Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pozostaje się tylko zgodzić!

skresz- wydałeś (albo masz zamiar) więcej pieniedzy aby wybudować tak dom a teraz chcesz zaoszczedzić na poprawnym umiejscowieniu w nim okien??

w czestochowie napewno znajdziesz firme która takie montaze ma juz opanowane(jak nie to moge się wybrać na pielgrzymke do czestochowy:) )

nie idź na łatwizne! bo chyba dom budujesz aby w nim mieszkać a nie sprzedać? bo tak to developerzy robia! byle co a zapłać jak za złoto!

Pomyśl nad tym!!

p.s. co do rolki schuco nie powiedziałem że to nowość tylko że bedzie w standardzie ,ale jak kto czyta jego sprawa;p

 

źle się wyraziłem nie chodzi o to że chce przyoszczędzić na montażu

tylko nie sztuką jest dać materiał pokazać jak mają zrobić a oni i tak sp..... tego się własnie boje bo nie jestem budowlańcem i nie wymyślam jakiś fanaberii a uważam że firmy które zarabiają krocie powinny szkolić swoich ludzi a nie żeby oni uczyli się u inwestora a ch... ja z tego mam nie wliczając ryzyka że coś spier....

Najbardziej denerwujące jest to że nie potrafią nawet powiedzieć ile kosztuje taki i co jest potrzebne, ludzie litości przez nie rozmawiamy tu o 3zł za które ma robić Felek z monopola za rogu rozmawiam wydaje mi się z Porządną firmą lecz podkreślam chyba

 

dlatego ponownie pytanie może ktoś zna dobrą i sprawdzoną firmę z Częstochowy lub okolić z oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 czerwca Sąd ogłosi upadłość jednej z największych fabryk okien w Polsce i Europie !

Jestem w szoku !

 

Jakiej to ?

a jaka? bo tu juz klika padało

Charlie-czyżby firma 'T' ? Mów ze wreszcie

 

Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

 

Koniec, a fajnie rozpoczynali:-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,

Kilka lat temu z produkcji wycofał się Okfens (tym samym Saint-Gobain zamknęło tą firmę), niedawno Techmaprojekt (wycofał się z produkcji, ale napisał że przechodzi na dystrybucję - czyli będzie dealerem z bardzo dobrym zapleczem techniczno-ludzkim), a teraz Thermoplast. Z tym, że oni produkują mnóstwo innych rzeczy i zaprzestanie wytwarzania okien potwierdza tezę, że ta branża jest bardzo słaba ekonomicznie. Trzymanie poziomu kosztuje, a nie każdy ma "odwagę" przejść na tanią hodowlę.

Gratuluję im odwagi i cieszę się, że są jeszcze firmy potrafiące podejmować trudne, męskie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się uśmiałem przed chwilą, mimo iż jest to śmiech przez łzy w dniu dzisiejszym.

Dostałem maila z prośbą o wycenę i za głowę się złapałem. Oprócz mnie prośba o wycenę została wysłana do... no jak sądzicie? 2? 5? 10? 50? innych sprzedawców? Nieeee.. to za mało, 86 z nas dostało taki mail, a chyba z rok temu, po zapytaniu od tego samego klienta, po ujrzeniu wymysłów architekta już odpisałem, że tego się nie da wykonać i by architekt zszedł na ziemię i zaczął po prostu myśleć.

Echhh.. a ty Fin piszesz o kondycji branży. Kondycja jest póki co ale rynek się kurczy. Króluje taniocha, jak choćby jeden z producentów sprzedający okna w cenie oferowanej swoim dealerom na straganach i targowiskach Polski Wschodniej. Ciekawe jak długo pociągnie gdy dealerzy się kapną i odwrócą plecami od takiej konkurencji.

Ale co tam, cieszmy się, że za kilka lat będziemy mieć kolejny boom na wymianę okien :) gdzie przy zakupie królowała tylko cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

 

Koniec, a fajnie rozpoczynali:-(.

To niby Thermoplast jest jednym z największych producentów okien w Europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów :) oraz Ciebie Jareko Guru ty nasz

 

Jak wielu z was , ja również stoje przed dylematem jakie okna wybrać , dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze o poratowanie :D

Pochodze z Ostrowa Wielkopolskiego to tak dla orientacji ;)

Moje pytanie: Czy jesteście wstanie polecić jakiś dobrych producentów w moich okolicach i solidne ekipy??

 

Kolejne pytanko : Jakie firmy polecali byście ?? Ja osobiście skłaniam się ku Avante chociaż wiem że są dość drodzy no ale cóż za jakoś trzeba płacić.

Jareko może ty orientujesz się w moich okolicach i by łbys w stanie coś polecić

 

Następne pytanko: jaki profil wybrać?? Trocal, Veke czy może Duecenic.

