Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeszcze kilka takich wpisów bezkrytycznie pochwalnych P-Sk, a część forumowiczów, a więc potencjalnych inwestorów zacznie szerokim łukiem omijać P-Sk

Ale co może wiedzieć o forum pracownik działu marketingu, jeśli wpada tu tylko od czasu do czasu przypomnieć swoją wyuczoną formułkę? Przecież taki człowiek nawet nie przeczyta co inni napisali o jego poprzedniej wypowiedzi.

Im więcej takiej reklamy - tym większa niechęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie, gównie do Panów zajmujących się montażem (byłbym wdzięczny m.in. za opinię Jareko): zakupiłem okna i drzwi balkonowe firmy Alsecco z Nysy, profil Salamander,pakiet 3 szybowy, kolor z zewnątrz brąz wewnątrz biały - dom w stanie surowym, wydatek 12k. Po zamontowaniu zauważyłem że 2 ościeżnice są mocno zadrapane, pierwsza prawdopodobnie zawadzona podczas transportu, druga pociągnięta młotkiem podczas dobijania klina. Obie szramy są widoczne, przebijają do białego - pierwsza ok 2 cm, druga ok 4 cm długa. Montażysta powiedział że jak chcę może zakorektorować. Czy jest podstawa do reklamacji i żądania wymiany, czy korekcja w takim przypadku jest do przyjęcia? I druga sprawa poważniejsza. Drzwi balkonowe sztuk 6, po zamontowaniu zauważyłem znaczną różnicę w szczelinach pomiędzy skrzydłami - powyginany profil, przykładając długą poziomicę 2 m, skrzydła drzwi balkonowych w płaszczyźnie równoległej do ościeży ościeży odchodzą od ok 0,5 cm do 1,5 cm podobnie w tej płaszczyźnie prostopadłej. Oczywiście telefon do sprzedawcy na drugi dzień pojawi się montażysta który informuje że odstępstwa tego typu na oknie wysokości 2,3 m to nic takiego i profil wygina się podczas montowania w fabryce listwy przyszybowej, po czy waląc młotkiem gumowym w listwę i regulując zawiasami wyprostował profil ale tylko w płaszczyźnie prostopadłej do ościeży, tak że te różnice (szczeliny powstałe po przyłożeniu łaty )są ok 2-3 mm. Podobno na takiej długości profil może się wypaczać do 0,5 cm i to nie podlega gwarancji? Co do wykrzywienia profilu skrzydła w płaszczyźnie równoległej do ościeży to powiedział że to nie z winy listwy przyszybowej i że sprawa zostanie zgłoszona do serwisanta z firmy Alsecco który oceni czy to będzie podlegać gwarancji. I teraz po tym długim wywodzie pytania: czy rzeczywiście wypaczenia profilu do 0,5 cm są dopuszczone normami?, czy to prawda że profil może się powyginać wskutek montażu listwy i czy w ten sposób można go prostować?, jakie ewentualne kroki radzicie przedsięwziąć w mojej sytuacji?. Z góry dzięki, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno krótkie pytanie do doświadczonych - co sądzicie o firmie Wojmarplast z Zagórowa ?? Jakie opinie ?? mam naprawdę dobrą ofertę cenową, mają ciepłe szyby k=0,5, k całych okien też bardzo dobre. Robią na Ale jak to sie ma do ich wykonania i montażu ??

Ofertę mam na okna eForte:

Profile: sześcio komorowy profil Inoutic eForte o głębokości zabudowy 84mm

Okucia Winkhaus ActiPilot,

klamki Hoppe Secustic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie piękne okna

lata się wokół nich, przy odbiorze jakże często przez lupę się ogląda by wyłapać cokolwiek, ryskę, pyłek, dosłownie cokolwiek byleby się później przyczepić a potem..... potem nadchodzą tynkarze ;)

 

czy ktoś rozpozna kolor okleiny ? ;)

IMG00041.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zdania są podzielone tak jak użytkownicy

jedni chwalą ROTO, inni VELUX, jeszcze inni FAKRO

Powiedz mi Czmirku - dlaczego Twoim zdaniem VELUX jest lepszy od innych? Chętnie usłyszę argumenty "ZA"

