Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jesli cokolwiek Ci sie kroi na rynku niemieckim to musisz uwazac i to bardzo.

co do podatku to - czy tylko sprzedaz? czy tylko montaz? czy montaz ze sprzedaza okien?

udaj sie do swojego US i wystap z zapytaniem na pismie zebys pozniej mial swistek.

kiedys bylo tak sprzedaz do niemiec 0% za materialy

usluga czyli montaz stawka 17% obecnie pewnie bedzie 19% na rachunku dla odbiorcy niemieckiego ( musi miec niemiecki nr. podatkowy)

kupujac od np. hekaplastu z przeznaczeniem na export powinni wystawic Ci fakture na 0% podatku VAT-u

 

ps. eiche dunkel to chyba bedzie ciemny dab, a nie bagienny

 

z tego co ja pamiętam to:

- jeśli chodzi o niemcy to zeby oficjalnie, będąc polską firmą, prowadzić tam roboty budowlane to musisz mieć jakieś pozwolenia [jeżeli się nie zmieniło to kiedyś były urzędowe obostrzenia jeśli chodzi o budowlankę, firma musiała dostać akredytację, czy też koncesję albo cuuś podobnego]

- sprzedając zwykłemu klientowi a nie firmie to piszesz fakture z vatem

- firmę od ktorej kupujesz towar w tym przypadku hekaplast g.... interesuje co ty z tym dalej robisz, tak czy siak fakturę powinieś dostać tak jak zawsze.

 

ale ja tym sie dawno zajmowałem i mogło się coś pozmieniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dla rozładowania napięcia powrócę do tematu wątku- aby być może pomóc szukającym dobrych okien.

Od kilku tygodni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami okien, które przez zawirowania z firmą Jezierski ostatecznie zostały zrealizowane pod szyldem Hekaplastu. Nigdy nie miałem okazji szczegółowo badać jakości okien Jezierskiego (tym bardziej miałem obawy będąc poinformowany o zmianie producenta) ale muszę przyznać, że wyszły same pozytywy. Diabeł tkwi w szczegółach, na których przecież nie muszę się znać- ale rzuciły się w oczy subtelne szczegóły wykończeń jak cienkie zgrzewy (wielu sie pyta czy to drewno :) ), porządna praca klamek i sama ich jakość, bardzo ładnie docięte szprosy - w naszym przypadku naklejane, uszczelki okienne elegancko wykonane na specjalnych łącznikach a nie jak w niektórych przypadkach docinane albo co gorsza zaginane i ogólna prezencja okien dająca wrażenie porządności....

[ciach]

 

mam pytanka :) :

co znaczy porządna praca klamek ?

o co chodzi ze specjalnymi łącznikami do uszczelek ?

z czym ten łącznik je łączy ? bo nie kumam albo coś zamieszałeś.

możesz wrzucić jakąś fotke zgrzewu, który jak piszesz jest tak cienki że ludzie mylą okna z drewnianymi.

i ostatnie pytanie :

czy farmi to drugi profil jareko albo kogoś z hekaplast ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy farmi to drugi profil jareko albo kogoś z hekaplast ? :)

karolekk - zacznij się leczyć ok? ;)

To mój klient zza Poznania - zobacz sobie zdjęcia na mojej stronie, przyjrzyj się dokładnie niektórym, gdzie widać zgrzew jaki wychodzi z Heki, jutro pojawią się kolejne zdjęcia - dla odmiany z okolic Olkusza, gdzie jest zdjęcie z bardzo bliskiej odległości zgrzewu i koloru Bazaltgrau

Specjalne łączniki, do środkowej uszczelki, stosowane są przy słupkach - kiedyś zrobię zdjęcie - będziesz wiedział o co chodzi

A może chcesz zdjęcia porównawcze? Jak to wykonuje Heka a jak inni producenci jakich miałem możliwość poznać robiący na Schuco?

Dopiero będziesz zdziwiony ale wole uniknąć punktowania konkurencji - pięknie już to robią ich klienci czasem prezentując zdjęcia

Praca klamek dla mnie normalna, ale może dla Farmi, klamka secustic jest tym, co powoduje inny odbiór klamki ? Jednak Secustic dalej są dla wielu producentów rzadkością, gdyż klamka kosztuje a wszyscy tną koszty, by być atrakcyjnymi cenowo - w myśl zasady CCC

popatrz sobie - ułatwię co zadanie http://jareko.pl/page29.php

zwróć szczególną uwagę na zdjęcie 6 - nie chciałbym zamieszczać zdjęcia takiego szprosu od innego producenta bo po prostu wstyd

 

Buduje sobie domek na granicy pruszkowa/reguł więc wiekszość ekip polecanych jest lub obsługuje ten rejon.

3. Okna - forumowy Jareko czyli http://jareko.pl/page7.php. Z lekkim poślizgiem z powodu turbulencji producenckich przyszły piękne okienka w dość nietypowej konfiguracji kolorystycznej (dwa kolory z tym, że biały od ZEWNĄTRZ). Jarek stanął na głowie chyba żeby je zamontować na czas. Polecam.....Qter

To zapewne także ja, bądź ktoś z Hekaplastu? Cytat zaczerpnięty z wątku "Solidni Warszawa i okolice" http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-SOLIDNI-WARSZAWA-I-OKOLICE/page64 Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wojgoc, tu nie o to chodzi.

Jak tylko pojawi się jakikolwiek wpis pozytywny na kogokolwiek od razu to on sam musi go napisać bądź producent podszywa się i sobie reklamę robi. Żałosne to ale tak tutaj jest.