 

Czy mógłby ktoś np jareko :) podzielić sie swoim doświadczeniem na temat profilu trocal czy warto go brac pod uwage ??

 

Ostatnie pytanko: Czy ktoś z was drodzy forumowicze miał okazje współpracować z firmą Laredo z Ostrowa Wlkp?? pytam ponieważ ta właśnie firma oferuje okna na profilu Trocal. jeżeli tak to jakie są wasze wrażenia jeżeli chodzi o współprace oraz montaż w/w okien.

 

Ufff troszke tych pytań było mam nadzieje że sie nie zrazicie, ale kogo jak nie was mam spytać żeby rozwiać swoje watpliwości. Bardzo dziękuje wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie natury estetycznej :) dlaczego u nas nie ma takich eleganckich nawiewników?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/NhSvyjPG9tXLU6MNwX.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/Hvv7MebsB0oJU2f84X.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/QYHzShyVrsrVn2P8iX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie upadłość i może nie o tą firmę szło Charlie'mu, ale właśnie otrzymałem oficjalny komunikat zarządu firmy Thermoplast Sp. z o.o. o zaprzestaniu produkcji i dystrybucji okien i drzwi PVC po dniu 30.06.2011.

 

Koniec, a fajnie rozpoczynali:-(.

 

Szkoda, bo na Budmie mieli takie ładne..... stoisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławas - niestety jesteś w błędzie. Rynek zaczyna powoli zauważać i odczuwać a jeśli jeszcze nie to niebawem tak będzie, że padają firmy z tradycją i dobrymi produktami. Nie wytrzymują konkurencji z taniochą i bynajmniej nie tylko cenę mam na myśli, bardziej to co klient za te tanie pieniądze otrzymuje. Ci co badziew robią trzymają się dobrze. Pamiętam słowa jednego z właścicieli takiego "potentata". "Gwarancja? A co to takiego? Ilu klientów poda mnie do sądu? Taniej mnie wyniosą ewentualne sprawy niż utrzymanie serwisu i ludzi. A po co ja mam sprzedawców? Niech oni się martwią jak są głupi. Wiedzą jakie g... sprzedają więc niech sami bujają się z klientami"

 

Tylko część klientów, w swej naiwności, sądzi, że na tym zyskuje.

I bynajmniej nie promuję tym samym okien najdroższych, byśmy się dobrze zrozumieli - tylko takich które wykonane są dobrze i będą służyć dziesięciolecia a nie tylko w czasie wątpliwej gwarancji. Niestety, nie mogę wprost powiedzieć o jakich producentach mówię. Jestem mały żuczek i nie mam ani kasy, ani dobrej papugi by bronić się przed sprawami, jakie zapewne od razu by mi wytoczono. Ludzie z branży wiedzą o kim mówię albo się domyślają. Zresztą, jak zauważyliście, staram się nie mówić źle o jakiejkolwiek konkurencji mimo iż wiele można by wprost wypunktować

Ostatni przykład, rozmowa z klientem co ma kilka ofert, od różnych producentów na tym samym - wydawałoby się - profilu. I co się okazuje? Że porównuje zupełnie inne oferty. W jednej - zgodnie z jego prośbą - profil 6 komorowy, pakiet trzyszybowy o k=0,5, inna profil 5 komorowy i pakiet udający trzyszybowy bo co to za rewelka pakiet na ramkach 8 mm? Kolejny wogóle olał wymagania klienta licząc na to, że ten się nie do czyta, skupiając się tylko na cenie końcowej. Klient ma prawo się nie znać i nie musi się znać, ale robić go tak jawnie w balona.... echhh.... na jakim ja świecie żyję?

Edytowane przez jareko
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko...nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś....pamiętasz ,gdy kiedyś pisałem że tanie okna kupują tylko bogaci.....stać ich na wymianę po kilku latach użytkowania.....biedni kupują droższe okna. To prawda...klient ma prawo się nie znać,,,,,,ale gdzie się podziała uczciwość sprzedawczyków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się uśmiałem przed chwilą, mimo iż jest to śmiech przez łzy w dniu dzisiejszym.

Dostałem maila z prośbą o wycenę i za głowę się złapałem. Oprócz mnie prośba o wycenę została wysłana do... no jak sądzicie? 2? 5? 10? 50? innych sprzedawców? Nieeee.. to za mało, 86 z nas dostało taki mail, a chyba z rok temu, po zapytaniu od tego samego klienta, po ujrzeniu wymysłów architekta już odpisałem, że tego się nie da wykonać i by architekt zszedł na ziemię i zaczął po prostu myśleć.

Echhh.. a ty Fin piszesz o kondycji branży........edit by stary

Chciało Ci się liczyć???

