Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ja mam dobrego kierownika budowy nie popuści niczego jeśli trzeba poprawi projektanta, w sumie nie potrzebuje go sam dopilnuje budowy, ale gdy wybrałem projekt to doradził mi podczas adaptacji, ja pracuje a on dopilnuje całej budowy, mało to wytyczy wszystko, postawi dopilnuje fundamento ścian stropów, tak aby murarze nie popełnili błędu w sumie to murarz to ojciec (i to dobry)a kierownik to wuja więc mogę spokojnie pracować a dom będzie w dobrych rękach. Chodz i tak myśle że coś może być nie tak ale zobaczymy, szkoda że nie ma tak na innych budowach bo kierbud ma gdzieś klienta weźną kasę i już myślą że to koniec mało, na rużnych inwestycjach spotkałem wielu kierbud którzy dyli idiotami dlaczego przykład: przyszedł kierownik i pyta się pracownik gdzie stara cegłe (ze ścian były rozbierane i układane na paletach) gdzie mają wywieść a on o tam na posadzkę do jutra będzie twarda można tam (podkreślam że chciał ją przewieść widlakiem wjechać na jedno dniową posadzkę) to moja córka co ma 2 lata wie że nie wolno więc kim on jest kierownikiem czy dzieckiem?

 

Inny kierbud mówi jak można zrobić posadzkę równo nie używając rurek i kłuci się że źle jest wziął poziomnice i wszedł na świeżą posadzkę sprawdził wszędzie zdeptał ją i głupio było mu że nic nie znalazł i narobił dziur zabić takiego to za mało

 

inny kierbud 15 cm styropianu a on ma być 5 cm jastrychu nie więcej, no super ma pojęcie ale nie o posadzkach

 

mój ulubiony kierownik inwestor nie zapłacił po zrobieniu wylewki kierownik powiedział że trzeba sprawdzić ale przez tydzień nie można wczodzić na posadzk,ę musi być twarda, po tygodniu przyjechał sprawdził powiedział że jest dobra skasował właściciela 250 zł za przyjazd i 500 za sprawdzenie inwestor zamarł he zapłacił mu i mnie, zaś przyznał mi racje że nie potrzebne było to bo jest stratny, a mówiłem że na drugi dzień można sprawdzić samemu ze mną to nie, słuchał kierownika

 

historii wiele było i cały czas nowe:) hehe och ci kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja pozwolę sobie tak troszkę zaczepliwie ;-) (broń Christo Pantokratorze nie złośliwie) zapytać jak i z czego Test będzie finansował swoje potrzeby stopni różnych kiedy stanie się tak (oczywiście to już moja fantazja ) że na naszych budowach zagości ład, porządek, wszystko będzie budowane i montowane zgodnie z instrukcjami które RAL opublikował i tymi które dopiero tworzy tudzież z abstrakcyjną nieco "sztuką budowlaną" a wszystkie materiały budowlane spełniały będą wymagania wszelkich norm.

 

IVO przyjacielu, polemisto:-), wtedy to mi tylko umrzeć przyjdzie, bo i żyć nie będzie po co, a i za co też nie bardzo patrząc na część komercyjną mego www:-).

 

...jak się nie zgodzić ze słowami które napisał jeden z lepszych doradców na tym forum.

 

Mów Przemku jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata, każde Twoje słowo słodkie w sercu mem wywołuje dreszcze... :-) Dzięki.

 

a chociażby czytając FM uważnie

 

Staram się na ile czas pozwala, a kapryśny i tak jestem:-). (Tylko troszkę). Hm... czy można być troszkę w ciąży?:-)

 

Oj tam, ja się nieraz z tym właśnie doradcą wdawałem w polemiki więc chyba można

 

Bo ja jestem kapryśny, a Ty wredny, o! :-). Żadnych świętości nie uszanujesz:-). Ale można, bez nich nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - może i durny jestem ale przyjąłem deklarację słowną jako, że to inny Pan. Tamten spowodował działania prawne - ale zostawmy to póki co. Zobaczymy. Jeśli słowo będzie można oo kant d... potłuc to obawiam się, że stracę ostatecznie wiarę w uczciwość ludzi a i znajdę sposób by życie umilić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - może i durny jestem ale przyjąłem deklarację słowną jako, że to inny Pan. Tamten spowodował działania prawne - ale zostawmy to póki co. Zobaczymy. Jeśli słowo będzie można oo kant d... potłuc to obawiam się, że stracę ostatecznie wiarę w uczciwość ludzi a i znajdę sposób by życie umilić ;)

od jakiegos czasu sledze watek i chyba ameryki nie odkryje domyslajac sie ze czekasz na odzyskanie od firmy J. rabatow ktore dales klientom tytulem opoznien.

