Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy dobrym nie wiem ale na pewno jedynym z oferty Oknoplastu który można porównywać z Forte. I cenowo raczej już nie będzie tak fajnie jak z Platinium Evo.

 

To może polecicie coś innego niż Oknoplast. Zależy mi na dobrych oknach o dobrym współczynniku i zabezpieczeniami (okucia, szyby). Mogą być PCV ,ale i też drewniane. Najlepiej firma z Bydgoszczy lub Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko gdzie jesteś pomocy.Profil 9 cm.

Problem. duże okno ciężkie drewniane trzyszybowe od podłogi -fix.4 metry szrokie około 3 wysokie.

Mam do wypełnienia szczelinę między oknem a pustaiem-isomurem 6 cm.

 

W poście wyżej Jareko napisałes "Miedzy podporami dać pionowo stryrodur o grubości mniejszej od grubości profila o 10-20 mm i dać go osiowo tzn by był z lekka cofnięty i od środka i od zewnątrz

Rozumiem to tak:mam styrodur 5 cm- daję go na 2/3 głębokości profilu tak aby od środka wylewka na 1/3 stanowiła podparcie.Ponieważ mam szczelinę 6cm,a styrodur ma 5 cm wypełniam pianką.

Czy powinnam dociąć 6 cm styroduru?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzilam o jakas konkretna porade,

 

DREWNO trwalsze, pieknie wyglada, a PCV lepsze paramerty, cieplejsze,

a Ty jareko co bys wybral, i jakie argumenty za i przeciw....

 

pieknie to wyglada ale teraz a co bedzie za ... ale nie mi oceniać bo nie jestem obiektywny(jezierski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bierz drewno pod warunkiem, że będzie wykonane ze złota. W przeciwnym wypadku zacznij odkladać do odzielnej skarbonki złotówki na malowanie ram (średnio co 5 lat)

Niech weźmie też pod uwagę to,że po własnoręcznie wykonanym malowaniu okna nie będą już takie śliczne jak po malowaniu wykonanym w lakierni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja nie przyznaję się do autorstwa tej oferty, chyba że nie jestem na bieżąco;)

To malowanie dziś pojawia się najwcześniej w oknach po 7 roku. W teraz produkowanym oknie jestem pewien, że nie okres się wydłuży o parę lat (a jak dojdzie systematyczna konserwacja to spokojnie jeszcze dłużej).

Serce mówi mi jedno, rozum drugie. Tydzień temu jednego dnia miałem regulacje przed zamieszkaniem dla obu przypadków - Jezierski (okna z czasów ubiegłorocznego dołka) poszedł super sprawnie (dałoby się tam żyć bez regulacji), drewno Urzędowskiego też nie miało niespodzianek, ale wymagało większego zaangażowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bierz drewno pod warunkiem, że będzie wykonane ze złota. W przeciwnym wypadku zacznij odkladać do odzielnej skarbonki złotówki na malowanie ram (średnio co 5 lat)

 

Rozumiem, że jesteś fanem plastiku. To może forum zmień bo tu wszyscy mają problemy właśnie z Polivinylochlorkiem :) i to od ładnych paru lat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie. Nie mają problemu z PVC tylko z produktem a nie materiałem. O drewnie też tu sie pisze negatywnie. Ale tak naprawdę problem nie jest w materiale tylko cenie jaka trzeba za dobre okna zapłacić-czy to wykonane z plastiku czy drewna. To ze ktoś ciebie poradził na minę z twymi oknami pvc nie jest wyznacznikiem ich jakości. Nie jeden z nas może podać wiele przykładów na okna drewniane g. . . . wartę. Jeden i drugi materiał ma swoje zalety i wady. Dla większości podstawowa wada to cena-dobry towar w obu wypadkach kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś fanem plastiku. To może forum zmień bo tu wszyscy mają problemy właśnie z Polivinylochlorkiem :) i to od ładnych paru lat !!!

 

Hm... Charlie ja tam nie wiem jakie Ty masz hobby, ale jak tu siedzę ze trzy lata, a może i dłużej, to już wiem, że podstawowym problemem forumowiczów jest wybór i jego uzasadnienie, a nie jakiś polichlorekwinylu, czy dąb bagienny. No chyba, że zdarzy się w jakimś wątku "muł bagienny", wtedy są problemy. Fakt. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...