Tu tylko można pisać źle, pozytyw jest od razu podejrzany

Nawet jak pojawił się artykuł w Muratorze (http://jareko.pl/page31.php) to dostałem kilka maili z zapytaniem - ile kosztuje tekst sponsorowany ?

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz klamki zwykłe aluminiowe i np alu hoppe secustik, niektórzy klienci akurat nie zwracają na to uwagi, ale jeśli chodzi o jakość wykonania oraz obsługę to niebo a ziemia. czyli diabeł tkwi w detalach;-):D

 

A tu nagminnie błąd popełniają użytkownicy dla których praca okuć + klamki = praca klamki. Większość ocen złych czy dobrych wynika z pracy okuć a zawsze jest opisywana klamka, albo się zacina (przy badziewnej a'la Siegenii) albo super pracuje (przy np.Roto) a czy to Secustic czy nie to już ma mniejsze znaczenie choć zgadzam się że są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko

ja mam pytanie odnosnie montazu u farmi

tam jest sciana 3W mozesz podac grubosci warstw - klinkier 12cm szeroki pewnie ?

a reszta tzn. ocieplenie ile cm ? ściana główna ile cm ?

zaznaczam ze mamy ścianę 3W (pustak , izolacja 15cm , klinkier)
- wystarczy czytac co pisze farmi.

przy izolacji 15cm i klinkierze stawiam na to, ze pustak ma 24cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos nie instaluje rolet

i ma ocieplenie 10-15cm w scianie 3W gdzie oslonowa jest z klinkieru (szerokosc 12cm) to wted jak pozycjonuje sie okno - niby powinno sie na srodku ocieplenia ale przy klinkierze najefektowniej wychodzi przy scianie zewnetrznej tzn np 1cm od klinkieru (1cm na tasme rozprezna) ???

 

ma to jakies istotne znaczenie - mostki itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od okien prosze o informację.

Jako, że przy montazu okna tarasowego były brane pod uwagę wylewki cementowe, a teraz najprawdopodobniej będzie anhydryt (który jest cieńszy) jak poradzić sobie z "zamaskowaniem" ewen. białej części profila, gdyby nie udało się go przykryć. Okna Jezierskiego w kolorze złoty dąb. Czy jest mozliwe żeby dokupić okleiny i samemu dokleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że wywołam takie poruszenie na forum ;)- a więc po pierwsze wyrażając kilka pochwalnych słów pod adresem Hekaplastu i Jareko chciałem przede wszystkim nakierować obecnych i przyszłych inwestorów którzy "szukają dobrych okien" . Chciałem też zobrazować, że nawet gdybym kupił okna w kosmicznej technologii 5 szybowe i 15 komorowe to w rękach niektórych "majstrów" mogły by dać niewiele więcej korzyści, niż z wyprzedaży powystawowej Castoramy.

Co do klamek to trudno to opisać....bo niby klamka jest klamką... ale Seicento i Volvo otwiera sie inaczej...

Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcia uszczelek to dokładnie zobrazują sytuację.

co do układu ściany dokładnie: pustak 24cm, izolacja ( tu też pewne nowum- piana poliuretanowa natryskowa) ok 13-14cm, 1-2 cm szczeliny powietrznej , klinkier 12 cm

zdjęcie:mur3W.jpg

Edytowane przez farmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan - o ile udało Ci się pocienić gr wylewek 1-2 cm? - zastanów sie jaki to będzie koszt żeby wylać więcej do właściwego poziomu - przecież w oknie tarasowym będziesz miał wyższy próg dla mnie byłoby to niewygodne - a poza tym jakieś listwy, maskownice też Cie będą kosztować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos nie instaluje rolet

i ma ocieplenie 10-15cm w scianie 3W gdzie oslonowa jest z klinkieru (szerokosc 12cm) to wted jak pozycjonuje sie okno - niby powinno sie na srodku ocieplenia ale przy klinkierze najefektowniej wychodzi przy scianie zewnetrznej tzn np 1cm od klinkieru (1cm na tasme rozprezna) ???

ma to jakies istotne znaczenie - mostki itp ?

jeśli murując ścianę nie stworzyłeś węgarka pogrubionego w okolicy okna hmmm... mało zrozumiałe, jak to opisać hmmm...

postaram się

Murujesz ścianę osłonową z cegły 12 cm, ale przy otworze okiennym "zawijasz" ją w stronę okna o 30-50 mm (tylko kto ci to ładnie zrobi?)

Wtedy przy oknie zamiast 12 cm masz ścianę grubości 15-18 cm i dajesz taśmę rozprężną z luzem równym grubości fugi w cegłach czyli najczęściej 8-10 mm, okno itd.

Jako że tak dokładnie nikt nie jest w stanie wymurować i zrobić to estetycznie robi się tak jak opisałem. Żadnych mostków nie ma choć straty minimalnie są większe niż jakby wymurowano ci tak jak powyżej opisałem

Przy takiej ścianie liczy się estetyka i ona jest ważniejsza od ewentualnie większych strat które i tak w bilansie całej chałupy nie będą miały realnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisz w poniedzialek bo to wcale nie jest takie oczywiste - sa producenci, u ktorych te uszczelki sa wgrzewane na stale podczas produkcji profila

uszczelka nie jest na stałe związana z profilem, więc jak ja szlag trafi bądź ulegnie uszkodzeniu istnieje możliwość wyjęcia uszczelki i włożenia nowej - ta uwaga dotyczy skrzydła, ościeżnicy i także listwy przyszybowej

 

aha mówię o profilu Schuco zarówno CT jak i Si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...