Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:D mww - okna klasyfikuje się według klas antywłamaniowości, antywyważeniowe są jedynie blokady i zaczepy. Co do klamki z wkładką z utwardzonej stali na wiercenie [rozwiercenie] to są takie i nie jest to żadna rewelacja.

aribi - widziałem w "akcji" drzwi z PVC wysokie na 240 cm i szerokie na 200 - przesuwne. W Norymberdze widzałem na wystawie drzwi przesuwne wysokości 240 i szerokość 300 z szybą P6 - waga skrzydła ok. 400 kg - chodziło jak piórko. Inne cuda też były. Można w Polsce zamówić drzwi przesuwne z aluminiowym płaskim progiem. Jest tylko problem z umocowaniem prowadnicy [mocowana jest do ramy dolnej] na rolki jezdne okucia przesuwającego skrzydło. Przy niskich progach [takich aluminiowych] jest mocowana trochę inaczej. Ale tu wypowiedzieć się powinien okuciowiec. Np z Firmy Siegenia. Mam do nich telefon. Jareko może Ci doradzi producenta. Ja tylko wiem, że w SCHUCO są takie płaskie progi. To jeden z najbardziej rozbudowanych systemów - ma dużo elementów ze swoich systemów aluminiowych. Mogę się popytać kogoś z SCHUCO.

Takie drzwi są więc do wykonania - ale nie w każdym systemie i nie z każdych profili. Apropo - Można je zrobić z Plusteca. Po prostu muszą być sztywniejsze i masywniejsze. Głowny problem jest w okuciu i wjego zamocowaniu

Rzeczywistość jest taka, że producenci dociskani [sami przez siebie] przez konkurencję jadą ceną w dół, jadą w dół jakością i zawartością magazynów. Takie nietypowe zamówienia są przez nich nie do wykonania ale żeby nie stracić klienta to kłamią że "tego nie da się zrobić tak ale można inaczej i my możemy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo okna ze słupkiem ruchomym....

Moze faktycznie nie mialem szczescia ale podzielam sie swymi praktycznymi uwagami - w koncu o to tu chyba chodzi

A co do aprobat technicznych ITB i okien tam testowanych - juz kiedys o tym tutaj wspominalem - wybacz Pchelek ale w wiekszosci wypadkow okno u ciebie na badaniach to calkiem inne okno niz te montowane u klienta - to tez obserwacja praktyczna

Co do okien przesuwnych - znam kilku co robia je dobrze - niestety nie w Schuco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do poprzeczki w balkonie - hmmm.... jestem jej zwolennikiem a jesli wysokosc drzwi przekroczy 2200 i sa one od strony poludniowej lulb zachodniej zwlaszcza w kolorze polecam (by nie powiedziec - zadam ;))...

Taka krytyczna wysokość drzwi w profilu 5-komorowym Aluplastu, gdzie bezwzględnie należy zastosować poprzeczkę to 2300 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do poprzeczki w balkonie - hmmm.... jestem jej zwolennikiem a jesli wysokosc drzwi przekroczy 2200 i sa one od strony poludniowej lulb zachodniej zwlaszcza w kolorze polecam (by nie powiedziec - zadam ;))...

Taka krytyczna wysokość drzwi w profilu 5-komorowym Aluplastu, gdzie bezwzględnie należy zastosować poprzeczkę to 2300 mm.

No coz - ja wspomnialem o sytuacjach gdzie mimo iz system dopuszcza stosowanie poprzeczki nie nalezy jej stosowac - i moje uwagi dotycza praktyki - balkon nawet w Schuco AS gdzie system pozwalal na 2400 jest wtedy malo stabilny - wystapuje zjawisko ciekawe ;) rano otwierasz balkon a po poludniu nie mozesz zamknac bo powstala beczka - a dlaczego powstala? to dluzsze tlumaczenie - tak po prostu jest - poprzeczka usztywnia skrzydlo i to fakt niezaprzeczalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to w końcu jest.

Pchełek mówi, że te przesuwne okna z aluminiowym płaskim progiem można zrobic w profilu Schucco, Jareko mówi, ze nie można. I komu forumowicz ma ufać. Może ktoś kto ma już taki system i wypowie się na ten bo ja nie wiem co o tym sądzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to w końcu jest.

Pchełek mówi, że te przesuwne okna z aluminiowym płaskim progiem można zrobic w profilu Schucco, Jareko mówi, ze nie można. I komu forumowicz ma ufać. Może ktoś kto ma już taki system i wypowie się na ten bo ja nie wiem co o tym sądzić....

Widzisz - moze zle zrozumiales moja odpowiedz lub cos nie dokladnie napisalem - napisalem ze mozna w kazdym systemie drzwi przesuwne zrobic - to kwestia tylko okuc (w wiekszosci wypadkow ponad 1600 zl za komplet)

Ja z Schuco juz nie wspolpracuje.Schuco poprzez przeniesienie wielu rozwiazan ze swych systemow aluminiowych umozliwia prawie wszystko - z tym tylko czy znajdzie sie u nas producnet ktory bedzie to umial i chcial zrobic

A uwaga "....ze niestety nie w Schuco..." dotyczyla producenta a nie mozliwosci zastosowania takich okuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku dzięki! A co z tym Spectusem i Suwalską Fabryką Okien? Cena mi się podoba, okno jak okno ja w nim filozofii nie widzę (i tak podobają mi się tylko drewniane, które mam sobie wybić z głowy) tylko Wy mi nic nie chcecie powiedzieć! Co w połączeniu z ceną, która mi się podoba budzi podejrzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a moze ktos z forumowiczow ma okna przesuwne z PCV z aluminiowym płaskim progiem. Pchełek pisze, że można w Polsce zamówić drzwi przesuwne z aluminiowym płaskim progiem. Tylko kto je produkuje i jest godnym polecenia wytwórcą. Intersuja mnie okolice Warszawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a moze ktos z forumowiczow ma okna przesuwne z PCV z aluminiowym płaskim progiem. Pchełek pisze,....

