Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chłopaki bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki. Mnie samej ten próg nie przeszkadza, wolałbym niższy ze względu na dzieci, które potykają się nawet bez progów i teściową na wózku (nie będzie z nami mieszkała, ale będzie częstym gościem). Skóry niedżwiedzia nie ma w planach, ale kto wie...Przy samym tarasie ma być pas z gresu, nie wiem jeszcze jak szeroki, bo inaczej to podłgę trzeba by cyklinować co rok. Zamierzamy połowę roku spędzać na tarasie, jak czas pozwoli i pogoda... Dziękuję jeszcze raz! Wzięlibyśmy ten niski próg gdyby nie Wy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może podzielę się swoimi doświadczeniami z firmą Eurocolor. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.

1. Okna miały być 28.03 były 09.04

2. Jakość, wykonanie tych okien to dla mnie jakaś żenada. Żałuję każdej złotówki wydanej na te okna.

 

a. w środku okien widać jakieś włosy, brud i okruchy

b. uszczelki nie są przycięte do "kancika", tylko powywijane jedna w jedną druga w drugą itd.

c. okna wyglądają jakby ktoś przeciągnął je w błocie

d. co najmniej 2 okna - na tą chwilę co zauważyłam, a folii jeszcze nie ściągałam - są porysowane

 

Jestem rozczarowana do granic możliwości tymi oknami. Reklamacja już poszła. Żeby nie było, że jestem z konkurencji, zamieszczę zdjęcia tych tzw super okien z firmy "eurocolor" z Pyskowic.

Niedawno zamawiałam okna do piwnicy, takie najtańsze z naszej miejscowej firmy, na której wszyscy wieszają psy.

ONE SĄ WYKONANE W 200% LEPIEJ NIŻ OKNA Z RENOMOWANEJ FIRMY EUROCOLOR. Nie ma syfu w środku, uszczeleczki w kancik, wewnętrzne bez żadnych zgrubień na łączeniach (moim zdaniem nie będzie to równo uszczelniać - ale może się nie znam), żadne okno nie miało najmniejszej ryski, przyjechały oklejone, ofoliowane i okartonowane.

Wszystkim, którzy piszą takie dobre opinie o tej firmie pozostaje mi zazdrościć, bo niestety mnie chyba spotkał pech i moje okna były robione w poniedziałek po suto zakrapianym weekendzie.

 

Moje rozczarowanie jest tym większe, że zmówiłam okna schueco si 82, 3 -szybowe i żeby stać mnie było na taki profil, zrezygnowałam z koloru i wzięłam białe. Uszczelki są szare i widać te syfy w środku pierwszorzędnie. Myślałam, że to będzie coś extra. Miałam wziąc rehau geneo, za jeszcze więcej kasy. Dobrze, że nie wzięłam, bo dopiero bym była załamana.

Reasumując - jeżeli chodzi o mnie - jako o klienta firmy eurocolor - nie polecam tej firmy. Wręcz przestrzegam aby się dobrze zastanowić zanim zamówi się u nich okna. Na razie czekam na odzew serwisu - niby mają to wyczyścić, ale uszczelek przecież mi nie wyrównają. Wygląd tych okien - najtańsza chińszczyzna. Masakra. Żenada. Żal. Jak to teraz mawiają młodzi. Najchętniej bym je oddała i zamówiła gdzieś indziej.

 

Do montażu, nie mam zastrzeżeń.

pozdrawiam

Edytowane przez _Trynity_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może podzielę się swoimi doświadczeniami z firmą Eurocolor. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.

1. Okna miały być 28.03 były 09.04

2. Jakość, wykonanie tych okien to dla mnie jakaś żenada. Żałuję każdej złotówki wydanej na te okna.

 

a. w środku okien widać jakieś włosy, brud i okruchy

b. uszczelki nie są przycięte do "kancika", tylko powywijane jedna w jedną druga w drugą itd.

c. okna wyglądają jakby ktoś przeciągnął je w błocie

d. co najmniej 2 okna - na tą chwilę co zauważyłam, a folii jeszcze nie ściągałam - są porysowane

 

Jestem rozczarowana do granic możliwości tymi oknami. Reklamacja już poszła. Żeby nie było, że jestem z konkurencji, zamieszczę zdjęcia tych tzw super okien z firmy "eurocolor" z Pyskowic.

