Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Następną sprawa to szyby – mało, kto zdaje sobie sprawę jak pracuje okno bez szyby – jak wiotkie jest, jak „lata” na wszystkie strony – piękny widok, gdy klient patrzy na okno w trakcie wymiany szyby – jest zszokowany:) Stad tez nie jestem zwolennikiem termoramki – taki pakiet szybowy jest z nią bardziej podatny za odkształcenia – jest bardziej hmmm….wiotki...

Jareko, nie bardzo rozumiem!

Mam zamiar zamówić 12 okien w firmie "Super okno" z Zabrza....profil Kommerling ...eurofutur-(kolor). Firma daje mi,( za duże zamówienie,)...ciepłą ramkę do każdego okna. Czy powinnam odmowić?

 

A przy okazji....co sadzicie o tej firmie? Brałam tez pod uwagę Gealana z firmy "Kris-MAg" z Zawiercia. Ale sadzę,że kommerling jest lepszy....kolor ma barwiony w masie, a Gealan nie.

Nie chcę popełnić błędu....pomóżcie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następną sprawa to szyby – mało, kto zdaje sobie sprawę jak pracuje okno bez szyby i...

Jareko, nie bardzo rozumiem! ...Firma daje mi,( za duże zamówienie,)...ciepłą ramkę do każdego okna. Czy powinnam odmowić?....

Widzisz - nikt tak naprawde o ile wiem badan nie czynil ale faktem niezaprzeczalnym jest ze skrzydlo o duzych gabarytach w termoramce jest mniej sztywne - mozna to sprawdzic ;) organoleptycznie :) Wszystko zalezy od wiekosci skrzydel. A moim skromnym zdaniem zjawisko wykraplania sie pary wodnej w tym mijescu i tak wystepuje i wystepowac bedzie - sama konstrukcja okna w tym miejscu to powoduje, a czy woda lac bedzie sie o kilka minut pozniej .....i tak lac sie bedzie jak wentylacja bedzie do d....;) Przy kazdorazowym ocenianiu statyki danego okna - tam gdzie wymiary są krytyczne - lepsza bedzie zwykla od termo - Pchelek swoim jednym zdaniem me obserwacje juz potwierdzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termoramki - pewien postęp [cieplejsze] kosztem czegoś innego i chyba bardziej ważnego [niższa sztywność szyby].....

zawsze jest cos za cos - w wiekszosci wypadkow to wlasciwie nie ma znaczenia ale przy pewnych gabarytach - sztywnosc odgrywa role - co by to znaczyc nie mialo ;)

Rozumiem, że przy Fixach, nawet dużych, nie ma to znaczenia bo przecież wszystko jest wmontowane na stałe. Obniżona sztywność termoramki może mieć znaczenie przy dużych oknach, a O34 RU+R chyba się jeszcze do takich nie zalicza. Ponadto chyba producenci, jeżeli nie okien, to przynajmniej profili robią jakieś badania wytrzymałości, sztywności? Może jakieś uwagi mają użytkownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko !

 

Widze, ze jestes specjalista pierwszej klasy. Milo to, ze na stronie internetowej mozna spotkac takich fachowcow jak Ty. Twoje informacje na temat profili przeczytalam z wielkim zainteresowaniem. Naprawde mozna znalezc w niej cenne uwagi dla osob starajacych sie wybrac okna dla domu czy mieszkania. Piszesz, ze znasz rozne firmy z okolic Warszawy. A co sadzisz o firmie M@S.

Przeczytalam w ich materialach, ze oni maja w standardzie ciepla ramke o ktorej tutaj piszesz. Ramka ta jednak wykonana jest ze stali /tak przynajmniej pisza/. Czy to rozwiazanie tez zmniejsza sztywnosc profilu. Przegladajac forum a jest tego duzo oj jest, znalazlam duzo informacji na temat wspolczynnika k. Firma M@S jako jedna chyba z nielicznych pisze, ze odstep miedzy szybami wynosi 10 mm. Jest to bardzo malo w stosunku do innych firm. Oni mowia, ze ich profil jest bardzo sztywny.

Co ty jako fachowiec o tym sadzisz. Czy zwracac na to uwage.

Do montazu polecaja firme Okno Styl, czy Ty moze spotkales się z tą firma.

 

Pozdrawiam , nowicjuszka na tej stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko..dziękuję za wyjasnienie :D A ..jesli mogę....proszę jeszcze o odpowiedż, na drugą część mojego postu,dotyczącą profilu i firmy ......

