Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystkich. Przyszedł czas na wymianę okien i proszę o rade. Szukam okien do kamienicy. Chodzi mi o okna PCV z obustronnym kolorem. Zrobiłem mały research lokalnych firm i to co mi zaproponowano:

 

1. Okna Eurocolor, cena z pełnym montażem 7795PLN

Syetem Schuco CT 70 Rondo, Szkło U=1, Listwa okrągła U=1.3, obustronny kolor

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka.

 

2. Okna Adams, cena z pełnym monatażem 7882PLN

Brugmann Round Line, listwa przyszybowa Brugmann, ramka aluminiowa U=1.0, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z ruchomego słupka, czyli 2 szyby po 60cm.

 

3. Oknoplast, cena z monatażem bez gładzi i malowania 7565PLN

Rubin Plus, szyba U=1, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

 

4. Oknoplast, cena z montażem bez gładzi i malowania 8852PLN

Platinum Evolution 2, 6-cio komorowy, szyba U=0.7, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

 

Prosiłbym o podpowiedź co z tego wygląda najkorzystniej. Kolejne pytanie to co lepiej wyglądać będzie w realu, bo na fotkach czasami wiele rzeczy wydaje się złudnych. Czy drzwi balkonowe 120cm lepiej podzielić ruchomym słupkiem (2x60cm), czy zrobić z jedną szybą 120cm bez słupka, czy może wstawić stały słupek. Podobnie z oknami. Czy przy takiej szerokości i wysokości którą z opcji podziału wybrać by wyglądało to najlepiej dla oka.

I ostatnie pytanie czy to prawda, że jest różnica w cenie jeśli chodzi o to czy jest oferta przygotowana na firmę, czy na osobę prywatną. Czytałem że jeśli chciałbym wymienić okna jako osoba fizyczna, to za okna bez montażu zapłacę 23% stawkę VAT, za zakup okien wraz z montażem zapłacę już tylko 8% VAT. A jeśli będę chciał kupić te same okna razem z montażem to zapłacę 23% podatek VAT? Wdzięczny byłbym za wszystkie podpowiedzi.

Edytowane przez skarżyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał co do wyboru okien, ale widać że jednak oknoplast wcale nie jest najdroższy na rynku.

Odnośnie okna balkonowego o szerokości 120cm - jest to wymiar na tyle niewygodny, że dla balkonu dwuskrzydłowego symetrycznie światło przejścia przez "główne" skrzydło będzie za małe, trzeba będzie otwierać drugie. Dla balkonu jednoskrzydłowego 120cm to jest już spora szerokość, skrzydło po otwarciu zajmuje więcej miejsca w pokoju. Ja przy takiej szerokości doradzam balkon dwuskrzydłowy asymetryczny z szerszym głównym skrzydłem i węższym otwieranym jako drugie. Mam taki na wystawie i klienci sobie chwalą to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał co do wyboru okien, ale widać że jednak oknoplast wcale nie jest najdroższy na rynku.

Odnośnie okna balkonowego o szerokości 120cm - jest to wymiar na tyle niewygodny, że dla balkonu dwuskrzydłowego symetrycznie światło przejścia przez "główne" skrzydło będzie za małe, trzeba będzie otwierać drugie. Dla balkonu jednoskrzydłowego 120cm to jest już spora szerokość, skrzydło po otwarciu zajmuje więcej miejsca w pokoju. Ja przy takiej szerokości doradzam balkon dwuskrzydłowy asymetryczny z szerszym głównym skrzydłem i węższym otwieranym jako drugie. Mam taki na wystawie i klienci sobie chwalą to rozwiązanie.

