Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Teska,

Podaj więcej informacji (może na priva) o swoich oknach. Ile ich masz? Interesuję się, bo też jestem na etapie negocjacji z M&S, ale coś mi drogo wychodzi. Jakie wzięłaś - TYTAN - trzykomorowe?

Gdzie kupowałaś i za ile mieli montaż (jeśli brałaś firmowy).

Będę wdzięczna za odpowiedź, bo w lutym muszę w końcu wybrać...

Bela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

On 2003-02-20 09:21, pchelek wrote:

:grin:

...

Chyba napiszę w weekend elemantarz zakupu okien - o co się pytać by się nie nadziać na rafy i rekiny.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-02-20 09:24 ]

 

Można gdzieś ten elementarz przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-18 13:43, pchelek wrote:

:grin: Spoko - będą działać nawet szersze - uwaga jedna - przy znacznej szerokości powinny być podparte w trzech miejscach bo się dolna rama potrafi ugiąć od szyby.

Dobre systemy dla takich okien to - SCHUCO, VEKA, BRUGMANN

Chyba idzie wiosna bo okna się na FORUM pojawiają masowo.

Z całym szacunkiem, ale czy nie za bardzo uogólnione. Może powinny być podane jakieś konkretne wymagania dla wzmocnienia żeby się nie ugięło. Widziałem profil Veka euroline i założę się że nie wytrzyma balkonu 180x230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich!

Jako człowiek związany od 12 lat z oknami PCW chętnie udzielę informacji dotyczących tego tematu.

Dziś - iformacja na temat ramki międzyszybowej z tworzywa.

W chwili obecnej większość producentów stosuje aluminiową ramkę międzyszybową. Jak wiadomo szkło oraz metal (aluminium) są dobrymi przewodnikami ciepła. Dlatego w obszarze ramki występuje tzw. mostek termiczny. Często widać to gołym okiem gdy podczas mrozów wewnętrzna szyba rosi się w kształcie "rogalika". Receptą na ten stan jest zamawianie okien, w których zestawach szybowych zastosowana jest ramka tworzywowa. np. SWISSPACER. Własności techniczne ma takie same jak stara ramka aluminiowa a nie powoduje dodatkowych strat ciepła. I jeszcze jedno - zwróćcie uwagę żeby ramka miedzy szybami w zespoleniu miała minimum 15-16 mm !!! Wielu producentów (szczególnie przy zastosowaniu szyb P2, P3 i P4) stosuje ramkę 12 mm - wtedy uzyskanie współczynnika k=1,1 jest niewmożliwe. Nawet w zestawie P4 ramka powinna mieć 15-16 mm!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - przeczytałem dziś w ubiegłorocznej odpowiedzi kogoś na temet szyby antywłamaniowej P4 trochę dziwnych informacji.

Szyba o ateście P4 i współczynniku k=1,1 to zestaw DWU szyb 4mm sklejonych specjalnymi foliami następnie ramka dystansowa 16mm i szyba thermofloat 4mm (specjalna szyba z napyloną warstwą, która powoduje odbicie części uciekającego przez nią ciepła z powrotem do pomieszczenia). Często szybą P4 oznacza się jako 44.4/16/4T. Zawsze wewnątrz zestawu na ramce powinien być wydrukowany opis zestawu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: nieprawda częściowa.

U szyby zależy przedewszystkim od stopnia emisyjności napylonej warstwy niskoemisyjnej.

Szerokość ramki ma mniejsze znaczenie.

Przy szybach klasy P4 i wypełnionych gazem ramka może mieć mniej niż 15-16 mm [chociaż 16 mm to optymalna wartość ale z innych względów]. Nie każdy producent ma jednak węższe listwy przyszybowe [do szerszych zestawów szklarskich] To kosztuje. A czasami w systemie jest tylko jedna listwa przyszybowa.