Do Fina także dotarło to zapytanie :yes::yes:

Powinien być dumny, razem z nami załapał się do pierwszej setki :popcorn: A mógł być niedoceniony i pominięty jak pozostałe 50 tysięcy dilerów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wam dobry klient trafił bo ja swoim jak zaczynam tłumaczyć wybór profili to ok jeszcze jakoś to idzie ale jak już dochodzi do rolet napedów itp to już są oczy u niektórych "a co to ze jak silnik to chyba silnik ?nie?" ale cieszy mnie to że znaczna wiekszość jednak chce posłuchać o różnicach i już przed kupnem się zastanowi nad wyborem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało Ci się liczyć???

Do Fina także dotarło to zapytanie :yes::yes:

Powinien być dumny, razem z nami załapał się do pierwszej setki :popcorn: A mógł być niedoceniony i pominięty jak pozostałe 50 tysięcy dilerów :D

Haha... a dziś napisałem sobie tekst "chciałbym być dumny... " i pewnie go wkrótce wrzucę do sieci.. Więc mam powód do dumy?:)

Podziękowałem Klientowi za przesłaną ofertę - nie zajmuję się aluminium, nawet nie próbuję otworzyć załącznika (jest w jakimś mało popularnym pliku), więc nie wiem co tam jest ukryte..

Ale nawet gdyby były tam rzeczy mało realne to sądzicie, że nie znajdą się tam tacy, którzy zrobią to zlecenie bez mrugnięcia okiem? Jestem pewien, że będzie ich wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszku. Ty sobie jaja robisz a ja się zastanawiam jaki cel przyświeca laikowi który nie ma zielonego pojęcia w temacie by to wysyłać ? Od razu wiadomym jest co będzie brał pod uwagę. Dostanie z tego może 40 odpowiedzi i co z tym zrobi ?

ma lepsze samopoczucie otrzymując z 40 odpowiedzi. Wychodzi z założenia, że przecież to świete prawo Inwestora porównanie ofert - nie wchodząc w szczególy oferrt cena będzie miała największą wagę przy wyborze oferty do ostatecznej negocjacji cenowej. Dalej to juz standard znany Tobie i innym zawodowo zajmującym się sprzedażą okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze zrobił że nie wyceniał bo po co marnować czas itd jak i tak cennowo nie przebije innych:) no chyba że odda po kosztach a to i tak znajdą się tańsze oferty! mi się podoba konkret jak np ostatnio przyszła klientka i mówi .macie tanie okna czy drogie?bo wie pan ja sprzedaje mieszkanie i chce podniesc jego wartość a czy one beda dobre to juz nie jest dla mnie wazne:) to mi sie podoba konkretnie i na temat! a nie gadasz gadasz a on i tak nic z tego nie wyniesie

(choć jak mówiłem wcześniej coraz wiecej ludzi jest już jako tako zorientowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierając okna dopilnujcie jednego to bardzo ważne aby okna tarasowe (balkonowe) były zamontowane na te samej wysokości w przypadku gdy na jednym poziomie domu jest ich więcej niż jedno. Dlaczego to proste monterzy okien robią tak przykład: nie łapią poziomów mierzą od sklepienia, podbetonu, stropu nie biorą tego pod uwagę że może nie mieć poziomu. Potem przychodzi do posadzek i inwestor chce np. na parterze 10 cm styropianu i 6 cm wylewki przy oknie elegancko do spodu ramy 16 cm, namosimy wszędzie poziom a tu np. jest odchyłka kuchnia jest 3 cm wyżej (a bywają odchyłki po 10 cm albo większe!) w kuchni ogrzewanie podłogowe i co teraz w poziomie można wylać ale po podniesieniu poziomu wchodzimy na ramę i podłoga nie wchodzi trzeba okno wyrwać, zmienić styropian albo uskok zrobić:( tragedia dla inwestora. Wylewając strop nikt nie dba o poziom, montując okna też nie i zaś się mści wszystko. A najgorzej jak jest kilka okien i każde ma inny poziom. Robiąc posadzki połowa okien (drzwi) jak nie 3/4 są źle zamontowane, wszystko na szybko robione nikt nie dba o klienta tylko o to aby jak najwięcej sprzedać, sprawa tyczy się wszystkich okien nie ma określonej firmy. Są firmy co dobrze montują okna, nają sprzed do nanoszenia poziomów ale większość nie nanosi ich tylko miarką mierzy od stropu i może się uda, zależy czy strop (podbetom) ma poziom. Ktoś robi strop źle to nie znaczy że można na to zganiać przecież jest wiele różnego sprzętu do poziomów może warto kupić go aby nie było problemów! Co dziennie spotykam się z źle zamontowanymi oknami tylko na nielicznych budowach jest dobrze. Zwróćcie uwagę na montaż okien jak się odbywa bo później będzie kłopot, a można go uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...