Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Samochód, dom i firmę ubezpieczam u brokera. Daje wybór ceny i opisuje ryzyko "wojny" na wypadek wypłaty odszkodowania.

Moja firma, to sprzedaż stolarki otworowej z przydatkami. Sprzedaję oczywiście tylko dobry towar. Dla jednego dobry, bo tani, dla innego - dobry bo drewno, jeszcze dla innego dobry - bo PCV nie potrzeba malować (ja preferuję PCV, bo utylizacja jest bardziej ekologiczna - 100% recyklingu w cywilizowanych krainach, a drewno wypełnione chemią, to tylko na wysypisko).

Zakup stolarki polecam u sprzedawcy, który dopasuje ofertę do potrzeb, wymagań i zasobności portfela, ma wybór i opisze zady i walety różnych systemów.:)

Z tą chemią w drewnie to tak chyba troszkę na wyrost. Taka jest prawda, że w tej cywilizowanej krainie okna drewniane po demontażu musisz sobie zapakować na auto i wywieść na wieś do rozbiórki i spalenia a szyby do kontenera. Co do PVC jak pisze Jareko jest kilka firm które podstawiają kontenery ja raz korzystałem z firmy bodajże plast-pol gdzieś z trójmiasta, która podstawiła kontener. Odpad musiał być oczyszczony z okuć, metalowych wzmocnień. Od strony technicznej wyglądało to mniej więcej 2 ludzi zapakowało taki kontener w ciągu tygodnia wykręcając wszystkie metale. Firma zapłaciła 800 zł do tego coś zostało ze sprzedaży złomu. Prawie za darmo pozbyłem się całego pvc. Jeden warunek trzeba mieć cały kontener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie tu o ekologii to takie trąbienie hejnału z wieży. A w bramach już tego nie słychać i każdy robi co chce.

Zbieracie po sobie puszki po piance? Wszystkie folie, taśmy itp? A styropian który jest odpadem niebezpiecznym???

W większości przypadków ląduje to w ognisku na budowie..

Utylizacja w naszym kraju ciągle oznacza pozbycie się problemu w sposób niecywilizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informacje na temat tzw. niskiego progu. Sprzedawca zachęca do jego zastosowania, 4 okna balkonowe 180 - 225cm. Próg 2 cm to mało, napewno wygodnie.Czy to wystarczająca wysokość aby nie przedostawała się ewentualna woda z deszczu, taras niezadaszony? Na co zwrócić uwagę przy ich montażu, czy mają inne minusy, wady na które trzeba zwrócic uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęca? A jakie ma argumenty za?

Bo do mnie nie przemawia fakt, że o zwykły prób można się potknąć.

Nie jestem zwolennikiem niskich progów. Wiele firm ma problemy z zachowaniem w takich oknach odpowiedniej szczelności (szczególnie zimą, kiedy wpadnie trochę śniegu.

Jeśli już, to na pewno taki prób trzeba odpowiednio dobrze podeprzeć. O ile zwykłe jakoś "przechodzą" bez poszerzeń od dołu, to w tym wypadku takie wzmocnienie/podparcie na całości jest NIEZBĘDNE. Szczególnie przy szerokości 180cm.

 

Swego czasu jedna z firm głośno się reklamowa z "hitowym" nieskim progiem. Przestali. Czyżby temat się znudził? A może jednak wyszły z tym gdzieś problemy?

Żaden z serwisantów których znam nie poleca tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilość 400-500 drzwi z niskim progiem (w większości szer 180cm drzwi dwuskrzydłowe na taras), nigdy nie miałem z nim problemów. Do takiego rozwiązania trzeba przemyślanej konstrukcji:

- próg z PCV z odwodnieniem

- ryglowanie minimum 2 zaczepami na skrzydło w progu

- zewnętrzny okapnik z folią i podwójną szczotką

- wzmocnienie fabrycznie zamontowane pod progiem i wpuszczone w docelową posadzkę

- dodatkowo próg zamontowany z ramką poprzez kątowniki boczne stalowe

- nie polecam do miejsc niezadaszonych ze względu na śnieg

- taras przynajmniej 1cm niżej od dolnej krawędzi progu

 

Widziałem również takie progi, gdzie można je polecić tylko wrogowi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dlaczego nie polecacie "niskiego progu"?. Po Waszych wypowiedziach to już na pewno się na niego nie zdecydujemy, ale jakie są najczęstsze problemy? Widzę, że bardzo dużo zależy od montażu, fachowości ekipy. Nie rozumiem tylko dlaczego polecają sprzedawcy, gdyby mieli problemy z tym chyba by nie polecali. Jak pytałam o szprosy "naklejane" na zewnątrz szyby to odradzali wszyscy - chórem. Okna które rozważamy to Platinium Evolution.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zeleży z jakimi krytymi... Stare roziązania to porażka niezaleznie od firmy produkującej z bardzo małą tolerancją montażową i praktycznie bez możliwości regulacji. Ostatnio (no jakiś czas temu) pojawiło się okucie kryte Winkhaus`a Activpilot Select , które wydaje się być bezproblematyczne , dopracowane i przedewszystkim ma regulację zbliżoną do okucia tradycyjnego. To w połączeniu z lepszym wyglądem , większą szczelnością wydaje sie rozsądnym wyborem. Nie wiem tylko czy cena nie zabija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z krytymi zawiasami . Mam Klienta, który się przy nich upiera , a montażyści mówią, że za wszelką cenę mam go do tych zawiasów zniechęcić .