Ponieważ Pchelek wspomnial o mnie kiedys tam ;) ...ale w tej kwestii nie podpowiem Ci - niestety - nie znam w warszawie i okolicy jakiegokolwiek producenta kto by taki próg i okucia stosowal

Króluje GEZE mocowane z boku oscieznicy - system opanowany co prawda przez niewielu producentow w sposób satysfakcjonujący, ale niezawodny pod warunkiem idealnego - podkresle - IDEALNEGO spozycjonowania okna - tu już dokladnosc jest wymagana wyjatkowa

Tylko tę nieszczęsna ;) nóżke podnieść lekko trzeba ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABIBI - aż zajrzałem do katalogu SCHUCO. Są drzwi balkonowe otwierane z aluminiowym progiem i drzwi balkonowe odchylno-przesuwne z progiem normalnym [z ramy]. Można próg aluminiowy ustawić na specjalnej listwie podprogowej [będzie to dolna część ramy] i jest wtedy miejsce na mocowanie rolek okucia [o czym wspomina jareko - nóżka] - do tej listwy podprogowej co jest pod listwą aluminiową. Dokładnie sprawdzę to w SCHUCO. Cały problem to odpowiednie okucia i nie profile - myślę że to samo można zrobić w ulubionym przez jareko systemie SALAMANDER.

Można też zamówić typowe drzwi przesuwne - takie z mijającymi się skrzydłami - tam tylko może trochę wiać przez uszczelki szczotkowe [ale to moje przypuszczenie]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D mww czy ten SPECTUS to kolorowy????????? :evil:

Materiał na okno 150x150 dwuskrzydłowe to ok 400 zł [przy rabatach dla producenta]. A gdzie robocizna i zysk firmy. Za niska cena to cena podejrzana.

Dlaczego odpuszczasz sobie okna drewniane jak o nich marzysz - okna wymienia się raz na 50 lat [a żony częściej - a wszak są droższe w "utrzymaniu i konserwacji" - szczególnie konserwacji - te kosmetyki, fryzjery, salony odchudzania!!!!!!!!!!!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABIBI - aż zajrzałem do katalogu SCHUCO.....

Witajci - wiec co do takich drzwi - MAM !!! Siegenia prog aluminiowy pelniacy od razu funkcje czesci jezdnej dla rolek ... i by nie opisywac calej konstrukcji .... umozliwia tworzenie zestawow:

-jedno skrzydlo przesuwne

-dwa skrzydla przesuwne gdze mozna je na dowolna strone przesuwac (cos jak w zabudowach balkonu Copal)

- trzy czy cztery - w dowolnej konfiguracji przsuwu

Malo tego - mam producenta ktory takie drzwi robi i potrafi - Trafia mu sie jeden klient na rok czy dwa - sa cholerycznie drogie

jesli zwykla przesuwka to koszt minimum 3000 to w tym wypadku najtansze zaczynaja sie od 9000

Poza tym przed progiem jak i za nm musi bys zastosowana specjalna siatka by buty czyscic gdyz wszelkie zabrudzenia uklad jezdny dosc szybko niszcza

WYGLADAJA PIEKNIE :) :) :) to fakt ale ceeeeeeena :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Spectus to kolor jednostronny zew. Cena całego zestawu jest niższa o ok. 4 tyś. od tego samego zestawu z innych firm np. na profilu Rehau, ale nie jest to znowu taka taniocha, tak mi się przynajmniej wydaje. Okna drewniane wybija mi z głowy mąż - despota! No nie dosłownie wybija. Poddałam się, bo mi to jedno ustępstwo pięknie owocuje w kilku innych potyczkach! Coś za coś, ale pomarzyć można...

Pchelku dalej nie wiem co sądzisz o tym Spectusie i fabryce!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najoierw zdjęcie umieścić na jakimś serwerze, a tu dać link do niego. Jeśli nie masz takiej możliwości, chyba się inaczej nie da.

Inna możliwość, to album foto na Onecie, ale na jedno zdjęcie, chyba nie ma sensu. Ja mam miejsce na serwerze, ale ten ma takie ograniczenia, że nie można na nim odwoływać się do poszczególnych plików, nie będzie z tego pożytku.

Ostatnia deska ratunku to Redakcja. Oni mogą to wsadzić na swój serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jak mąż nie chce drewnianych okien to zrób strajk [bez obiadu, wynieś śmieci, odkurz, zrób zakupy, wyprasuj, z momentami szlaban itp.]

Tego SPECTUSA kolorowego to bym odpuścił - nie mają aprobaty.

Jak kolorowe to np. - DECEUNINCK, REHAU, GEALAN, SCHUCO, VEKA.

Okna kolorowe są droższe od białych - tak więc ta cena jest [według mnie] mocno podejrzana. Drewniane okna produkuje forma w Suwałkach - dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...