Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bdan - o ile udało Ci się pocienić gr wylewek 1-2 cm? - zastanów sie jaki to będzie koszt żeby wylać więcej do właściwego poziomu - przecież w oknie tarasowym będziesz miał wyższy próg dla mnie byłoby to niewygodne - a poza tym jakieś listwy, maskownice też Cie będą kosztować...

 

 

2 cm to koszt ok. 1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym dolał (mimo że się nie dolewa ale to dotyczy wódki) bo jakieś maskownice i inne tego typu rozwiazania nie przemawiaja do mnie. ok wyszło tak jak wyszło z posadzka ale jeśli temat mozna jeszcze uratować to chyba lepiej aby próg nie był jakiś zabójczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe -we wsi mieszkam i nic nie słyszałem...-higroskopijna... - pewnie tyle samo co wełna- tylko skąd w tej przestrzeni miałaby się wziąć wilgoć skoro klinkier jest z założenia nienasiąkliwy a od ew wilgoci która mogłaby wniknąć przez fugi chyba- służy szczelina wentylacyjna... Edytowane przez farmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że wywołam takie poruszenie na forum ;)- a więc po pierwsze wyrażając kilka pochwalnych słów pod adresem Hekaplastu i Jareko chciałem przede wszystkim nakierować obecnych i przyszłych inwestorów którzy "szukają dobrych okien" . Chciałem też zobrazować, że nawet gdybym kupił okna w kosmicznej technologii 5 szybowe i 15 komorowe to w rękach niektórych "majstrów" mogły by dać niewiele więcej korzyści, niż z wyprzedaży powystawowej Castoramy.

Co do klamek to trudno to opisać....bo niby klamka jest klamką... ale Seicento i Volvo otwiera sie inaczej...

Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcia uszczelek to dokładnie zobrazują sytuację.

co do układu ściany dokładnie: pustak 24cm, izolacja ( tu też pewne nowum- piana poliuretanowa natryskowa) ok 13-14cm, 1-2 cm szczeliny powietrznej , klinkier 12 cm

zdjęcie:[ATTACH=CONFIG]62022[/ATTACH]

 

Z tą pianą to novum nie nowum ja też chcę nią ocieplać tyle że poddasze. Powiedz mi kto Ci to robił i ile cię to kosztowało za te 14cm izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze - widziałem to, macałem, nawet na swoje potrzeby fotki wykonałem i wygląda to super, jak będzie się sprawować nie wiem ale wiem, że system ocieplania pianą jest na zachodzie dość popularny - i mnie ten system się podoba i jak już dojdzie do realizacji mojej inwestycji to go wykorzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe -we wsi mieszkam i nic nie słyszałem...-higroskopijna... - pewnie tyle samo co wełna-...

 

Opór dyfuzyjny pianki PUR jest mniej więcej 10 krotnie wyższy od oporu dyfuzyjnego wełny mineralnej. Co stanowi o tym, że nasiąka 10 x trudniej i tyleż samo razy trudniej schnie:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że wywołam takie poruszenie na forum ;)- a więc po pierwsze wyrażając kilka pochwalnych słów pod adresem Hekaplastu i Jareko chciałem przede wszystkim nakierować obecnych i przyszłych inwestorów którzy "szukają dobrych okien" . ...ciach...

 

to czekam na fotke bo nie kumam tego łączenia uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmi.. ja też poproszę jeśli można, skoro można tym ocieplić poddasze to wygląda potencjalnie rewelacyjnie. Spodziewam się, że koszt z robocizną może wcale nie być tak wysoki.

można tym ocieplać poddasze - ale nim to zrobisz to poproś o warunki umowy i gwarancji.

ja sie nie zdecydowałem na oceplanie piana PUR ze wzgledu na umowe i gwarancje - wykonawca jest tylko posrednikiem za nic nie odpowiadającym a wszelkie kwestie gwarancyjne załatwiasz z producentem w ...USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jesteśmy w UE i dzięki temu ten, kto wystawia fakturę na usługę odpowiada przez 2 lata za zgodność z umową. Jest to niezależne od gwarancji producenta, której przecież może nie być w ogóle.

 

Ale żeby wrócić z tego offtopica do tematów około okiennych polecam Waszej uwadze moje pytanie (zadane w głównym wątku) o wysuwający się z zawiasu okiennego trzpień. Muszę go co jakiś czas dobijać bo wysuwa się tak bardzo, że krzywi zawias i skrzydło okna opada (a dokładniej skrzydło drzwi balkonowych). Co z tym mogę zrobić?

2011-06-18_19-03-11_937.jpg

Edytowane przez shaman
prostowanie offtopica :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jesteśmy w UE i dzięki temu ten, kto wystawia fakturę na usługę odpowiada przez 2 lata za zgodność z umową. Jest to niezależne od gwarancji producenta, której przecież może nie być w ogóle.

to z pewnością nie będzie problemu z wypłata odszkodowania przez Chińczyków za A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...