Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

odpowiedź brzmi - i TAK i NIE

Dlaczego taka?

Wszystko zależy tak naprawę od bilansu cieplnego całej chałupy. Na ile i jaki wpływ na oszczędności będą miały okna i czy zwiększony wydatek się zwróci

Jedno jest pewne - w Si82+ nie da rady zrobić takich gabarytów jak w Si82 z racji braku wzmocnienia stalowego - ale to już powinni ci uwzględnić przy przyjmowaniu zamówienia od Ciebie

A reszta to realne banialuki - swego czasu Poltrocal nie miał wzmocnienia a montowało się to prawidłowo. Są firmy które nie dają wzmocnień czy też robią je z puszek po konserwach - też to się montuje i bynajmniej okna nie wypadają pod parciem wiatru

 

 

Jareko !

do tej pory stałeś na straży fachowości montażu i byłeś zwolennikiem profili z górnej półki. Teraz piszesz że wystarczy aby okna nie wypadały podczas wiatru ! A chciałbyś swoim klientom montować okna ze wzmocnieniami z blachy do konserw ? Coś mi tu nie gra.

Odpowiadając na pytanie dot. SI82+ miałem na myśli typowy dom jednorodzinny, w którym okna mają skromniutko np. 140 x 140 RU , a balkon np.

170 x 220 R+RU Czy zamontowałbyś takie gabaryty z PCV bez wzmocnienia stalowego? A to wcale nie są wymiary graniczne

 

P.S Ja nie krytykuję Twojego ulubionego profilu Schuco, bo sam go uważam za jeden z lepszych, ale staram się być obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna! A ja głupi do tej pory myślałem, że te dyble albo inne kotwy, to takie elementy zapobiegające niekorzystnym zjawiskom związanym z parciem wiatru. Człowiek, to się jednak uczy całe forumowe życie :-). Myślę, że po tej druzgocącej i merytorycznej krytyce SI82+ Schueco powinno popełnić sepuku wyjętym uprzednio z kształtownika wzmocnieniem aluminiowym albo wdziewając szatę pokutną sprzedać je na złom. Metale kolorowe w cenie!

dilbert sorry, ale w tym punkcie nie masz ani krzty racji z techniczno-okiennego punktu widzenia, ( rzecz jasna ), bo generalnie każdy może mieć o SI82+ własną opinię. Jak najbardziej:-)

 

Ja nie krytykuję profilu. Uważam tylko, że SI82+ nie nadaje się do wszystkich zastosowań.

Przeprowadzimy test : Panowie Fachowcy; kto z Was zamontował już profil Schuco SI82+ ?

Proszę podać wymiary okna, zobaczymy jakie największe zostało zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedronx, czekam właśnie na materiały od Austriaków, więc nie odpowiem Tobie, że coś ... na pewno.

 

Co do rozszerzalności cieplnej; jestem raczej przekonany, że połączenie geometrii niektórych kształtowników z nakładkami aluminiowymi będzie działało pozytywnie na ograniczenie niepożądanego zjawiska skórczu termicznego.

Co do "sztywności" samych kształtowników; Tak naprawdę, to pewnie nikt tego szczegółowo nie badał, bo norma EN 12608 tego nie wymaga. Oczywiście można wyliczyć momenty bezwładności dla poszczególnych kształtowników obu systemów, tylko po co, jeśli w klasycznych obliczeniach statycznych takich wartości się nie uwzględnia? Ale pytanie jest "przyszłościowe" i ciekawe:-) oraz z kręgu mojego aktualnego zainteresowania, choć z nieco innych powodów niż Twoje. Jak się dowiem tego czego chcę z pewnością coś napiszę, ale to nie wcześniej niż po otrzymaniu kompletu obiecanej przez Internorm dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, moment...

Ja też mam wycenione SI82+ i powiedziano mi że tylko okno typu HS będzie z innych profili.

Reszta okien jest w SI82+

A mam 5 okien 1000*2300 !!!!

Do tego zapewniano, że akurat one będą najcieplejsze bo są to duże przeszklenia.

więc... ????????????????

Edytowane przez karolekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T dostałem właśnie Uw dla okien (szyby 0,6) od Internormu i niestety wypadają gorzej od Schucko (szyby 0,5) - czego oczywiście się spodziewałem.

Teraz się zastanawiam czy ta różnica 0,1 nie wynika z innego sposobu obliczania Ug w Austrii. Już to kiedyś próbowałem ustalić ale poddałem się. Czy myślisz, że "ichnie" 0,6 liczone wg normy DIN EN ISO 100-77-1 to może być nasze 0,5?

Wiem że się wiję jak węgorz w oleju ale... ale to gruba kasa, i chciałbym mieć pewność, że Internorm nie poległ z powodu jakiś różnic w obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko !

do tej pory stałeś na straży fachowości montażu i byłeś zwolennikiem profili z górnej półki. Teraz piszesz że wystarczy aby okna nie wypadały podczas wiatru ! A chciałbyś swoim klientom montować okna ze wzmocnieniami z blachy do konserw ? Coś mi tu nie gra. ....

Gra a jakże. Żarty sobie czasem robię i niektórzy to wychwytują inni nie. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że okien bez wzmocnienia nie da się zamontować - jak to ktoś wcześniej pisał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl lepiej dobrze sprawę serwisu. Jak by nie patrzeć to Internorm na naszym rynku to "egzotyka". Nie mają praktycznie żadnej sieci sprzedaży w Polsce. A nawet najlepsze okno może się zepsuć...

 

Myślę, oj myślę. Ale oferta jest super, więc chyba będę musiał jakoś z tym żyć. Innych firm serwis jest "pod ręką" a jednak z tego co się czyta na tym forum, nie jest to taki oczywisty plus... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...