Niedawno zamawiałam okna do piwnicy, takie najtańsze z naszej miejscowej firmy, na której wszyscy wieszają psy.

ONE SĄ WYKONANE W 200% LEPIEJ NIŻ OKNA Z RENOMOWANEJ FIRMY EUROCOLOR. Nie ma syfu w środku, uszczeleczki w kancik, wewnętrzne bez żadnych zgrubień na łączeniach (moim zdaniem nie będzie to równo uszczelniać - ale może się nie znam), żadne okno nie miało najmniejszej ryski, przyjechały oklejone, ofoliowane i okartonowane.

Wszystkim, którzy piszą takie dobre opinie o tej firmie pozostaje mi zazdrościć, bo niestety mnie chyba spotkał pech i moje okna były robione w poniedziałek po suto zakrapianym weekendzie.

 

Moje rozczarowanie jest tym większe, że zmówiłam okna schueco si 82, 3 -szybowe i żeby stać mnie było na taki profil, zrezygnowałam z koloru i wzięłam białe. Uszczelki są szare i widać te syfy w środku pierwszorzędnie. Myślałam, że to będzie coś extra. Miałam wziąc rehau geneo, za jeszcze więcej kasy. Dobrze, że nie wzięłam, bo dopiero bym była załamana.

Reasumując - jeżeli chodzi o mnie - jako o klienta firmy eurocolor - nie polecam tej firmy. Wręcz przestrzegam aby się dobrze zastanowić zanim zamówi się u nich okna. Na razie czekam na odzew serwisu - niby mają to wyczyścić, ale uszczelek przecież mi nie wyrównają. Wygląd tych okien - najtańsza chińszczyzna. Masakra. Żenada. Żal. Jak to teraz mawiają młodzi. Najchętniej bym je oddała i zamówiła gdzieś indziej.

 

I jeszcze jedno. Okna mają poprzeczki. W jednych oknach oddzielone, dolne, mniejsze częsci mają 35 cm w innych 30 cm. Żeby rozjaśnić sprawę - oto mój projekt:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-i-cynie-wariant-i,1616,1,0.htm?frm_search=1&author_id=36&id_grupy=1&nr=8

czy to nie jest żenada?

pozdrawiam

a podpisałas protokól odbioru? bo ja bym nie odebrał takich, jak opisałaś, okien i problem by nie opieral sie o reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzuciłem te wypowiedzi z innego wątku - dla innych :)

...Sorki, że tu pytam:w niektórych oknach widać 3 zawiasy, od czego to zależy?

zalezy od uchylu okna, jesli okno nie jest uchylne to "doklada" sie trzeci zawias

robi się to kilka sposobów - oczywiście jeśli masz "trzeci zawias" to najprawdopodobniej masz skrzydło tylko rozwierane

- docisk skrzydła - ilość zależy od wysokości - bywają dociski schowane (wogóle ich nie widać są w przestrzeni miedzy skrzydłem a ościeżnicą) bądź widoczne, przykręcane do ościeżnicy i skrzydła i zakryte osłonkami - dla estetów może być wadą widoczny docisk

- dodatkowy stały zawias (brak realnej możliwości regulacji) - ale wtedy przeważnie wszystkie zawiasy są stałe - moim zdaniem rozwiązanie najgorsze z możliwych i najtańsze dla prodecenta

- okno okuwa się jak normalne RU (z wszelkimi zaletami tego rozwiązania) i blokuję się ruch zasuwnicy uniemożliwiając przekręcenie klamki w pozycje uchylną - w mej ocenie rozwiązanie najlepsze choć powiedzmy sobie szczerze że i najdroższe dla producenta wśród zaprezentowanych

Ale to chyba nie miejsce by dyskutować na ten temat :)

Acha... ceny rosną i to dość znacznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zamówiłam od nich okna, mimo że w pobliżu mojej miejscowości jest od groma producentów i wykonawców - ale pomyślałam, takie dobre opinie w necie ..... cóż.

Dobre opinie? Ja nie zauważyłem nic więcej niż wpisy przedstawicieli i sprzedawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie? Ja nie zauważyłem nic więcej niż wpisy przedstawicieli i sprzedawców...

