Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

póki co Hekaplast trzyma "stare" ceny.

Hmmm... zbieram się powoli by coś o tej firmie więcej napisać. Póki co o odczuciach. Jestem coraz milej zaskakiwany. Do tej pory uważałem, że Jezierski robi dobre okna na Schuco - dalej takowe robi i temu zaprzeczyć nie można, ale jest firma, która wykonuje je jeszcze lepiej. O szczegółach kiedy indziej. Wygląda na to, że kilkuletnie produkowanie okien na rynek niemiecki wymusiło pewne rozwiązania i wyposażenie okien jakich nie uświadczysz u innych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu napisać, ale kilka dni temu dostałem info o znaczącej podwyżce od Urzędowskiego. Wszystko o 8% do góry (w sumie ta podwyżka była już zapowiedziana w grudniu). Teraz mam małe zawirowanie by zdążyć wysłać zamówienia "przed" zmianą cen.

Od jedenego z dostawców też przyszedl mail - zabierają 2 % rabatu i jak dobrze pamiętam to nie pierwszy raz kroją rabat w ostatnich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie w temacie ale podpisalem dzisiaj umowe na okna (zdecydowalem sie na MS) i sprzedawca dal mi troche do myslenia. Otoz wspomnial mi,ze dopiero sezon montazowy sie zaczal a juz w regionie doszlo do dwoch kradziezy i jak powiedzial prze dwa lata byl calkowity spokoj a teraz dwie kradzieze na bezszczelnego w krotkim okresie czasu. W zwiazku z tym mam pytanie, zdaje sobie sprawe,ze calkowicie okien nie da sie zabezpieczyc i jak ktos sie uprze to i tak ukradnie ale jak uprzykrzyc maksymalnie zlodziejowi zycie. U mnie zaraz po oknach i drzwich zewnetrznych oraz bramie garazowej ma byc robiona elewacja, zastanawiam sie tez czy dodatkowo kotwy nie zaglebic lekko w osciezach i potem przykryc to wszystko cienka warstwa zwyklej zaprawy cementowej. Oczywiscie ma to byc rozwiazanie dorazne mam nadzieje,ze po elektryce i tynkach (okolo lipca) i zalozeniu przy okazji alarmu bede mogl spac spokojniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie w temacie ale podpisalem dzisiaj umowe na okna (zdecydowalem sie na MS) i sprzedawca dal mi troche do myslenia. Otoz wspomnial mi,ze dopiero sezon montazowy sie zaczal a juz w regionie doszlo do dwoch kradziezy i jak powiedzial prze dwa lata byl calkowity spokoj a teraz dwie kradzieze na bezszczelnego w krotkim okresie czasu. W zwiazku z tym mam pytanie, zdaje sobie sprawe,ze calkowicie okien nie da sie zabezpieczyc i jak ktos sie uprze to i tak ukradnie ale jak uprzykrzyc maksymalnie zlodziejowi zycie. U mnie zaraz po oknach i drzwich zewnetrznych oraz bramie garazowej ma byc robiona elewacja, zastanawiam sie tez czy dodatkowo kotwy nie zaglebic lekko w osciezach i potem przykryc to wszystko cienka warstwa zwyklej zaprawy cementowej. Oczywiscie ma to byc rozwiazanie dorazne mam nadzieje,ze po elektryce i tynkach (okolo lipca) i zalozeniu przy okazji alarmu bede mogl spac spokojniej.

to ci poprawili samopoczucie:)

to że kradli okna ,brami i wszystko co się dało to zawsze było wieć nie ma czegoś takiego jak sezon na kradzież:)

osobiście uważam iż 80% okien "wyciąga" firma która je zamontowała.ale miałem przypadek że wyciągneli brame którą zamontowaliśmy.Tylko klient na własne życzenie można powiedzieć się jej pozbył.Mówiliśmy aby zaślepić okno w garażu albo zabić lub wstrzymać się z montażem.Ale nie co się ma stać itd no i się stało kogoś skusiło !otwarty garaż ,silnik na widoku aż się prosi!!!

Każdy sposób który choć w małym stopniu może utrudnić kradzież jest dobry.jeśli jest zrobiona elewacja to duży plus!lekka warstwa tynku również.

Tylko tak jak wspomniałeś jak się uprą to i tak ukradną!

Najbeszczelniejszy sposób kradzieży o jakiej słyszałem.Firma montuje okna jednego dnia.na drugi dzień pod domek podjezdza bus oklejony ,że firma z oknami itd. wchodzą do domu i wyciągają okna.Sąsiad zaciekawiony podchodzi i pyta gościa co robią? "pomyliliśmy kolor i klient go nie zaakceptował musimy wymienić "

biały dzień! masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha wiedziałem że staruszek pluje monitor :)

Stary, Staruszku kochany ;) wszyscy dobrze wiedzą, że Adams wśród producentów na Aluplaście jak i Brungmanie to ścisła światowa czołówka i innych pod każdym względem bije na głowę - i to nie żart a jako, że sprzedaję zawsze towar z najwyższej półki jakościowej (bo u mnie najniższej ceny nie uświadczysz bo dobry towar po prostu MUSI kosztować ) mieliśmy okazję kilka lat współpracować i gdybyś dowoził mi okna prosto na budowę dalej byśmy handlowali - prawda? Może przyznasz to oficjalnie :)

 

A co do Heki - widzę i porównuję z ideałem ;) i wyciągam wnioski

 

Bwojtku - wśród znanych mi producentów na Schuco cztery lata temu jak szukałem dostawcy, nie było faktycznie lepszego od Jezierskiego. Jak widzę jest już firma lepsza od "ideału". Kiedyś może się zbiorę i wypunktuję różnice

 

Świat idzie na przód i tylko krowa zdania nie zmienia - a ja krową nie jestem....

zaraz...

poczekaj...

pójdę przejrzę się w lustrze....

NIE !!!

NA PEWNO NIE jestem krową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.

Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję fachowej pomocy, tzn odpowiedzi.

Szukamy dobrych okien, w tej chwili rozważamy zakup okien Platinium. Ale mamy dylemat. Od strony południowej mamy cztery okna tarasowe 180 - 225, okna będą w okleinie dąb. W Platinium nie można zastosować poprzeczki. Obawiamy się, że tak duże okna w duzym nasłonecznieniu mogą tracić swe parametry wyjściowe i stabilność. Oknoplast odpowiada na to, że mają grubszą stal w skrzydle (1,75 mm), która je wzmacnia. Czy to naprawdę wystarczy? Tyle pisaliście o tych poprzeczkach, żeby dawać...

 

Przy takich wymiarach nie ma się co przejmować poprzeczką, tym bardziej w Oknoplaście. W pewnych sytuacjach poprzeczka może nawet bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...