Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Odwiedziłem Oknoplast na góreckiej i Chempo MS a wczoraj byłem w Oknoplaście na ul. Jeżyckiej. Znajomi mają MS i zdecydowanie odradzają. Mają trzy okna przesuwne i wszystkie chodzą tragicznie. Będę u nich w sobotę to sam sprawdzę, ale raczej ich nie wybiorę bo to co widziałem w chempo nie przekonało mnie. W Oknoplascie dużo lepiej, czekam na wyceny. Co ciekawe niby ten sam Oknoplast ale dodatki do okien inne. Rolety i silniki na góreckiej są Portosa (a jak wyczytałem są awaryjne i jest problem z serwisem), na Jeżyckiej mają Beklevera i silniki Somfy które podobno są dużo lepsze. Zobaczymy jak wypadną oferty. W Martomie będę w przyszłym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej_m - ja właśnie czekam na montaż naszych okien z jeżyckiej, także jak chcesz to możesz do nas wpaść pod koniec przyszłego tygodnia i obejrzeć jak już będą na swoich miejscach :)

Trochę się nalatałem za oknami, ale chyba najuczciwiej podeszli do tematu właśnie z jeżyckiej. I zanim podpisaliśmy papiery wzięliśmy na warsztat z kierownikiem budowy tego ich montażystę i wygląda na to że ekipa jest konkretna. Napisz do mnie na PW to Ci powiem jakie knyfy miałem w wycenach z innych firm... Uwaga ogólna do wszystkich którzy kupują okna - sprawdzajcie nie tylko ceny, ale też WYMIARY i opisy okien!!!!

 

P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć coś o bramach Normstalha? Pierwszy raz słyszę o tej firmie i nie wiem czy to będzie dobry wybór. Ze względu na dzieciaki zastanawiam się nad dokupieniem listwy optycznej - ktoś z tego korzysta? Sprawdza się to? Jak się mają do tego fotokomórki? Brama duża - 4500x2250.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje bo sprawa nagle zrobiła się pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend byłem u znajomych i bawiłem się oknami z MS i powiem krótko, porażka. Chwalą się, że są bardzo ciepłe ale nie mówią,że okna a przede wszystkim drzwi balkonowe wyginają się po paru miesiącach po montażu i tracą szczelność. MS odpada. Dostałem dzisiaj wycenę z Oknoplastu z Jeżyckiej i jestem miło zaskoczony bo myślałem, że wyjdzie większa kwota. Z góreckiej są mało słowni bo obiecali na piątek a jak dzisiaj się przypomniałem mailowo to nic mi nie odpisali. Czekam jeszcze na piątkowy montaż u Darlona i odwiedze Variant i AMB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku rozważaliśmy Jezierskiego bo to jednak znana marka, ale po przeczytaniu co się działo pod koniec ubiegłego roku z terminami daliśmy sobie spokój. Nie stać nas na więcej nerwów - wystarcza nam to co zaserwowali nam murarze i długa zima... Wybraliśmy Oknoplast i póki co jesteśmy zadowoleni z zakupu (padło na Platinium - okna są naprawdę ładne i nie ma ich w innych firmach). W naszym przypadku okazało się też że Oknoplast Oknoplastowi nie równy, więc jeśli będziesz chciała od nich wycenę uderz na Jeżycką - cenę na okna dostaniesz taką samą jak w innych punktach, a obsługa bez porównania. No i podobno mają najlepszy montaż - będę to sprawdzał w piątek więc po wszystkim dam znać jak im poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak: MS będzie u mnie na 100% - ale potrzebuję 4 duże okna dla mojej mamy. A ona wcześniej brała od jezierskiego i jest zadowolona. I teraz chce ten sam kolor, te same okna i uparcie nie chce z innej firmy... próbuję jej tłumaczyć jak Jezierski w tej chwili stoi ale nie dociera ;) dlatego pytam jak Jezierski bo jak jej nie przekonam to trzeba będzie od niego brać... chyba że padnie "na amen" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak: MS będzie u mnie na 100% - ale potrzebuję 4 duże okna dla mojej mamy. A ona wcześniej brała od jezierskiego i jest zadowolona. I teraz chce ten sam kolor, te same okna i uparcie nie chce z innej firmy... próbuję jej tłumaczyć jak Jezierski w tej chwili stoi ale nie dociera ;) dlatego pytam jak Jezierski bo jak jej nie przekonam to trzeba będzie od niego brać... chyba że padnie "na amen" :)

to może HeKaPlast..? te same profile, okucia i kolory okładzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy dealer daje do ręki fakturę jaką otrzymał z fabryki? Nawet taśma ochronna nie musi być z nadrukiem "Jezierski-Markowe okna" gdyż czasem posiłkowano się towarem bezpośrednio z Schuco Polska. Jak tylko się chce to można mamuśkę "wkręcić" iż Schuco od innego dostawcy ma od Jezierskiego

Co do kondycji fabryki i jakości wolę się już w wątkach dotyczących J nie wypowiadać, niech inni, lepiej zorientowani zabiorą głos w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie nie zrozumiałeś.

Pomijam już kwestię, że stroną w umowie jest prawie zawsze dealer a nie producent.

Pomijam kwestię, że kilka razy dostałem okna bez naklejonej niebieskiej karteczki, bo coś tam i nie wnikałem co.

Poza tym przypomnij sobie, jeśli jesteś uważnym czytelnikiem FM, że było tu kiedyś o dealerze który handlując oknami J sprzedawał EC wciskając klientom że to towar z J. Ale tego akurat oszukać się nie da - zainteresowani wiedzą dlaczego

Jeśli ktoś usilnie chce a inny nie chce to jakieś wyjście znaleźć trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc wracając do tematu: może faktycznie źle się wyraziłem...nie chodzi stricte o aluplast, tylko o firmy wykonujące okna na profilach tego producenta...mam już trochę wiosen, więc i znajomych,którzy są "po"-czytaj-po zakupie okien trochę mam i sprawdzam ich doświadczenia...okna na ideal4000 z firmy z niepruszewa - bez listwy podparapetowej, zimą hula, do białych okien czarna uszczelka, po roku używania problemy z zamykaniem balkonów - mimo dwóch wizyt serwisowych, sprzedawca nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na maila...pisać dalej? drugi przypadek - firma sprzedająca aluplast w kostrzyniu wlkp. - doświadczenia podobne. celowo nie piszę nazw firm, bo jak piszesz - nie konkuruje w branży. mogę podać na priv...Pracuje w budowlance,ale z oknami mam tyle samo do czynienia, co większość osób na tym forum...kolejna firma z Poznania, produkująca na aluplaście - poczytałem na forum...a okna nie były najtańsze... podsumowując uważam, że na oknach oszczędności bardzo szybko się odczuwa...owszem, znajdą się i czarne owce robiące okna na profilach Veka i Rehau...ale właśnie te profile uważam za jedne z lepszych na rynku...traktując je jako bazę dobrego okna, szukam dobrego producenta bazującego na tych profilach... Edytowane przez budowapoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...