 

No nie do końca. Okna Oknoplastu w wersji takiej jak w oknach Adams (mowa o ruchomych słupkach przy drzwiach i oknach) to cena już 9979zł (Platinium Evolution 2). A to już różnica 25%, więc trochę to jest. Fakt, że to wyższy model, Rubin Plus pewno byłby odpowiednio tańszy. Choć przyznam, że widziałem skrzydło balkonowe Oknoplastu w kolorze Winchester i prezentowało się naprawdę elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przyszedł czas na wymianę okien i proszę o rade. Szukam okien do kamienicy. Chodzi mi o okna PCV z obustronnym kolorem. Zrobiłem mały research lokalnych firm i to co mi zaproponowano:

 

1. Okna Eurocolor, cena z pełnym montażem 7795PLN

Syetem Schuco CT 70 Rondo, Szkło U=1, Listwa okrągła U=1.3, obustronny kolor

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka.

 

2. Okna Adams, cena z pełnym monatażem 7882PLN

Brugmann Round Line, listwa przyszybowa Brugmann, ramka aluminiowa U=1.0, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona z ruchomym słupkiem, czyli podziałem drzwi balkonowych na 60/60.

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z ruchomego słupka, czyli 2 szyby po 60cm.

 

3. Oknoplast, cena z monatażem bez gładzi i malowania 7565PLN

Rubin Plus, szyba U=1, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

 

4. Oknoplast, cena z montażem bez gładzi i malowania 8852PLN

Platinum Evolution 2, 6-cio komorowy, szyba U=0.7, obustronny kolor.

- Drzwi balkonowe szt. 1

Wysokość całość: 2450 (wysokość drzwi 1950, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. Wycena dla tych drzwi była robiona bez ruchomego słupka, czyli drzwi składają się z jednej szyby 120cm (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

- Okna szt. 5

Wysokość całość: 1700 (otwierane okna wysokość 1200, tzw. dowidnienie o wysokości 500, Szerokość 1200. U=1.0 Wycena była zrobiona dla okna składającego się z jednej szyby 120cm, bez ruchomego słupka (jest możliwość wstawienia nie ruchomego słupka w już w podanej cenie).

 

Prosiłbym o podpowiedź co z tego wygląda najkorzystniej. Kolejne pytanie to co lepiej wyglądać będzie w realu, bo na fotkach czasami wiele rzeczy wydaje się złudnych. Czy drzwi balkonowe 120cm lepiej podzielić ruchomym słupkiem (2x60cm), czy zrobić z jedną szybą 120cm bez słupka, czy może wstawić stały słupek. Podobnie z oknami. Czy przy takiej szerokości i wysokości którą z opcji podziału wybrać by wyglądało to najlepiej dla oka.

I ostatnie pytanie czy to prawda, że jest różnica w cenie jeśli chodzi o to czy jest oferta przygotowana na firmę, czy na osobę prywatną. Czytałem że jeśli chciałbym wymienić okna jako osoba fizyczna, to za okna bez montażu zapłacę 23% stawkę VAT, za zakup okien wraz z montażem zapłacę już tylko 8% VAT. A jeśli będę chciał kupić te same okna razem z montażem to zapłacę 23% podatek VAT? Wdzięczny byłbym za wszystkie podpowiedzi.

 

jeśli kupujesz na firme to masz 23%nawet jak jest montaż. porównujesz 3 dobre firmy i napewno nie kupisz złych okien.

mi osobiście zaokrąglenia w platinium się nie podobają (ale to już kwestia gustu) .co do tarasowych też bym zrobił mniejsze wieksze!

malowanko ,szpachlowanko no no kompleksowa obsługa!

jareko-nie ma roboty ,źle jest też źle , no jak baba w ciąży(joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz:

1"pełny montaż",

2 "montaż bez gładzi i malowania"..

Jeśli opcja nr 1 zawiera czynności nr 2 to jestem głęboko zaskoczony, bo jeszcze nie spotkałem się z takim zakresem prac.

Profesjonalne (zajmujące się wyłącznie stolarką) ekipy monterskie raczej nie gipsują i nie malują, chyba że to ekipa remontowo wykończeniowa i oferuje usługę kompleksową.