Powiem tak - nie moge tak do konca namawiac cie na jakis profil - prosze - zrozumcie mnie - sam jestem dealerem i wiem ze inni tu takze bywaja - byloby to nie fair wobec innych - lepiej skup sie na weryfikacji producenta - moze ktos go tutaj zna. Nie majac danych bardzo istotnych dla wyboru (wymiary, jaka szyba,jaka funkcja) powiem tylko ze DLA MNIE Kommerling jest lepszy od Gealana, Schuco i Salamander lepszy od Kommerlinga i podkresle - uczciwy producent i handlowiec gwarantuje najwiecej satysfakcji - i to co tu pojawia sie najczesciej - kazda oferta zbyt niska jest oferta podejrzana z zalozenia

tyle razy sie tu o tym mowilo - Pchelek na przykladzie O-34 wstepnie wyliczyl (prawie idealnie) ile kosztuje okno zakupione przez dealera do dalszej odsprzedazy - jest kilka wyjatkow zwiazanych z polityka producenta profili wychodzacych z zalozenia ze jak chcesz Rols Roysa to plac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co sadzisz o firmie M@S.

Przeczytalam w ich materialach, ze oni maja w standardzie ciepla ramke o ktorej tutaj piszesz. Ramka ta jednak wykonana jest ze stali /tak przynajmniej pisza/. Czy to rozwiazanie tez zmniejsza sztywnosc profilu. Przegladajac forum a jest tego duzo oj jest, znalazlam duzo informacji na temat wspolczynnika k. Firma M@S jako jedna chyba z nielicznych pisze, ze odstep miedzy szybami wynosi 10 mm. Jest to bardzo malo w stosunku do innych firm. Oni mowia, ze ich profil jest bardzo sztywny.....

Slyszalem wiele dobrego mimo ze z daleka sa - a moja opinie na temat wspierania spolecznosci lokalnych i likwidowania tam bezrobocia kosztem jego wzrostu w warszawie juz znasz - a z ekipa montazowa mialem raz doczynienia jako obserwator - robili w mieszkaniu obok - w sumie OK ale oni maja kilka ekip. Co do ramki - 10mm? to chyba szyba co najmiej P-3 bo w innym wypadku nie rozumiem dalczego tak malo - gdyz nigdy k=1,1 w takim pakiecie sie nie da uzyskac chyba ze z dodatkowa folia jako przegroda ale tego raczej nie ma gdyz szyby takie sa drogie i w wyjatkowych sytuacjach produkowane a nie w masowce jaka de facto jest M&S, Co do szyby i sztywnosci okna - pisalem ze dotyczy to sytuacji zblizonych do ekstremalnych - tu odpowiedz dla Qura - O-34 wybacz za slowo - nawet z Panoramy wykonac mozna i bedzie OK - oby nie z szyba antywlamaniowa. Qura - wiesz - bylem u jednego swiatkiem przygotowywania okna na testy w ITB ..... bez komentaza jesli pozwolisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co sadzisz o firmie M@S.

.....

....Qura - wiesz - bylem u jednego swiatkiem przygotowywania okna na testy w ITB ..... bez komentaza jesli pozwolisz

Qura by wyczerpac jak sadze temat testow - stad tez wieksze mam zaufanie do producentow majacych certyfikat wystawiony przez producenta profila niz przez ITB - sorki Pchelek za te slowa - ale i tak swoich dostawcow weryfikuje na swoj sposob - jaki to tajemnica a domyslni dowiedza sie z mych referencji ;) Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do specjalistów od okien! :D Panowie a teraz może coś więcej o drewnie bo tylko ten plastik i plastik, a ja chcę korniki i smród lakieru co 5 lat :D :D

 

Mam do wyboru okna drewniane mahoniowe (żonie się podobają, kolor, faktura, etc.) Urzędowski, Goran, Ortis. Pchelku czy wiesz coś o Ortisie z Suwałk, i może coś więcej o Urzędowskim, o Goranie słyszałem dużo dobrego Jakie dajesz wskazania :) ?

Czy w takim razie okno ze słupkiem ruchomym i szybą P4(P2) i okuciami antywłamaniowymi jest gorszym wyborem niż okno ze słupkiem stałym a reszta tak samo, oczywiście względy bezpieczeństwa? Dodam,że w Urzędowskim nie ma możliwości założenia szyby P2 tylko P4 (nawet jakby była to za tą samą cenę), Ortis ma korzystną cenę. Chce dać szybe P2 lub P4 ze względów bezpieczeństwa moje okna często odwiedza piłka z boiska szkolnego lub kamienie, a czasem nawet butelka ze sklepu monopolowego i to przed 13.00 :cry:

Ile musi byc dodatkowych elementów w oknie antywłamaniowym na bazie Roto NT i GU(które lepsze)? Urzędowski i Ortis daje GU a Goran Roto NT.

Czy okno antywłamaniowe z dodatkowymi elementami antywyważeniwymi otwiera się trudniej, działa ciężko, czy ciężar szyby P4 utrudnia życie?