 

to sprzedajesz okna i nie wiesz co?

montazysci nie polecaja bo jak nie będą okna trzymać pionów i poziomów to już się nie zamkną bezproblmowo!a musi być jak w książce.regulacja jest ale minimalna! pokaż klientowi ile "żelastwa" będzie miał w ramie okna!

a co do niskich progów to zdecydowane nie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doszedłeś do tego,że nie wiem co sprzedaję ? Ja zapytałam jak inni oceniają kryte zawiasy ,bo moi montażyści są temu wynalazkowi niechętni . Sami jeszcze na montażu z takimi zawiasami do czynienia nie mieli, ale ich znajomy, które montuje okna dużego producenta z Pomorza twierdzi,że te zawiasy to badziew, który Klienci podczas użytkowania przeklną . Ja na ekspozycji u siebie w ten sposób okutego okna nie posiadam,ale Klient widział w jakimś punkcie handlowym i zrobiły na nim wrażenie . O piony i poziomy okien , które sprzedaję jestem spokojna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się w końcu moich okienek. Wziąłem Bluevolution z Urzędowskiego i już mam wstawione.

Okna wyglądają solidnie i naprawdę ich grubość (i sztywność) jest imponująca.

Mam też niski próg w nich i...tego nie polecam jak poprzednicy. Jest "po drodze" tylko jedna uszczelka.

MS miał dość fajnie rozwiązany niski próg, z gumowym "grzebieniem". I powiedziałem chłopakom że takie coś muszą dołożyć. Zrobią.

Bo pomimo, że jest okapnik od zewnątrz, to pod nim jak się spojrzy - widać okucia i rygle (śnieg wleci bez problemu).

Niski próg jest faktycznie fajny, ale jego wysokość jest jego jedyną zaletą. Reszta same wady.

Szkoda że powyższe stwierdzenia nie padły 2 m-ce temu :).

 

Acha dodam, że okna przyjechały zgodnie z umową - na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się w końcu moich okienek. Wziąłem Bluevolution z Urzędowskiego i już mam wstawione.

Okna wyglądają solidnie i naprawdę ich grubość (i sztywność) jest imponująca.

Mam też niski próg w nich i...tego nie polecam jak poprzednicy. Jest "po drodze" tylko jedna uszczelka.

MS miał dość fajnie rozwiązany niski próg, z gumowym "grzebieniem". I powiedziałem chłopakom że takie coś muszą dołożyć. Zrobią.

Bo pomimo, że jest okapnik od zewnątrz, to pod nim jak się spojrzy - widać okucia i rygle (śnieg wleci bez problemu).

Niski próg jest faktycznie fajny, ale jego wysokość jest jego jedyną zaletą. Reszta same wady.

Szkoda że powyższe stwierdzenia nie padły 2 m-ce temu :).

 

Acha dodam, że okna przyjechały zgodnie z umową - na czas.

 

a wystarczyło spytać dwa miesiące temu kto poleca a kto nie:P

jeśli dobrze ustalisz posadzke,panele itd to wcale przy normalnym tarasie itp nie musi być aż tak wysoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak trzeba nogę podnieść i tak

Jednego nie rozumiem.

Chodzi się po sklepach, różnych sklepach i czasem zdarzają się tam schodki - pal sześć jak mają ponad 5 cm, człowiek zauważy i tą nóżkę podniesie, najgorsze są te 2-3 cm - prawie każdy się o nie potyka :)

Co to za różnica czy masz do pokonania 2 czy 4 czy nawet 6 cm ?

Inną sprawą są sytuacje gdy w domu są niepełnosprawni - ale to zupełnie inna bajka

Dla mnie niski próg w drzwiach dwuskrzydłowych to wymysł szatana ;) - same z nim problemy które wcześniej czy później się uwidaczniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szystkie informacje dotyczące niskiego progu. Jak to dobrze, że ja zdążyłam zapytać.

 

Witek86

Nie mamy jeszcze nawet wylewek wyrównujących, dopiero będą się robić. Na co zwrócić uwagę jesli chodzi o podłogę, będą deski jesionowe na legarach, więc jest możliwość regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto wam buduje(jeśli własnymi siłami to wy) niech bardzo ładnie wszystko powylicza i ustali.co chcecie mieć za podłoge(już macie wybraną) pomyśleć czy bedzie przy tarasie kiedyś dywan albo skóra niedźwiedzia:) bo od dołu ramy do miejsca w którym chodzi skrzydło jest35mm ustalić gotową podłoge zaznaczyć miejsce na ścianie przypilnować aby zamontowane było w tym miejscu i powinno być malinka:) jak już lekkie podniesienie nogi robi problem ?chociaż jak tak cała rodzina na tarasie siedzi i czeka na kawe(herbate) ty idziesz ,trach podchaczasz się bo kapeć zachaczył:)

Pal licho kawe szklanki itd cukier za 7zł się rozsypał i masz babo placek(taki żarcik)

Niski próg przeczytaj co napisał jareco kto go wymyślił:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto wam buduje(jeśli własnymi siłami to wy) niech bardzo ładnie wszystko powylicza

 

Dokładnie tak :-)

 

...i ustali.co chcecie mieć za podłoge(już macie wybraną) pomyśleć czy bedzie przy tarasie kiedyś dywan albo skóra niedźwiedzia:)

 

Słusznie:-)

 

... bo od dołu ramy do miejsca w którym chodzi skrzydło jest35mm

 

Z tym 35 mm, to może być różnie. Rzadko będzie mniej. Może być więcej. Wszystko zależy od systemu i doboru kształtowników oraz okuć. (Pewne elementy dolnego zawiasu mogą być niżej niż linia dolnego ramiaka skrzydła). Problem nieistotny dla zwolenników ukrytych zawiasów wrębowych.

 

Niski próg przeczytaj co napisał jareco kto go wymyślił:p

 

Można tylko dodać, iż diabełek wynalazca lubił czuć zimą powiew chłodu na kopytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...