Idę o zakład że "pełny montaż" w tym przypadku też nie zawiera malowania i gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bym już to uznał za większy wkład w rozwój kultury i estetyki montażu.

Ale dalej sądzę, że sprawa nie dotyczy wszystkich przedstawicieli i wszystkich montaży (po prostu nie zawsze jest to możliwe, ale uznajmy że myślę o wyjątkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna drewniane?

 

Witam wszystkich,

za dwa tygodnie czeka mnie ważna decyzja o wyborze okien i zupełnie nie mam pomysłu. Myślałam o drewnianych trzyszybowych w miare prostym nowoczesnym wygladzie.

Poradzcie prosze co warto rozważyć?

dziekuje i pozdrawiam

roslanka

 

Kilku solidnych producentów znajdziesz w porównywarce - tam przede wszystkim możesz porównać parametry okien - bardzo przydatne w wyborze. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Podobnie jak wiele osób przede mną, stoję aktualnie przed wyborem dostawcy okien do mojego domu. W założeniu miały to być okna drewniane, jednak ostatnio bardzo mocno zastanawiam się także nad oknami pcv (do czego - poza względami finansowymi - przekonuje mnie także wiele opinii wyrażanych w tym wątku).

Poniżej podaję link do zestawiania mojej stolarki okiennej i bardzo proszę znawców tematu o opinie, czy wybór okien plastikowych w moim wypadku ma sens - głównie ze względu na rozmiary i założenia, które postaram się przedstawić.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/7nMohStkGefoe95Ag1_XdVWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=directlink

 

Jakie okna chcę:

- do domu energooszczędnego, tzn. nie pasywny ale dobrze ocieplonego, z wentylacją mechaniczną i gwc,

- na solidnym, sztywnym i szczelnym profilu, a niekoniecznie o najwyższym współczynniku Uf, myślę że w granicy 1,1 będzie już ok,

- szklenie raczej potrójne o możliwie dobrym współczynniku Ug, szczególnie w tych największych oknach,

- fix'y oprawione w ramie - nie przeszkadza mi zróżnicowana grubość ram, jeżeli tylko poprawi to bilans strat cieplnych,

- w większości dużych okien szyby bezpieczne (hartowane lub klejone na filii),

- wszystkie balkonowe Wk1 z klamką na klucz, ewentualnie ten patent, że mogę zostawić tylko opcję uchylania okna bez możliwości jego otwarcia - to z myślą o dzieciach,

- o wyglądzie prostym, nowoczesnym, białe w środku i z jasno szarą okleiną na zewnątrz.

 

Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

 

Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę czy i ewentualnie jaki profil jakiego producenta może spełnić podane przeze mnie założenia - czy np. Veka Perfectline może być tutaj sensownym wyborem i czy "pomieści" i "udźwignie" te spore trzyszybowe szklenia w fix'ie? A jeżeli nie to jaki mam wybór? Nie chciałbym mieć okien dobranych na "styk" w zakresie wytrzymałościowym i później patrzeć jak latem te spore okna się wypaczają lub dzieje się z nimi coś niedobrego.

 

Na koniec proszę o namiary na sprawdzonych i solidnych wykonawców stolarki okiennej w drewnie jak i w pcv na Śląsku (najlepiej okolice Katowic lub Częstochowy).

 

Pozdrawiam

 

Te twoje oczekiwania nie są jakieś nadzwyczajne, choć mozna zrozumiec że dla ciebie wyjątkowe, a spełni je większość systemów tworzywowych i drewnianych. Jedynym dylematem dla ciebie jest tak naprawdę znalezienie solidnego producenta, który uczciwie ci to policzy i wykona. W Dąbrowie Górniczej masz Laboratorium Techniki Budowlanej, które bada okna większości producentów i na pewno ma PEWNĄ wiedzę, który ze śląskich producentów robi dobre okna. Podjedź do nich i zapytaj - to najlepsze źródło wiedzy.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...