 

Btw.

Wyczytalem w necie, ze oszczednosc na ogrzewaniu przy szybie 0,5 w stosunku do 1,0 to srednio 4zl/m2 rocznie.

Wiec to tak troche chyba moda sie zrobila a nie rozsadek.

Zwrot bedzie akurat wtedy jak szyba straci swoje wlasnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu wyliczanka gdzie Uw okien z 1,2 zmniejszymy do 0,9 co najczęściej ma miejsce przy zamianie szyby 1.0 na 0,5

i to tylko przy powierzchni szyb 25 mkw gdzie średnio domy mają tych mkw o wiele więcej

I poteoretyzujmy sobie troszkę

Wyszło tu 42 Euro przy 25 mkw, czyli około 168 zeta na sezon. Dopłata do k=0,5 dla tej powierzchni to ok.750 zeta czyli piątego roku już szyba na siebie zarabia

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze te 4zl na m2 znalazlem w poradniku ktory byl na jakiejs stronce porownujacej parametry roznych okien.

 

Myślę, że we wszelkich rozważaniach energooszczędnościowych opartych na kalkulatorach i poradnikach należy brać uwagę dwa zagadnienia wpływające na dokładność wyliczeń i wynik, a mianowicie: "Uśrednienia" i "Przybliżenia". Mało kto, (ja też), pisząc coś "na szybko", zadaje sobie trud dokładnego badania stopniodni albo zajrzenia do wieloletnich danych meteo właściwych dla położenia "placu budowy", choćby po to, by w miarę dokładnie ustalić długość sezonu grzewczego, albo wartości temperatury zewnętrznej w tym okresie. Podobnie jest z ustalaniem cen nośników energii. Wydaje mi się, że jeśli dwie z czterech zmiennych niezbędnych do wyliczenia wielkości strat energii przyjmuje się w "przybliżeniu", to i wynik jest "przybliżony", a jeśli na dodatek ten "przybliżony" wynik pomnożyć przez "przybliżoną" wartość nośników energii, to dokładność naszych obliczeń i przewidywań oddala się jeszcze bardziej. Dodając do tego przyrodzoną naturze złośliwość, która powoduje, że jesienie, zimy i przedwiośnia mogą być bardzo zimne albo bardzo łagodne otrzymujemy kolejny czynnik, który w naturalny sposób powoduje, że wszystko co w "przybliżeniu" obliczyliśmy robi się w danym roku (sezonie grzewczym) jeszcze bardziej "przybliżone". Warto zwrócić uwagę, że wkładając do różnych kalkulatorów takie same dane, wyniki końcowe wychodzą różne. Przy takiej dowolności zbierania i interpretacji danych raczej to nie dziwi, dlatego przyjmowałbym, że rolą tych "zabawek" jest zasygnalizowanie, że pewne wielkości można obliczyć, a dokładając należytej staranności można to zrobić dość dokładnie dla konkretnej inwestycji, ale na przykład jako inwestor z Suwałk nie przykładałbym większego znaczenia do wyników pokazujących się w kalkulatorze wykonanym przez niemiecką firmę opartą o dane i "przybliżenia" z okolic Hamburga :-).

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ możesz zinterpretować to i w przypadku wspomnianych Suwałk czas zwrotu inwestycji będzie jeszcze szybszy. Dane z okolic Hamburga można zmienić na okolice np. Drezna czy Hanoweru czy innego miasta w Niemczech. Znając Niemców są to dokładne wyliczenia w oparciu o specyfikę danego regionu. Teoretyzując nasz kraj jest z lekka zimniejszy więc też zwrot będzie deko szybszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...