Czy okno powinno mieć dodatkowy okapnik na dolnym ramiaku (chyba tak się to nazywa) dają go Urzędowski (za dopłatą) i Goran?

Czy można montować Aereco juz po wstawieniu okien i co z gwarancją na te okna, czy może lepiej od razu zamontować choć nie wiadomo czy będą potrzebne?

Dużo tego CZY ale :) bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc

Jareko wstawaj - to znów ja :D - będę dalej męczyć o montaż w ścianie trójwarstwowej. Zamieszczę materiał do dyskusji a Ciebie poproszę o kwiecisty opis jak to dobrze zrobić (czy komputer nadal niedomaga :) ?)

http://www.klub.chip.pl/jmaciek/otwor.jpg

Profil Veka ma 7 cm - jak może być zamontowane okno jeśli warstwa styropianu jest od niego szersza i wynosi 8 cm?

Ponadto chciałbym mieć zewnętrzny parapet z klinkieru - czy jest to możliwe? Jak w tej sytuacji wygląda montaż i uszczelnienie dołu okna (normalnie podkłada się z zewnątrz parapet - a w tej sytuacji?) - jak to się robi profesjonalnie?

Ze wstępnych rozmów z ekipą wynika, że chcą zrobić wylewkę w otworach okiennych ale wtedy chyba nici z parapetu z klinkieru - a chciałbym aby był. Jak rozwiazać ten problem?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :roll: do chmurki - rozchmurz się - wiosna za oknem - możesz spokojnie realizować zamówwienie z firmą SUPER-OKNO z Zabrza - Kommerling to dobry system

:D :D bart-us - wybieraj URZĘDOWSKI lub GORAN - i jeden i drugi są dobrzy. Szyba P4 nie utrudnia życia, skrzydło jest trochę cięższe ale i tak wisi na zawiasach. W oknach drewnianych wystarczające [moim zdaniem] byłaby i jest szyba P2. Nawiewniki warto zamontować od razu - chociaż można i później. Dlaczego Urzędowski nie ma szyb P2 - nie wiem - ciekawe to???????. Okapniki warto zamontować - chronią dolne ramy od zaciekania wody.

:lol: :lol: kiris M@S to porządna firma i ma pokaźną produkcję. Część okien sprzedaje do USA [to tak na marginesie]

:lol: :lol: kiris W ciepłe ramki jak proponują producenci to warto zainwestować. Wyroszenie na szybie przy ramce pojawia się poźniej [jak się ma możliwość pojawić - z uwagi na podwyższoną wilgotność] a tę mniejszą sztywność szyby to można praktycznie pominąć - wypowiada się przy dużych oknach

:roll: :-? dokker - klamka z kluczykiem to dobry pomysł - chociaż i przycisk jest wystarczający [tańsze rozwiązanie]

jareko nie śpij!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek co do m&s-u mam swoje zastrzezenia, ale nie sa one istotne zaraz ktos mnie posadzi ze zwalczam konkurencje wazne jest to co dzieje sie w tej firmie od pewnego czasu dla zainteresowanych podaje adres gdzie wiele mozna dowiedziec sie o pewnych "panach" w tej firmie

http://www.ms.slupsk.pl

a czy wiecie co mowili slupszczanie o koszalinie po utworzeniu woj. slupskiego; mamy zamek, mamy slupie ( to rzeka ktora przeplywa przez slupsk) a koszalin mamy w dupie. w dawnych czasach kiedy koszalin byl miastem wojewodzkim slupsk byl powiatowym miasteczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:....jareko nie śpij!!!!!!!!!!!!!!!!
Jurek - daj odsapnąć - nie śpię - tylko lany poniedzialek bolem glowy i katarem sie zakonczyl w calej mej rodzinie - odkad mnie tu sciagnales - ja sie produkuje a TY LENIUCHUJESZ ;) ladnie to tak????co do tego na co czekam juz tak dlugo i doczekac sie nie moge - skoro nie poczta to moze na chwile opublikujesz na swojej stronie - sciagne i skasujesz od razu

Czmirek sadze, że to co wewnetrznie dzieje sie w firmie, jesli nie dobija sie na ich produkcji, chyba nie ma znaczenia - znam wiele innych gdzie "palma" odbija "prezesom" ale okna wciaz robią dobre

Inni ten moj tekst wymuszony pytaniem ktore okna sa lepsze - jak je odroznic - i kilka tam zawartych uwag (m.in. o termoramce) dotyczylo sytuacji wyjatkowych gdzie roznice sie uwydatniaja i w tych ekstremalnych sytuacjach wlasnie zalety i wady roznych rozwiazan wychodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc

Jareko wstawaj - to znów ja :D - będę dalej męczyć o montaż w ścianie trójwarstwowej. Zamieszczę materiał do dyskusji a Ciebie poproszę o kwiecisty opis jak to dobrze zrobić (czy komputer nadal niedomaga :) ?)

http://www.klub.chip.pl/jmaciek/otwor.jpg

Profil Veka ma 7 cm - jak może być zamontowane okno jeśli warstwa styropianu jest od niego szersza i wynosi 8 cm?

