Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

 

poszukuje okien dachowych , firm jest wiele ale pierwsza wycena jaka przyszla do mnie jestem przerazona

wymiary

78/118 sztuk 6

66/98 sztuk 1

sadze ze to sa okna standardowe, okno obliguje w okolicy 1100zl, plus kolniez, bardzo maza mi sie okna dachowe,

doradzcie dobre okna , domek jest pof Legnica woj dolnoslaskie,

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was słyszał o oknach firmy Redan. Ich oferta jest całkiem ciekawa pod względem cenowym. http://www.redan.pl to link do strony, bede wdzięczny jeśli ktoś z doświadczeniem żuci na to okiem oceni te okna. Dodam tylko, że szukam okien i już prawie zdecydowałem się na Oknoplast, ale cenowo Redan wychodzi sporo taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że szukam okien i już prawie zdecydowałem się na Oknoplast, ale cenowo Redan wychodzi sporo taniej.
Nie wiem jaki jest Redan i jakie okna wykonuje ale.... ale na pewno znajdziesz jeszcze tańszych od nich tylko polecam ci ostatni wpis Samara

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165285-Okna-Bydgoszcz-Toru%C5%84-i-okolice-gdzie-kupi%C4%87-i-jakie&p=4818658&viewfull=1#post4818658

może da do myślenia może nie w tym konkretnym wypadku bo firmy Redan nie znam, chciałem ci tylko wrócić uwagę na Twoje podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien Redan sprzedawca mi ich nie polecał tzn. sam znalazłem w necie a wycene dostałem na maila. Redan jak i Oknoplast maja te same okucia i jeszcze kilka innych elementów. Redan w standardzie ma to za co musze dopłacic w Oknoplascie. To mnie właśnie zaintrygowało bo cena z montażem 5tyś większa w Oknoplaście. Chce dobre okna i nie chodzi tu tylko o to aby były najtańsze bo takie mogę mieć za 18tys. Myślę tylko czy wyższa cena Oknoplastu nie jest spowodowana marketingiem i reklamą, której np. firmie Redan brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższa cena to serwis, jakość wykonania, szczegóły na których można zbić cenę mocno w dól, to choćby głupia klamka gdzie Hoppe Secustic z kluczykiem to prawie 70 zeta a w Castoramie "no name" za 14 itd itd itd

Ja tylko przestrzegam przed patrzeniem na oferty tylko na podstawie ceny bo na tym się można przejechać najbardziej

A od wielu lat walka o klienta toczy się przez -myślę z 80% producentów - tylko cena, by była jak najniższa co nie oznacza by przy tak niskiej cenie produkt był jak najwyższej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższa cena to serwis, jakość wykonania

 

I często trochę wyższa (rozsądna a nie rozpaczliwa) marża dealera biorącego pod uwagę to że za kilka lat ma funkcjonować żeby przyjąć ewentualne zgłoszenie reklamacyjne i mieć na samochód i paliwo dla serwisu który tą reklamację usunie. Że się to co napisałem nie spodoba potencjalnym klientom wiem, tym niemniej jakieś tam lata doświadczeń i reklamacje załatwiane po innych firmach utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Zresztą temat-rzeka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO to naprawdę temat rzeka a i tak klient tego nie zrozumie kupując tak naprawdę jeden z najważniejszych elementów składowych swej chałupy. Mnie po ostatnich wymianach "tanich okien" pusty śmiech ogarnia bo per saldo klienci zafundowali sobie najdroższe okna w całej UE. Ale co tam. My możemy co najwyżej podpowiadać. Klient swój rozum ma i to jego decyzja i kasa nie moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris - dobry pomysł

A późnie,j w tym samy wątku, co odważniejsi niech napiszą o swych wrażeniach po roku od zamieszkania

Te HS-y w kolorze o wysokości 2500, te balkony dwuskrzydłowe z niskim progiem, te wszystkie genialne rozwiązania jak balkony 180/210 w pełnym łuku z wyrywającymi się zawiasami itd itd itd Te okna O34 za 450,- pln czy jeszcze tańsze - wtedy dopiero będzie lektura - tylko czy ona innym coś uświadomi? Wątpię

Niestety ale nie mogę tego wszystkiego co tu piszemy udowadniać mailami od klientów szukających ratunku, niestety nie wypada bez zgody właścicieli zamieszczać tu zdjęć na udowodnienie naszych, ludzi z branży, słów

Prztytoczę tylko pewną rozmowę mailową z klientem sprzed kilku lat (archiwizuję co ciekawsze kłopoty innych)

Architekt w kosztorysie napisał mu, że jego okna powinny kosztować maksimum 20 tysięcy. I ni cholery, nawet w oknach dwu najtańszych firm na D... nie chciało wyjść mniej jak 30, w założónym "wypasie" przekraczały w dobrych profilach 60 tyś. I co? Znalazł, znalazł firmę która zmieściła się w tej kwocie. Znalazł okna za 17 tyś !!! Znalazł. Później napisał mi dość nieprzyjemny mail nazywając mnie wprost złodziejem i że chciałem się na nim wzbogacić za bardzo ( a moja oferta wcale nie była najdroższa). Po mniej więcej dwu latach napisał do mnie przepraszając mnie za swoje zachowanie Dealera od dawna już nie było jak po roku zaczeły pękać zgrzewy, jak skrzydła się puszczały tak że nie można już było zamykać bez kopniaka i kilkukrotna regulacja nie przynosiła efektu, jak dwa górne zawiasy latały sobie swobodnie na boki itd itd itd. I w sumie zakupił okna od sprawdzonego i rekomendowanego wśró innych użytkowników producenta. Jak odsumował wupił okna w sumie za ponad 70 tyś - bo tyle kosztowały go te pierwsze, wymiana i nowe okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, bo nie siedzę w drewnie, zrobią mi HS'a o wymiarach 3650x2360, podział 2 części bez poprzeczki w drewnie z gwarancją bez poprzeczki? bo podobno pewne firmy zrobią, choć dla mnie to trochę duze gabaryty, zwłaszcza ze ma być 3 szyby na szybach 6mm ale szeroki profil okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inny segment rynku. Powiem ci tak. Ja mam okna Roto od 10 lat i jestem zadowolony. Kumpel ma Veluxa i też jest zadowolony.

Też mam Veluxa ( prawie 9 lat ) i ogólnie jestem zadowolony. Niestety wtedy nie było jeszcze specjalnych wersji do łazienek (lub nie wiedziałem, że są) i niedługo będę musiał "odmłodzić" lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, bo nie siedzę w drewnie, zrobią mi HS'a o wymiarach 3650x2360, podział 2 części bez poprzeczki w drewnie z gwarancją bez poprzeczki? bo podobno pewne firmy zrobią, choć dla mnie to trochę duze gabaryty, zwłaszcza ze ma być 3 szyby na szybach 6mm ale szeroki profil okna.

 

Zrobią - robi się też większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe HS - bez problemu. Z tym, że faktycznie na szybach 6mm, czyli waga takiego cuda ok 500kg.

 

Okna dachowe to nie nasza branża - każdy dekarz ma swoje ulubione do montażu ale Fakro i Velux - to czołówka wg rankingu sprzedaży na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcowym egzemplarzu forum branżowego zacytowali opinię na temat Jezierskiego jaką wyraził wieloletni diler( nie zaznaczyli,że były) spod Warszawy . Czy rzeczony dealer dostał jakieś tantiemy za przedruk ?

 

Samar, każdy kto bywa na tym forum wie o kogo chodzi. Lubię Forum Branżowe, ale uważam, że ten cytat nie był najbardziej trafiony w obrazowaniu sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...