Do anonimowy - VEKA euroline to tylko okna otwoerane na zawiasach - nie podawałem, że nadaje się do drzwi przesuwnych - bo się nie nadaje. Tu masz rację - nie każdy profil wytrzyma takie obciążenie - drzwi przesuwnych. Trzeba dać wzmocnione usztywnienie i raczej szeroki profil - ale o tym wie każdy producent [choć czasami o tym zapomina - bo to drożej kosztuje] Rynek wiadomo jaki jest - są na nim okna z PVC 150x140 cm po 450 zł [poniżej kosztów samych materiałów]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-03-19 09:06 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że podawanie tak ogólnych informacji sprowadzajacych sie tylko do podania nazwy systemu nie było wystarczajace, dla ludzi niezorientowanych w temacie. Jest jeszcze kilka innych dobrych które mają w swojej ofercie szerokie profile o wysokim współczynniku sztywności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do: Pchelek

 

Proponuję więc zadzwonic do jakiegoś renomowanego producenta zestawów szybowych (np. z koncerny Saint-Gobain) i zapytać czy np przy zestawie P4/12/4T podpiszą się pod współczynnikiem 1,1...

Do tej pory nie znam systemu, który nie ma węższej listwy przyszybowej - jej brak w magazynie to po prostu tylko oszczędzanie firmy produkującej okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do: pchelek

oraz tych, którzy mogą się ze mną podzielić wiedzą i doświadczeniem.

Pytałam wczoraj o drzwi przesuwne: wszystkie profile jakie podajesz dotyczą pcv (mam rację?). Ja przymierzam sie do stolarki drewnianej, takowe drzwi byłyby z drewna mahoniowego w okuciach przesuwnych takich jak podałam. Czy mogę liczyć na opinię w tej kwestii?

A tak wogóle, dzięki za odpowiedź!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-19 08:20, zibii wrote:

 

Szyba o ateście P4 i współczynniku k=1,1 to zestaw DWU szyb 4mm sklejonych specjalnymi foliami następnie ramka dystansowa 16mm i szyba thermofloat 4mm (specjalna szyba z napyloną warstwą, która powoduje odbicie części uciekającego przez nią ciepła z powrotem do pomieszczenia). Często szybą P4 oznacza się jako 44.4/16/4T. Zawsze wewnątrz zestawu na ramce powinien być wydrukowany opis zestawu.

 

Chyba się nie mylę ze grubość szyby P4 to ok 9.6 mm - można przyjąć 10mm. Z tego wniosek że skoro maja tylko listwę przyszybową do szyby zespolonej 24 mm to przerwa miedzy szybami wynosi tylko 10 mm!!!!

(P4)10mm+10mm+4mm.

 

Teraz wszystko jasne dlaczego te firmy tak przekonują klientów że szyba P2 w zupełności wystarczy. Po prostu przy P2 (8.8 mm) mogą już wstawić ramkę 12 mm w wciskać klientom że szyba P2 ma współczynnik ciut mniej niż 1,1 ale nikt inny o tym nie informuje (proszę poczytać inne wiadomości o sz. antywłamaniowych).

O rewelacjach typu że P4 jest dużo cieższa od P2 to już nie wspomnę - chyba że ktoś za P2 wstawia szybę bezpieczną 33.1 (DWIE szyby 3mm sklejone jedną folią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Listwa do szklenia zestawu 24 mm ma możliwość luzu plus/minus 1 mm. Uszczelka z drugiej strony daje luz taki sam. Nie można taką listwą zaszklić zestawu grubszego niż 26 mm [2 mm luzu] bo będzie bardzo mocno zaciśnięta. Taki układ jest bardzo sztywny - szyba nie ma możliwości kompensacji ruchów. Samo zaszklenie wymaga siły słonia - są tacy specjaliści co to potrafią - jest to niedopuszczalne.

Ale szyba P2 od P4 różnie się niewiele grubością - w P4 jest więcej folii między sklejonymi szybami, ale z kolei jest znacznie droższa [sama folia]. Chyba, że jest to szyba P4 z trzech szyb - jest to najbardziej prawdopodobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...