Sam mam ROTO już ponad 11 lat i traktowane po macoszemu (ani razu nie odświeżana powłoka lakiernicza) wyglądają jakbym dopiero co je wstawił i zero kłopotów użytkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie piękne okna

lata się wokół nich, przy odbiorze jakże często przez lupę się ogląda by wyłapać cokolwiek, ryskę, pyłek, dosłownie cokolwiek byleby się później przyczepić a potem..... potem nadchodzą tynkarze ;)

 

czy ktoś rozpozna kolor okleiny ? ;)

 

tanio miało być tynkowanie.

Jeśli szybko nie oczyści się szkła z tynku to pozostaną plamy widoczne przez resztę czasu użytkowania. Ratuje wymiana szyb na nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie jestem w trakcie remontu domku i zastanawiam się nad oknami dachowymi jakiej firmy najlepiej wybrać, żeby nie przepłacić a były ok. Z góry dzięki za informację.

 

Ja napiszę tylko, że mam ROTO - zamontowane 9 lat. Nie mam zupełnie zastrzeżeń. Nic się z nimi nie dzieje, wyglądają bardzo dobrze.

 

Czy mogę prosić jareko, finlandię, charlie i innych o odpowiedź na moje pytanie o firmę Wojmarplast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Wojmarplaście w życiu nie słyszałem, ale to też może z powodu że znam tylko Polskę północno-wschodnią a i od kilku lat tak intensywnie nie jeżdżę w teren..

Uzupełnienie:

Ps. Poza tym myślę, że gdyby koledzy po fachu mieli coś do powiedzenia w tej sprawie, to nie milczeli by jak zaklęci.. ;)

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zdania są podzielone tak jak użytkownicy

jedni chwalą ROTO, inni VELUX, jeszcze inni FAKRO

Powiedz mi Czmirku - dlaczego Twoim zdaniem VELUX jest lepszy od innych? Chętnie usłyszę argumenty "ZA"

Sam mam ROTO już ponad 11 lat i traktowane po macoszemu (ani razu nie odświeżana powłoka lakiernicza) wyglądają jakbym dopiero co je wstawił i zero kłopotów użytkowych

 

chetnie zaspokoje Twoja ciekawosc, jednak nastapi to w pozniejszym terminie.

brak czasu to u mnie ostatnio norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tylko, że mam ROTO - zamontowane 9 lat. Nie mam zupełnie zastrzeżeń. Nic się z nimi nie dzieje, wyglądają bardzo dobrze.

 

Czy mogę prosić jareko, finlandię, charlie i innych o odpowiedź na moje pytanie o firmę Wojmarplast.

osobiście nie miałem przyjemności z Wojmarplastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich udzielających się expertów :)

Chciałabym prosić o poradę w sprawie okien.

Nasz wybór padł na Schuco CT70 cava z pakietem trzyszybowym, dwustronny kolor+ Winkhaus od Mielczarka

 

Zaproponowano nam:

 

Standardowe wyposażenie okien :

- Szyby z ciepłą ramką międzyszybową SWISSPACER

- okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie ( nie wiem, co znaczy " wszystkimi")

- Klamki Schuco z mechanizmem SECUSTIK

- Mikrorozszczelnienie

- Stopniowany uchył (MSL) w oknach uchylno-rozwieralnych

- Zatrzaski antyprzeciągowe

- Okucie z możliwością regulacji docisku skrzydła(lato – zima).

 

Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź, co jeszcze warto by dołożyć do tego pakietu, bo sprzedawca bardzo dużo mówi, obiecywał jakieś dodatki, a ja tu widzę, że wszystko o czym mówił jest w standardzie.

Jakie wyposażenie jest przydatne do codziennego komfortowego używania okien ( w tym dwóch balkonowych)?

 

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem i przebrnięcie przez kilkadziesiąt ( nie zdołałam przez kilkaset) stron tego forum pozwoliło mi zdecydować się na ten profil i trzyszybowy pakiet zamiast dwuszybowego + rolet zewnętrznych. Tylko co dalej?

 

Poradźcie coś :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...