 

To w takim razie kto godny polecenia robi okna na rehale - Euro Design 70 lub 86 z pakietem 3 szybowym z ciepłą szybą i ma salony w okolicy Poznania ??

 

Po dyskusjach na forum byłam zdecydowana na Schuco Cava - zobaczyłam je jednak na żywo i niestety profil mi się po prostu nie podoba - a Rehau byłby idealny.

Tylko kto jest godnym polecenia producentem okien na tym profilu ??

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek 12 kwietnia 2011 w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu ogłoszono upadłość Spółki „Urzędowski” obejmującą likwidację majątku dłużnika. Upadłość ogłosił sędzia Jerzy Szafrański aktem z wczoraj, co oznacza, że syndyk dla „Urzędowskiego” został również wyznaczony wczoraj.

http://www.otoziebice.pl/news.php?id=63708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu debatować

1. jezierski

2 heka

.

.

.

.

.

.

.

.

115 eurocolor

 

Tylko termin sprawdzić bo jezierski zaopatruje się przez słupa

 

atika - zapomniałem dodać, że rehau nijak się ma do schueco. dużo słabszy, a z trzema szybami zachowuje się jak bruegmann czyli lubi pękać.

Jak już nie schueco to veka ale nic ponadto.

Budujesz dom czy chcesz wymienić okna w bloku ?

Bo jak w bloku to wstaw aluplast, przynajmniej grzyba nie uświadczysz bo przedmuchów nie usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hińczyk - jezierski i heka - wiem, że są na czele - ale mi sie te profile NIE PODOBAJĄ !!! i co mam zrobić ??

 

Jak w podpisie - buduję dom, będzie wentylacja mechaniczna więc mam nadzieję, grzyby będę widywać tylko w lesie przed domem a nie na ścianach.

A czy REHAU to taki zły profil ?? chyba nie.

 

I przez co sie jezierski zaopatruje ????

 

jareko - ale te schueco Si82 bardziej przypominają Cave - one też są takie wcięte na zewnątrz, a nie zupełnie proste ?? Czy ja już mam coś ze wzrokiem i na tych zdjęciach źle widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - ale te schueco Si82 bardziej przypominają Cave - one też są takie wcięte na zewnątrz, a nie zupełnie proste ?? Czy ja już mam coś ze wzrokiem i na tych zdjęciach źle widzę.
Sa dwa modele Schuco SI82, właściwie trzy ;)

Si82 Clasic - wyglada z zewnątrz jak dawne okno drewniane, nie ma półzlicowania skrzydła jak w Cavie

Si82 rondo - jest polzlicowane jak w Schuco CT 70 rondo, nie ma takiego łuku jak w Cavie

Si82+ - realnie towar niechodliwy u nas w kraju z racji ceny

 

O ile wiem Jezierski zaopatruję się w Schuco Polska. W czasie trwania naprawy firmy materiał kupuje inna firma i zleca wykonanie okien Jezierskiemu

Mniej więcej tak to wygląda jak do niedawna w Urzędowskim

Ale najlepiej jak ktoś ściślej związany z firmą się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu debatować

1. jezierski

2 heka

.

.

.

.

.

.

.

.

115 eurocolor

 

Tylko termin sprawdzić bo jezierski zaopatruje się przez słupa

 

atika - zapomniałem dodać, że rehau nijak się ma do schueco. dużo słabszy, a z trzema szybami zachowuje się jak bruegmann czyli lubi pękać.

Jak już nie schueco to veka ale nic ponadto.

Budujesz dom czy chcesz wymienić okna w bloku ?

Bo jak w bloku to wstaw aluplast, przynajmniej grzyba nie uświadczysz bo przedmuchów nie usuniesz.

 

Stawiasz pierwsze kroki w kabarecie ? Po co wypisujesz takie bzdury . W stolarce budowlanej siedzę już 17 rok, a oknami zajmuję się od lat 14 -stu . Dobrze zgrzane, okute i zamontowane okno nie będzie stwarzało problemów . Obojętnie czy będzie to schueco czy aluplast . Jak doszedłeś do tego,że rehau jest dużo słabszy od schueco . Masz przed oczami badania z porównawczych testów wytrzymałościowych? Podaj jakieś konkrety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...