Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

odwiedz Karmelkowa, okien do wyboru do koloru, rowniez na A. Krajowej nie brakuje przedstawicieli roznych producentow.

 

Powiedz mi czy wiesz coś o tej firmie bo dostałem ten namiara na nich ? http://www.elektryk-system.com.pl/produkty/kategoria/okna-pcv-i-drewniane_229.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia,

ale na 7 postów w różnych tematach w każdych polecasz Pol-skone. Typowa reklama, bez racjonalnego uzasadnienia. Owszem, można coś reklamować, polecać, ale rozsądnie. Co za dużo to niezdrowo i zawsze zostanie to odebrane jako napastliwa reklama. Poza tym tego typu wpisy są niezgodne z dobrymi obyaczajami forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia,

ale na 7 postów w różnych tematach w każdych polecasz Pol-skone. Typowa reklama, bez racjonalnego uzasadnienia. Owszem, można coś reklamować, polecać, ale rozsądnie. Co za dużo to niezdrowo i zawsze zostanie to odebrane jako napastliwa reklama. Poza tym tego typu wpisy są niezgodne z dobrymi obyaczajami forum.

 

No masz rację finlandia! Też zajrzałem do tych postów i aż się robi niedobrze a to tylko 7 postów , nie wiem co by było gdyby było ich więcej! Aż jest to obrzydliwe!Wszystkich tak sprawdzasz finlandia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację finlandia! Też zajrzałem do tych postów i aż się robi niedobrze a to tylko 7 postów , nie wiem co by było gdyby było ich więcej! Aż jest to obrzydliwe!Wszystkich tak sprawdzasz finlandia?

co sie czepiasz Fina? byłes na praktykach w Stasi, ze u wszystkich doszukujesz sie inwigilacji.

andzia niczego sensownego nie pisze poza nazwa pewnej firmy- to odwrotnie proporcjonalnie do wpisów Fina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkich. Mam czym się zająć na codzień:)

Sprawdzam tylko tych świeżaków z kilkoma postami, którzy mniej lub bardziej umiejętnie coś reklamują.

Żeby nie było - sam też nie jestem święty i u mnie też można byloby się w wielu miejscach przyczepić.

Nie jest też tak, że mam coś do P-s. Ja nawet pozytwynie o nich myślę. Ale odróżniam prawdziwe zadowolenie od sztucznego podbijania dobrych wpisów.

 

Ps. Przed chwilą wpadłem na inne forum - tam jest niemal identyczny wpis andzias76 ALe nie szukajcie- tam 95% wpisów to podobne do tej reklamy - w ogóle nie ma co czytać.

Ps.2. Chyna nastał brak zamówień, bo ludzie w firmach nie mają co robić i tylko błądzą po forach...

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód, dom i firmę ubezpieczam u brokera. Daje wybór ceny i opisuje ryzyko "wojny" na wypadek wypłaty odszkodowania.

Moja firma, to sprzedaż stolarki otworowej z przydatkami. Sprzedaję oczywiście tylko dobry towar. Dla jednego dobry, bo tani, dla innego - dobry bo drewno, jeszcze dla innego dobry - bo PCV nie potrzeba malować (ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).

Zakup stolarki polecam u sprzedawcy, który dopasuje ofertę do potrzeb, wymagań i zasobności portfela, ma wybór i opisze zady i walety różnych systemów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną zakup okien do niedużych budynków wielorodzinnych w Szkalrskiej Porębie i Kowarach.

 

Rozważam te 3 profile:

 

VEKA Effectline

Iglo 5

Brugmann AD

 

Dostałem zbliżone oferty cenowe.

 

Proszę o opinie ewentualnych użytkowników, jeśli ktoś ma/miał okazję zetknąć z którymś z tych modeli.

Szczególnie byłbym ciekaw opinii doświadczonych fachowców w kontekście jak te 3 proile wypadają we wzajemnej konfrontacji.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie rady/uwagi

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maciejpiskorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

(ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).

Drewno to chemia? Tysiąc razy mniejsza niż PCW. Operujesz stereotypami. Założę się, że nie widziałeś na żywo producji drewna. Ale spoko, też tak kiedyś myślałem i wstydzę się, że przez parę lat przekazywałem taką opinię dalej.

Cywilizowanym krajem długo nie będziemy - NIE ZNAM firmy, która by chciała przyjąć stare ramy PCW do utylizacji (a mam tego trochę!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko szukasz :) Chińczycy skupują na potęgę z całej Europy PVC w różnych odmianach i w zamian dostajesz od nich polary czy skarpetki ;)

Ale musiałbyś mieć tego naprawdę duże ilości, minimum jeden kontener i to już w formie małych kawałków, najlepiej granulatu

Postaram ci się dać namiary na firmę specjalizującą się tym procederem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka ten znajdzie. Wiem.

Mam jednak na myśli fakt, że żaden z producentów nie chwali się, że przyjmuje od swoich dealerów stare okna. W niektórych branżach Inspekcja Handlowa tępi ten brak zaangażowania (znam przypadek mandatu dla sklepu branży RTV za brak tabliczki z informacją "przyjmujemy stary sprzęt" - nawet kupiony w innym miejscu).

Znacie producenta, który przyjmuje stare okna? Jak taka informacja będzie równie popularna co współczynnik U to uznam że zyjemy w cywilizowanym świecie.

Oczywiście w drewnie jest podobnie - też nikt nie chce starych ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz drewnianych czy pcv?

szukasz dealera czy producenta?

 

Sorki zapomniałem podać okna PCV teraz właśnie dostałem wycenę od firmy spod Wrocławia:

 

Wycena okien PCV, profil Salamander, kol.II, kolor wewnątrz-biały, zewnątrz kolor standard,

 

Stolarka okienna:

146,5x140-460 zł. x 5 szt.- 2.300 zł.

865,83,5- 330 zł.

86,5x229,5- 550 zł.

176,5x143,5- 660 zł. x 2 szt.-1.320 zł.

 

RAZEM: 4.500 zł.

To jest tylko cześć wyceny wymieniam okna u rodziców w domku namysłowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomniałem podać okna PCV teraz właśnie dostałem wycenę od firmy spod Wrocławia:

 

Wycena okien PCV, profil Salamander, kol.II, kolor wewnątrz-biały, zewnątrz kolor standard, .

 

Pod Wrocławiem masz całe "zagłębie" opolskie, ale bliżej polecam też firmę Ampol (Źródła) albo Filplast. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...