Ponadto chciałbym mieć zewnętrzny parapet z klinkieru - czy jest to możliwe? Jak w tej sytuacji wygląda montaż i uszczelnienie dołu okna (normalnie podkłada się z zewnątrz parapet - a w tej sytuacji?) - jak to się robi profesjonalnie?

Ze wstępnych rozmów z ekipą wynika, że chcą zrobić wylewkę w otworach okiennych ale wtedy chyba nici z parapetu z klinkieru - a chciałbym aby był. Jak rozwiazać ten problem?

jejku - postaram sie jak moge - przeczytaj - zamknij oczy i postaraj sie sobie to wyobrazic ;)

zacznimy od poczatku

za dwie szkoly ;) Grodziska i Otwocka ;) ;) ;)

- jedna mowi o tym by zrobic wylewke po calosci sciany na ktorej masz posadowic okno - te chyba konczyli Twoi murarze - ale wtedy zawsze bedziesz mial zimny parapet i mostaek termiczny

- duga zas - ktorej jestem zwolennikiem - stawiasz okno na listewkach drewnianych (zdaje egzamin przy lekkich oknach) lub na plaskownikach tzw. bednarce

Jesli okno wyposazone bedzie w tzw. listwe podparapetowa to nie bedziesz mial zadnych klopotow z osadzeniem zarowno klinkieru jak i parapetu wewnetrznego - okno zaczynac sie bedzie ok 3 cm od podparcia - nie wazne co nim jest

okna musza byc wyposazone w kotwy - i za pomoca kolkow do szybkiego montazu je mocujesz (lub przy Porotermie lub innej cegle szczelinowej) normalnych kolkow z pcv z wkrecana sruba - przy takiej szerokosci ocieplenia punkt zamocowania kolka wypadnie zawsze w murze - o to sie nie martw

uszczelnienie wyglada standartowo - po prostu miedzy okno a styropian (cze welne mineralna) wtryskujesz piane i kropka

jesli masz wegarek - okno musisz od niego odsunac o okolo 5 do 10 mm i te przestrzen wypelnic piana

Jezeli masz listwe podparapetowa to tuz przed montazem parapetu wewnetrznego - ktoru podsuniesz pod okno - mozesz deske czy bednarke wyjac i miejsce po nich dopianowac - calosc podparcia okna przejmuje wtedy parapet wewnetrzny - tylko uwaga - musi byc dobrze podklinowany ;) ;) ;)

 

teraz zamknij oczy i powiedz czy to widzisz?

 

jesli nie to jutro zaczynam montaz okniew w scianie 12/2/15/24 (cegla/pustka/welna mineralna/pustak) i bede mial z niego zdjecia - sadze ze przy moim wrodzonym lenistwie w przyszlym tygodniu zostanie to opublikowane na mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko moze dla mnie, dla ciebie, dla pchelka nie ma znaczenia co odbija prezesowi, ale dla ludzi placacych wiele tysiecy zl. na pewno ma znaczenie, powinni zostac poinformowani co dzieje sie w firmie x lub y. pytanie dotyczylo firmy m&s

nie pisalem o tym jak dziala firma i jakie widze bledy w tej firmie. odpowiedzialem na konkretne pytanie podajac adres http://www.ms.slupsk.pl i kazdy moze wyciagnac wnioski czy zamawiac w firmie ktora ma wiele spraw w sadach koszalina i slupska, czy tez zamowic w firmie w ktorej prezesi maja wszystko pod kontrola. czy nie moze byc tak ze np. jutro w M&S nie bedzie rzadzil pan S. ale pan M. i klientowi powie zeby okna odbieral u pana S. ktory juz nie bedzie mial nic do powiedzenia, a moze byc tak ze pan S. skonczy tam gdzie jest pan G. z firmy REKTA. na innym forum uprzedzalem ludzi o dzialaniach firmy REKTA na wiele miesiecy przed upadkiem tej firmy, wielu zaplacilo za okna ktorych nigdy nie dostana bo firma padla a prezes wyprowadzil pieniadze. moze jareko powiesz tym osoba ze nie wazne co dzieje sie wewnatrz firmy ???

majac sprawdzone informacje dziele sie nimi z forumowiczami chyba nie ma w tym nic zlego ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...