to akurat nie uwierzę:-).

 

Może czas na zmiany w "okiennych opowieściach"? Może mniej o komorach, szybach, okuciach i innych pierdołach, a bardziej profesjonalnie o oknach oraz zasadach ich montażu. Przecież większość okiennej wiedzy nabywcy pochodzi od sprzedawcy, czyż nie tak? A jeśli tak, to klient nie zwraca na coś uwagi, bo... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że 95% nie jest tak przygotowanych.

ostatnio tłumacze klientowi że max powinnien być zarównany a on co ?

"eee to tamci wstawią tak jak jest"

 

hmm nie do końca się z tym mogę zgodzić, ponieważ z przygotowaniem otworów pod folie przy ciepłym montażu jest dla mnie tak samo oczywiste jak dodanie do balkonu profilu pod progiem lub podmurowanie otworu, wystarczy poświęcić chwile czasu wytłumaczyć klientowi dlaczego tak należy zrobić i już, a tenkKlient któremu zależy na dobrym wykonaniu montażu napewno przygotuje otwory tak jak go o to poprosimy - oczywiście znajdzie się też taki który wie od nas lepiej że nie ma potrzeby tego robić i nie trafiają do niego żadne argumenty, ale nie można iść na wszystkie ustępstwa żeby tylko podpisać umowę, czasami należy powiedzieć NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć w obie prognozy:-). Panowie, teraz pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest?

Bo firmy nakręcające biznes "jedynego słusznego systemu montażu" wmawiają tylko wszystkim, że muszą stosować ich rozwiązania bo jak nie to grzyb, pleśń, powódź i gradobicie. Jakoś o porządnym, rzeczowym poradniku dla inwestorów zapomnieli... Najprościej zwalić wszystko na sprzedawców okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat i proszę o podpowiedz.

Zrobiliśmy już duzo różnych kalkulacji okien i zaczynamy sie powoli gubić i coraz bardziej zastanawiać czy aby napewno okna muszą być tak maksymalnie ciepłe. Bo może lepiej te pieniądze gdzieś indziej dołozyć, zwłaszcza że różnice są spore.

Mam 3tyś różnicy między schuco SI82+ a schuco SI82 rondo i pytanie brzmi, czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: nie warto ze względu na oszczędności ciepła, bo SI82 jest i tak już BARDZO CIEPŁY, (0,9 dla okna z potrójną szybą) a wynikająca z zastosowania SI82+ (0,8 dla okna z potrójną szybą) oszczędność energii jest już niewielka. Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.

 

No widzicie ,to się nazywa konkretna odpowiedź na konkretne pytanie! I wszystko wygadane! Ze by to wszystko było takie nie skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych. Okno nie będzie prawidłowo zamocowane, bo wkręcając wkręta lub dybla montażowego w profil trafiamy w pustkę lub co najwyżej w ściankę PCV, która nie zapewnia odpowiedniej sztywności mocowania.

 

Matko jedyna! A ja głupi do tej pory myślałem, że te dyble albo inne kotwy, to takie elementy zapobiegające niekorzystnym zjawiskom związanym z parciem wiatru. Człowiek, to się jednak uczy całe forumowe życie :-). Myślę, że po tej druzgocącej i merytorycznej krytyce SI82+ Schueco powinno popełnić sepuku wyjętym uprzednio z kształtownika wzmocnieniem aluminiowym albo wdziewając szatę pokutną sprzedać je na złom. Metale kolorowe w cenie!

dilbert sorry, ale w tym punkcie nie masz ani krzty racji z techniczno-okiennego punktu widzenia, ( rzecz jasna ), bo generalnie każdy może mieć o SI82+ własną opinię. Jak najbardziej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie (i chyba ważniejsze!) nie warto, bo profil SI82+ nie posiada właściwych wzmocnień stalowych...

 

Nie wiem dokładnie jak się sprawy mają w przypadku Si82+, ale wiem jak to jest z Rehau Geneo.

Otóż reklamowane Uf tego profilu to "do 0,85 W/m² K" - brak tam stali bo profil jest wzmocniony włóknami szklanymi (magiczne rau fipro).

I byłoby super... gdyby nie fakt, że do okien większych niż 120x150cm stal i tak się ładuje i całe Uf idzie się paść.

Szkoda tylko, że dowiadujesz się tego przypadkiem dogłębnie analizując ofertę... w ulotkach o tym nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to pierwszy raz informacje są podawane wybiórczo.

Ktoś to dobrze przeanalizował, jaki procent będzie tych wkur... że dali naciągnąć na "słodkie słówka" w stosunku do całości złapanych klientów na sieczkę marketingową.

Choć z drugiej strony jeśli ludzie własne CV koloryzują, to czego oczekiwać po marketingu?

Cóż, takie czasy nam nastały.

Czujnym trza być jak Tomy Lee Jones w Ściganym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak się sprawy mają w przypadku Si82+, ale wiem jak to jest z Rehau Geneo.

Otóż reklamowane Uf tego profilu to "do 0,85 W/m² K" - brak tam stali bo profil jest wzmocniony włóknami szklanymi (magiczne rau fipro).

I byłoby super... gdyby nie fakt, że do okien większych niż 120x150cm stal i tak się ładuje i całe Uf idzie się paść.

Szkoda tylko, że dowiadujesz się tego przypadkiem dogłębnie analizując ofertę... w ulotkach o tym nie piszą.

 

Z geneo się już o tym przekonałem gdy dostałem na takie okna ofertę gdzie właśnie duże przeszkleni wychodzą miernie w stosunku do tych mniejszych a rzecz powinna się mieć odwrotnie. Ale jak to będzie przy innym nowym i nowoczesnym profilu energeto np.8000? Też przy dużych oknach muszą dawać wzmocnienia i cała walka o U idzie w p_ _ _u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...